Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Könnyen lehet, hogy erre most nem fog sor kerülni :) Egy kis spekuláció az első rész sztorija kapcsán a spoiler mögött:

 

Egyelőre csak feltételezés, de lehet, hogy az a sztori, hogy a dalekok összetűzésbe kerültek saját korábbi verzióikkal (akik lehet hogy megőrültek). Ezek kiirtására a dalek-ölés mesterét a Doktort hivják meg és rákényszeritik, hogy szálljon velük szembe (emiatt kerülne a Doktor arra a jeges bolygóra ami a trailerben látszik). Igy könnyen lehet hogy ezúttal dalek felkérésre irt dalekot.

 

Ami biztos: a rész cime "Asylum of the Daleks". Az Asylum elmegyógyintézetet is jelent. A részben fel fog bukkanni az igéretek szerint az összes létező dalek tipus, aki eddig szerepelt a sorozat elmúlt 50 évében. Viszont látszik a trailerben, hogy amikor a dalekok "fogadják" a Doktort, akkor egy szál régi dalek sincsen. Ilyet csak annál az akció-jelenetnél látni, ahol robbanások vannak és bekuszik egy dalek... az egy olyan modell, ami a '70-es években szerepelt a sorozatban. Plusz még ebben a részben a dalekok valami okból arra a jeges bolygóra kényszeritik a Doktort. Szóval ezek alapján logikusnak tűnik a fentebbi spekuláció.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy olyan érzésem, hogy itt se lesz végső megoldás. :) Sajnos a Dalekok túl népszerűek és régen vannak ahhoz, hogy végleg kikerüljenek a képből.

Én magam részéről remélem, hogy nincs végső megoldás (korábbi évad spoilerek)

Russell szerintem ott rontotta el, hogy nála mindig egy totális kiirtással végződött a dalekok és a Doktor találkozása, aztán a hajuknál fogva valahogy visszarángatták őket. Moffatnál ezzel szemben a Victory of the Dalek végén meglógnak és azóta épitgetik a második Dalek Birodalmat. Néha feltűnnek háttérszereplőként -mint az ötödik vagy a hatodik évadzáróban- de szóba se jön a teljes kiiktatásuk. Remélem ez most se lesz másképp. Az azért túl nagy falat -vagy legalábbis elvárnám hogy az legyen-, hogy a Doktor teljesen kiirtsa őket. Igazából a klasszikusoknál is rendszerint az volt, hogy a Doktor néha belekeveredett mondjuk egy Dalek polgárháborúba (ez mondjuk a végefelé volt) vagy egy dalek expedicióba, de azért nem szanálta a teljes fajt minden második részben.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg aug. 25, lemegy 5 rész, aztán karácsonyi epizód, és jövőre jön a "maradék" 8. Utána pedig 50. évforduló :rock: Már most úgy gondolom, hogy nagyon jó lesz, pedig még semmit sem lehet tudni róla :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát hazaérek a nyaralásból és egy ilyen remek trailer váááár!

A látvány elképesztő, leesik az állam, és úgy néz ki ez is egész darkos lesz aminek nagyon örülök, persze mind a 3 szereplő hozza a formáját, és bakker hogy ez tényleg csak 5 rész, és nyílván ezek a langyibb részek. :) Ami lesz itt a végén. :)

Na megyek és újranézem! :) És mindjárt itt a premier is!!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez oltári lesz így többszöri megnézésre is! :D

 

Life on Mars S1: Egy újabb angol sorozat ami igazán egyedi. 2006os szóval nem mai, de attól még nagyon jó, Jon Simm-el, azaz a Mesterrel a főszerepben.

A történet dióhéjban arról szól, hogy a főszereplőt elütik, majd mikor magához tér, akkor 1973ban, 33évvel korábban ébred. Nem lehet tudni, hogy most kómában van, megőrült vagy visszautazott az időben. Megpróbál beilleszkedni, és folytatni a munkáját, ami nyomozó, de megnehezíti az életét a főnöke, Gene Hunt, és hogy egyre több dologgal találkoznik a múltjából, meg persze a gondolat ami állandóan kísérti, hogy mit is keres itt, és hogy juthatna ki.

8/10es, nagyon tetszett a hangulata és már nézem is tovább a 2. évadot. Frenkie-nek ajánlom mert már véget ért a sorozat. 2 évad Life on Mars és utána kapott valami folytatást, 3 évad Ashes to Ashes, de arról nem tudok nyilatkozni. Aki szereti az angol sorozatokat, humort, pub feelinget annak érdemes kipróbálnia.

Life-on-Mars-UK-cast1.jpg

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első évad utolsó része jön, ami 700 mega, tehát ha jól sejtem hosszabb, mint a többi. Nekem eddig tetszik, nem is igényel nagy angol nyelv tudást, de sok jó és érdekes dolgot megtudtam belőle. Az is durva, hogy 3 fajta angol nyelvjárást beszélnek, meg ugye a nő, aki csak tanulta a nyelvet, érdekes így egymás mellett hallani őket

Sawyer a kedvencem, mindig kitalál valami őrültséget. A legjobb rész pedig eddig az volt mikor megszületett a baba, kár, hogy a doki házasságának jeleneteivel vontatottá tették és megtört az adott rész feszültsége. Én kevesebb flashback-el lennék elégedettebb!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első évad utolsó része jön, ami 700 mega, tehát ha jól sejtem hosszabb, mint a többi. Nekem eddig tetszik, nem is igényel nagy angol nyelv tudást, de sok jó és érdekes dolgot megtudtam belőle. Az is durva, hogy 3 fajta angol nyelvjárást beszélnek, meg ugye a nő, aki csak tanulta a nyelvet, érdekes így egymás mellett hallani őket

Sawyer a kedvencem, mindig kitalál valami őrültséget. A legjobb rész pedig eddig az volt mikor megszületett a baba, kár, hogy a doki házasságának jeleneteivel vontatottá tették és megtört az adott rész feszültsége. Én kevesebb flashback-el lennék elégedettebb!

Pedig ezek majd csak a későbbiekben kamatoznak csak igazán, úgy lesznek igazán élettel teliek, szerethetőek a karakterek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, hogy most nézed először. :D Az évadzárók mindig duplarészek, igen. Claire ausztrál akcentusáért anno meg tudtam őrülni. :D Imádom azt a csajt. :)

Az fb-k száma sajnos marad (amúgy, szerintem is Jack a legunalmasabb karakter, a többi szereplő visszaemlékezései úgy-ahogy jók... na talán még Kate-et lőttem volna agyon jópárszor a sorozat nézése alatt. :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem azzal van a bajom, hogy sok a visszaemlékezés, hanem, az, hogy egy tök jó történetet törnek meg vele és én nem láttam igazán értelmét annak, hogy egy haldokló, szenvedő ember és egy vajúdó anya mellé a házassági történet odakerüljön, csupán azért, hogy Jackrők kiderüljön, betartja amit ígér... A sorozatot még nem láttam, mert Tv-t nem nézek, kivéve, ha sport esemény van benne, anyám szokta anno nézni, meg a Szökést, ezt érdekesebbnek találtam, azért választottam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy Kiskósa is mondja, a visszaemlékezéseknek van jelentősége. Van olyan, amelynek az értelmére pl. csak két-három évaddal később derül fény.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Doctor Who 50. évfordulójának alkalmából Mark Gatiss (ő alakítja Mycroftot a Sherlock sorozatban, illetve a DW 3. szériájában ő volt Richard Lazarus, de több részt is írt a sorozatba) egy 90 perces tv filmet készít a Doctor Who háttértörténetéről AN ADVENTURE IN SPACE AND TIME (Kaland térben és időben) címmel.

Bővebb infót itt találtok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.