Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Befejeztem a Sherlock második évadát. Fantasztikus volt!

 

 

Ahogy felépítették a sztorit az mesés volt, de még annál is jobban élveztem, hogy itt aztán tényleg nem lehetett tudni, hogy most akkor tettetés van, vagy pedig Sherlock tényleg megszívta.Hajlok az előbbire. :) A végét sejtettem - hisz mégis csak hű valamilyen szinten az eredeti műhöz -, viszont a magyarázatra kíváncsi leszek. Na és persze tűkön ülve várom a harmadik évadot - jövőre. :(:cry:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szegény Canton a hangjával eléggé elvágja a hangulatot

Azt sem értem, miért pont Canton mondja fel. Jó, nem mondom, Mark Sheppard hangja igen markáns, de akkor is. Voltak fontosabb szereplők is a DW-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újakra gondoltam. ;) A címek pedig kevesek. Mi a sorozatok témája? :)

 

Falling Skies tavaly kezdődött, Spielberg szüleménye, idegenek támadják meg a Földet. A sorozat pár hónappal a támadás után veszi fel a fonalat, és egy ellenálló kis közösségről szól, nőkkel,gyerekekkel stb. próbálnak túlélni, és egyben kideríteni miért vannak itt, mit akarnak. Főszerepben Noah Wyle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vexed - Brit szatíra, ami két rendőrről szól, akik részenként megoldanak egy esetet. Nagyon jó, fanyar humora van, ráadásul könnyen abszolválható: egy évad három rész, ráadásul a másodikat nemrég kezdték el. A kevés epizód miatt természetesen egy filler rész sincs :)

 

Misfits - Hasonló alaptörténet mint a Heroes-nál: szuperhős képességet kap pár átlagos civil. Csakhogy a szuperhősök itt valójában fiatalkorú bünözők és eszük ágában sincs hősködésre használni a képességeiket (némelyiket mondjuk ha akarnák se lehetne: az egyik lány például akihez hozzáér az azonnal le akar vele feküdni). Humor, dráma vegyesen akad itt, de mindegyikből a jobbik fajta és mivel brit sorozat ez sincs túlnyújtva: az első évad össz-vissz hat rész. A legújabb negyedik évad szerintem már nem annyira jó, de az első hármat érdemes megnézni.

 

Breaking Bad - Erről írtam korábban. Kémia tanár drogkészitőnek áll miután megtudja, hogy rákos. Inkább karakter-dráma, de néhol átvált adrenalinpumpáló gengsztersztoriba. Nem egy gyors sorozat, de nagyon jól össze van rakva. A pilot-jával érdemes egy próbát tenni.

 

Most így hirtelen ezek jutottak eszembe :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újakra gondoltam. ;) A címek pedig kevesek. Mi a sorozatok témája? :)

Merlin 2008-ban kezdődött britt sorozat. Artúr mondakörön alapszik, de sok ponton eltér az eredeti verziótól.

Eddig 4 évadot vetítettek le és idén Szeptemberbe jön az 5.

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vexed - Brit szatíra, ami két rendőrről szól, akik részenként megoldanak egy esetet. Nagyon jó, fanyar humora van, ráadásul könnyen abszolválható: egy évad három rész, ráadásul a másodikat nemrég kezdték el. A kevés epizód miatt természetesen egy filler rész sincs :)

Nem sok sorozatot hagytam abba, de a Vexed ide tartozik. :D

 

Próbáld ki a Life on Mars-t, Ody! :) Nemrég írtam róluk, mármint a két évadáról.

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem sok sorozatot hagytam abba, de a Vexed ide tartozik. :D

 

Próbáld ki a Life on Mars-t, Ody! :) Nemrég írtam róluk, mármint a két évadáról.

Akkor tökéletesen üti egymást az izlésünk ebben. Én a Life on Mars-t nyomtam ki ugy a második rész elején, annyira nem jött be :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Norbi és Bomarr! A Falling Skies -t ismertem, az valahogy nem fog meg. A britek meg mostanában tényleg jók, szóval lehet, hogy tőlük lesz egy újabb bevállalás.

 

Akkor esetleg Dead Set? 2008-as minisorozat, szóval annyira nem régi, azt hiszem a BBC adta anno. Mondjuk ez zombis, nem tudom az mennyire érdekel, mindenesetre a mondanivalója miatt érdemes egy blikket vetni rá. Angol sorozatok közül csak a Rowan Atkinsonosakat ismerem, meg 1-2 régebbi vígjátékot, na meg a Doctort :D

 

Még egy kanadai sorozatot tudnék ajánlani, a Murdoch Mysteriest, adja itthon a Story 4 is hétfőnként 21:00-kor, krimi sorozat, néhol akad 1-2 misztikus dolog. Főszerepben Yannick Bisson, ő a Sue Thomas: F.B.Eye-ból lehet ismerős. 2008-ban kezdték, most is tart még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vexed - Brit szatíra, ami két rendőrről szól, akik részenként megoldanak egy esetet. Nagyon jó, fanyar humora van, ráadásul könnyen abszolválható: egy évad három rész, ráadásul a másodikat nemrég kezdték el. A kevés epizód miatt természetesen egy filler rész sincs :)

 

Misfits - Hasonló alaptörténet mint a Heroes-nál: szuperhős képességet kap pár átlagos civil. Csakhogy a szuperhősök itt valójában fiatalkorú bünözők és eszük ágában sincs hősködésre használni a képességeiket (némelyiket mondjuk ha akarnák se lehetne: az egyik lány például akihez hozzáér az azonnal le akar vele feküdni). Humor, dráma vegyesen akad itt, de mindegyikből a jobbik fajta és mivel brit sorozat ez sincs túlnyújtva: az első évad össz-vissz hat rész. A legújabb negyedik évad szerintem már nem annyira jó, de az első hármat érdemes megnézni.

No, ez a kettő az én érdeklődésemet is felkeltette.

 

Ody, én két régi, de ma is futó sorozatot ajánlanék, bár lehet (sőt, mivel a magyar adók is adják, szinte biztos), hogy te is ismered.

The Mentalist: egy egykori látnok (mentalista) a CBI-nak (kaliforniai nyomozó hivatal) dolgozik tanácsadóként, miután egy sorozatgyilkos megölte a családját, amiért az kigúnyolta a TV-ben. A sorozat olyan, mint a Castle, csak Patrick Jane karaktere kicsit komorabb előélettel rendelkezik, mint Rick Castle. Viszont ugyanolyan humoros figura. Viszont itt nincs a főhős és főhősnő között évadokon át tartó évődés, és a fősodor - bár ugyanúgy csak egy-két részre kapják elő - a sorozatgyilkos miatt erőteljesebb.

 

Bones: valószínűleg ennek sikere ihlette a Castle-t. Itt egy vallásos, földhöz ragadt FBI ügynök dolgozik együtt a labor falai közül szökő évente egyszer egy napra kiszabaduló tudósokkal. Évődés itt is van a két főszereplő között, a hatodik évad környékére nekem az agyamra is ment és szüneteltettem a sorozatot, de ettől még jó. Szintén humoros, könnyed sorozat, elég "látványos" hullákkal.

 

Az előbbit mondjuk inkább javaslom, érdekesebb, és mivel nézed a Castle-t, nem tömény egymás mellett a két széria.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy rugóra járt az agyunk. :D

 

Jaja :D

 

Eszembe jutott egy másik angol sorozat: The IT Crowd. Brit sitcom. Tartalma:

 

A Kockafejek egy kitalált londoni vállalat, a Reynholm Industries egyik irodájában játszódik. Az épületből mindenfelé csodálatos kilátás nyílik a városra, ám ez az iroda a pincében található. Ezen az igen elhagyott részen kap helyet az informatikus részleg, vagyis az IT. Két dolgozója Roy és Moss igazi számítógépőrült, csak a gép érdekli őket, nem mozdulnak ki sehova, a saját kis világukban élnek elszigetelve. Munkájuk igen unalmas, de ez cseppet sem érdekli őket, azonban egy új munkatárs érkezése felrázza életüket. Jen érkezésével szinte minden megváltozik. Ő lesz az IT részleg osztályvezetője és így Roy és Moss főnöke. Ez már önmagában is sok komikus jelenetet eredményez, viszont amikor kiderül, hogy Jen semmit sem ért a számítógépekhez, akkor indul be igazán a sztori. Rengeteg helyzetkomikum, összetűzések a „tudatlan” kollégákkal, és persze a követelőző cégvezetővel Denholmmal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ha már sitcom, a másik topicban emlegetett The Big Bang Theory (Agymenők). Négy hiperkocka fizikus, akiknek egyenként annyi az IQ-ja, mint egy átlagos egyetem összes diákjának együtt véve, sci-fi filmek, sorozatok és videójátékok tarkította életét forgatja fel a szomszédba költöző szőke csaj. A sorozat mottója az is lehetne, hogy geekektől geekeknek. :D És persze ennél fogva teli van sci-fis, fantasy, sorozatos, képregényes, mozifilmes utalásokkal, köztük ezernyi Star Wars utalással. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De például nézik a TCW-t, azért az nem semmi.

 

Apropó, kíváncsi vagyok azért arra, hogy aki nem olyan őrült Trekker, mint én, annak mennyi Trekkes poén jön le. Például a "Wheeeeaaaatooooon.... Wheeeaaaatooooon!!!!" üvöltés érthető volt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.