Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A Róma irreálisan sokba került: 100 millió dollárból forgatták le. Ott igazából nem is nagyon volt opció, hogy ez egy hosszú sorozat lesz, igy leállításról aligha beszélhetünk. Inkább az volt a meglepő, hogy készült egy második évadja, de ott a végén eléggé érződik hogy ezt már csak erőltetetten lehetne tovább ragozni. Maguk a kreatívok is kifáradtak.

 

Spartacus nem igazán a költségek miatt ér véget a harmadik évadnál, mivel annyira drága show-nak azért nem számított. Az okok EBBEN az interjúban elég jól ki vannak fejtve.

 

A Trónok sorsa természetesen azon fog múlni, hogy továbbra is tudja-e tartani a nézettséget. Eddig nagyon impressziv, mert az idei év átlaga simán felülmúlta a múlt évit. A második fináléját 38 százalékkal nézték többen mint az elsőét és kb. kétszer annyi nézője volt, mint a Rómának. Tulajdonképpen innen már nem is kell emelkednie, az is elég lenne ha csak tartaná a jelenlegi, 4 millió néző körüli szintet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ne csodálkozzunk, hogy csúszik az élőszereplős SW sorozat ugye? :)

Hát amilyen ambiciozusra akarják -SW filmes látványvilág, rakás bolygóval, lénnyel, a Trónok költségvetéséből, tehát nagyjából 60 millió dollár per évadból- kell még egy kisebb forradalom a látványtechnika terén, hogy ez átmenjen :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

HÁt igen, az élőszereplőst úgy várom én is mint a messiást. És ha a filmes látványhoz kell még várni egy kicsit, akkor megvárom! :)

 

Ja és aki bármit tud, hogy lesz e ma doki bemutató, vagy esetleg megtalálja nyugodtan FBon is átdobhatja. :D

Remélem nem csak kacsa volt.:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja és aki bármit tud, hogy lesz e ma doki bemutató, vagy esetleg megtalálja nyugodtan FBon is átdobhatja. :D

Remélem nem csak kacsa volt.:)

 

Mivel a San Diego-i Comic Con-on viszonylag későn kerül teritékre a Doctor Who (ottani idő szerint fél egy és fél kettő között), ezért az időeltolodás miatt erre vagy késő este vagy holnap reggel van esély. Egyébként ha lesz is trailer, valószinüleg az első öt részből lesz összevágva, a későbbi részekből maximum villanások (igazából teljes évados trailer valszeg nem is lesz egyáltalán, mivel augusztus 25-e környékén amikor bemutatják az első részt még forogni fog az évad vége).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre a DRW előzetesre én is kíváncsi vagyok. :P

Mondjuk én azért annyira nem várok sokat tőle, főleg ha tényleg csak az első 5 részből lesz, habár!! (7. évados spoilerek)

 

Ugye az első rész dalekos lesz, abból azért mutathatnának belőle szép részeket, meg a Pondék leköszönését, az angyalokkal stb. Meg hát azért Jennával is felvettek már pár részt, szóval abból is lehetne pár jelenet. :D Elég olyan nyers verzióban mint az előző teasernél. :) amúgy nem sok spoilert olvastam többet nem is akarok ennél tudni, de reménykedem benne, hogy River leköszön a Pondokkal, mert ugye azt nyilatkozták abban a részben valaki meghal. hát remélem ő lesz, nem a Pondok.

 

Na jó, mégis nagyon várom!! :D

 

Donát, hol tartasz?

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk én azért annyira nem várok sokat tőle, főleg ha tényleg csak az első 5 részből lesz, habár!! (7. évados spoilerek)

 

Ugye az első rész dalekos lesz, abból azért mutathatnának belőle szép részeket, meg a Pondék leköszönését, az angyalokkal stb. Meg hát azért Jennával is felvettek már pár részt, szóval abból is lehetne pár jelenet. :D Elég olyan nyers verzióban mint az előző teasernél. :) amúgy nem sok spoilert olvastam többet nem is akarok ennél tudni, de reménykedem benne, hogy River leköszön a Pondokkal, mert ugye azt nyilatkozták abban a részben valaki meghal. hát remélem ő lesz, nem a Pondok.

 

Na jó, mégis nagyon várom!! :D

 

Donát, hol tartasz?

Én is olvastam, hogy csak kb. éjjel várható bármi DW kapcsán, szóval majd holnap reggel meglesem, mivel rukkoltak elő.

Kudar:

 

River ilyen formán nem igazán távozhat, mert ő a könyvtárban "hal" meg, szóval az ő halálára nem lehet számítani, inkább Amy vagy Rory az esélyes. Sajnálnám, ha Rivert többet nem láthatnánk (amire egyébként bármikor van esély, hiszen eléggé érdekes idővonalakat állítanak fel a Doctorral), de mivel már láttuk a karaktere lényegi történéseit, nem hiszem, hogy a jövőben különösen számítani lehetne a felbukkanására. Pedig de megnézném még egy-két mezei kalandját a Doctorral :) Egyébként meg ő is Pond :P

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde:

 

Ez igaz, én is úgy gondoltam, hogy átvitt értelemben mondták mondták, hogy valaki meg fog halni, mert ugye ha Rivert visszaküldi a könyvtárba, akkor "meghal". Szóval lehet valami ilyesmi lesz, hogy itt búcsúzik el a Amyéktől és ő meg megy Davidhez. :D Én legalábbis elbírnám ezt a változatot. :) Jennához nem kell már River, szerintem.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ígértem valamikor, hogy írok pár gondolatot a Doctor Who-hoz, bár nem sokat, külön nem fogok semmit, senkit kielemezgetni, csak pár dolog:

 

Az elmúlt napokban visszaolvastam, amit a DW-ról írtatok, ez kb. 120-130 oldalnyi sorozatok topik átpörgetését jelenti. Jó volt visszaolvasni, főleg a reakciókat egyes szuper epizód megnézése után. Bomarr évadértékelései is nagyon jók voltak, bár igazából csak az 1. és 5. évadról van részletes leírás. Meg persze az 1-4 dvd packról.

Túl sokat nem tudok ahhoz hozzátenni, hogy miért is jó ez a sorozat, mint amit már korábban többen is leírtak: a fantáziadús történetek, remek karakterek még a mellékszerepekben is, amelyek egy-egy rész erejéig is nagyon jól működnek, a fantasztikus világok, melyekből minden évadban többet is kapunk, csodás háttérzenék; de ami a lényeg: sokszor mélyen emberi történeteket kapunk egy földönkívüli, de az emberektől való különbözőségétől eltekintve mégis nagyon ember karakter történetén keresztül. És minden remekül működik.

Kedvenc évad. Még nem vagyok teljesen biztos benne, de így elsőre a 6-t tenném a dobogó tetejére, szorosan utána az 5. majd 3. követi. Úgyis elkezdtem újranézni, szóval majd a végére meglátom, marad-e a sorrend, de nagy valószínűséggel igen.

Kedvenc rész. Ez már kicsit nehezebb, mert sok remek részt láthattunk az elmúlt 6 évad során. Mégis, ha csak egyet kellene választani, akkor az a 6/7. (A good man goes to war), többször visszanéztem (a folytatással együtt), annyira egyben van a rész, a történet, minden, ez akár néhány másik részről is elmondható, de amiért ezt választom közülük, annak okai: a Doctor személye számára fontosak az itt történtek, és Matt Smith ebben az epizódban zseniális, egyszerűen már csak önmagában jó nézni azt a képernyőn, amit ő művel. Igazán lenyűgöző, ő a DOCTOR. Mint ahogy imádom Alex Kingstont (is) a 6/8. részben, úgy általában véve nagyon jók együtt.

Minden olyan duplát nagyon szeretek egyébként, ahol River megjelenik, mert azok a fő történet szerint is többnyire fontos részek, meg ott van az első évados Empty child+második rész. Aztán vannak még zseniális „szimpla” egyrészesek, melyeket nagyon szeretek, pl. ilyen a Gridlock, a The Doctor’ wife, a Blink, The girl in the fireplace, The Eleventh hour és a Vincent is. Utóbbihoz némi sztori. Tudni lehet rólam, hogy nagy rajongója vagyok Van Gogh napraforgós képeinek, főleg annak, amelyik a londoni galériában van. Na már most ennek ellenére sose néztem utána, hogy az a kép ott található meg, véletlenül botlottam bele, amikor 2007-ben ott járunk a Celebration Europe-on, a városnézős túrán Krandéval bementünk a múzeumba. Igazából próbáltam a kevés időt úgy kihasználni, hogy ezt a korszakot elcsípjük a múzeumban, mai napig örülök annak, hogy sikerült még a záróra környékén elkeverednünk abba a terembe, ahol ki van állítva. Annak meg pláne, hogy a DW kapott egy Vincent-részt, és egy sorozatepizódon keresztül sikerült nagyszerűen megfogni a festő lényegét.

Persze vannak gyengébb részek is, de azok is a nézhető kategóriába tartoznak.

Jó volt látni az ismert mozis arcokat felbukkanni a sorozatban, nekem nagy meglepetés volt Carey Mulligan felbukkanása, de akár Andrew Garfieldé is.

Kedvenc Doctor. Bár azt írtam korábban, nincs kedvencem, akkor ez még nagyjából fennállt. Most már van sorrendem:

Matt Smith

David Tennant

és végül Christopher Eccleston

Mindegyikük jó Doctor volt, de Matt Smith különösen lenyűgöző Doctor. Fiatal színész, remélem, a következő évtizedekben még jó pár remek szerepet láthatunk tőle. Persze amikor nézek egy-egy részt, Tennantot is nagyon kedvelem, majdnem annyira, mint a Smith-t.

Kedvenc útitárs.

Rose

Amy/Rory

Donna

Martha

Kicsit más a sorrendem, mint a többségnek, Martha azért az utolsó, mert nekem unalmas, rám nem hat a csini arcocskája :P

Kedvenc női szereplőm River Song. Már a könyvtáras rész után azt gondoltam, hogy elég izgalmas karakter, remek, hogy utána még nem kevés teret kapott. Gondolom ez már nem sokáig lesz így.

Zenék. Sok remek zenét írt Murray Gold a sorozathoz, kb. ezeket emelném ki így első körben:

The Doctor’s theme (1. évad)

Hologram

Rose’s theme (szerintem a legszebb útitárs téma)

Madame de Pompadour

The lone Dalek

Doomsday

All the strange, strange creatures

Martha’s theme

Boe

Martha’s quest

This is Gallifrey/Vale Decem

Songs of captivity and freedom

The Doctor’s theme series four

The greatest story never told

The dark and endless Dalek night

I am the Doctor

Amy in the Tardis

A lonely decision

Words win wars

The life and death of Amy Pond

The sad man with a box

Tell me who you are

Melody Pond

My time is running out

Forgiven

Nem mellesleg, nincs meg véletlenül valakinek a 4. szezon speciáljainak zenéje?

 

Összességében pedig ez egy top3-as sorozat, de ha nagyon sokat agyalok rajta, akkor a SOROZAT.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És itt a lényeg...

 

Összességében pedig ez egy top3-as sorozat, de ha nagyon sokat agyalok rajta, akkor a SOROZAT.

 

Köszi MissKarrde ezt a néhány sort, élmény volt olvasni!!! ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde: ez nagyon jó lett! A topik végigolvasásáért pedig elismerésem. :)

Nem vagyok egy nagy sorozatnéző, így nálam a toplistázásnak nincs sok értelme, de az eddig látottak közül nálam ez A sorozat.

 

Nekem az 1-5. évad zenéje van meg, de a speciálok hiányoznak. Viszont úgy látom, neked megvan a 6. évadé, úgyhogy erről majd beszéljünk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könnycseppek jelentek meg a szememben miközben olvastam amit írtál Karrde. Gyakorlatilag mindennel egyetértek, a sorrendekkel, az évadokkal, és A Doktorral kapcsolatban is! :) Jó évadnak fogunk így elébe nézni! :) És igen, nekem a Lost és a Doki áll a dobogón, de lassan már csak a Doki. :D

Remélem holnap reggelre kapunk valami nagyon jóóót!! :D

doctor,who,matt,smith,peace,the,doctor,man-97109204feed49514c04afeb41d7e69e_h.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És igen, nekem a Lost és a Doki áll a dobogón, de lassan már csak a Doki. :D

 

Pontosan ugyan így vagyok ezzel én is.... de MissKarrdehoz hasonlóan kijelenthetjük, hogy mind a LOST, mind a Doctor Who "A Sorozat" kategóriába tartozik! :P

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a Doktorokat illeti, nálam mindig az a kedvenc, akit éppen nézek. :) De ha épp nem nézek egyet sem, akkor stabilan Matt Smith. Ő a legfiatalabb Doktor, mégis benne érzem legjobban, hogy egy 900 éves időlord, ő tud a leginkább "idősen" nézni.

 

MissKarrde: válaszoltam.

 

Közben véget ért a panel, a 2. részből is volt bejátszás, de trailer nem jött ki.

 

A második rész címe: Dinosaurs on a Spaceship. :)

 

 

Linkek még nincsenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban kár, a CC jó alkalom lett volna, hiszen tényleg nincs messze az első rész bemutatója. De legalább lehet menni aludni. :)

 

A 2. rész klipjéről:

 

 

"The clip looks amazing - with Rory's dad going on a bit of a trip,Queen Nefertiti making advances on the Doctor, and some really stonking dinosaurs on a spaceship, too! We wish we could watch the entire episode, but sadly, that's a wrap for the panel. We're counting down the days until Doctor Who is back!"

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a Doktorokat illeti, nálam mindig az a kedvenc, akit éppen nézek. :) De ha épp nem nézek egyet sem, akkor stabilan Matt Smith. Ő a legfiatalabb Doktor, mégis benne érzem legjobban, hogy egy 900 éves időlord, ő tud a leginkább "idősen" nézni.

Én is pont emiatt tartom őt a legjobban. Azt hiszem a tizedik Doktor mondja, hogy öreg szemei vannak, és ezek az öreg szemek Matt Smith-nél tényleg ott vannak. Ahogy az ember ránéz, olyan érzése van, mintha egy korához képest sokat megért ember lenne.

 

Elkezdtem a Spartacus: Vengeance-t. Bár még csak egy részt tudtam le, eddig bejön, hozza az előző két évad szintjét. Az új Spartacus, Liam McIntyre eddig szimpatikus, bár nem pótolhatja Andy Whitfieldet. Hiányzik belőle az a markánság, az a felsőbbrendűség, ami benne megvolt. Egyelőre még szokni kell, de hátha felér majd elődjéhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spartacus: Vengeance: jó volt, de már nem olyan jó, mint a Blood and Sand és a Gods of the Arena. A válasz a miértre egyszer: Glaber utcahosszal marad le Batiatustól, mint főgonosz. Ami nem csoda, hiszen most olyanból lett nemezis, akit Batiatus lazán legyűrt és megalázott. Egy sztori pedig sokat tud köszönni egy jó negatív karakternek.

Visszavett az is, hogy a történet ezen a ponton már nem tartogat sok fordulatot. Tudtuk, hogy Glaber a Vezúvig üldözi majd Spartacusékat, akik ott csúnyán elbánnak vele. És nem volt kérdéses, hogyan, hiszen a történelem ezt pontosabban jegyzi, mint a felkelés előtti időket. Míg az előző évadban Spartacus karakterének fejlődése kulcsvonal volt, itt már a kész Spartacusunk van, kikövezett úttal. Márpedig ez a széria a fordulatos sztori és erős karakterek nélkül csak egy hentelős-csöcsös sorozat.

 

Szerencsére van Ashur, és még olyan pillanatok, mikor ki kell menteni hőseinket az arénából, de a végére már kezdtem azt érezni, hogy az írók sem tudják, hogyan hozzák az első két évad színvonalát. Így néhol már nyögvenyelős lett a dolog, például Lucretia és Ilythia sztorija.

 

Remélem, hogy a következő évadban Marcus Licinius Crassus - ha már annyit emlegették már - jobb gonosz lesz, mint amilyen Glaber volt. Elvégre, ennek az embernek a kegyeit még Batiatus is kereste, és Spartacus legyőzője nem is lehet kisebb ember nála.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.