Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nagy a csönd a Star Trek háza táján. Tud valaki valami infót mi készül, vagy behalt a franchise?

Pillanatnyilag készül a Star Trek (1)2, már az utómunkálatok zajlanak. Meg már évek óta szövögetik különböző emberek a sorozat visszahozását tévére (a Babylon 5 írójától kezdve az X-men 1-2 rendezőjén át Abramsig), de egyelőre úgy tűnik, amíg Abrams hozza a filmeket, addig sorozat nem nagyon lesz. Legalábbis élőszereplős, mert pletykálnak animációsról ('73-tól '74-ig már volt egy animációs sorozat Kirkékkel, abban minden karakternek az eredeti színészek adták a hangjukat, de ez volt minden erénye).

Plusz a napokban adták ki a TNG-t Blue-ray-en, ami egyben a sorozat felújított változata is. Ezúttal nem olyan jelentősek a belenyúlások, mint a TOS-ba, inkább csak finomhangolás történt (bakik kijavítása, űrhajók egységesebbé tétele), természetesen a kép és a hang felújítása mellett, ami iszonyú szép lett.

Itt van pár összehasonlító kép.

Sok függ a következő mozifilmtől és a BR eladásától. Az utóbbi miatt nem aggódom, nem sok harminc éves TV sorozat kerül fel BR lemezre ilyen minőségben. A TOS Remastered is jól futott anno. A film miatt sem kell szerintem imákat rebegni, az első zseniális mozi lett, jól is hozott a konyhára, most pedig már nem kell a karaktereket újra bemesélni, sőt, nagyon úgy tűnik, hogy az eredeti Kirk éra egyik legnépszerűbb történetét "remake-lik", ami sok TOS rajongót a moziba vihet. Szóval ez már egy reboot-sequel-prequel-remake lesz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Khan haragját? Na neeeee.

Csak pletyka mindaz amit lentebb összehordok, de azért spoiler mögé rejtem.

 

De természetesen nem A Khan haragja film lesz remake-elve, hanem a Khan sztorivonal, ami a TOS-ban kezdődött (1x24 Space Seed). Mivel ugye az idővonal megváltozott, így Khannal sem úgy találkozik, ahogy eredetileg. A főidővonalban az Enterprise legénysége 2267-ben, az első ötéves küldetés első évében vette a fedélzetre Khant és bandáját. De ugye Neronak hála az alternatív idővonalban az első ötéves küldetés már 2258-ban elkezdődött. Szóval legfeljebb annyi lesz az egyezés, hogy az Enterprise a fedélzetre veszi Khant. Úgyhogy nagyon halványan is legfeljebb Space Seed remake-ről beszélhetünk. Khan nem lesz Kirk nemezise, nem lesz fia (bár Dr. Carol Marcus szerepléséről van szó), Chekov is a fedélzeten van már (ráadásul egy teljesen más Chekov, hiszen ő az egyetlen a legénységből, akinek a születése évekkel korábbra került a beavatkozásoknak hála). Szóval a remake erősen idézőjeles. Arról nem beszélve, hogy ebbe belekevernék a klingonokat is, és ugye genesis sem lesz.

 

Természetesen, mint írtam, mindez pletyka, mert úgy őrzik a sztorit, mintha legalábbis a térhajtómű tervei lennének. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak nekem hangzik ez a mondat nagyon furcsán? :D

Pedig az lenne.

Prequel, ugyanis továbbra is a TOS előtt játszódna időben.

Sequel, mivel az előző film folytatása.

Reboot, hiszen továbbra is az újragondolt univerzumban mesélnek el már korábban ismert történeteket, ismert karakterekkel és helyszínekkel, ám azok teljesen másak, mint az eredetik.

Remake, már amennyiben tényleg az a bizonyos TOS epizód lesz az alapja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Címet kapott a DW 7. évadának 4. és 5. része is.

 

7x01 - Asylum of the Daleks

7x02 - Dinosaurs on a Spaceship

7x03 - A town called Mercy

7x04 - The Power of Three

7x05 - The Angels take Manhattan

 

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma van az első vetítése a Doki 7x1nek. :)

Amúgy jók a címek. Az 5. részt nagyon várom már, de menjünk csak szép sorjában... :)

Kijött jópár kép is meg wallpaper.

LrF6l.jpg

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem az SW eddig sose jut el. :)

A Star Warsnak az a szerencséje, hogy még él Lucas és minden szál az ő kezében van. Sajnos Gene Roddenberry már húsz éve meghalt, így a Star Trek javához nincs köze, már a TNG-ből is kiszállt a harmadik évad közepe-vége táján az egészsége miatt (illetve az 1988-as írósztrájk miatt a második évad fölött sem bábáskodhatott, akkor Maurice Hurley volt a producer). Ez egyrészről ugyan jót tett a szériának, de hosszú távon megsínylette. "Örökösei", Brannon Braga és Rick Bermann lassan, de biztosan kicsinálták. :( Sajnos rossz kezekbe került, és én ettől azért féltem a Star Warsot is.

Pedig a Star Trek is fent tudott volna maradni, ha időben eltakarítják a fent nevezett két urat. Vagy esetleg Ira Steven Behr maradt volna a DS9 után. Sajnos ő lelépet, és aki maradt, Michael Piller meg nem volt elég tökös, így a két idióta garázdálkodhatott. Mire a Paramount rájött, hogy baj van, és félreállította őket, már csak kevesen voltak kíváncsiak a Star Trekre (sajnos az Enterprise-nak önmagának nem volt elég rajongótábora ahhoz, hogy eltartsa ezt az igen drága sorozatot). Manny Coto pedig meg tudta volna menteni, ha lett volna ideje, de sajnos a kaszás lecsapott.

Most viszont szerintem J. J. Abrams képes lesz feltámasztani. Eleve, a Star Trek a '97-es First Contact óta az első sikeres Trek mozi volt. Ez a siker ráadásul nem visszafogott, hanem hatalmas volt, főleg az USA-ban, ahol kétszer annyian nézték meg, mint a Föld többi területén együtt véve. És mivel Abrams sorozatozik is, én reménykedem benne, hogy a filmek után lesz beleszólása egy esetleges új szériába.

 

Mondjuk azt azért hozzátenném, hogy a Trek azért nem olyan régen halott. Az Enterprise-t 2005-ben lőtték le, a Star Trek 2009-ben érkezett a mozikba. Ez a négy év semmi ahhoz képest, hogy a TOS és a Star Trek: The Motion Picture között tíz év telt el. És szerintem a következő sorozatig sem kell 2023-ig várni, mivel a TOS és a TNG között 18 év szünet volt (jó, mondjuk a Star Warsnál sem éppen szokatlan az ilyen hosszú szünet, de ott ugye nem az volt az ok, hogy az első három rész megbukott :)).

 

Az egyetlen, ami engem személy szerint aggaszt a Star Warsszal kapcsolatban, hogy akárcsak '87-től 2005-ig (ez azért nagy idő) folyamatosan volt a TV-ben Star Trek, és két-három évente jöttek a mozifilmek is. És azért ez a folyamatosság is közrejátszott a leszerepléséhez. Mindenképpen kellett volna szünet, stábcsere, stb. Most a Star Wars is, már '99 óta folyamatosan jelen van. Itt is fut már egy sorozat (még ha animációsként nem is olyan "jelentős", mint élőszereplősként), rendszeresen jönnek a mozifilmek (igaz, jelen esetben nem újak, de azok már '97 óta ott csücsülnek a moziban és térnek vissza időről időre). És ugye ott a másik animációs sorozat és az élőszereplős terve is. Szóval nekem nehogy az legyen, hogy a végén annyira fújják, hogy végül kidurran. Most még ez nem fenyeget, Lucas még irányít, és hál' isten, az öreg nem erőltet valamit, csak azért, hogy legyen (lásd: élőszereplős, filmek 3D-ben). Na de utána? Mert csak reméljük, hogy majd a lánya veszi át a stafétabotot, de ez momentán vágyálom, és ha teljesül is, mi csak annyit tudunk, hogy jó író, azt nem, hogy milyen producer. Márpedig az utóbbi is iszonyú veszélyt jelenthet.

Arról nem beszélve, hogy a Star Wars franchise nem egy ember, hanem sok cég, sok beleszólással, amit Lucas ugyan összefog, de így is autonóm működnek, és sokszor tragédia, amit összehoznak. Oké, ez mondjuk a filmeket, sorozatokat nem veszélyezteti, csak a Star Wars hírnevét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval ez már egy reboot-sequel-prequel-remake lesz. :D

Annyira szeretem az ilyen kifejezéseidet :D És jól megfogja a lényeget :D

 

Ma van az első vetítése a Doki 7x1nek. :)

Amúgy jók a címek. Az 5. részt nagyon várom már, de menjünk csak szép sorjában... :)

Csak éppen szerintem onnan nem fog kikerülni, ahol levetítették este (bár még nem néztem utána) :) Szóval még várhatunk rá egy kicsit. A címek jók, de az ötödiké annyira nem jön be. A nagy többség biztosa az ötödiket várja leginkább, de remélem, addig is remek részeket láthatunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak éppen szerintem onnan nem fog kikerülni, ahol levetítették este (bár még nem néztem utána) :) Szóval még várhatunk rá egy kicsit. A címek jók, de az ötödiké annyira nem jön be. A nagy többség biztosa az ötödiket várja leginkább, de remélem, addig is remek részeket láthatunk.

 

Ha jól gondolom a Power of Threeből még nem láttunk jelenetet, legalábbis nem tudom hozzá kapcsolni egyik jelentetet sem. Mennyire jó lenne már ha a 3 dokira utalna a cím. Akkor aztán egy nagyon durva első felét kapnánk az évadnak. Moziba illő dalek rész, Angyalok, dinók, western és dokik. Nagyon örülnék neki. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dexi trailer.ütős!!!! http://www.youtube.com/watch?v=2NzpnjVmuCA

Szerkesztve: - Ody Mandrell
Kudar! A legközelebbi ilyen sárga linkes youtube cuccokat törölni fogok. Be lehet rakni szépen is, hogy látszódjon. Köszi.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván hisz eddig is olyan sokszor cserben hagytak minket az írok, és valószínűleg ellőnének ilyen poénokat a trailerben. :D ugyan. :)

Látszik hogy nagy nyomás lesz Dexin több dolog miatt is. Nagyon kíváncsi vagyok mit hoznak ki belőle! :)

 

Ha újra megnyitják a bay harbour butcher ügyet, akkor lesz itt ne mulass. Nem is tudom ki lett a bűnös érte. Talán Doakes nem? És elsőre az sem fog kiderülni hogy Dexinek nem ez az első esete Deb előtt. :D jóóó lesz ez! :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doktor Who:

 

Na,a negyedik évad eddig sokkal jobban bejön, mint a harmadik. Az Agathas rész se volt semmi, de ez a Moffat féle Libary eddig mindent visz. És végre az egyik nagy hiányérzetem is kielégítésre került!

Ami nem más mint? :D

Amúgy mit szólsz a companionhoz? :) Elég rossz véleménnyel voltál róla még annóóó... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:lol:

 

 

Igen persze. És ha a fél őrsöt kinyírja akkor cseppet sem lesz gyanús. Kezdek félni ettől az évadtól. Iszonyatosan el lehet cseszni ám ezt.

 

 

 

Szerintem ne félj az évadtól. Már korábban is volt rá példa, hogy láthattuk miket képzel el Dexter.... nyilván nem fogja lemészárolni a fél őrsöt, sőt mi több, egyetlen embert sem fog kinyírni szerintem az őrsön... valószínűleg ezek a jelenetek szintén Dexter elképzelt dolgai voltak és nem a valóság!

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.