Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Dexter 7x4 Számomra az egyik legjobb évad!

 

EGyszerűen zseniálisak ezek a részek. annyi feszültség, annyi jó beszólás és izgalom van benne, mint kevés évadban. A Trinitys és az első volt ennyire jó. Dexi szépen fejlődik. feladta a vércsíkokat és a fiát is biztonságba helyezte szóval tanul a saját hibáiból. és az összes többi szál nagyon jó. a maffiás úgy nézem a köv részben már csúcsosodni fog. aztán jön szépen a többi, laguerta és Sarah Walker is... :D Debbel való összes beszélgetés zseniális, és ahogy ő is szépen átfordul az nagyon bejön. kíváncsi vagyok mi lesz még ebben az évadban nagyon.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hírek szerint a Trónok harca harmadik évadba még több pénzt pumpált az HBO mint a korábbi kettőbe. Ez azért nagy szó, mert már a második is 10 millió dollárral többet kóstált az elsőnél (70 millióba került összesen) amiatt a bizonyos nagy csata miatt és sokan azt hitték, hogy ezzel a show el is érte a plafont. Úgyhogy várhatóan az eposzi léptékben új szint lesz beállítva a Tv-sorozatok világában. Én abban reménykedek hogy a pénz arra ment ezúttal, hogy

a korábbiakhoz hasonló szinvonalon de kicsit több sárkányos jelenetet lássunk... és talán csak nem a sorozatban is látni fogunk óriásokat? Én nagyon örülnék neki. Plusz remélem Astapor "meghódítása" kellően 'epic' lesz.

 

Azt a bizonyos kulcsjelenetet, amit szerintem minden könyvolvasó nagyon vár ebben az évadban, már leforgatták. Két hetet szántak rá és a kiszivárgott infók szerint nagyon oda fog b*szni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Walking Dead- 3x02

 

 

Elég durva rész volt. Először is a börtönrészleg megtisztítása kajáért nagyon tetszett, habár Picurt nagyon sajnáltam, az életben maradt két rab és ő volt számomra szimpatikus. A fehér csávó megérdemelte a sorsát, bár nagyot néztem amikor Rick ilyen elszántan vágta a fejébe a kést. Az igaz, hogy ő provokálta Rick-et, de akkor is érdekes pálforduláson ment át az eddig mindig toleráns zsaru. Nem hibáztatom, hisz potenciális veszély volt a koma, és másik kettő sittes életben hagyásával bizonyította, hogy még mindig kíméletes vezető. Hershel remélem végleg meggyógyul, nélküle nem lenne az orvosláshoz igazán értő ember a csapatban. Mindent egybevéve és Hershel sérülése ellenére jó döntés volt a börtönbe menni, rengeteg étel van, sőt Carl még gyógyszereket is talált. Az akciók is rendben voltak, jót nevettem amikor a börtöntöltelékek kitörtek a sorból. :lol:

 

 

 

Fejbevágáson még maga a fehér csávó is meglepődött, nem is kicsit :D Amúgy Lori mondatát, hogy ő sz*r anya, azt kajak megtapsoltam, végre beismerte. Amúgy be is bizonyította, mikor Carl visszajött gyógyszerekkel, leb*szta egyből hogy miért kóborol. Nem neki kellene rá figyelnie? Végén a köv. rész előzetese nagyon kemény, komplett város lenne tűlélőkből?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt a bizonyos kulcsjelenetet, amit szerintem minden könyvolvasó nagyon vár ebben az évadban, már leforgatták. Két hetet szántak rá és a kiszivárgott infók szerint nagyon oda fog b*szni :D

Köszi a híreket! Szerintem ha csak az előző évadok színvonalán hozzák, az akkor is remek lesz :D És hasonló reményeim vannak nekem is a megnövelt költségvetéssel kapcsolatban. Szerintem a helyszínek miatt nem is lehetne kevesebből kihozni, minimum az előző évadé kell, de ha még több lesz a rá költhető keret, annál jobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg bevallom, hogy korábbi álláspontomat felülvizsgálva, immár a harmadik "Trónok harca" kötet második felénél járva elkezdtem nézni az első évadot. :) A könyvek egyre jobbak, és nagyon jól esik a kezdeteken újra végigmenni.

Most már csak azt nem tudom, hogy fogok így haladni a többi sorozattal, ami szintén mind érdekel.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Fejbevágáson még maga a fehér csávó is meglepődött, nem is kicsit :D Amúgy Lori mondatát, hogy ő sz*r anya, azt kajak megtapsoltam, végre beismerte. Amúgy be is bizonyította, mikor Carl visszajött gyógyszerekkel, leb*szta egyből hogy miért kóborol. Nem neki kellene rá figyelnie? Végén a köv. rész előzetese nagyon kemény, komplett város lenne tűlélőkből?

 

Nagyon brutál eddig a Walking Dead 3. évada. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a híreket! Szerintem ha csak az előző évadok színvonalán hozzák, az akkor is remek lesz :D És hasonló reményeim vannak nekem is a megnövelt költségvetéssel kapcsolatban. Szerintem a helyszínek miatt nem is lehetne kevesebből kihozni, minimum az előző évadé kell, de ha még több lesz a rá költhető keret, annál jobb.

Közben most olvasom, hogy általában véve is moziszerűbbé akarják tenni a sorozatot... hát elképelni se tudom, hogy lehetne a jelenleginél is moziszerűbb, de hoztak egy példát. Korábban minden epizód egy "hagyományos" párbeszédes jelenettel kezdődött. Most viszont minden epizód valami grandiozussal fog nyitni amiben a párbeszédnél fontosabb lesz a látvány. Érdekesen hangzik. Azt külön kiemelték hogy az első rész első jelenete valami különösen ütös lesz... felteszem hajszál pontosan ott folytatják, ahol az utolsó évadzáró abbahagyta... az már önmagában elég ütős lenne :)

 

Pildi: Remek! Kiváncsi vagyok mi lesz az összbenyomásod a sorozatról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek hírek, viszont remélem, hogy ez nem megy majd semminek a kárára, mert ha van egy sorozat amin nem változtatnék semmit, akkor az ez (na jó egy két Királyvár szerű ostromot még el tudnák viselni :D )

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de ott megvolt mindegyiknek a funkciója. Renly homár jelenetei pl. teljesen fölöslegesek a sorozatba.

Mármint azaz egy jelenet, amiben látni öt-hat másodpercre, hogy a Viráglovag leereszkedik, cuppogó hangok, miközben Renly olyan fejet vág hogy egyértelmű legyen mi történik? Mert ez a pár másodperc van össz-vissz a két évadban, mint homár ágyjelenet.

Szeritem össz-vissz két szexjelenet volt eddig a két évadban ami fölöslegesnek tűnt. De úgy általába véve hála istennek nincs azaz állandó mutogatosdi mint a Spartacusnál. Simán vannak részek amikben semmi ilyesmi nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr!

Te nézed a Boardwalk Empire 3. évadát? Csak mert szerintem nagyon jó, és kiváncsi lennék a véleményedre vele kapcsolatban. :)

Az első részt már láttam és az nagyon tetszett. Talán anno irtam is róla. Féltem, hogy fogják folytatni vagy hogy van-e értelme folytatni a remek második évados zárás után, de abszolút beszippantott. Viszont egyelőre nem volt időm, hogy tovább haladjak, de hamarosan pótolok és akkor megírom, hogy bejön-e a folytatás is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dallas 1. évad: Mit is mondhatnék. Aki szerette a régi sorozatot, az ezt is imádni fogja. Nagyon felkészültek az írók, és bár csak 10 részes az első évad, mindent beleadtak. Már az első részben olyan sz-rkavarás van, mint a régi részekben, és ezt a feszültséget végig fenn is tartják, az utolsó pillanatig. Próbálják az új szereplőket az előtérbe helyezni és megismertetni őket, és bár könnyen megszokja őket az ember, mégis a régi szereplőket akarja látni. Jockey és Bobby évődése még mindig zseniális. Pamelát nem baj, hogy kiírták mert szegény Principal úgy néz ki mint aki benéz, viszont Samantha meg gyönyörűbb mint régen volt. Jók a visszatérő cameo szereplők is, remélem lesz még több is. Az évad végére úgy néz ki már eldöntötte mindenki hogy hol is áll, és kezdhet az újabb csete paté. Lesz itt még nemulass, és erről Jockeyék tesznek majd. 7,5/10.

645464-dallas-video-promo.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó eddig a Boardwalk Empire. Amint van felirat, mindig megnézem az aktuális részt.

 

Arra azért marha kíváncsi vagyok, vajon mit akarnak kihozni az exügynökünkből, mert eddig nagyon lóg a sztoriban, az ő szála zavar az összes közül.

Nagyon sajnáltam, hogy azt a tolvaj srácot Nucky csak úgy lelőtte, igazán jópofa figura volt, még ha csak rövid ideig is szerepelt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kudar: Én is nyomon követtem, szinkronosan, és tetszett. Hozta a régi Dallas feelinget, és valóban azért az öregekre voltam jobban kíváncsi. Remélem, bírni fogják a strapát, hiszen a 2. évad 15 résszel tér vissza. :)

Igen és ha jól tudom már jövő év elején folytatják. Remélem tudják majd tartani a szintet, bár nehéz lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fringe

 

Nagyon nem vagyok meggyőződve arról, hogy Etta meghalt. Persze a biológia ellentmondani látszik, de ugye Olivia is kapott a fejébe egy golyót (jé, mintha láttuk is volna a kérdéses tárgyat). És belegondolva, hogy Etta kb. embrio korában mennyi cortixefant kapott az anyján keresztül, hát.... ebből bármi lehet még. Főleg, hogy annyira képbe került az a golyó. Remélem, így lesz, mert ez különben egy elég elszállt fantazmagória :hehe: Meg amúgy sincs értelme, hogy ilyen hamar meghaljon. Innentől viszont durvulás jön. Végre Broylesről is megtudtunk valamit, már nagyon vártam. Sejtettem, hogy a sztorija nem csak annyi, amit láttunk eddig, hiszen nem tudom róla elképzelni, hogy egyszerűen csak kiszolgálja a rendszert. Nem lehet, hogy ő az a titokzatos Galamb néven emlegetett személy?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fringe - 5x04

 

Átlagos résznek indult, de a végére rendesen beindult...

 

Nem hittem volna, hogy meg merik ölni Ettát, bár jó néhány sorozatban megtanultam már, hogy akit nem látunk teljesen egyértelműen meghalni, az könnyen visszatérhet. Érdekes a cortexiphanos elmélet, de nem tudom, mennyire megvalósítható... Oliviában értelemszerűen több anyag volt, ráadásul Walter ott volt, hogy bizonyos időn belül kioperálja a golyót, hogy a sejtek regenerálódhassanak. Itt viszont láttuk, ahogy a lány a lőtt sérülés következtében meghal (vagy legalábbis elájul), ráadásul ott volt a robbanás is... azt aligha úszhatta meg (elég, ha Peter csatornás jelenetére gondolunk). Gondolom az volt a cél, hogy komolyabb áldozatokat is követeljen a Megfigyelők elleni harc, az őstagok közül pedig nem lett volna célszerű megölni senkit. A Walter-Peter-Olivia trió alap, Astrid halála pedig kevésbé lett volna drámai.

Broyles felbukkanásának örültem, ahogy annak is, hogy a jó csapatban játszik. Kíváncsi vagyok, Ninával mi a helyzet...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben most olvasom, hogy általában véve is moziszerűbbé akarják tenni a sorozatot... hát elképelni se tudom, hogy lehetne a jelenleginél is moziszerűbb, de hoztak egy példát. Korábban minden epizód egy "hagyományos" párbeszédes jelenettel kezdődött. Most viszont minden epizód valami grandiozussal fog nyitni amiben a párbeszédnél fontosabb lesz a látvány. Érdekesen hangzik. Azt külön kiemelték hogy az első rész első jelenete valami különösen ütös lesz... felteszem hajszál pontosan ott folytatják, ahol az utolsó évadzáró abbahagyta... az már önmagában elég ütős lenne :)

 

Pildi: Remek! Kiváncsi vagyok mi lesz az összbenyomásod a sorozatról.

Amint végzek az első évaddal, írok majd. :)

A filmbeli évadzárók egyébként követik a könyveket? Azt már érzékeltem, hogy bizonyos szövegeket mások és máskor mondanak, mint a könyvben szerepel, de ez nem zavaró, a gördülékenyebb filmes történetmesélést segíti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdtem a The Walking Dead-et... eddig meglepően jó, tetszik, az 1. évad után majd írok bővebben.

 

Addig is... meg tudna dobni valaki a 2. évad 720p Blu-Ray verzió magyar feliratával? Sehol nem találom, csak a szimpla 720p-hez, ami nem jó. Lehet, hogy én vagyok amatőr, vagy egyszerűen rossz verziót szedtem le.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amint végzek az első évaddal, írok majd. :)

A filmbeli évadzárók egyébként követik a könyveket? Azt már érzékeltem, hogy bizonyos szövegeket mások és máskor mondanak, mint a könyvben szerepel, de ez nem zavaró, a gördülékenyebb filmes történetmesélést segíti.

Az első évad pont azzal a jelenettel ér véget, amivel az első könyv (ez annyira tökéletes zárás hogy ezzel kár is lett volna variálni). A másodiknál már picit más helyzet: ott egy olyan jelenetet kapunk a végén, ami ebben a formájában egyáltalán nem volt a könyvekben. Viszont a közvetlen következményei ott vannak a harmadik könyv elején.

 

Általában véve is elmondható, hogy a második évadban picit több az eltérés. Nyilván izlés kérdése, de szerintem mindegyik változtatás nem csak érthető, de jól is jöttek ki belőlük. Egyik kedvenc jelenetem a második évadban például egyáltalán nem szerepelt a könyvekben. A sztori és a karakterek szellemiségét, lényegét azonban igy is megőrizték (valoszinüleg más különben a könyvek irója George R.R. Martin nem is venne ilyen aktivan részt a projektben - nem csak producere és tanácsadója a TV-sorozatnak, de évadonként egy-egy rész forgatókönyvét is ő irja). Martin mondta, hogy miután a könyvek befutottak viszonylag sok megkeresés jött arra hogy adaptáció készüljön belölük, de sorra utasitotta vissza őket mert vagy komoly változtatásokat akartak vagy komplett szálakat hagytak volna ki. David Benioff-al (a sorozat showrunnerével) viszont mikor leültek akkor érezte hogy ez lesz az.

 

Ami nekem már itt az első évadban is tetszik, hogy néha pusztán azzal is hozzá tudnak tenni a könyv sztorijához, hogy két nem point-of-view karakter négyszemközti beszélgetését bemutatják. Ebből fakadóan szerintem sikerült néhány nagyon erős jelenetet kihozni már az első évadban is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékszem arra, hogy többször végignézem az első évad záróképeit, annyira tetszett :) Ritka jó évadzárás volt. Valószínűleg a második évad esetén is valami hasonlóan remek záró képsort akartak befejezésnek, és bár szerintem nem éri el az elsőét, mégis jó ötlet volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dallas 1. évad: Mit is mondhatnék. Aki szerette a régi sorozatot, az ezt is imádni fogja. Nagyon felkészültek az írók, és bár csak 10 részes az első évad, mindent beleadtak. Már az első részben olyan sz-rkavarás van, mint a régi részekben, és ezt a feszültséget végig fenn is tartják, az utolsó pillanatig. Próbálják az új szereplőket az előtérbe helyezni és megismertetni őket, és bár könnyen megszokja őket az ember, mégis a régi szereplőket akarja látni. Jockey és Bobby évődése még mindig zseniális. Pamelát nem baj, hogy kiírták mert szegény Principal úgy néz ki mint aki benéz, viszont Samantha meg gyönyörűbb mint régen volt. Jók a visszatérő cameo szereplők is, remélem lesz még több is. Az évad végére úgy néz ki már eldöntötte mindenki hogy hol is áll, és kezdhet az újabb csete paté. Lesz itt még nemulass, és erről Jockeyék tesznek majd. 7,5/10.

Nekem is nagyon tetszett.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.