Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

De én nem értem, hogy ennek az évadnak hogy lehet ennyi specialja? Ott volt a hajós, aztán a music of sphere, aztán van még egy amit nem láttam, és szintén rövid. Ezt leszámítva jön még 5 (!) rész az eredeti 13 után. Ez hogy a ... lehetséges? Itt kimaradt egy év, amit ilyen specialökkel próbáltak pótolni?

Pont ez történt. 2009-ben nem készült új évad, mivel javában ment a staféta-átadás Moffat-nak, ezért csak specialok készültek. Ezek hivatalosan nem részei a negyedik évadnak (például a negyedik évados DVD-dobozokban nincsenek benne ezek a részek). Viszont ezek zárják le kvázi a Russell-érát. Szerintem egyébként még pont azok a jobbak benne, amiknek kevés köze van a nagy egészhez, viszont az utolsó részek már csak azért is fontosak lehetnek, mert az ötödik évad szinte másodpercre pontosan onnan folytatódik, ahol az utolsó 2009-es special befejeződik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tény, hogy a 4. évadot és a specialokat külön adták ki DVD-n, általában mégis a 4. évadhoz sorolják ezeket a special epizódokat, teljesen jogosan!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem fontos volt az összképet tekintve. És ennyi nekem elég is. De majd megpróbálok pontosabban fogalmazni.

Ezért jó, ha többen leírjuk a véleményünket, nem egyformán látjuk ezeket a részeket, így aztán árnyaltabb a kép :)

A két évad közti speciálok besorolásához pedig annyit, hogy valahova rakni kell őket, az ötödik évadhoz semmiképpen, a negyedikhez sem kapcsolódnak annyira szorosan, de a levegőben sem lóghatnak, így csapjuk őket inkább a negyedik évadhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem. Köszi a választ. :) Egyébként nem volt rossz az évad, a 3 -nál egyértelműen jobban tetszett. A turn left mondjuk kicsit untatott, és bár a végén jó volt látni a nagy osztálytalálkozót, azért volt olyan diák, akinek a szerepeltetésével nem voltam kibékülve, mert egy lezárt szálat bolygatott fel fölöslegesen. Most majd megnézem akkor a speciálokat, aztán végre jöhet a Moffat éra!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem fontos volt az összképet tekintve. És ennyi nekem elég is. De majd megpróbálok pontosabban fogalmazni.

Bár én azt hittem, hogyha az ember sorozatot néz meg sem fordul a fejében, hogy komplett epizódokat hagyjon ki.

Senkinek nem is fordult meg, senki nem is írt ilyet, csak amit írtál, az nem objektíven nézve nem állja meg a helyét, és ha valakinek tanácsot adsz sorozatnézés ügyében, nem árt némi objektivitás, hogy ne legyenek téves elvárásai (amivel csak ártasz az élménynek). Ennyi! Igen, a Doktorhoz ad valamennyit (bár én fele ennyivel is megelégedtem volna, mert amit ad, az csak tönkre vágta a tizedik Doki karakterét), a sorozatnak része, de konkrétan a történethez az End of Time part II. utolsó húsz perce ad hozzá valamit (méghozzá elég fontos valamit) érdemben. A többi idétlen, unalomig ismételt adathalmaz, ami semmit nem mozdít semerre. Persze, érdemes látni őket, mert ízlések és pofonok, stb. de azért valótlanságot nem kell róla állítani. De túl van tárgyalva. Donát is hamarosan odaér, ahol a Doctro Who már magasan kiemelkedik sok sorozat közül. :D Na, akkor már lehet aj beszélni arról, mi fontos a történetben, ahogy szépen fogynak a filler epizódok.

 

Donát, kikre gondolsz, mely karakterekre?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Múlt héten voltam a The Borgias forgatásán, tényleg vannak ilyen statiszták, akik úgy próbálnak helyezkedni, hogy kamera közelbe kerüljenek. :) A tapasztaltabbak már úgy beszéltek magukról, mintha filmsztárok lennének...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt:

 

 

Rose-ra, Mickey-re és az anyjára. Én úgy gondolom, hogy teljesen jó lezárást kaptunk velük kapcsolatban, és bár kicsit keserédes volt a dolog, pont jó volt úgy, ahogy volt. Azért a Doktor emberi társtól való elválásait nehéz lehet nem keserédesen bemutatni, hiszen az emberek múlandók, a Doktor kevésbé.

 

Nem éreztem szükségesnek, hogy őket elővették, de indokolható: lényegében az egész Russel érát felvonultatták itt a végén. Bár ez a regenerálódós klónózos izét én sokallottam, de hát ez ízlés dolga.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW s4.

 

Én Mickey-t nem feszegettem volna, meg az anyucit, ők nem tartoznak annyira a körhöz, hogy ide kellettek volna. Különösen Mickey nem. Rose-nak viszont nagyon örültem, mert bár Donna sikeresen pótolta, azért nem ért fel hozzá. Marha meg... Nos... felejtős. Ennek az érának a lezárásához Rose nagyon kellett, hiszen eleve vele indult.

 

A meta-Doktor szerintem is pöppet erőltetett, de hát ez egy ilyen Russell-dolog. Sok erőltetett dolgot tudott belevinni, mint váratlan vagy bizarr fordulat. Bár máig meggyőződésem, hogy ennek a funkciója (már azon kívül, hogy Rose megkapja végre a Doktorát) egy mentőöv, hogy később vissza lehessen hozni Tennantot.

(Még mindig bírnék egy olyan évadot, vagy legalábbis több részen átívelő sztorit, amiben a Doktor útitársa egy korábbi Doktor, és erre a tizedik tökéletes lenne.)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Múlt héten voltam a The Borgias forgatásán, tényleg vannak ilyen statiszták, akik úgy próbálnak helyezkedni, hogy kamera közelbe kerüljenek. :) A tapasztaltabbak már úgy beszéltek magukról, mintha filmsztárok lennének...

Lassan már Te is filmsztár leszel. :) Melyik filmben is szerepeltél eddig?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW s4.

 

(Még mindig bírnék egy olyan évadot, vagy legalábbis több részen átívelő sztorit, amiben a Doktor útitársa egy korábbi Doktor, és erre a tizedik tökéletes lenne.)

 

 

Ez nekem is nagyon tetszene (10+11 együtt) :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Birdsong-ban nem (bár nem néztem végig a filmet, rémunalmas :D), mivel brit katonát játszottam, így kb. alig lehet megkülönböztetni egymást. A Die Hard-ban többek között volt egy buszos jelenet, amiben részt vettem, ott szerintem felismerhető leszek, hiszen rajtam kívül csak 10 statiszta volt még ott.

 

A Borgias-ban tavaly játszottam egy városi lakost, aki jelen volt egy fazon máglyahalálán, ott látszottam. Most egy nápolyi katonát játszottam, ott még nem tudom, hogy mi lesz, bár egy jelenetben Cesare Borgia szemlézi a sereget, ott mellettem megy el. Egyébként a színész igen unszimpatikus. Viszont Bruce Willis a Die Hard forgatásán meglepően jófej volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még csak három perce nézem a legutóbbi speciált, de csak én emlékszem rosszul, vagy erről eddig nem volt szó.

Mármint, hogy a Doki bírja az űr hidegét, plusz képes túlélni egy becsapódást. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a 11. doktort nem ismerem, de egy ilyenre én is befizetnék. :)

Majd megismered őt is. Az azért egy picikét talán beszédes, hogy többen vagyunk itt, akiknél egy hajszállal Matt Smith (11.) beelőzi a többi Doctort :)

 

Még csak három perce nézem a legutóbbi speciált, de csak én emlékszem rosszul, vagy erről eddig nem volt szó.

Mármint, hogy a Doki bírja az űr hidegét, plusz képes túlélni egy becsapódást. :D

 

Passz, már alig emlékszem a legutóbbi speciálra, az újranézés pedig még hátra van, a 4. évad utolsó speciáljánál járok. Egyébként ilyen apróságok bármikor kiderülhetnek :)

 

Az egyik legjobb karácsonyi speciál volt ez az utóbbi. Tetszett, jó bemelegítés volt az évadra.

Speciel a legutóbbi számomra nem volt nagy szám, az utolsó öt percet kivéve. Az előző a C. Carol viszont az eddigi legjobb volt. Csodás karácsonyi epizód egy fantasztikus ötödik évados finálé után :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody DW 7x00

 

A becsapódást a ruha miatt élte túl. Ha jól rémlik, még mondja is, hogy ha levenné, akkor azonnal meghalna, mert a ruha tartja életben, és éppen rakja össze, merthogy szanaszét törte magát. Ezért nem szabadult meg még a sisaktól is. Persze valószínűleg nem halna meg, csak szimplán regenerálódna, de úgy tűnik, most ragaszkodik a jelenlegi inkarnációjához. :)

 

Az űrben viszont képes túlélni űrruha nélkül. Ugyan az újraindítás óta most először van erről szó, de az ötödik Doktor egyik történetében, a Four to Doomsday-ben lett ez kitalálva. Az időlordoknak légúti bypass rendszere van, így hosszabb ideig kibírják levegő nélkül, mint az emberek. A hideget meg amúgy is jobban bírják, erre viszont már az új részekben is volt több utalás (például a Oodok bolygóján, miközben Donna majd megfagyott, a Doktor elvolt egy zakóban).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, ez a magyarázat kellett.

 

 

Amúgy nem csodálom, hogy ragaszkodik a mostani külsejéhez, hisz ő se tud végtelen számban újjáalakulni. Igaz?

 

 

Olvastam erről pletykaszinten (vagy inkább rajongói találgatások szintjén), hogy elvileg 12-szer tud regenerálódni, de mivel River felhasználta az összes regenerációs energiáját, hogy megmentse, ezért többször tud regenerálódni. Na most, hogy ebből bármi igaz-e, remélem, a többiek tudják.

Egyébként ragaszkodjon is a mostani megvalósulásához, mivel nagyon szeretem nézni ezt a Doctort :P

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.