Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Tudom lassan haladok, de kiélvezem a részeket. :D Végére értem a 3. Doki történetének. :( Hiányozni fog az öreg így 25 történet, azaz 128 rész után. Jon Pertwee már most a kedvenceim közé lépett. Nagyon szerethető, nagyon jó Doktor volt. Érdemes megnézni a részeit.

11. évad:

 

SZuper volt. Talán ez az évad tetszett a legjobb. Hiányzott Jo Grant, de hát SJS gyorsan belejött az időutazgatásba. :) Talán egyedül Paledon volt kicsit gyengébb rész, de még az is nagyon jó volt. Az Exxiloni csatát pedig említették most a Asylum-ba.A dinós is szuper volt. Az összes remekül van felépítve. Kis laza történések, aztán kiderül hogymindig valami nagyobb dolog áll a háttérben. Nem csoda hogy idáig eljutott ez a sorozat. És hát a pókos rész is zseniális volt. Jó volt látni még egy idő lordot a földön. hiányzott már a mester is egy ideje, pedig elég sokat volt egy ideig. De marad SJS és a tábornok, és az új doki. :) Mindenki ahogy hallom ő a kedvence, egyik kedvence szóval kíváncsian várom. :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=ENg0N-EC07c

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi Te most kezdted a 11.es dokival a sorozatot? Amúgy egyre jobb részek jönnek majd. :) A 6 évad meg eddig mindent visz, de csak azért mert a 7. még közel sem ért véget. :D

Így van, baráti tanácsra nem az "újkori" 1. évaddal kezdtünk, hanem az ötödikkel, némi visszatekintést segítségül hívva a korábbi évadokból. De ha végére érünk majd a hetediknek, szerintem jöhet majd az első is. :)

Remek, ha egyre jobb lesz minden, ezt nagyon szeretem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Melyik Doktor is volt a régiek közül az, amelyik annyira nem szívlelte az embereket és a fegyver sem volt túl idegen tőle?

 

Egyébként érdekes... egy fórumon összefutottam néhány emberrel, akik az egekig magasztalják a Davies-érát és eléggé lehúzzák a Moffat-érát... itt meg majdhogynem fordítva van. :P (Bár nem húzzuk le a Davies-érát, de sokunk jobban kedveli a "Moffat évadokat") ... látszik ez abból is, hogy több embernek is úgy ajánlottuk a sorozatot, hogy kezdje a 11. Doktorral.

 

Akik nem kedvelik az új irányt, azok szerint a sorozat logikátlan, összecsapott lett és túlzottan "amerikai" + természetesen mai napig visszasírják Tennantot és gyűlölik Smith-t. (Vicces) :) persze kinek mi jön be...

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Melyik Doktor is volt a régiek közül az, amelyik annyira nem szívlelte az embereket és a fegyver sem volt túl idegen tőle?

A 6. Doktor, akit Colin Baker alakított. A "nem szívlelte az embereket", mondjuk szerintem nem igaz, ő egyszerűen egy arrogánsabb inkarnációja volt a Doktornak. Ő egyébként a rajongók által általában legkevésbé kedvelt Doktor, amit nem kis mértékben az idióta ruhájának köszönhet. :D

photo_lrg4.jpg

Én egyébként őt is nagyon szerettem :D .

Szerkesztve: - Lok Durd
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kicsit őrültség ez a kit sírunk vissza, kit gyűlölünk- dolog (maximum a kedveltségnek vannak fokozatai), eleve a Doctor-rajongók hogy vetemedhetnek eddig, ezek alapján valahogy nem fogják a sorozat lényegét sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Lok! Egyre inkább kedvet kapok a klasszikus részekhez! :)

Nekem egyelőre helyem nincs a gépen ahhoz, hogy régi évadokat töltsek le. Most időm sem igazán lenne nézni, ezt a kb. 3-4 sorozatot éppen hogy tudom követni, melyek ősszel lemennek. Azért majd később talán :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sorozatjunkie: "A Dexter készítője elmondta, hogy addig fog menni a sorozat, amíg a Showtime akarja. Bár a 8. évad lehet, hogy az utolsó lesz, ha van igény rá, ők folytatják. (Főleg, hogy a 7×01 újabb rekordnézettséget hozott.)"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dexter 7x01

 

Nagyon izgalmas epizód volt, és örülök hogy a készítők végre meglépték dexter lelepleződését. Debra soha nem volt hülye nő (már ami a szakmáját illeti..:)) tudtam, hogy nem fog bedőlni a bátyó meséjének. Mike-ot sajnáltam, az előző évadban eléggé megszerettem, kár, hogy rögtön ki is írták. Jó arc volt. Quinn is meghalhatott volna nyugodtan helyette, bár szerintem neki még nagy szerepe lesz. :D

 

Az egyelőre mellékszálként jelentkező ukránokat még nem tudom hovatenni, kicsit el is tér az ő szerepük az előzőektől, lévén, hogy nem sorozatgyilkosokról van szó (valószínűleg, bár ki tudja.) A következő részben már szerintem több fog kiderülni róluk.

 

Ja, és Budapestért + 1 pont jár a készítőknek :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DExi: Jesszusom mekkora rész volt már, de a cliffhanger jobb volt mint az évadzárónál. :D

 

bázzé, Dexi végre tényleg lelepleződött. És ahogy néztem a rész végi bemutatót Deb megpróbálja kordában tartani. kíváncsi vagyok hogy fog menni neki és Dexi meddig fogja bírni, amíg meg nem fordul a fejében hogy el kéne hallgattatni a kicsi hugit. :D Az ukrán szál majd szépen bekapcsolódik asszem, Ray Stevenson lehet hogy badass lesz, de majd csak az asztalon végzi. :D Ja és persze ne felejtsük el a gyűjtőt, aki Dexi gépében kutakodott és cseszelődött. Sok minden lesz még itt! :D

 

AZt hiszem még nem volt az egész évados promó! Csúnya lesz!

http://www.youtube.com/watch?&v=Mri4TDgUxQ8

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnéztem a Dexit és nem találok szavakat. Magasan a legjobb évad lehet.

 

 

Még az Ukrán maffia is bejöhet a képbe. :D

 

 

Iszonyat durva volt, főleg a vége.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dexter

Óriási rész volt!

Nem hittem volna, hogy Debra már az első részben rájön mindenre (bár éles eszű csaj), főleg, mert közben nagyon úgy tűnt, hogy Maria lesz az, aki más irányba billenti a dolgot. És erre tessék... Nagyon izgalmas a helyzet, nem tudom Deb hogy fogja ezt kezelni, lévén jó rendőr és közben Dextert meg egyre jobban szereti.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Debra ezután falazni fog neki, és Maria tőle függetlenül fog rájönni a dolgokra. Még Quinn is a képbe kerülhet, ne feledjük, hogy az 5. évadban kis híján leleplezte Dextert. izgalmas lesz az biztos. Dexter eddigi életének végre. :) Ja, és akkor még ott van az az irritáló csávó is, aki a sorozatgyilkos ereklyéket gyűjti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dexi

 

Vajon lesz olyan, hogy Dexinek végeznie kell egy ismerősével? Mert pl ha jól emlékszem akkor az első könyvben Dexinek ki kell nyírnia Laguertát mert rájön, hogy kicsoda pl. Ezt azért írtam le, mert teljesen más vonalon megy a sorozat és a könyv.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Supnat 8x1 Hát ez harmat gyenge volt...

 

Sajna kezd kicsit már kifulladni a sorozat. Szerintem nagyon sok mindent rosszul csinálnak már. Dean és Sam már kevés sajna, kellenének az állandó mellékszereplők. Bobby, Cas, stb...de mindenkit kiírtak. Talán most lesz új, de hát az már mégsem ugyanaz. Dean megint hirtelen csak visszatért, és annyi érzelem volt abban a találkozásban (amit szinte már minden évad elején eljátszanak csak másik tesóval) mint egy cementesvödörben. Az alapötlet tetszik, hogy végleg be akarják zárni a kaput. Az tetszene ha olyan lenne az évad mint egy Lost rész, mutatnak kicsit a purgatóriumból, hogy mi volt ott aztán vissza a jelenbe. Remélem ilyen lesz. Kíváncsi vagyok erre a vámpír csávóra is. Nagyon bízom benne hogy ennél azért még többre képesek ebben az évadban, ettől függetlenül még mindig imádom a sorit, és Deanéket is, de már egy rohadt carry on my way sincs benne. :(

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dexter

 

Szerintem Debra ezután falazni fog neki, és Maria tőle függetlenül fog rájönni a dolgokra. Még Quinn is a képbe kerülhet, ne feledjük, hogy az 5. évadban kis híján leleplezte Dextert. izgalmas lesz az biztos. Dexter eddigi életének végre. :) Ja, és akkor még ott van az az irritáló csávó is, aki a sorozatgyilkos ereklyéket gyűjti.

 

Az irritáló csávónak (nagyon jól megragadtad a fickót ezzel az irritáló szóval :D) kezd egyre hangsúlyosabbá válni a karaktere. nem csodálkoznék rajta, ha kinőné magát az évad főellenségévé.

 

 

 

Dexi

 

Vajon lesz olyan, hogy Dexinek végeznie kell egy ismerősével? Mert pl ha jól emlékszem akkor az első könyvben Dexinek ki kell nyírnia Laguertát mert rájön, hogy kicsoda pl. Ezt azért írtam le, mert teljesen más vonalon megy a sorozat és a könyv.

 

Egy könyvet, talán a másodikat, én is olvastam, és az a sztori egyáltalán nem került elő az eddigi évadokban, ami ott a főszálat jelentette. Úgy tűnik, a sorozat csupán ihletül szolgál a forgatókönyvhöz.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy könyvet, talán a másodikat, én is olvastam,

 

AZ első könyv teljesen ugyanaz mint az első évad, csak a végén nem hal meg asszem a tesója, viszont Laguerta meghal, mert rájön Dexi titkára, és ott tudja meg Debra is már az első könyv végén, hogy Dexinek van egy utasa szal... hmmm.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kudar, újabb jó hír:

 

Az AXN ugye ma kezdi adni magyarul a Doktor 6. évadát. 11:30-kor kezdődik, DE... vasárnap 11:25-kor már a második részt adja a csatorna, ergo minden szombaton és vasárnap lesz egy rész! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kudar, újabb jó hír:

 

Az AXN ugye ma kezdi adni magyarul a Doktor 6. évadát. 11:30-kor kezdődik, DE... vasárnap 11:25-kor már a második részt adja a csatorna, ergo minden szombaton és vasárnap lesz egy rész! :)

:rock:

Próbáltam az AXN holnapján lejátszani a részletet amit feltettek, de marhára nem indult el. Na nem baj, akkor megint úgy lesz mint korábban hogy heti két rész. Szuper! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, újranéztem a Doctor Who 7x05-öt. Még mindig zseniális rész a maga módján. Gyönyörű búcsú, félelmetes pillanatok (k*rva angyalok, parásabbak, mint a Csend ügynökei :para: ).

 

Nagyon tetszik, ahogy összeérnek a szálak. Már azzal menthetetlenül megindult a lavina, hogy a Doktor kézbe vette a könyvet, hiszen ezzel fixálta, hogy annak meg kell születnie. De aztán a kis momentumok, amik nem is voltak olyan kicsik, de a Doktor csak nem figyelt fel rájuk. Minden átmenet nélkül a temetőbe jutnak, de nem foglalkozik vele (holott már ez is jelezte, hogy az események egy adott úton haladnak), aztán olvassa a könyvben Amy végső búcsúját (ezzel fixélva, hogy soha többé ne találkozzanak), de amikor újra a temetőben kerülnek ki, azt hiszi, hogy a paradoxon mindent megoldott és újfent nem törődött vele. Pedig hát a paradoxon Rory-ra vonatkozott, nem Amy-re. Az egész attól a perctől el volt rendelve, hogy a Doktor kézbe vette azt a könyvet.

Egyetlen bökkenő, hogy nem derült ki, hogyan került a könyv hozzá. Ezt azért jó lett volna tisztázni...

A Szabadságszobros megmozdulás, vagy pontosabban, a Szabadságszobor megmozdulása hatásos jelenet volt, de nem kellett volna másodszor is elsütni. Elsőre oké, poén, de másodikra gáz. Nem csak azért, mert kicsit nehéz elhinni, hogy senkinek sem tűnik fel az elkószált hölgy ("How you gonna call? Ghostbusters!"), de Amy és Rory az ugrása előtt vagy féltucatszor nem nézett rá, és az szó szerint csak tátott szájjal meredt rájuk (amúgy ez általános hiba az angyalos részeknél, állítólag olyan gyorsak, hogy pislantasz és már mocorognak is - itt is, egy pillanatra le lett kapcsolva a vellany, és Rivert máris nyakon, vagyis kézen csípte -, de a szereplők rendre elfordítják felőlük a fejüket, hátat fordítanak neki, nem egy-két pillanatra, hanem hosszú másodpercekre).

Tetszettek az apró nüánszok a Doktor és River között. A regenerálódás (vajon miért akadt ki River? jól tudhatja, hogy egy törött kéz regenerálása nem valószínű, hogy évszázadokat vesz el a Doktortól, amikor a saját energiáin túl már Riveré is benne vannak), ahogy a Doktor a találkozó előtt "utolsó ellenőrzést" végzett. És persze, az a riadt arc, amikor River bejelentette, hogy már professzor. Bár úgy tett, mintha a kegyelmen lepődött volna meg, ez a professzor titulusnak szólt. River szemszögéből közeledik a könyvtár. Remélem valamelyik részben szerepelni fog, amikor megkapja a szónikus csavarhúzóját.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Befejeztem az Avatar első évadát és remek volt, nagyon tetszett és ötletes volt a befejezés, már szedem is le a folytatást és kifejezetten várom, hogy mik fognak történni. Az utolsó 3 rész volt szerintem eddig a legjobb történet szál hordozó, a humort némileg hiányoltam, de a többi rész bőven kárpótolt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt! Nem láttad még az új Castle -t?

Nem. Először elfelejtettem (még nem rázódtam bele, hogy újra vannak heti sorozatok), tegnap eszembe jutott, akkor letöltöttem, hogy ma melóban megnézem. Erre kiderült, hogy HD-ban húztam le, azt meg nem viszi a laptopom. Úgyhogy holnapra maradt. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fringe - 5x02

 

Nagyon tetszett, jobban, mint a nyitó rész. Ilyenkor sajnálom igazán, hogy nincs már hátra sok rész. Akció ugyan kevés volt benne, és a sztori is faék egyszerűségű volt, mégis hatásosra sikerült az összkép. A karakterekkel a szokásosnál is jobban bántak, az öreg fickó sztorija különösen érzelmesre sikerül,

ahogy Etta döntése is a végén. Megijedtem, hogy rossz irányba akarják elvinni a lány karakterét, mondván a megváltozott világhoz alkalmazkodik, de szerencsére anyja lánya.

A kazettás dolog egyértelmű időhúzás volt, de ilyen részek mellett ez legyen a legnagyobb bajom. Kíváncsian várom a továbbiakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, újranéztem a Doctor Who 7x05-öt. Még mindig zseniális rész a maga módján. Gyönyörű búcsú, félelmetes pillanatok (k*rva angyalok, parásabbak, mint a Csend ügynökei :para: ).

 

Tetszettek az apró nüánszok a Doktor és River között. A regenerálódás (vajon miért akadt ki River? jól tudhatja, hogy egy törött kéz regenerálása nem valószínű, hogy évszázadokat vesz el a Doktortól, amikor a saját energiáin túl már Riveré is benne vannak), ahogy a Doktor a találkozó előtt "utolsó ellenőrzést" végzett. És persze, az a riadt arc, amikor River bejelentette, hogy már professzor. Bár úgy tett, mintha a kegyelmen lepődött volna meg, ez a professzor titulusnak szólt. River szemszögéből közeledik a könyvtár. Remélem valamelyik részben szerepelni fog, amikor megkapja a szónikus csavarhúzóját.

 

 

Olyan jók voltak így együtt, hogy már nem kell annyi mindent elhallgatni (persze szokás szerint valaki mindig többet tud, de most a legkevésbé). Nekem is eszembe jutott, hogy már nem lehetünk messze a könyvtárból, elvégre időben ez a rész van a legközelebb ahhoz. Sajnálom, mert pár ilyen remek pillanatot elnéztem volna még tőlük (na persze jó volna, ha most fél évadig a Doctor és River kalandjait nézhetnénk, és csak utána jönne az új útitárs :hehe:). Mint ahogy Amyt is, ahogy anyáskodik River mellett :) Egy-két hasonló momentumokkal tarkított rész kellett volna még.

 

Fringe

Valóban jobb rész volt az előzőnél

 

Örültem, hogy Olivia nem csak háttér maradt, hanem képes volt hatással lenni másokra, ahogy azt vártam is tőle.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde DW

 

Igen, tényleg jó lett volna még pár olyan rész, amiben úgy működnek, hogy közben nem vakarják a fejüket River miatt. Amy-nek is kifejezetten jót tett, hogy foglalkozhat (a nála idősebb :)) lányával.

 

De amúgy félelmetes, hogy Amy és Rory tíz évig volt (az ő szemszögükből) a Doktorral. Hihetetlen keveset látunk a kalandjaikból. A Doktoréból meg még annyit sem. Ez azért átértékeli azt, hogy hogyan alakul ki ilyen mértékű ragaszkodás a Doktor és társai között.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.