Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Suits S01:

Nagyon jó kis sorozat. Részről részre jobb lett. Ez egészen más mint a többi ügyvédes sorozat, mert itt pont az a lényeg hogy nem akarnak tárgyalni, hanem már a bíróság előtt lezárni az ügyet. Ez nekem eléggé új volt. A főszereplő, pedig egy fotografikus memóriával megáldott "csaló" akit maga mellé vesz az egyik legmenőbb ügyvéd, annak ellenére, hogy ez jogellenes, mert a gyerek nem járt jogsuliba, de ezt titokban tartják. Persze a csodagyerek még csak most tanulja hogy miként a működnek a dolgok. A sori elég sok filmes humorral, idézettel van tele, a főszereplő nem kicsit filmmániás, szóval jókat lehet derülni rajta. Van itt érzelmi szál, beszólogatás minden mennyiségben és remek karakterek. Érdemes bepróbálni. 7/10

Suits_TV_Series.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki néz még rajtam kívül Walking Dead-et? Nagyon jó volt a 3. évad kezdése.

 

Hershel-t nagyon sajnálnám ha meghalna. :( Egyik kedvenc szereplőmmé nőtte ki magát. Végre vannak durvább járkálók is, azok a páncélos rendőrök elég kemény ellenfelek. Egyébként a csapat is egyre okosabb, már az előző évadban is rájöttek, de itt szinte végig azt csinálják, hogy kézifegyverekkel szurkálnak a kerítésen át. Várom a következő részt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

The Walking Dead 3x01

 

Na ilyen sok trancsírozós jelenetet sem látni mindössze 45 perc alatt. :) Komolyan, Rickék legalább annyi zombit (járkálót...) leöltek, mint a Holtak hajnalában összesen. :) A diktátorosdival Rick nem viccelt, itt már szó sincs a Dale-féle demokráciáról. :) Mindenki azt teszi, amit ő mond. A kölyök szépen feledződött az eltelt idő folyamán, de sajnos továbbra is irritáló számomra, mint ahogy Lori is, szerencsére ő most nem kapott sok játékidőt. Hershelt sajnálom, nem sok jövőt jósolok neki. :) A másik szál (feketeő nő karddal) egyelőre nem nyert értelmet előttem. Miért hurcol magával két levágott kezű és megcsonkított állkapcsú zombit?

 

Az új rabok is bonyolítják a helyzetet, jó lesz. Nem merem mondani, hogy megváltozott volna a trend a 2. évadhoz képest, mert biztos, hogy ezután az akciódús és izgi rész után le fog ülni a sorozat, ahogy a 2. évadnál is történt (a 2x01 ott is veszettül jó volt). De ne legyen igazam.

 

 

 

Ha jól megnézted mikor elhagyják az épületet, a 2 zombi hátán ott lifegett a nagy táska, szóval gondolom a cuccait cipelteti velük. Kéz és állkapocs levágást gondolom nem kell magyarázni. Másik ami még lehetséges, hogy mivel a többi érzi eme 2 zombi szagát, ezért nem támadják meg a csajt se. Lorit én már kajak leütném, elkezd itt hisztizni hogy ő is megfertőződik stb... Amíg nem harapják meg mit izgatja magát?

Rabokon a végén behaltam, mikor a szakállas megszólal, hogy Holly shit! :lol: Szerintem velük nem lesz baj az évad során, azért érdekes hogy ők túlélték.

 

 

Valaki néz még rajtam kívül Walking Dead-et? Nagyon jó volt a 3. évad kezdése.

 

Hershel-t nagyon sajnálnám ha meghalna. :( Egyik kedvenc szereplőmmé nőtte ki magát. Végre vannak durvább járkálók is, azok a páncélos rendőrök elég kemény ellenfelek. Egyébként a csapat is egyre okosabb, már az előző évadban is rájöttek, de itt szinte végig azt csinálják, hogy kézifegyverekkel szurkálnak a kerítésen át. Várom a következő részt.

 

 

 

Hershel szerintem nem hal meg, de azért durva volt ahogy Rick pár mp alatt leszedte a bokáját, így talán még menthető, csak hogy fog így járni? Kap egy fatámasztékot mint a kalózok? :D Páncélosok érdekesek voltak, mondjuk ha megharapták őket akkor a páncél se érhet sokat. :hmm: Amit megfigyeltem még, hogy az egyik páncéloson gázmaszk volt.

 

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ha jól megnézted mikor elhagyják az épületet, a 2 zombi hátán ott lifegett a nagy táska, szóval gondolom a cuccait cipelteti velük.

 

 

Szerintem meg, a két láncon vezetett zombi a nő rokona és barátja. Korántsem biztos, de szerintem nem volt szíve megölni őket.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki néz még rajtam kívül Walking Dead-et? Nagyon jó volt a 3. évad kezdése.

 

Hershel-t nagyon sajnálnám ha meghalna. :( Egyik kedvenc szereplőmmé nőtte ki magát. Végre vannak durvább járkálók is, azok a páncélos rendőrök elég kemény ellenfelek. Egyébként a csapat is egyre okosabb, már az előző évadban is rájöttek, de itt szinte végig azt csinálják, hogy kézifegyverekkel szurkálnak a kerítésen át. Várom a következő részt.

 

 

Én is nézem.

 

Norbi:

 

Ha meghalsz bármilyen módon akkor is zombi leszel. Lsd Shane esetét akit leszúrtak. Viszont jó lenne tudni hogyan került az emberekbe a vírus és hogyan aktiválodott. Gondolom egy emberből zombi lett aztán megharapott egy másikat és így futótűzként terjedt.

Azt sem értem miért nem keresnek egy katonai támaszpontot ahol a túlélők élnek még és rengeteg a fegyver és a lőszer. Különben Rick elég tahó Lorival. Nehogymár Lori legyen a hibás mert Rick megölte Shane-t. Shane egy idióta volt és Lori nélkül is ki kellett volna nyírni. Hershel megharapása azért gáz mert ő vezeti majd le a szülést.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Szerintem meg, a két láncon vezetett zombi a nő rokona és barátja. Korántsem biztos, de szerintem nem volt szíve megölni őket.

 

 

 

Most hogy mondod, ez is lehetséges, elég egyformának tűntek amúgy :hmm:

 

 

Én is nézem.

 

Norbi:

 

Ha meghalsz bármilyen módon akkor is zombi leszel. Lsd Shane esetét akit leszúrtak. Viszont jó lenne tudni hogyan került az emberekbe a vírus és hogyan aktiválodott. Gondolom egy emberből zombi lett aztán megharapott egy másikat és így futótűzként terjedt.

Azt sem értem miért nem keresnek egy katonai támaszpontot ahol a túlélők élnek még és rengeteg a fegyver és a lőszer. Különben Rick elég tahó Lorival. Nehogymár Lori legyen a hibás mert Rick megölte Shane-t. Shane egy idióta volt és Lori nélkül is ki kellett volna nyírni. Hershel megharapása azért gáz mert ő vezeti majd le a szülést.

 

 

 

Igen, igaz, el is felejtettem már Shane-t :) Ilyen zombis sztoriknak az a rákfenéje (gondolok itt a Romero filmekre), hogy sokszor ki se derül honnan jött a vírus, mikor meg megmagyarázzák akkor általában biofegyverként indul, mint a magam írta zombi regénybe. Katonai bázis lehet messze van tőlük, mondjuk nem tudjuk, hogy a tél folyamán merre jártak és mit csináltak, de ha a börtön páncélos egységei nem élték túl, akkor szerintem katonák se nagyon, bár ha jól emlékszem mintha lett volna helikopter, meg ugye majd kormányzó is feltűnik. Pár azért katona biztosan életben maradt, de szerintem többsége megkrepált, lásd 1. évad, mikor a tankba se élték túl, bár azokat hogy nyírták ki a jó isten tudja. Zombiknál ez a rossz, hogy ha sokan vannak akkor nem sokra mész velük.

 

Érdemes elolvasni amúgy Max Brookstól a World War Z-t, ott ezt a folyamatot rendkívül jól leírja, hogy miért nincs sokszor a hadseregnek se esélye ellenük.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Szerintem nem feltétlenül baj, hogy nem derül ki a fertőzés eredete, így sokkal élethűbb, elvégre az átlagos túlélő honnan a fenéből tudhatná meg, hiszen teljesen vége a civilizációnak, nincs olyan, hogy központi kormányzat, akiktől értesülhetne. Én szeretem, amikor misztikus homályban marad a vírus eredetének forrása. :)

 

Kiváncsi vagyok, hogy a Walking Dead meddig fog elmenni a történetben, tehát, első lépésként találnak-e egy nagyobb túlélő-csoportot, aztán valami civilizáció-féle nyomait, gondolok itt arra, hogy pl. valaki az USA elnökének nevezi magát, összefogja a túlélőket és szervezetten próbálnak védekezni a zombikkal szemben (kb. ez volt a Holtak földjében).

 

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Szerintem nem feltétlenül baj, hogy nem derül ki a fertőzés eredete, így sokkal élethűbb, elvégre az átlagos túlélő honnan a fenéből tudhatná meg, hiszen teljesen vége a civilizációnak, nincs olyan, hogy központi kormányzat, akiktől értesülhetne. Én szeretem, amikor misztikus homályban marad a vírus eredetének forrása. :)

 

Kiváncsi vagyok, hogy a Walking Dead meddig fog elmenni a történetben, tehát, első lépésként találnak-e egy nagyobb túlélő-csoportot, aztán valami civilizáció-féle nyomait, gondolok itt arra, hogy pl. valaki az USA elnökének nevezi magát, összefogja a túlélőket és szervezetten próbálnak védekezni a zombikkal szemben (kb. ez volt a Holtak földjében).

 

 

 

Szerintem előbb-utóbb csak kiderül, ha találnak egy nagyobb csoportot, esetleg komplett várost. Amit nem tudni, hogy az elnök vajon él e, vagy valaki a felsővezetésből, esetleg CIA, Delta Force? Velük lenne még érdekes a sztori. Valami kormányzó feltűnik majd a 3. részben, lehet majd ő szolgál érdekes infókkal. Ami még érdekelne, hogy a világ többi részén mi a helyzet? Oké, amerikai a sztori, de jó lenne valamit mutatni majd, ezért szeretem a World War Z-t, ott a világ különböző tájairól mesélnek civilek, katonák, fejesek egyaránt, hogy ők hogyan élték meg a zombi apokalipszist.

 

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sorozat címét jelöljétek a spoiler gomb elé!

 

Dexi

 

 

Atyám, mekkora rész volt! Én is többet váltam Louistól, erre tessék, egy lövéssel elintézték. Gyönyörű. Kíváncsi vagyok, hogy feltűnik-e bárkinek is a halála, vagy egyszerűen senkit sem fog érdekelni. A maffia Dex harc komoly lesz, már látom. Főleg, mikor a fószer rájön, hogy már találkoztak. :D

 

Quinn "csaja" szerintem 100%, hogy beépülni akar, aztán beleszeret - szóval csak a szokásos.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arrow - 1x02

 

Még mindig tetszik a sorozat, bőven teljesítette egyetlen kívánságom, és hozta a Pilot szintjét. A karakterek, és a cselekmény kezd kibontakozni, ennek során egyre érdekesebb dolgok kerülnek előtérbe. Többet nem is írnék, mivel úgy nem sok értelme, ha csak én követem figyelemmel. Ettől függetlenül remélem, hogy akad majd, aki csatlakozik. Akinek bejönnek az "önkényes igazságosztó, aki törvényen kívül bünteti meg az arra érdemeseket" jellegű sztorik, annak garantáltan tetszeni fog. Leginkább a Batmant tudnám említeni, aminek hasonló koncepciója van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazság szerint, eddig fogalmam se volt, hogy létezik egy Green Arrow nevű képregénykarakter... :oops: A sorozat alapján a kezdetek kezdetéről indít, egy teljesen friss megközelítésből. Remélem, nem akarják mindenáron beleerőltetni majd Batmant, Supermant és a többi jelmezest, csak mert DC-sek. 2 rész alapján nélkülük is megáll a lábán a sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazság szerint, eddig fogalmam se volt, hogy létezik egy Green Arrow nevű képregénykarakter... :oops: A sorozat alapján a kezdetek kezdetéről indít, egy teljesen friss megközelítésből. Remélem, nem akarják mindenáron beleerőltetni majd Batmant, Supermant és a többi jelmezest, csak mert DC-sek. 2 rész alapján nélkülük is megáll a lábán a sorozat.

Hehe persze, most még így van. De jót tett a Smallvillenek is ha behoztak pár DCs karaktert, és ahogy néztem a trailert, ebben az évadban is lesz pár DCs gonosztevő, szóval azokat már biztosan szállítják, a hősök majd később...nem. Nem hiszem hogy itt lesz Batman meg Superman meg ilyenek. (bár én azért elviselném. :D)

Amúgy mi az a teljesen friss megközelítés? Csak mert nekem eléggé hasonlít az eredeti történethez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mármint az Arrow 1. évadjában lesznek DC-s figurák? Nálam a DC és az Igazság Ligája ismerete kimerül a Superman, Batman, Wonder Woman trióban... azt hiszem, ezzel sokat elmondtam. :D

 

A friss megközelítést arra értettem, hogy láthatóan teljesen az alapoktól indít. Nem tudom, a képregényekben hogy s mint zajlottak a dolgok, de gondolom, az alapfelállás ugyanaz mindkettőnél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mármint az Arrow 1. évadjában lesznek DC-s figurák? Nálam a DC és az Igazság Ligája ismerete kimerül a Superman, Batman, Wonder Woman trióban... azt hiszem, ezzel sokat elmondtam. :D

 

A friss megközelítést arra értettem, hogy láthatóan teljesen az alapoktól indít. Nem tudom, a képregényekben hogy s mint zajlottak a dolgok, de gondolom, az alapfelállás ugyanaz mindkettőnél.

A Smallville-ben is viszonylag ragaszkodtak az eredeti sztorihoz és ahogy néztem itt is.

És igen az Arrow első évadában lesznek DC karakterek. Most hirtelen csak ők jutnak eszembe mert már rég láttam a trailert.

 

,.Deadshot-Deathstroke-BATMAN3.jpg

 

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tábornokok a harcmezőn

 

Sajnos csak 6 részes, de kifejezetten jó sorozat, britek készítették, ami tetszett az első részben, hogy egyáltalán nem érződik az elfogultság, elismerően beszélnek a németek technikai és stratégiai megmozdulásairól és ha nem néztem volna meg, hogy kik készítették azt mondom, egy független ország ismeretterjesztő filmje. Jah, ezt csak azért mondhatom, mert magyarul nézem, így nem nem tudom a narráció és a tudósok akik felszólalnak milyen nyelven beszélnek! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Castle 5x04 Az utóbbi idők legjobb epizódja!

 

Kate és Rick végre párként működnek, nem kell titkolniuk a kapcsolatukat. Kár, hogy egyelőre még nem New Yorkban, de Hempton tökéletes hely volt ennek bemutatására. És hát, Ryan már tudja, jelezte is, hogy tudja, szerintem a következő részben Laney előtt is lelepleződnek, és aztán Espo... Nos, nem lepne meg, ha már mindenki tudná, mire ő rájönne. :lol: Az epizód amúgy is nagyon össze volt rakva, ahogy Castle és Beckett vitte előre a nem az ő ügyüket, közben Esposito és Ryan segített nekik, miközben sorra lenyomozták Beckett volt pasijait (de a nyilvánvalóra egyikük sem gondolna :)), meg mennek a telefonos megjegyzések Becksre. A színészek is igazán élvezhették a dolgot, ez nagyon átjött a játékukból.

Ryan meg milyen kis köcsög volt, először a kihallgatáson, aztán meg a telefonban. "Elmondott mindent." :lol: De aztán csak megkegyelmezett nekik... Legalábbis most. :evil:

Sajnos viszont a Castle lányok megint alig kaptak szerepet. Oké, rendesen szívták Rick vérét az elején, de szerepelhetnének kicsit többet.

 

 

Apropó, van hozzá felirat, de lövésem sincs, honnan szedte le a bsplayer. Szóval feltettem ide:

http://data.hu/get/5712893/Castle.2009.S05E04.HDTV.x264-LOL-hun.srt

Ahhoz a változathoz biztos jó, amin én néztem, de kis szerencsével más változatokhoz is passzol.

(Tipp: a bsplayernek van saját feliratkeresője és remekül működik - valami legalább, mert amúgy nem a legjobb program... -, az segíthet még. A feliratokat szinte már mindig ezzel halászom össze.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apropó, van hozzá felirat, de lövésem sincs, honnan szedte le a bsplayer. Szóval feltettem ide:

Fájl nem található, legalább is nekem nem sikerül leszedni.

Mai Dexter

 

Ez is jó rész volt, Dexter végül javította a ballépését a fickóval. Deb reakciója mindenesetre bonyolítja a helyzetüket. Remek, hogy a végén Dexter nem hazudott Debnek, vártam is, hogy igazat mondjon. Úgy tűnik, új kódex van születőben, csak másszon ki valahogy a slamasztikából, amibe a maffiózók miatt került.

Louis-t senki nem keresi? Nem volt egy fontos személy, meg dobták a rendőrségről, stb. viszont biztos fura lenne, hogy így felszívódott. Baptista meg nem hiába jó rendőr :)

A csapost piszkosul sajnáltam, és végül nem derült ki, hogy a családja majd valóban kap-e "juttatást".

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Walking Dead- 3x02

 

 

Elég durva rész volt. Először is a börtönrészleg megtisztítása kajáért nagyon tetszett, habár Picurt nagyon sajnáltam, az életben maradt két rab és ő volt számomra szimpatikus. A fehér csávó megérdemelte a sorsát, bár nagyot néztem amikor Rick ilyen elszántan vágta a fejébe a kést. Az igaz, hogy ő provokálta Rick-et, de akkor is érdekes pálforduláson ment át az eddig mindig toleráns zsaru. Nem hibáztatom, hisz potenciális veszély volt a koma, és másik kettő sittes életben hagyásával bizonyította, hogy még mindig kíméletes vezető. Hershel remélem végleg meggyógyul, nélküle nem lenne az orvosláshoz igazán értő ember a csapatban. Mindent egybevéve és Hershel sérülése ellenére jó döntés volt a börtönbe menni, rengeteg étel van, sőt Carl még gyógyszereket is talált. Az akciók is rendben voltak, jót nevettem amikor a börtöntöltelékek kitörtek a sorból. :lol:

 

Szerkesztve: - Embo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.