Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A 13as raktár

Tegnap előtt a bulit megelőzően volt még pár óránk, haverom pedig szereti ezt a sorozatot és 3 részt megnézetett velem.

Őszintén, a Firefly-ra nem volt pénz, egy évadot élt meg, ez a... szóval... meg már a 4.nél tart. A 3 epizód történetileg 0 volt, tényleg, volt olyan, ami egy baromi béna harc jelenettel kezdődött és tök összefüggéstelen párbeszédekkel folytatódott a film, majd egyértelműen bemutatták, ki a gyilkos és a maradék időben a színészek erre próbáltak fényt deríteni. A CGI nevetséges, az a készülék, amin kommunikálnak pedig irtó béna. Az egészen érződik, hogy amerikaiaknak szól, szinkronosan néztük, de annyi utalás volt amcsi politikusukra, köz szereplőkre és helyszínekre, meg egyéb baromságokra, hogy egyáltalán nem értettem miről van szó. Legjobban a fiatal csaj és barátja szleng szövegei idegesítettek, a kúl, über király, nagyon laza, klafa és nyominger szinte mindegyik részben szerepelt. Ennyire rossz sorozatot a Paula és Paulina óta nem láttam. Sajnálom, hogy van aki ilyenre pénzt ad, máshol meg éheznek... Ha tehetitek kerüljétek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kevered, Moffat követte el ezt a részt, ahogy a legjobbakat is az első 4 évadban. :)

De mi az hogy "végre egy igazán jó rész? " :D Ha ez tetszett, az utolsó 3 részen be fogsz halni! :)

Sajnos nem így lett.

 

 

A 3. évad vége úgy kompletten nem tetszett. Na jó, nem kompletten, egy-két húzás azért bejött. Pl. örültem Jacknek, és annak, hogy a végén ő lett Boe Arca. Az hatalmasat ütött. A Marthas lezárás eléggé érezhető volt, de azt még okénak mondanám. Tetszett az is, ahogy felépítették Saxon karakterét, már korábbi részektől kezdve. De nagyjából ennyi.

 

Ezt leszámítva borzalmasan untatott az egész, nem tetszett a történet felépítése, a gömbök megjelenése, a Mester és az ő rejtett motivációi az univerzum uralására. Az "őrült" karaktert sem hozta jól a színész - nálam inkább ripacs volt. Na de ennyi, nem fanyalgok tovább, remélem, felfelé indulunk innen, mert ez elég gyenge volt sajnos.

 

Ja, még egy dolog, ami itt is, és az egész évadban is tetszett: hogy nem felejtették el Rose-t. Más sorozatokban gyorsan lecseng egy szereplő eltűnése, vagy halála, itt szerencsére nem így történt, ennek nagyon örültem.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy a harmadik évadról így vélekedsz, Donát, azt azért én speciel nem csodálom. Nekem sem a kedvencem. Nekem ami ebből az évadból tetszett, az a The Runaway Bride, a Gridlock, a Human Nature, a The Family of Blood és a Blink.

 

Sajnos Martha karakterét sosem sikerült megkedvelnem, Rose hiánya nekem nagy ürességet hagyott, amit Martha nem tudott betölteni. Unszimpatikus, rettenetesen, hiába dögös. Túl sok vizet nem is zavar és igazán azt sem sikerült megértenem, egyáltalán miért megy a Doktorral.

Ugyanígy aláásta az évadot nálam, hogy bár ebben is kaptak két részt a Dalekok, iszonyú nagy szutyok lett. Az előző évad végén ez a négy madár azzal henceg, hogy a komplett Cyberman haderőt kiirtják egymaguk, most meg kocahadseregre van szükségük, hogy bevegyék Mahattant? Mi? :pfff: És igen, KOCA-hadsereg. Ezt az elborult f*szságot ki találta ki, de komolyan? Pedig a részben hatalmas az ember-dalek hibrid, de sajnos a többi negatívum elveszi a történet minden fényét. Pedig még Panaka kapitány is szerepel benne.

És aztán jött a Mester. A felépítés tetszett, bírtam az öreg Yanat (hát még a neve: You are not alone) is, hogy végül Mesterré reinkarnálódott, de például a világ és idő vége iszonyú fantáziátlan volt. Nem tudom, mi a cikibb, az AK-47-es vagy a Kamaz teherautó (jó tudni, hogy a múlt század ruszki technikája kitart az idők végezetéig...). És a gömbőcök eredete is meglepett. Csak sajnos ott a Mester, aki ripacskodásával (ami mindig is a Mester része volt, kivéve talán akkor nem, amikor zombi volt) tönkreteszi az egészet. És a vicc, a Mesternek lesz ennél rosszabb húzás megjelenése is.

 

 

Szerencsére a negyedik évad sokkal jobb. Ott vannak igen jó részek. Sőt, többségében jók vannak. Például lesz egy duplaepizód, amiben egy halom ötödik és hatodik (és valószínűleg hetedik) évados utalás van (pár későbbi eseményre Moffat már utalt a korábbi részekben is, például a második évados The Girl in the Fireplace-ben, lényegében felfedte az 5-6-7. évad vezérfonalát). És hát a negyedik évad vége (nem a specialokra gondolok), az is mindent visz. Kár, hogy utána vannak még a specialok, azok kicsit lezúzzák az évadot. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nem így lett.

 

 

A 3. évad vége úgy kompletten nem tetszett. Na jó, nem kompletten, egy-két húzás azért bejött. Pl. örültem Jacknek, és annak, hogy a végén ő lett Boe Arca. Az hatalmasat ütött. A Marthas lezárás eléggé érezhető volt, de azt még okénak mondanám. Tetszett az is, ahogy felépítették Saxon karakterét, már korábbi részektől kezdve. De nagyjából ennyi.

 

Ezt leszámítva borzalmasan untatott az egész, nem tetszett a történet felépítése, a gömbök megjelenése, a Mester és az ő rejtett motivációi az univerzum uralására. Az "őrült" karaktert sem hozta jól a színész - nálam inkább ripacs volt. Na de ennyi, nem fanyalgok tovább, remélem, felfelé indulunk innen, mert ez elég gyenge volt sajnos.

 

Ja, még egy dolog, ami itt is, és az egész évadban is tetszett: hogy nem felejtették el Rose-t. Más sorozatokban gyorsan lecseng egy szereplő eltűnése, vagy halála, itt szerencsére nem így történt, ennek nagyon örültem.

 

A Mesteres szálban eléggé egyezik az izlésünk: szerintem is ripacs szinész + borzalmas dramaturgiai megoldások. És ahogy PM-ben irtam anno: a negyedik rész fináléja ezt is üti majd, mert az a Doctor Who "Holiday Special"-ja szerintem :) Az ötödik-hatodik évadra (Moffat-érára) kiváncsi vagyok mit szolsz majd. Az nálam minden élőszereplős sorozatot ütött és egy csapásra rajongóvá tett :) (én pont emiatt inkább ezt a két évadot szoktam ismerőseimnek ajánlani aztán ha az tetszett nekik akkor esetleg érdemes bepótolni az első négyet is)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy szeretném a mester valahogy visszajönne a 7. évadban. :D Egy ilyenért ölni tudnék. :D

 

Moffat írná persze.tumblr_lq6v92dNvd1qealrro1_500.jpg

 

Szerintem ezért a felállásért a nagy többség ölni tudna :)

A 3. évados Mester-szálból az Utópia című rész volt az, ami igazán jól sikerült.

Én is nagyon kíváncsi vagyok, vajon Donátnak hogy fog tetszeni az 5-6. évad, az lesz az igazán döntő. Pont ma értem el a könyvtáras duplához a 4. évadból (szerintem ez a két rész toronymagasan visz mindent a 4. évadból, de úgy általában az első 4 évadból is dobogós), szóval az újranézés a vége felé közelít. Az 5-6-ból már több részt megnéztem még egyszer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Moffat már megcáfolta a Benedict-Mester elméletet.

Szerintem nem kéne többször feltámasztani, azzal totál elbagatelizálnák a halálát.

 

Cáfolta, de attól még van rá picike esély. Fel lehet támasztani, csak jól kell hozzáfogni :) Ő is többször visszatérő karakter, miért ne jöhetne megint vissza? Főleg ha sikerülne igazán jól megoldani.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lok :rock:

 

Én is tervezem megnézni őket, a legelső évad (1963-as) első 2 részét már láttam :P

De azt ugye tudod, hogy az első 6 évadból jópár rész elveszett (a BBC nem őrizte meg őket, csak a hanganyag, meg állóképek maradtak meg belőlük)?

Én azokat is végignéztem/hallgattam, úgyhogy ha az Orákulum szintet el akarod érni, neked is meg kell :D .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én pedig most fejeztem be a 26. (eredeti széria utolsó) évadot, márcsak a 8. Doktoros film van hátra, úgyhogy mostmár hivatalosan is DW orákulum lettem :D .

Hát mester meg kell hajolnom :D Én a klasszik érában még "csak" a 16-dik évadnál tartok. Általában úgy vagyok vele, hogy akkor nézem tovább ha kedvet kapok hozzá. Most az új őszi évad trailere vett rá hogy tovább menjek. Aminek örülök is, mert a "The Ribos Operation" (1978) az egyik legnagyobb kedvenc lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lok, az Orákulum pozíciót meghagyom neked ;) ... csupán szeretem annyira a Doctor Who-t hogy a régi részekből is megnézzek valamennyit, vagy esetleg az összes elérhető epizódot majd valamikor. Egyébként tudom, hogy vannak elveszett (helytakarékosság miatt letörölt?) epizódok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen helytakarékosság cimén semmisitették meg a '70-es években jó pár korábbi kópiát (nemcsak Doctor Who-t hanem ami a BBC raktárában a kezük ügyébe akadt). Aztán rájöttek, hogy hülyeséget csinálnak és leálltak vele, de például a klasszik négyes évadból egy teljes sztori se maradt fent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 16. évad nagyon jó, itt jön be először az egész évadon átívelő sztori

(sőt a Black és a White Guardian még később is vissza fognak térni)

. Nekem mindegyik része tetszett (a Pirate Planet-et Douglas Adams írta, ebből mindenki vonja le magának a következtetéseit :D ).

Amúgy korábban írtad Bomarr, hogy a 7. Doktor nem igazán jött be a Remembrance of the Daleks-ben. Ezt most kikérem magamnak, ugyanis nekem az egyik kedvencem lett :D (a 2. és a 4. mellett). Ő talán a legösszetettebb Doktor az összes közül, de ezt igazán akkor érted meg, ha végignézed a részeit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú, hát erre kiváncsi leszek, mert amit eddig láttam a hetes Doktorból az eléggé lelombozó volt ráadásul a Remembrance of the Daleks-et mintha az egyik legjobb sztorijaként emlegetnék és nekem már ott is eléggé rezgett a léc. De majd igyekszem nyitott szivvel/elmével belevágni... végülis a Pirate Planet is jobban tetszik most újranézve, mint anno mikor mindenféle előismeret nélkül első klasszik részként elővettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen helytakarékosság cimén semmisitették meg a '70-es években jó pár korábbi kópiát (nemcsak Doctor Who-t hanem ami a BBC raktárában a kezük ügyébe akadt). Aztán rájöttek, hogy hülyeséget csinálnak és leálltak vele, de például a klasszik négyes évadból egy teljes sztori se maradt fent.

Ennek esett áldozatul a Monty Python két "elősorozatának", a Do not adjust your set!-nek és az At last the 1948 show-nak a jelentős része is, amiért szintén nagyon mérges vagyok a BBC-re.

 

Amúgy pont tavaly került elő két Doctor Who epizód, és mindig találnak újabbakat magángyüjteményekből, úgyhogy talán egyszer előkerül az összes rész :) .

 

Riddick: korábban írtam egy toplistát az első 2 doki kalandjaiból, ha az azon lévő részeket nézed, szerintem nem fogsz nagyot csalódni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.