Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ami meg a pikniket illeti: megpróbálom magam túltenni rajta, de pont az volt a poén az egészben, hogy próbáltam összerakni a történetüket.

Azért a hatodik évad láttán, valoszinüleg majd te is látod, hogy ez a piknik tényleg egy semmiség a kapcsolatukban és ettől még ki lehet azt rakni. Ahogy MissKarrde is irta, lehet hogy utálni fogod a hatos évadot, de arra számitok hogy ezt majd belátod és megérted hogy miért értetlenkedtünk :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami meg a pikniket illeti: megpróbálom magam túltenni rajta, de pont az volt a poén az egészben, hogy próbáltam összerakni a történetüket. Ha a készítők csalnak, úgy elég nehéz.

Ne beszélj még erről múlt időben (már ha ennyit lehet spoilerezni), mert erre még lesz lehetőséged, csak holmi piknikek marad(hat)nak ki :)

 

Night and the Doctor, akik látták a 6. évadot

 

 

Sorrend: Bad, Good, First, Last, Up all night, és itt meg lehet nézni (lehet, hogy máshol is fenn van, csak nem igazán volt türelmem keresgélni, persze igazán jó az volna, ha gépre lehetne menteni, de azzal nem is próbálkoztam):

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De pl. íme néhány kérdés. Lehet egyszerűen csak h/lye vagyok az egész megértéséhez, és akkor végképp velem van a baj:

 

 

Akkor ezek szerint arra választ kapunk, hogy miért robbant fel a Tardis. Akkor ezt kihúzom. De:

 

Miért zárták be a többiek a Doktort a Pandoricába, ha azt ilyen könnyen ki lehet nyitni? ( a kijutása eleve olyan paradoxon, amihez korábban még paradoxon fenntartóvá kellett alakítani a Tardist...)

Miért ott jelennek meg a repedések, ahol? Vagy ott jelentek meg, amerre a doktor járt? Egyáltalán ezek a repedések mik? Tudom, elhangzik többször is, de egyszerűen nem tudom felfogni. Felrobban a Tardis, erre megreped az univerzum mindenhol. De a Tardis robbanás az időben sokkal korábban lesz, mint amerre a Doktor pl. a papok esetében jár. Akkor miért van egyáltalán akkor még univerzum?

A felrobbanó Tardis miért maradt az égen napként? Miért nem robbant fel végleg, és foszlott szerte szét?

River miért arra a bolygós sziklára íratta fel a szövegét, miért nem küldte el a papírra? Vagy akkor még nem tudta, hogy ezt hogy kell?

Amit ott láttunk a Stonehenge-nél az ókorban, az mind csak képzelgés volt? Egy Amy emlékeiből felépített álomszerűség?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a hatodik évad láttán, valoszinüleg majd te is látod, hogy ez a piknik tényleg egy semmiség a kapcsolatukban és ettől még ki lehet azt rakni. Ahogy MissKarrde is irta, lehet hogy utálni fogod a hatos évadot, de arra számitok hogy ezt majd belátod és megérted hogy miért értetlenkedtünk :)

Na, ez mindenképpen jó hír. Minél több River lesz, annál jobb. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, ez mindenképpen jó hír. Minél több River lesz, annál jobb. :)

Annak örülök, hogy ezt jónak tartod. Személy szerint imádom a karaktert, kedvenc női szereplőm a DW-ból :D Jó sok kérdést tettél fel, viszont én még szeretném gyorsan végignézni a 6. évad nyitót, szóval remélhetőleg a többiek reagálnak valamit érdemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De pl. íme néhány kérdés. Lehet egyszerűen csak h/lye vagyok az egész megértéséhez, és akkor végképp velem van a baj:

 

 

Akkor ezek szerint arra választ kapunk, hogy miért robbant fel a Tardis. Akkor ezt kihúzom. De:

 

Miért zárták be a többiek a Doktort a Pandoricába, ha azt ilyen könnyen ki lehet nyitni? ( a kijutása eleve olyan paradoxon, amihez korábban még paradoxon fenntartóvá kellett alakítani a Tardist...)

Miért ott jelennek meg a repedések, ahol? Vagy ott jelentek meg, amerre a doktor járt? Egyáltalán ezek a repedések mik? Tudom, elhangzik többször is, de egyszerűen nem tudom felfogni. Felrobban a Tardis, erre megreped az univerzum mindenhol. De a Tardis robbanás az időben sokkal korábban lesz, mint amerre a Doktor pl. a papok esetében jár. Akkor miért van egyáltalán akkor még univerzum?

A felrobbanó Tardis miért maradt az égen napként? Miért nem robbant fel végleg, és foszlott szerte szét?

River miért arra a bolygós sziklára íratta fel a szövegét, miért nem küldte el a papírra? Vagy akkor még nem tudta, hogy ezt hogy kell?

Amit ott láttunk a Stonehenge-nél az ókorban, az mind csak képzelgés volt? Egy Amy emlékeiből felépített álomszerűség?

 

 

Nem biztos, hogy ennek az epizódnak én vagyok a legjobb "védelmezője", mert ahogy jeleztem ez a Pandoricás dolog nekem sem a kedvencem, de azért leirom, amit én tudok a témában aztán a többiek majd esetleg kiegészitik:

 

-Nyilván az volt az eredeti terv, hogy miután bezárták a dobozba, magát a dobozt átszállitják valami védett helyre. Mert ugye a Pandoricát egy elég kiterjedt szövetség hozta létre, csak azzal nem számoltak, hogy rosszul kalkulálnak: a Doktor bezárásával a világ megsemmisülése nem áll le és semmivé foszlanak. A Pandorica nem feltétlenül azért érdekes mert áthatolhatatlan -bár ha jól örzik nyilván nehéz kijutni- hanem hogy egy olyan rejtvény volt a Doktor számára ami odavonzotta és besétáltatta a kelepcébe. Emellé bónusz hogy még börtön is, amit az eredeti tervek szerint valoszinüleg el is láthatta volna a feladatát. Csakhogy a szövetség tévedett ugye, mert a világ végét ugye nem a Doktor okozta.

 

-Robbanások-hasadások - A TARDIS-ban ugye szinte végtelen nagyságú energia van (hogy mire képes azt már az első évadban is láttuk, ahol Rose a TARDIS erejével elpusztitotta a komplett dalek flottát és halhatatlanná tette Jack kapitányt) és benne van az időutazás képessége: vagyis a tér és az idő bármely pontján ott tud lenni. Ha egy olyan tárgy, ami ekkora energiával bir és bárhol képes ott lenni térben és időben, felrobban akkor az minden korban és mindenhol érezteti a hatását. Nem csak abban a pillanatban ahol felrobban, hanem akár évmilliókkal korábban is - vagyis rövidebben: ez a gép ha jól működik, térben és időben bárhol ott tud lenni, de ha megsemmisül akkor a pusztitása tud bárhol ott lenni. Persze a pusztitás sosem logikusan vezetett folyamat, ezért a hatásai random módon jelennek meg a térben és időben. Ilyen tárgy nem létezik természetesen ezért ez a Doktor Who fiktiv tudományának a része.

 

-Miért égő gömb - Ez csak az én verzióm, de szerintem a TARDIS probálja kordában tartani a robbanást és nem engedi hogy a Föld megsemmisüljön... legalábbis amig erre képes (azalapján gondolnám, hogy a robbanás közben River-t is védi aki a pilótafülkében van). Miért a Föld? Mert a Doktornak egy bolygó sem kedvesebb mióta elpusztult a szülöbolygója (amit itt leirtam talán kevésbé fog furának tünni az egyik hatodik évados rész láttán)

 

-A papirra River már többé nem küldözget üzeneteket, igy ezt itt még nem tudja (már/még az angyalos duplában se tudja).

 

-Nem képzelgés. A Doktor ellen létrejött szövetség kiküldött egy különitményt Amy házához (a leszálló gép nyomait látja is River a háznál), majd az ott összegyüjtött információk alapján kialakitottak egy világot és egy rejtélyt, ami a Doktorral vonzhatja őket. De ez abszolute létezik fizikailag is. Ott valóban az ókorban járunk, a rómaiakat viszont azok az autonok hozták létre akiket a legelső részben a Rose-ban is láttál -csak ezek már szemmel láthatóan fejlettebb tipusok.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a puzzle-t illeti Donát, A DW nem "puzzle sorozat" legalábbis nem úgy, mint anno a LOST volt.

 

Ami pedig a várt irányt illeti, én nem vártam semmiféle irányt, valószínűleg ezért is tetszik nagyon. És nálam egy szinten van az űberkirály LOST-al a sorozat. Ettől függetlenül abszolút elfogadom a véleményed, de hozzá kell tennem River és a Doktor története még koránt sem ért véget. A 6. évadban igen jelentős dolgok lesznek ez ügyben, és a 7. évadban is lesznek még Riveres részek az előzetes hírek szerint!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudok olvasni és többnyire értelmezni is ;)

Mindössze arra céloztam, hogy hiába 2013, de ne várjuk éppen túl korán, mivel a készítők eléggé elfoglaltak mostanában, és nem csak Moffat a DW-val, hanem a színészek is más munkákkal, közben mozifilmekben vesznek részt.

Én meg nem vagyok gondolatolvasó. ;)

 

Nekem esni azért nem kell. :)

Pedig jobb ha felkészülsz rá, az én esetemben se volt ez másképp. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nem biztos, hogy ennek az epizódnak én vagyok a legjobb "védelmezője", mert ahogy jeleztem ez a Pandoricás dolog nekem sem a kedvencem, de azért leirom, amit én tudok a témában aztán a többiek majd esetleg kiegészitik:

 

-Nyilván az volt az eredeti terv, hogy miután bezárták a dobozba, magát a dobozt átszállitják valami védett helyre. Mert ugye a Pandoricát egy elég kiterjedt szövetség hozta létre, csak azzal nem számoltak, hogy rosszul kalkulálnak: a Doktor bezárásával a világ megsemmisülése nem áll le és semmivé foszlanak. A Pandorica nem feltétlenül azért érdekes mert áthatolhatatlan -bár ha jól örzik nyilván nehéz kijutni- hanem hogy egy olyan rejtvény volt a Doktor számára ami odavonzotta és besétáltatta a kelepcébe. Emellé bónusz hogy még börtön is, amit az eredeti tervek szerint valoszinüleg el is láthatta volna a feladatát. Csakhogy a szövetség tévedett ugye, mert a világ végét ugye nem a Doktor okozta.

 

-Robbanások-hasadások - A TARDIS-ban ugye szinte végtelen nagyságú energia van (hogy mire képes azt már az első évadban is láttuk, ahol Rose a TARDIS erejével elpusztitotta a komplett dalek flottát és halhatatlanná tette Jack kapitányt) és benne van az időutazás képessége: vagyis a tér és az idő bármely pontján ott tud lenni. Ha egy olyan tárgy, ami ekkora energiával bir és bárhol képes ott lenni térben és időben, felrobban akkor az minden korban és mindenhol érezteti a hatását. Nem csak abban a pillanatban ahol felrobban, hanem akár évmilliókkal korábban is - vagyis rövidebben: ez a gép ha jól működik, térben és időben bárhol ott tud lenni, de ha megsemmisül akkor a pusztitása tud bárhol ott lenni. Persze a pusztitás sosem logikusan vezetett folyamat, ezért a hatásai random módon jelennek meg a térben és időben. Ilyen tárgy nem létezik természetesen ezért ez a Doktor Who fiktiv tudományának a része.

 

-Miért égő gömb - Ez csak az én verzióm, de szerintem a TARDIS probálja kordában tartani a robbanást és nem engedi hogy a Föld megsemmisüljön... legalábbis amig erre képes (azalapján gondolnám, hogy a robbanás közben River-t is védi aki a pilótafülkében van). Miért a Föld? Mert a Doktornak egy bolygó sem kedvesebb mióta elpusztult a szülöbolygója (amit itt leirtam talán kevésbé fog furának tünni az egyik hatodik évados rész láttán)

 

-A papirra River már többé nem küldözget üzeneteket, igy ezt itt még nem tudja (már/még az angyalos duplában se tudja).

 

-Nem képzelgés. A Doktor ellen létrejött szövetség kiküldött egy különitményt Amy házához (a leszálló gép nyomait látja is River a háznál), majd az ott összegyüjtött információk alapján kialakitottak egy világot és egy rejtélyt, ami a Doktorral vonzhatja őket. De ez abszolute létezik fizikailag is. Ott valóban az ókorban járunk, a rómaiakat viszont azok az autonok hozták létre akiket a legelső részben a Rose-ban is láttál -csak ezek már szemmel láthatóan fejlettebb tipusok.

 

 

Köszi! Ez így már kerek! :)

 

Riddick:

Szerintem River még a következő dokival is fog találkozni, az 5. évad alapján ezt mondanám.

 

 

Bomarr: Nem, én elfogadom, ha más a vélemény, csak nem mindegy, hogy az milyen stílusban vagyon írva. Vesd össze a saját későbbi hozzászólásaid stílusát a korábbiakkal. Szerintem te is észreveszed, hogy az elsőt mintha hirtelen felindulásból írnád, a többit pedig már nyugodtabban. :) De ez így volt nálam is, mert friss volt az élmény, és ahogy haladtunk előre az estébe, egyre jobban letisztult.

 

Élőszóban biztos máshogy hangzott volna, de írásban elég keménynek tűnt a beírásomra a replika. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem fordítva van ez inkább? Most éppen Donátra van ráerőszakolva, hogy "nem érti" csak azért, mert szabatosabban leírja mi nem tetszett neki benne. Az én bajom forrását pedig már momentán leírtam nem is egyszer. A DW nem egy dara sorozat, mert így tényleg lehet belőle egy nagy katyvasz is a sok keresztbe-kasul, előre-hátra történő utalás miatt. Persze lehet, hogy én vagy unintelligens ehhez a sorozathoz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem fordítva van ez inkább? Most éppen Donátra van ráerőszakolva, hogy "nem érti" csak azért, mert szabatosabban leírja mi nem tetszett neki benne.

Szerintem elég jól a végére jártunk. Látod én is mea culpáztam és egyenesen azt irtam, hogy megértem Donátot, aki meg közben az én érvelésemet fogadta el a Pandorica kapcsán és már kerek neki az egész. Szerintem egy tök oké társalgás megy :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, én is örülnék, ha sokáig megtartanák a karakterét!

Én is örülnék, ha még láthatnánk jó néhány részben, aminek leginkább, hogy az 50. évfordulóban még szerepelne!

 

Donát, még az is segítene, ha ezeket a részeket újra néznéd. Félelmetes, mi mindent képes az ember felfedezni a régebbi részekben, ha már látta az összeset. Én azért kezdtem mindet újranézni, de persze ez nem teljesen szükséges, csak a fontosabbak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném, hogy vakargatnod kéne a fejed.

Na már most, tudomásom szerint ez egy fórum, amit arra hoztunk létre, hogy dumcsizzunk rajta. És legjobb tudomásom szerint a dumcsizás legjobb katalizátora, ha megpróbálunk véleményt ellenvéleménnyel ütköztetni, megérteni a másik nézőpontját. Ergo ha nem vakargatjuk a fejünk, és szó nélkül elfogadjuk egymás véleményét, akkor csendben fogjuk nézni a képernyőt és ez a fórum értelmét veszti, mivel nem kiállítási tárgy. :)

 

De pl. íme néhány kérdés. Lehet egyszerűen csak h/lye vagyok az egész megértéséhez, és akkor végképp velem van a baj:

 

 

Akkor ezek szerint arra választ kapunk, hogy miért robbant fel a Tardis. Akkor ezt kihúzom. De:

 

Miért zárták be a többiek a Doktort a Pandoricába, ha azt ilyen könnyen ki lehet nyitni? ( a kijutása eleve olyan paradoxon, amihez korábban még paradoxon fenntartóvá kellett alakítani a Tardist...)

Miért ott jelennek meg a repedések, ahol? Vagy ott jelentek meg, amerre a doktor járt? Egyáltalán ezek a repedések mik? Tudom, elhangzik többször is, de egyszerűen nem tudom felfogni. Felrobban a Tardis, erre megreped az univerzum mindenhol. De a Tardis robbanás az időben sokkal korábban lesz, mint amerre a Doktor pl. a papok esetében jár. Akkor miért van egyáltalán akkor még univerzum?

A felrobbanó Tardis miért maradt az égen napként? Miért nem robbant fel végleg, és foszlott szerte szét?

River miért arra a bolygós sziklára íratta fel a szövegét, miért nem küldte el a papírra? Vagy akkor még nem tudta, hogy ezt hogy kell?

Amit ott láttunk a Stonehenge-nél az ókorban, az mind csak képzelgés volt? Egy Amy emlékeiből felépített álomszerűség?

 

Az én verzióim a kérdésekre:

 

- Mint minden börtönnek, ennek is az a lényege, hogy bent tartsa a lakóit, nem, hogy kint. Belülről a Doktor soha az életben nem tudta volna kinyitni, és végül is, a Doktor nélkül valószínűleg kívülről sem tudta volna kinyitni egyik ismerőse sem. Azonban a kinyitása nem paradoxon, nem értem, szerinted miért az. A Doktort bezárták, majd kijutott. Nem kijutott, majd bezárták a felállás. És nem is gátolta meg a bezárását, ergo minden lineárisan folyik a maga medrében. Ráadásul, a valóság már amúgy is összeomlott, szóval itt a paradoxonok már aligha számítanának.

- A repedések a TARDIS-t követik (ha visszaemlékszel rá, mindig a közelében tűnt fel). Kicsit nehéz ezt megmagyarázni a hatodik évad ismerete nélkül, de a lényeg, hogy a TARDIS egyszerre létezik minden időben. Így a saját pusztulásának hullámát mágnesként húzza maga után a téridő bármely pontjára.

- A TARDIS az utolsó leheletéig küzd a Doktorért és Riverért. Az egyik a Földön van, a másik benne. Így védi őket azzal, hogy önmagát időhurokba helyezte. Ezzel egyúttal az univerzumot is megvédte.

- Akkor még nem ismerte a papírt. Plusz River nem teljesen százas, kitelik tőle, hogy megrongáljon egy ilyen öreg falat csak a poén kedvéért. :)

- A rómaiak a Nestene élő műanyagjainak másolatai voltak. Mint Mickey az 1x01 Rose című epizódban. A trükk az, hogy amikor létrehozták, Amy újjáélesztette Rory-t a saját másolatában.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért szerintem, miután nem egy embernek estünk már neki, mert ellenérzését fejezte ki az SW részeivel szemben (lásd jelenlegi klasszikusunk, FlóriBá), azért ne legyen már annyira felháborodás tárgya az, ha X és Y "neki esik" Z-nek, mert annak más, hasonlóan szeretett sorozattal kapcsolatban van ellenvéleménye.

(Na, ezt jó h*lyén fogalmaztam meg, de remélem átjön, amit gondolni akartam. :D)

Azért szerintem nálam is érződik, milyen, amikor Flórit lehordom az ep1 miatt, és milyen vagyok most, amikor Donát szemléletét próbálom meg megérteni, az ellenérzésének tárgyát más megvilágításba helyezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na már most, tudomásom szerint ez egy fórum, amit arra hoztunk létre, hogy dumcsizzunk rajta. És legjobb tudomásom szerint a dumcsizás legjobb katalizátora, ha megpróbálunk véleményt ellenvéleménnyel ütköztetni, megérteni a másik nézőpontját. Ergo ha nem vakargatjuk a fejünk, és szó nélkül elfogadjuk egymás véleményét, akkor csendben fogjuk nézni a képernyőt és ez a fórum értelmét veszti, mivel nem kiállítási tárgy. :)

 

Félreértesz. (ma már másodjára, úgyhogy újra kéne fogalmaznom az írásaim. :D) Úgy értettem, hogy ezekre a kérdésekre nem muszáj neked választ adnod (ergo vakargatnod a fejed a kifakadásom miatt), csak gondoltam megosztom veletek az érzéseim. :)

 

Az én verzióim a kérdésekre:

 

- Mint minden börtönnek, ennek is az a lényege, hogy bent tartsa a lakóit, nem, hogy kint. Belülről a Doktor soha az életben nem tudta volna kinyitni, és végül is, a Doktor nélkül valószínűleg kívülről sem tudta volna kinyitni egyik ismerőse sem. Azonban a kinyitása nem paradoxon, nem értem, szerinted miért az. A Doktort bezárták, majd kijutott. Nem kijutott, majd bezárták a felállás. És nem is gátolta meg a bezárását, ergo minden lineárisan folyik a maga medrében. Ráadásul, a valóság már amúgy is összeomlott, szóval itt a paradoxonok már aligha számítanának.

 

 

Nos arra gondoltam, hogy:

 

 

A doki adja oda Rorynak a csavarhúzót, amivel kinyithatja a dobozt. Ha nincs a csavarhúzó, akkor nincs kijutás, de a csavarhúzót csak úgy adhatta oda, ha előtte kijutott. Érted? Paradoxon, mert nincs ok-okozati kapcsolat, önmagába harapó kígyó. Ha Rory magától odasétált volna a dobozhoz, és kinyitotta volna, akkor nincs probléma, így viszont van.

 

 

Miss: igen, újra kéne néznem, de se winchester helyem, sem pedig időm nincs jelenleg rá. :( Örültem, hogy legalább egyszer meg tudtam nézni végre az 5. évadig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miss: igen, újra kéne néznem, de se winchester helyem, sem pedig időm nincs jelenleg rá. :( Örültem, hogy legalább egyszer meg tudtam nézni végre az 5. évadig.

Sejtem, hogy vannak ilyen problémák az újranézéssel kapcsolatban, még ha csak néhány részről van szó, akkor is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: amennyire most emlékszem rá, ez a csavarhúzós megoldás tényleg paradoxon. Viszont az a helyzet, hogy lesz még ilyen paradoxon a történetben, és fel is fogják rá hívni a figyelmet.

 

 

Az égő gömbhöz még annyit tennék hozzá, hogy mivel a TARDIS időhurokba zárta magát, a robbanása is időhurokban van, befagyasztva egy rövid intervallumba. Így a robbanás ereje egy gömbként jelenik meg, ami a vissza-visszapörgő idő miatt alighanem pulzálna, ha elég közelről néznénk. És, ahogy Dzséjt is írta, ezzel a hurokkal védi Rivert, a Doktort és az univerzumot is, közben pedig időt nyer a Doktornak, hogy megoldást találjon erre az eléggé égető problémára.

 

 

Ami a DW "lényegét" jelenti: a Doctor Who az a sorozat, ahol egy csapat űrruhás rinocérosz a Holdra repít egy egész kórházat, aztán kiderül, hogy valójában egy szívószálas nagymama az ellenség. Végül pedig beszállunk egy kék telefonfülkébe, és elrepülünk az univerzum bármelyik pontjára. Szóval, ahogy a többiek is írták, kaland kaland hátán (ettől még nem lennék oda érte), rengeteg emberi, sőt, Emberi pillanattal. Én ettől tudom szeretni: ahogy egy barátom mondta, a Doktor a legnagyobb pillanataiban úgy viselkedik, hogy az a legmagasabb értelemben emberi. Tennant azt nyilatkozta egyszer a korábbi részek főnökéről, Russell T. Daviesről, hogy ő az az ember, akiben nincs cinizmus. És szerintem ettől lesz igazán jó ez a sorozat. Meg a színészektől, akik életre tudják kelteni a karaktereket, beleértve mindenekelőtt a Doktorokat. És bár követtek el a készítők dramaturgiai hibákat, és voltak gyengébb történetek, hajlandó vagyok elnézni egy-két paradoxont meg újrahasznosított ötletet (pl. a Beast Below-ban pohár a padlón, meg agy á la Planet of the Ood), amíg a sorozat hű tud maradni bizonyos igazságokhoz, és élő, sokdimenziós jellemeket tud felmutatni, akik olyan interakciókra képesek, mint pl. Amy és a Doktor a Beast Below végén (a Gotcha...!-párbeszéd), vagy olyan lezárásra, mint a van Gogh-epizód vége.

 

A River-szálhoz nem szólok hozzá, fogsz még hallani róla eleget, majd utána térjünk vissza a kérdésre. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel egyébként maximálisan egyetértek. Csak a beharangozások miatt magasan van a várakozás, magasra tettem a lécet, a történetek rendszerbe foglalását illetően is. Talán ez hiba volt, innentől kezdve leépítettem az erre irányuló elvárásokat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW 6x00

 

A legjobb epizód. Ever. Olyan hangulat és szeretet árad belőle,ami nagyon ritka egy film esetében. Zseniális volt.

 

Amúgy hihetetlen, hogy ilyen színészekből néha milyen keveset tudtak kihozni a Harry Potter filmekben esetenként...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos arra gondoltam, hogy:

 

 

A doki adja oda Rorynak a csavarhúzót, amivel kinyithatja a dobozt. Ha nincs a csavarhúzó, akkor nincs kijutás, de a csavarhúzót csak úgy adhatta oda, ha előtte kijutott. Érted? Paradoxon, mert nincs ok-okozati kapcsolat, önmagába harapó kígyó. Ha Rory magától odasétált volna a dobozhoz, és kinyitotta volna, akkor nincs probléma, így viszont van.

 

No, ez valójában nem paradoxon, hanem temporális ok-okozati hurok (a sci-fi meghatározással élve), azaz a tett következménye megelőzi a tettet (a la John Connor, akinek az apja később született, mint ő maga). Logikailag nem hiba, csak jelen tudásunk szerint kivitelezhetetlen.

 

Amúgy hihetetlen, hogy ilyen színészekből néha milyen keveset tudtak kihozni a Harry Potter filmekben esetenként...

Pedig Sir Michael Gambon szerintem még a jobban kiaknázott színészek közé tartozik abban a szériában (sőt, talán rajta kívül csak Alan Rickman képességeit használják jobban).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kudar! Tegnap megmondtam, hogy törlöm ha sárga youtube -os linket raksz be! Leírtam, hogy kell rendesen csinálni, de úgy látszik nem sikerült észrevenni. Hátha most.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát a 6x1-2 után írj egyet majd, és nagyon nagyon figyelj oda. Számomra ez a dupla rész a legjobb amit láttam! :)

A legvége egy pöppet megdöbbentő volt. :) De a Doktor terve, hogy végre csend legyen, sem semmi. Tényleg jól felépített duplarészek, de nekem akkor is a kedvencem az összes DW közül a 6x07 (a címét nem írom le, mert spoileres, de aki ismeri, az tudja, miért imádni való epizód).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát a 6x1-2 után írj egyet majd, és nagyon nagyon figyelj oda. Számomra ez a dupla rész a legjobb amit láttam! :)

A legjobbak között van, és valóban nagyon kell figyelni. Attól függetlenül vannak olyan félmondatok, amelyek csak később nyerik el a teljes értelmüket, szóval 6. évad után újranézés :) Oké, tudom, nem mindenkinek fér bele időben :(

 

Pond life első rész: Nem túl hosszú. :D

Köszi :)

 

Tényleg jól felépített duplarészek, de nekem akkor is a kedvencem az összes DW közül a 6x07 (a címét nem írom le, mert spoileres, de aki ismeri, az tudja, miért imádni való epizód).

Csatlakozom, nálam is még mindig az a kedvenc epizód.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.