Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Köszi! Sajnos jó pár dolgot nem értettem, valaki nem tenné meg, hogy leírja a lényegét? :oops:

 

A csuhás azért jött mert egy nő szeretné látni. Erre a doki, hogy ő már házas, és hogy nem beszél ilyen dolgokról nyilvános helyen. ő egy hírnök, és egy hannah nevű lányt kéne megmentenie. Majd rájön, hogy egy álomot lát, amit neki címeztek. Megadja a bolygó koordinátáit, ahol megtalálja a nőt akinek meg kell mentenie a lányát. Majd a doki rájön, hogy mi ez a bolygó, és akkor van hogy mondja ki a nevét a helynek: skaro. kb ennyi.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megvan a DW felirat. Hát nem volt könnyű feladatuk a forditóknak a szóviccek, meg a nehezen átültethető kifejezések miatt, de -bár még csak belenéztem itt-ott- párszor elég durván beletört a bicskájuk. Legdurvább az ez:

 

Az Eggs-Exterminated helyett a dalekok itt azt mondják, hogy Mekk-Megsemmisités. És Rory azt kérdezi vissza, hogy "Ezekért mekegsz?". Juj. Ez mondjuk pont lefordíthatatlan, de még van pár ehhez hasonló.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van valami hír, hogy mikor kezdik el forgatni a Trónok Harca 3. évadját?

Július elején kezdték el forgatni és még úgy négy hónapig fog forogni. A Falon Túli jelenetekből mondjuk még biztos nem vettek fel egy kockát se (azokat ugye csak ősszel tudják felvenni, mert Izlandon ilyenkor még nincs elég hó).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Híd 01-05

 

Valóban baromi jó sorozat. De szerintem nekünk, európaiaknak jobban fog tetszeni, mint másoknak. Van egy egyedi hangulata és humora a filmnek. A drámai vonalvezetés kifejezetten jó, tetszenek, ahogy a szálak összefutnak. Kim remekül játsza a szerepét és a partnere szintén vicces és jól néz ki és okos. A sorozatban néha naturalista jelenetek is előtérbe kerülnek. Pl. magát testápolóval bekenő pucér férfi...

Fura volt a Hereos és a Lost után, hogy van főcím és elég hosszú, de meg lehet szokni. A zenékre sincsen panaszom. Az amcsik már megvették a remake jogot, de szerintem pont a lényegét veszíti majd el a mű. A dán és svéd lehangoló, mindig borús, hideg környezet, a másfajta emberek, másfajta felfogása teszi egyedivé és remekké a szériát. Várom a másik 5 részt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor 7x01

 

 

Remek kis bevezető rész volt. A Dalekok hozták a formájukat, de persze a legnagyobb meglepetést a zseni kis csaj jelentette. Akkor sejtettem csak meg, hogy Dalek amikor a doki belépett a zajtón. Kaptunk egy érdekes új karaktert, remélem még visszatér. A legnagyobb horderejű esemény viszont egyértelműen a dalekok "memóriatörlése", ami tudva a sorozat evolúcióját, hatalmas csavar. A doktornak így már alig akad ősellensége. Most már fókuszálhatnak a Csendre. :) Amy és Rory személyes története is érdekes adalékokkal szolgált, talán ezzel is próbálnak megágyazni a váltásnak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy én is erősen gondolkoztam, hogy ezeket hogy lehetett volna lefordítani, de annyira nem vészes amit írtál.

Szerintem sem annyira vészes ahhoz képest, hogy valójában lehetetlen visszaadni magyarban az eredeti angol szöveget. Mindenesetre jókat mosolyogtam a mekegésen :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who 7x01

Hatalmas rész volt!! Nagyon erős évadnyitó, ráadásul az új sorozat legjobb Dalek története.

Aminek nagyon örültem

 

City of the Daleks óta várom már, hogy a Skaro feltűnjön a sorozatba is. Sajnos csak rövid ideig láthattuk, de még így is megérte a várakozás.

 

 

Aminek nem

 

Amy és Rory kapcsolata túl hamar rendbe jött.

Ezen kívül a zene se volt valami meggyőző.

 

 

Ami meglepett

 

Már Oswin megjelenése is nagy meglepetés volt, de a végén a csavar az valami elképesztő. Sok mindenre gondoltam, de arra nem, hogy ő is Dalek.

Másik wtf pillanat, mikor a Doctor visszatér a Dalek parlamentbe és ott kiderül, hogy a Dalekok nem tudják kicsoda.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Terra Nova

 

A konkrét bevételi és nézettségi adatok ismeretének hiányában csupán értetlenül állok a tény előtt, miszerint egy újabb ígéretes sorozatot kaszáltak el USA-ban. Nem tudom, mi a f@sz kell a népnek, meg nem tudom, miért fogyott el a nézők kedve, de én ezt a 13 részt két nap alatt lepörgettem. Ez egyrészt ugye az jeleneti, hogy van rá időm, másrészt viszont azt, hogy nem volt rossz. Nagyon nem….

 

Aki nem tud róla semmit, annak néhány útmutató: a 2100-as években a Föld a pusztulás szélén van, azonban egy felfedezéssel időkaput nyitnak a múltba: telepeseket küldenek 85 millió évvel ezelőttre, hogy egy szebb jövőt (múltat) építsenek. A kapu egyirányú, vissza nem lehet menni. Persze az idilli képet hamarosan megzavarják a háttérből előtörő erők, akik teljesen mást akarnak, min főhőseink. Tömören: képzelj el egy Csillagkaput a Jurassic Pakban, amin keresztül az Avatar akar átjönni. A legnagyobb poén, hogy a sorozat főszereplője az a Taylor parancsnok (Stephen Lang), aki Quaritch volt az Avatarban….

 

Nekem tetszett. A pilot, az 1-2 rész nagyon jó, utána viszont kissé valóban leül, úgy érezni, nem történik semmi. Pontosabban minden részben van egy esemény, probléma, amit az epizód végére megoldanak. Olyan Alfa Holdbázis módon… A 9-ik résztől viszont előtérbe kerül a fő szál, kifejezetten izgalmas kis sztori lesz belőle, ami a záró, 12-13-ik dupla részre teljesedik ki. És persze úgy van vége, hogy folytatni kellene. Annyira talán nem idegesítő, mint mondjuk a Flashforward vagy a Rejtélyek városa, de kissé bosszantó…

 

A sorozatnak vannak egészen jó pillanatai és idegesítően bárgyú jelei is. Az alapötlet, annak megvalósítása nagyon jó. Jó és ötletes a kis kolónia technikai felszerelése, működik a nyomozós, kémkereső szál is: a csavarok megállnak a lábukon. A Shannon család szerethető, mint a hogy Taylor is, de az ellenfél néhány tagja is (pl. Mira). A CGI meglepően jó, az állatok akár a JP-ba is mehetnének. A látvány valóban abba a korba repít. A záró epizód konténeres poénja meg zseniális…

Ugyanakkor a karakterek néha olyan bénán és életszerűtlenül viselkednek, hogy az fájt. Shannon, a főhős saját kis ügyei miatt többször kihúzza a gyufát, ami az ő helyzetében tök logikátlan. A történet elég lazán van kezelve, egyik képben beszélnek a problémáról, a másik képben probléma megoldva. A 3-8-ik részig csupán egy laza lötyögés a egész, bevezetés a 85 millió évvel ezelőtti életbe. Ugyanakkor az furcsa volt, hogy a kolóniában senki nincs, aki ismerné az ősállatokat, „Marcangolónak” „Húsevőnek” hívják őket… Meg az is, hogy gyakorlatilag nincs egy éles lőfegyver sem náluk…

 

Összességében az egész egy giga hosszúságú Jurassic Park, néha unalmas és fárasztó pillanatokkal. A trailer ezeket persze kerüli… De mivel a jobb, izgisebb pillanatok vannak túlsúlyban, az egész értékelése bőven pozitív. El sem tudom képzelni, hogy ez DVD-n valaha lesz nálunk, aki meg akarja nézni, állítólag hamarosan az újonnan induló RTL2 adja majd, ott megteheti

 

 

70%

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Terra Nova

 

A konkrét bevételi és nézettségi adatok ismeretének hiányában

Úgy emlékszem az első részt nagyon sokan látták, de aztán ráállt a lejtőre, és meg sem állt. Énsem értem, mivel nekem is bejött és kíváncsi lettem volna a folytatásra. Több helyen írták, hogy még mindig van esély, hogy egy másik csatorna megveszi, és folytatja, de ez még nem valósult meg...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tessék egy remek példa a magyar szinkron "igényességére"

 

- Hans, Saga ért oda elsőnek? —– Hans, Saga will lead the investigation?

- Nem. – Akkor ki? —- Nice. – <nincs fordítva egy kérdés>

- Egy dán rendőrtiszt ért oda. Ő volt az első. —- Together with the Danish police.

- Akkor ez elég különleges helyzet. —– Does he know she is a bit unusual?

- Csak ne kerüljünk a korpa közé. —- Otherwise, he will find out.

 

Broen

Még több infó a sorozatról. Ha még nem kezdtetek bele, akkor ajánlom ezt végigolvasni és utána dönteni, hogy hogyan is érdemes letölteni. Amúgy ma valószínű befejezem majd, már csak 4óra van hátra! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tessék egy remek példa a magyar szinkron "igényességére"

 

- Hans, Saga ért oda elsőnek? —– Hans, Saga will lead the investigation?

- Nem. – Akkor ki? —- Nice. – <nincs fordítva egy kérdés>

- Egy dán rendőrtiszt ért oda. Ő volt az első. —- Together with the Danish police.

- Akkor ez elég különleges helyzet. —– Does he know she is a bit unusual?

- Csak ne kerüljünk a korpa közé. —- Otherwise, he will find out.

 

Broen

Még több infó a sorozatról. Ha még nem kezdtetek bele, akkor ajánlom ezt végigolvasni és utána dönteni, hogy hogyan is érdemes letölteni. Amúgy ma valószínű befejezem majd, már csak 4óra van hátra! :)

Ez még viccnek is rossz... Ráadásul ez egy könnyű angol szöveg, semmi extra nincs benne. Ha ez se megy akkor.....?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A ferdítő kirúgása alap 'kellene hogy legyen' ilyen esetben! Bár én maradok a "nem utálom a magyar szinkront azért mert most az a divat" vélemény mellett!

 

(Félreértés elkerülése végett, Ody*, egy percig sem gondolom, hogy Te a fent nevezett kategóriába tartoznál, ettől függetlenül egyes körökben a szinkront utálni tényleg sikk és divat!!)

 

* és a lenti megjegyzést sem Rád értettem!!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én elmondom mi a legnagyobb baj. A sorozatban együtt érnek oda, pont ebből van a gond, nem tudnak dönteni, hogy melyik ország ügye. Magyarul ha magyarul nézed máris nem érted a helyzetet, magát, mivel kamuztak a szinkronban. A másik, hogy minden részben a nyomozó el fogja mondani, hogy a társa mennyire különleges, tehát ez a párbeszéd igazán fontos lenne...

Én angol felirattal néztem, igaz van hozzá magyar is. De nem bonyolult a nyelvezete. Vagyis, dehogynem, de tudok angolul! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Félreértés elkerülése végett, Ody*, egy percig sem gondolom, hogy Te a fent nevezett kategóriába tartoznál, ettől függetlenül egyes körökben a szinkront utálni tényleg sikk és divat!!)

Ez sajnos tényleg létező jelenség, ami párhuzamban van a folyamatosan jelentkező anglomániával is. Pedig szerintem van olyan szinkron, ami sokkal élvezhetőbbé teszi az adott filmet/sorozatot, mint az eredeti. Én így vagyok pl. a Star Wars esetében is, de vannak azért jóval látványosabb esetek is. :)

A mai magyar szinkronok színvonala jórészt viszont tényleg kritikán aluli.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.