Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Mivel most nem néztem semmilyen sorozatot, a Hidat is már befejeztem, gondoltam egy kis újítás jól jön. Az Egyszer volt, hol nem volt teljes évadát töltöm. Ncore-on fent van a Starship Troopers S01 is, 40 rész, azt érdemes leszedni? Ahogy néztem a grafikája kb. Starcraft videók színvonalú.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor S07E03

 

 

Már maga a téma is bejött, mert mindig szerettem az ilyen "megtérős" sztorikat. Plusz jól is volt csomagolva, szóval le a kalappal. Ti honnan tudjátok, hogy a Doctor és Amy -ék sokáig nem utaztak együtt? Vagy arra az időre gondoltok, amikor Amy -ék halottnak hitték a Dokit? És erre lesz majd utalás is?

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddigi évad legjobbja? Húha... pedig az előző két rész sem volt semmi... mindenesetre ezek a kijelentések nagyon csábítóak. Sajnos még nem volt lehetőségem megnézni, de hamarosan pótolom eme hiányosságomat. Ám valószínűsíthető, hogy írásos értékelés élménybeszámoló majd a "félévad" végén jön tőlem.

 

Ody... a netre kikerült hivatalos infók alapján mondjuk ezeket Amy és Rory kapcsán. Félreértettem a kérdést. Egyelőre feltételezés, de sok dolog erre vall.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor S07E03

 

 

Már maga a téma is bejött, mert mindig is szerettem az ilyen "megtérős" sztorikat. Plusz jól is volt csomagolva, szóval le a kalappal. Ti honnan tudjátok, hogy a Doctor és Amy -ék sokáig nem utaztak együtt? Vagy arra az időre gondoltok, amikor Amy -ék halottnak hitték a Dokit? És erre lesz majd utalás is?

 

 

Az előző rész elején mondja Amy, hogy tíz hónapja nem látta a Doktort, amire ő később a rész végefelé reagál, hogy hagyja Amy-t és Rory-t, hogy éljék a maguk életét. A végén aztán mondják, hogy a dinós kaland után jöhet egy újabb pár hónapos szünet. Amy a mostani részben pedig mondja neki, hogy "ez történik ha sokáig egyedül utazol". Ezekből úgy tűnik, hogy Amyék már csak nagyon eseti jelleggel, több hónapos szünetekkel szállnak be a Doktorhoz. A Doktor szemszögéből azonban ezek a szünetek ugye jóval tovább is tarthatnak... itt most ebben a részben azt mondja, hogy 1200 éves, miközben az elöző évad végén amikor "meghalt" 1103-nak mondta magát. Persze az első szabály, hogy a Doktor hazudik... nem biztos hogy tényleg ennyi idő telt el, de az biztos, hogy akár sok-sok év is eltelhetett neki a mostani évad Pondos kalandjai között

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ncore-on fent van a Starship Troopers S01 is, 40 rész, azt érdemes leszedni? Ahogy néztem a grafikája kb. Starcraft videók színvonalú.

Ne a grafikájából ítéld meg, mivel a sorozat 1999-ben készült, vagyis igen, a Starcrafttal majdnem egyidős. Naná, hogy nem reprezentál Avatar szintet, de még az Invasiontól is nagyon messze van. Ha ezen sikerül túllépned, akkor érdemes leszedni, mert remek kis sorozat. Bár főleg gyerekeknek készült, a TCW-hez hasonlóan komolyabb annál. Ráadásul ez sokkal jobban igazodik a könyvhöz, mint az összes film együtt véve (például, ebben sem a bogarak az egyetlen idegenek, szerepelnek benne a "pálcikák" is).

 

De a sheriffet nem vágom ki volt. Valami híres csávó?

Sci-fi berkekben híres. Ben Browder két közönség kedvenc sci-fiben szerepelt. Az első a Farscape (Csillagközi szökevények) volt, ott végig ő játssza a főszereplőt, John Crichton parancsnokot, aztán annak befejeztével átnyergelt a Stargate SG-1-ba, és leváltotta az addigi főszereplőt, Richard Dean Andersont. Ott Cameron Mitchell alezredest alakította az utolsó két évadban és a két TV filmben. (Majdnem ő lett a Stargate Atlantis főszereplője, eredendően neki szánták John Sheppard őrnagy szerepét, de mivel akkor forgatta a Farscape: The Peacekeeper War filmet, így nem ért rá.)

Mivel te tudtommal ezt a két sorozatot nem nézted, így leginkább csak a Chuckban láthattad. Az ötödik évad tizenegyedik részében, azaz a vonatos epizódban ő rabolja el Casey lányát, és tőle menti meg a két Rambonak öltözött életképtelen sejthalmaz. :)

Meg játszott a Memphis Belle című filmben, ő az az újonc, aki telerókázza a budit az ünnepségen. Nagy szerepek a hírnév előtt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszer volt, hol nem volt

 

Az elején kicsit féltem tőle, mert az hittem inkább fiataloknak szóló sorozat lesz, főleg a 12-21 éves korosztályt véve célpontul. De szerencsére nem lett igazam. A dolog lényege, hogy a Gonosz Királynő átkot szór a mesehősökre és a mi világunkba csöppennek, anélkül, hogy tudnák kik is ők valójában. Ez már az előzetesekből is kiderült.

Jennifer Morrisont már ismerhetjük a Dr. House-ból, itt most egy "tökösebb" kartert alakít, kevesebbet nyávog és van egy züllött oldal is, mert minden 2. részben számos olyan jelenetet láthatunk, ahol töménnyel a kezében mutatkozik. Ennek ellenére, a jellemfejlődése nagyon tetszik. Robert Carlyle azonban mindenkit aláz. Magyarul asszem Zörgőfürge, így még sosem hallottam. Rumplestiltskin-ként ismerik az angol nyelvet beszélők, én ezt többször hallottam. A karakteréről nem igazán lehet tudni, hogy jó vagy rossz, mert igazából mindig a saját oldalán áll... :) Remek színészi játék, mindig várom mikor tűnik fel.

Aminek még külön örülök, hogy a mesés szál kíséri a normális emberi történéseket és nagyon jól vegyítik, magyarázzák egymást. Mégsem kell attól félni, hogy a valós életben történő eseményeket valami hirtelen varázslat megmásítja, sokkal inkább az emberi érzelmek és reakciók segítik előre a dolgokat. Így annak is örültem, hogy akik a mesékben a varázserejük miatt voltak erősek, itt most emberi tulajdonságaikat legyőzve, vagy kiemelve kell, hogy érvényesüljenek.

Összességében egy jó sorozat, angolul nézem, mert a 22 részes első évad már full fent van, a magyarok az 5. résznél tartanak. Ha most heti 1* lenyomnak egy részt, az még 17 hét mire végeznek. Amcsiknál meg már vetítik a II. évad első részét...szóval szokás szerint le vagyunk maradva. Szerintem akit egy kicsit is érdekel, az inkább szedje le, mert ez a tempó eléggé siralmas.

Eddig a 22ből 12részt láttam és 8/10!

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvastam erről a sorozatról, azóta is érdekel, csak most időben nem fér bele. Valószínűleg leszedem egy-két másikkal együtt, és elrakom őket jövő nyárra. Most elegen vannak azok, amelyek éppen futnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, jah az SW-s dolgok is beindulnak, aztán jön a Dexter, igaz azt is majd egyben nézem. A Family Guy-on gondolkodtam még, de közben online nézem a South parkot. Megnéztem abból pár részt angolul, valóban kevesebbet káromkodnak úgy, de mit is várhatunk egy olyan nyelvtől aminek kb. 10 erősebb szitok szava van és azokat a végtelenségig kombinálja. Magyarul azért sokkal viccesebb az egész. A kedvencem a mai napig a B hangos rész, amikor beszaratják a világot! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy azt ugye több helyen is lehozták már: a Trónok harca második évadja idén megkapta a legjobb speciális effektekért járó Emmy-díjat. Mostmár van egy kiváló montázs-videó is ezekhez az effektekhez (persze akik még nem látták a sorozatot azoknak spoileres):

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jajj nagyon várom már az új részt. Kíváncsi leszek mik ezek a dobozok, és hogy miként hozzák vissza a

 

Unitot. Remélem még Lethbridge-et is megemlítik megint. :D

552104_463830393657438_20679964_n.jpg

534329_463830900324054_373485660_n.jpg

 

Ja és a spoiler mögött 2 DWM cover a 4 és 5. részhez. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spartacus - Bosszú

 

Az előzőekhez hasonlóan jó évad volt ez is. Szépen adagolták a feszültséget, drámát, fordulatokat (ami egy történelmi alapokon nyugvó műnél nem egyszerű meló), de a karaktereket is jól árnyalták, és a helyszínek is változatosabbak voltak a korábbiaknál.

 

Tetszett, ahogy a maréknyi szökevényből a végére már egy minden téren összecsiszolódó csapat lett, akik az eszük, akaraterejük és szabadságvágyuk révén egy sokszorosan túlerőben lévő rómaiakat is leverték. Glaber kellően irritáló nemezis lett, de Batiatustól azért elmaradt. Spartacus apaságán meglepődtem, egyértelműnek gondoltam, hogy Ilithya hazudott. A csaj halálától többet vártam volna azok után, amiket tett... de nem lepődnék meg, ha még visszatérne. Gannicus-tól többet vártam... eleinte igazi s*ggfej volt, de később is jobban emlékeztetett egy betépett idiótára, akit vagy semmi nem érdekel, vagy mindenen röhög. Crixus viszont egyre inkább pozitív irányba fejlődik. Természetesen Spartacus is. Nem semmi, hogy ilyen undorító körülmények között képes valaki ennyire emberi maradni.

Liam McIntyre eleinte szokatlan volt Spartacusként, ahogy Naevia is, de később mindkettejüket megszoktam, és az új megjelenésükön kívül semmiben nem maradtak el elődjüktől.

 

Természetesen a tabu témákból sem volt hiány ebben a 10 részben, de azt csak sajnálni tudom, aki ezeken az elemeken (amik mellesleg csak az akkori elfajzott világot próbálják tükrözni) nem képes felülemelkedni, mert az illető így egy jó sorozatról marad le. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen a tabu témákból sem volt hiány ebben a 10 részben, de azt csak sajnálni tudom, aki ezeken az elemeken (amik mellesleg csak az akkori elfajzott világot próbálják tükrözni) nem képes felülemelkedni, mert az illető így egy jó sorozatról marad le. ;)

Na ez jó példa rá, hogy sokan miért nem szeretik ezt a tabu-döntögetést: sokan túl komolyan veszik és azt hiszik, hogy ilyen volt a történelmi Róma. Közben meg nagyon nem. Persze ettől még a Spartacus-al nincs semmi baj: én is csipem a maga módján, csak a helyén kell kezelni: egy nagy mese, amiben éppen nem a jóságot, hanem a durvulást meg az erkölcstelenséget túlozták el a néző szórakoztatása kedvéért... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez jó példa rá, hogy sokan miért nem szeretik ezt a tabu-döntögetést: sokan túl komolyan veszik és azt hiszik, hogy ilyen volt a történelmi Róma. Közben meg nagyon nem. Persze ettől még a Spartacus-al nincs semmi baj: én is csipem a maga módján, csak a helyén kell kezelni: egy nagy mese, amiben éppen nem a jóságot, hanem a durvulást meg az erkölcstelenséget túlozták el a néző szórakoztatása kedvéért... :)

Világos, hogy el vannak túlozva elemek a szórakoztatásért, csak sajnálom, ha valaki emiatt passzolja a sorozatot, mert tényleg nem pusztán erről szól. Ugyanakkor megértem azt is, ha valakinek a gyomra már nem veszi be az ilyen szintű jeleneteket. :)

 

A következő évadot én is várom. Tudtommal az utolsó jön 2013-ban, és aki rendelkezik némi töritudással, az sejtheti, hogy nem lesz épp happy end a vége. Kíváncsi vagyok, mit hoznak ki belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Világos, hogy el vannak túlozva elemek a szórakoztatásért, csak sajnálom, ha valaki emiatt passzolja a sorozatot, mert tényleg nem pusztán erről szól.

Az a baj, amikor a drámai színészet meg a hihetetlen történeti mélység és fordulatok valakinek a Spartacusnál kezdődnek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, amikor a drámai színészet meg a hihetetlen történeti mélység és fordulatok valakinek a Spartacusnál kezdődnek...

:facepalm:

 

Tudom, hogy előítéletes vagy ezzel a sorozattal szemben, így jobb, ha nem is fűzök hozzá mást a provokációdhoz...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.