Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ami nem más mint? :D

Amúgy mit szólsz a companionhoz? :) Elég rossz véleménnyel voltál róla még annóóó... :)

Szerencsére visszavettek a stílusából, így okés. :)

 

Ami pedig hiányzott számomra:

 

 

Az pont egy ilyen karakter, mint az archeológus. Aki nem utazik együtt a doktorral, de ismeri őt, feljegyzi a találkozásokat, és furcsa időrendben fut vele össze. Szerintem ebből rengeteget ki lehet hozni. Kíváncsi leszek, hogy mik várnak még ránk vele kapcsolatban!

 

 

Jut eszembe! Nagyon tetszettek az utalások:

 

"Where is my mommy?" a gázálarcnál. :D És a c betűs üveggömbnél a Carrionite. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért majd sikítsatok ha lesz felirat a Dokihoz. :) Szükséges a legutóbbi karácsonyi special a megértéshez (gondolom nem, de fő az óvatosság)?

Hát az utolsó 5 perc, mert anélkül lehet hogy nézel majd egyet.

 

Extras - Futottak még S1: Ricky Gervais sorozata, melyben statisztát játszik egy barátnőjével és minden erővel próbálnak jobb szerepeket kapni a filmben. Ricky humora számomra zseniális, nagyon bírom, de itt kb minden 2. rész tetszett csak. Az alapkoncepció hogy behoznak minden részbe egy híres színészt, aki a film főszereplője és vele akarják eladni a részt, mert amúgy minden epizód egy kaptafára készül. Kate Winslet, Ben Stiller és Sam Jackson hatalmas, és nagyon nagy hogy bevállalták a szerepeket, mert volt aki erősen égette magát. :D Viszont azoknak a részekben ahol kevésbé ismert a híres színész, ott valamiért a többi sem működött. 5 részes csak az évad, és azt hiszem a 2. évad is, szóval nincs sok rész, még gyorsan ledarálom. Lehet maradok inkább a RG Shownál. :) 6/10

extras_600.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért majd sikítsatok ha lesz felirat a Dokihoz. :) Szükséges a legutóbbi karácsonyi special a megértéshez (gondolom nem, de fő az óvatosság)?

Végül is úgy néz ki, hogy szept. 1-én indul. Majd próbálom figyelni a magyar feliratot, én biztosan nem várok rá, nekem jó lesz az angol is (vagy legalább is erősen remélem, hogy nem kell utána a magyart végigbogarásznom).

Ahogy Bomarr is írta, nem kell a megértéshez csak annyi, amit leírt. Viszont szerintem megéri az utolsó 5 perc miatt, az nagyon szép.

 

Kate Winslet, Ben Stiller és Sam Jackson hatalmas, és nagyon nagy hogy bevállalták a szerepeket, mert volt aki erősen égette magát. :D

Jackson részét nem láttam, Kate Winslet része pedig fenomenális volt :D Valóban minden tisztelet, hogy vállalták :)

 

Köszi Bomarr! Egyébként hogy is állunk most? Full kiment a fejemből minden. :D

Annyi érdekel össz-vissz, hogy mivel ért véget?

 

Nem tudom, mennyi segít ennyi röviden és tömören: a Doctor végül a 6 évad végén nem hal meg, mert felhasználja a Teselectát, hivatalosan persze halott, River börtönbe kerül a meggyilkolása miatt. A Silence és mindenki más halottnak gondolja. Amyék pedig otthon vannak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Bomarr! Egyébként hogy is állunk most? Full kiment a fejemből minden. :D

 

Egy kis visszatekintő akkor :)

 

Valaki megakarja ölni a Doktort. Az első kisérlete az volt, hogy felrobbantotta a Tardist -emiatt jöttek létre a repedések a világban az ötödik évadban. Ez azonban nem jött össze. Viszont ott kiderült, hogy képes irányitani a Tardist akár messziről is -és az hogy az illető se nem a dalekok, se nem a cybermanak vagy más ehhez hasonló rémségekhez tartozik mivel azok ugyanugy nem voltak képben.

 

Aztán jött a második kisérlet, amikor kiderült, hogy ennek a valakinek egy komplett szervezete van. A Csend, amit azért hoztak létre, hogy megölje a Doktort még mielőtt az eljutna Trenzalore-mezejére ahol egy élőlény se tud hibásan válaszolni és ahol elhangzik majd az Első Kérdés: vagyis hogy Doctor Who? És a válasz olyan sötét titkot rejt, aminek a kiderülésétől annyira fél a Doktor gyilkosa hogy mindent megtesz azért hogy megölje. A Csendnek van hadserege illetve a hierarchia eggyel magasabb fokán állnak azok az alienek, akiket mindenki elfelejt ha nem néz rájuk. De hogy ki áll a legtetején az egyelőre rejtély.

A második kisérlet mindenesetre az volt, hogy egy fix ponttá teszik a Doktor meggyilkolását aminek mindenképp meg kell történnie. A Doktor azonban kicselezte őket, mert a fix pontot valójában egy teszelekta -egy robot mása- élte meg.

 

Tehát a következő talányok a most jövő évadra: ki vezeti a Csendet? Mi az a Trenzalore-mezeje? Mi a sötét titok, ami miatt ki akarják nyirni? És ha a Doktort most halottnak kell hogy higyje mindenki, akkor hogy oldja meg, hogy ennek ellenére akciózhasson? Ebből legalább párra remélhetőleg érkezik válasz :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Karrde! Ez érdekelt, de lehet, hogy majd újra nézem az utolsó részt. :)

 

SZERK: neked is köszi Bomarr! Na így már beugrottak a dolgok. Valóban izgalmas kérdések.

 

 

Engem ez az "igazság" mező és a nagy titok érdekel a legjobban. Gondolom mindenki így van ezzel. :D

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doki:

 

Én még remélem hogy kiderül, hogy mit keresett Craig lakása felett a Csend hajójra, mert mikor kilép a Doki a Tardisból a 6x2ben akkor azt mondja, hogy mind1, majd kiderül. Remélem ki is fog. :)

 

Az új bemutatóban a doki mögött az nem Dalek Caan? :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doki:

 

Én még remélem hogy kiderül, hogy mit keresett Craig lakása felett a Csend hajójra, mert mikor kilép a Doki a Tardisból a 6x2ben akkor azt mondja, hogy mind1, majd kiderül. Remélem ki is fog. :)

 

Az új bemutatóban a doki mögött az nem Dalek Caan? :)

 

 

Nem valószinü mert ez teljesen épelméjünek tűnik. Az szerintem csak egy sima dalek a páncélján kivül. Talán valami helyi hatalmasság.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lost 4. évad

 

 

Már a kezdéssel gondok voltak, aztán mikor bemutatták, hogy a történet fele a jövőben játszódik... pont ezt utálom filmekben, sorozatban, mikor kiderül ki maradnak életben és miattuk már tök felesleges izgulni. A néger csóka is visszatért, pedig őt nagyon utálom, nevetséges amit művel.

 

A zsoldosok vezetője szerepelt jó pár filmben ami tetszett, itt kifejezetten jól alakította a nagyon rossz fiút. Amikor láttam, hogy ez az évad csak 14 részes kicsit szomorú voltam, aztán a 3. rész után inkább már örültem neki. Várom a folytatást, de már nem annyira, mint a 3. évad után...

 

Légyszíves ügyelj arra, hogy a spoileres infókat a spoiler tag mögé rejtsd. Kösz! - Dzséjt

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy nagyon látványos, tartalmas és informatív előzetes a Fringe-hez... :P

Egyik informatívabb, mint a másik :P Sebaj, csak az évad legyen jó, ha már úgyis vége lesz :(

 

Igen... a 4. évadhoz tartoznak Specialok, melyek a történetben is fontask, szóval nem szabad kihagyni őket!

Elég vegyesek, van, amelyik jó, van, amelyik felejtős, és nem mind fontos történetben, viszont egyszer mindet meg kell nézni, mivel hozzátartoznak a Doctor történetéhez. Igazán jó csak az utolsó rész kb. utolsó 20 perce, azt többször érdemes visszanézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miss... ez nyilvánvaló, de nem akartam belemenni a specialok elemzésébe egyesével, hogy melyik kapcsolódik szorosan a történethez és melyik kevésbé vagy egyáltalán nem tesz hozzá a fő szálhoz, vagy hogy melyik rész tetszetős és melyik nem, mert ahogy írtad, mindet érdemes megnézni, mégis úgy lesz teljes az évad... másrészről meg én mindet élveztem, főleg a két utolsót... tudom, hogy itt többen nem igazán szeretik azt a dupla részt, de nekem a kedvencek között van még mindig... bár az vitán felüli, hogy az utolsó 20-30 perce a legjobb! :)

 

A másik még, ami eszembe jutott, valóban jobb a Moffat éra, mint a Davies éra volt, de attól még nem "írja felül" egyik a másikat vagy nem tudom hogy fogalmazzak ... (nem mintha bárki konkrétan kimondta volna ezt!!). Én is jobban szeretem a Moffat érát, de csak egy hajszállal, de a Davies érának is megvolt a sajátos egyedi hangulata, valamint egy magamfajta Doctor Who kezdőnek kiváló alapot szolgáltatott a későbbiekhez. Máig szívesen nézek újra néhány epizódot a Davies érából (vagy akár komplett évadokat) :);)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miss... ez nyilvánvaló, de nem akartam belemenni a specialok elemzésébe egyesével, hogy melyik kapcsolódik szorosan a történethez és melyik kevésbé vagy egyáltalán nem tesz hozzá a fő szálhoz, vagy hogy melyik rész tetszetős és melyik nem

Ezért inkább átvered Donátot, teljesen logikus megközelítés. :) Szegény, végignézi őket és aztán majd vakarhatja a fejét, hogy miért fontos a fele, és a maradék rész nagy része. Mert ugye az utolsó húsz percet leszámítva a történetben semmiféle szerepet nem játszanak, sőt... És erre a négy történetre történt a következő évadokban egy visszautalás, amikor kiderült, hogy lazán felül lett írva az egyik.

 

 

Mert bizony, legalábbis a The Next Doctor történetét kitörölték a kontinuumból, mikor a Doki közli, hogy furcsa mód senki sem emlékszik a tranformers méretű Cybermanra az 1800-as évekből. Bár a repedések bezárásával valószínűleg visszakerült, de ideiglenesen mindenképpen törölve lett.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik még, ami eszembe jutott, valóban jobb a Moffat éra, mint a Davies éra volt, de attól még nem "írja felül" egyik a másikat vagy nem tudom hogy fogalmazzak ... (nem mintha bárki konkrétan kimondta volna ezt!!). Én is jobban szeretem a Moffat érát, de csak egy hajszállal, de a Davies érának is megvolt a sajátos egyedi hangulata, valamint egy magamfajta Doctor Who kezdőnek kiváló alapot szolgáltatott a későbbiekhez. Máig szívesen nézek újra néhány epizódot a Davies érából (vagy akár komplett évadokat) :);)

Persze, hogy nem írja felül :) Nem is kell, nekem is sok minden nagyon tetszett azokból az évadokból, vannak onnan is kedvenc epizódok :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, én csak arra szerettem volna rámutatni (és nem átverni bárkit is), hogy akkor ennyi erővel pl a LOST-ból is ki lehetne hagyni a kevésbé fontos epizódokat, mert azokat minek megnézni? Nem, ezek a specialok ugyan úgy részei a 4. évadnak és a sorozatnak, mint az összes többi, szerintem meg kell őket nézni... de ez az én véleményem :) (Mint általában, most is magamból indultam ki, de ha egyesek úgy néznek sorozatokat, hogy konkrét részeket hagynak ki belőle, ám legyen... én csak leírtam a véleményem a dologgal kapcsolatban.) ;)

 

De akkor is azt mondom, hogy ezek a specialok a 10. Doktor karaktere miatt igenis fontosak!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De te nem ezt írtad, hanem azzal érveltél, hogy fontos részei a történetnek. Ez nem igaz! A négy sztoriból három annyira nem lényeges, hogy ha nem lennének, az sem okozna értetlenkedést a két évad között. Ha azt írod, hogy ezek is részei a sorozatnak (ugye mennyire másképpen hangzik?), máris más. Amennyiben nem akarod, hogy félreértsenek, fogalmazd meg azt, amire gondolsz. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem fontos volt az összképet tekintve. És ennyi nekem elég is. De majd megpróbálok pontosabban fogalmazni.

Bár én azt hittem, hogyha az ember sorozatot néz meg sem fordul a fejében, hogy komplett epizódokat hagyjon ki. Másrészről azt már említettem, hogy a 10. Doktor karakterét illetően bizony fontos epizódok ezek. Méghozzá mindegyik (szvsz)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De én nem értem, hogy ennek az évadnak hogy lehet ennyi specialja? Ott volt a hajós, aztán a music of sphere, aztán van még egy amit nem láttam, és szintén rövid. Ezt leszámítva jön még 5 (!) rész az eredeti 13 után. Ez hogy a ... lehetséges? Itt kimaradt egy év, amit ilyen specialökkel próbáltak pótolni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.