Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

a Hawaii cuccnál az ott Jin a Lost-ból?

Amúgy tényleg lehetne a topic címe Dr Who, mert már a hozzászólások 80%-a arról szól... :cry:

Igen, a Lost után egyből maradt is Hawaiion még pár évig, és jelenleg is. :D

A Doki miatt meg nem sírni kell, hanem elkezdeni nézni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy tényleg lehetne a topic címe Dr Who, mert már a hozzászólások 80%-a arról szól... :cry:

És még fog is. De mivel lassan indulnak a sorozatok, jön más is. Tényleg, hamarosan startol a Castle is! Kíváncsi vagyok, milyen lesz így, a negyedik év vége után.

 

Bár a sorozat nem túl rejtélyes, szóval szerintem nem nehéz kitalálni: az évad első felében, vagy már mindjárt a legelején kiderül, ki nyírta ki Beckett mamát, Kate és Rick elkapja, és ezért szépen visszahelyezik hősnőnket és természetesen élete szerelme is követi.

Ezután előjön a múlt évadban bedobott Castle papa, hogy újabb évadon át (bár effektíve csak nyolc részen át) lehessen valamin csámcsogni.

De egye fene, ez a kliséssablon már a széria része. Amiben viszont reménykedem, hogy új erőre kap a Castle-Beckett páros. A sok évődés kikezdte őket, de most visszatérhetnek az olyan karakterpillanatok, mint mikor egymás mondatait fejezeték be, vagy egyszerre mondtak valamit, vagy csak szimplán cseszegették egymást. (Most nézem a második évadot, és nagyon feltűnő, hogy a sok se veled se nélküled dolog mit ölt ki belőlük.)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És még fog is. De mivel lassan indulnak a sorozatok, jön más is. Tényleg, hamarosan startol a Castle is! Kíváncsi vagyok, milyen lesz így, a negyedik év vége után.

Az elmúlt 2 évben nálam már dara sorozat volt, de a 4. évadzáró miatt lehet most bepróbálom rendes nézésre. :)

Lesz itt kibeszélő rendesen. Supnat, Fringe, Dexi, Castle...huhh, de ja valahogy úgy érzem a Doki marad 80%ban. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy tényleg lehetne a topic címe Dr Who, mert már a hozzászólások 80%-a arról szól... :cry:

És még marad is egy ideig, mert a szeptember a következő évad első 5 részéről szól majd, start a hétvégén. Utána szünet, de akkor már jönnek a többiek, és azokról is lesz szó, Dexter, Fringe, Castle részemről.

Dzséjt, Castle-t illetően szeretném, ha visszajönne az a könnyed, humoros hangulat, ami korábban jellemezte a sorozatot. Remélem, nem kell csalódnunk benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zsír :D

 

Neked bejött a 2. évad? Mert nekem marhára. :D

Szerintem is jobb volt, mint az első. Bár azért továbbra is vannak benne marhaságok.

 

Pl. a legtöbb szereplő számomra idegesítő, és ezt kiemelten kell érteni Tom Masonre. A fiairól már nem is szólva. Egyedül Pope a jó karakter, de már ő is kezd nyálgéppé válni. Tetszett a második évadban, hogy nem volt annyi lelkizés, bár pl. a 3. epizód így is totál filler volt.

 

Én egy kicsit életszerűtlennek tartom a sorozatot. Az emberi természet a valóságban teljesen más, biztos, hogy nem lenne összefogás. Mikor megérkeztek Charlestonba és megjelent Locke (:D) örültem, hogy végre kapunk valamit a hatalmi harcokból, káoszból, a második ezred összezsugorodik, mert nagyobb játékosok jönnek be... de nem... Mason jön, felborít egy jól kialakított rendet és átveszi egy rész alatt az irányítást. Egyszerűen irritáló. Locke a 10. részre hirtelen jó lesz, a tábornok motivációja egyszerűen megfejthetetlen... Szóval nem vagyok maradéktalanul elégedett. A cgi szerintem továbbra is jó, bár az évadzárónál valamelyest gyengébbnek éreztem. A Falling Skies nem az évadzáróiról lesz nevezetes... :)

 

Amikor a rész végén megjelent az új faj, azt hittem, hogy a predatorok érkeztek meg a Földre, de szerencsére nem. :) Elnézve a lény ábrázatát, tuti, hogy az emberek szövetségesei lesznek. A harmadik évadot meg fogom nézni, de nagy elvárásaim nincsenek. A jelenlegi sci-fi felhozatalban azonban mindenképp érdemes pillantást vetni erre a sorozatra.

 

 

Ui: Flóri, ez A híd nagyon jónak tűnik, azt hiszem, teszek vele egy próbát. A sorozat maga dán nyelvű?

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is jobb volt, mint az első. Bár azért továbbra is vannak benne marhaságok.

 

Pl. a legtöbb szereplő számomra idegesítő, és ezt kiemelten kell érteni Tom Masonre. A fiairól már nem is szólva. Egyedül Pope a jó karakter, de már ő is kezd nyálgéppé válni. Tetszett a második évadban, hogy nem volt annyi lelkizés, bár pl. a 3. epizód így is totál filler volt.

 

Én egy kicsit életszerűtlennek tartom a sorozatot. Az emberi természet a valóságban teljesen más, biztos, hogy nem lenne összefogás. Mikor megérkeztek Charlestonba és megjelent Locke (:D) örültem, hogy végre kapunk valamit a hatalmi harcokból, káoszból, a második ezred összezsugorodik, mert nagyobb játékosok jönnek be... de nem... Mason jön, felborít egy jól kialakított rendet és átveszi egy rész alatt az irányítást. Egyszerűen irritáló. Locke a 10. részre hirtelen jó lesz, a tábornok motivációja egyszerűen megfejthetetlen... Szóval nem vagyok maradéktalanul elégedett. A cgi szerintem továbbra is jó, bár az évadzárónál valamelyest gyengébbnek éreztem. A Falling Skies nem az évadzáróiról lesz nevezetes... :)

 

Amikor a rész végén megjelent az új faj, azt hittem, hogy a predatorok érkeztek meg a Földre, de szerencsére nem. :) Elnézve a lény ábrázatát, tuti, hogy az emberek szövetségesei lesznek. A harmadik évadot meg fogom nézni, de nagy elvárásaim nincsenek. A jelenlegi sci-fi felhozatalban azonban mindenképp érdemes pillantást vetni erre a sorozatra.

 

 

 

Engem a Mason família nem idegesít, sőt kedvencem, mint ahogy a többi karakter is.

 

Pope nálam olyan határeset karakter, járni akarja a maga útját, de mikor szükség hozza akkor fegyvert ragad és segít. Amit várok vele kapcsolatban az az, hogy mikor alakul ki közte és Tom Mason között a kölcsönös tisztelet. Szerintem ennek jele lehet hogy a tábornoknak nem dobta fel, igaz azt mondta hogy ő maga akarja letörni a szarvát.

 

Rend felborítását én is furcsállottam, hogy most milyen jogon is teszi ezt, de szerintem jól alakították a sztorit.

 

Utolsó rész végén az új lény első látásra pók-hal pofa hibridre emlékeztetett, gondolom nem ellenséges szándékkal érkezett, akkor nem szállt volna ki 100 fegyver elé, ha csak nem golyóálló :D

 

Amit nem értek: Dr. Glass mondta évad elején, hogy ha lenne röntgengépe megnézhetné mi folyik Ben testében. Mikor évad közepén kórházban voltak két hetet akkor bezzeg nem röntgenezte meg :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zoli poszterével kapcsolatban:

 

 

Sajnálom, hogy a negyedik évad végén úgy szétzúzták a kellemes és nagyra becsülhető Time Lordok képét. Persze, az idő megszépíti az emlékeket, meg minden, de a Doktor mindig olyan vágyakozva gondolt a többi - általa elpusztított - Time Lord után, hogy az én szememben mindegyik olyan volt, mint a Doktor. Utána jött a hatalmas csalódás a 4. évad záró epizódjában.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zoli poszterével kapcsolatban:

 

 

Sajnálom, hogy a negyedik évad végén úgy szétzúzták a kellemes és nagyra becsülhető Time Lordok képét. Persze, az idő megszépíti az emlékeket, meg minden, de a Doktor mindig olyan vágyakozva gondolt a többi - általa elpusztított - Time Lord után, hogy az én szememben mindegyik olyan volt, mint a Doktor. Utána jött a hatalmas csalódás a 4. évad záró epizódjában.

 

 

Nálam ugyanez volt. Picit árnyalják a képet a klasszikus részek: az Idő Háború ugye a kilences és a nyolcas doktor között ment le, tehát a klasszik részekben Idő Lordok és Gallifrey is van. Ott akadnak olyanok akikre jó érzéssel lehet visszagondolni. A Doktornak még egy Idő Lord útítára is van pár évad erejéig (Romana - igen még a női tagokat is Idő Lordnak hívják). Viszont Gallifrey-el nem nagyon tudtak bánni. Túl nagy falat volt technikailag és rendre csalódás lett a megjelenités.

 

Igazából a régi részekben akkor voltak a legjobbak az Idő Lordok, amikor csak egy rövid cameo erejéig tűntek fel. Van egy epizód, amikor a Doktort visszaküldik abba az időbe amikor a dalek faj megszületett (hogy akadályozza meg a létrejöttüket). Na ott pont olyan badass-nek -és a maga módján szimpatikusnak- tűnik a megjelenő Idő Lord, ahogy a Doktor meséiből elképzeltem

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nálam ugyanez volt. Picit árnyalják a képet a klasszikus részek: az Idő Háború ugye a kilences és a nyolcas doktor között ment le, tehát a klasszik részekben Idő Lordok és Gallifrey is van. Ott akadnak olyanok akikre jó érzéssel lehet visszagondolni. A Doktornak még egy Idő Lord útítára is van pár évad erejéig (Romana - igen még a női tagokat is Idő Lordnak hívják). Viszont Gallifrey-el nem nagyon tudtak bánni. Túl nagy falat volt technikailag és rendre csalódás lett a megjelenités.

 

Igazából a régi részekben akkor voltak a legjobbak az Idő Lordok, amikor csak egy rövid cameo erejéig tűntek fel. Van egy epizód, amikor a Doktort visszaküldik abba az időbe amikor a dalek faj megszületett (hogy akadályozza meg a létrejöttüket). Na ott pont olyan badass-nek -és a maga módján szimpatikusnak- tűnik a megjelenő Idő Lord, ahogy a Doktor meséiből elképzeltem

 

 

 

Na, ez fura. Azt gondoltam, hogy az Idő Háborúra a régi részek során is csak utalnak (hiszen hogy lehetne az akkori technológiával visszaadni?), de akkor ezek szerint nem. Sajnos a régi részekről semmit sem tudok - és vélhetően soha sem lesz időm rá, hogy belenézzek, nem is biztos, hogy tetszene - úgyhogy, minden, ami kialakult a fejemben róluk, az az új idők alapján fogant meg. Remélem, most már túl sok Time Lord nem tűnik fel a színen, mert az megint olyan lenne, mint anno a dalekokkal: ő az utolsó. Ja, mégsem, mert ott a Mester. Ja mégsem, mert hirtelen itt egy új... bár talán a 10. doktor "lánya" előkerülhet még, hiszen azt nyitva hagyták.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végülis az Idő Háború az 1996-os TV film és a 2005-ös újraindulás között zajlott le (mármint a Doktor szempontjából), vagyis ebből a klasszik részekben se mutatnak semmit. Russel T. Davies ötlete volt hogy az újrainduláskor már legyünk túl egy ilyen nagy történelmi eseményen. Egy Idő Lord visszahozása szerintem is fölösleges lenne, pláne hogy rémlik, hogy az egyik részben azt állitja a Doktor, hogy érezné ha még élne egy és biztosan tudja hogy mind kihaltak. Még a Doctor's Wife-ban (6x04) is azzal bújnak ki ezalól, hogy a "Kalóz" az talán az univerzumon kivül van, de aztán ott sincs senki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Doki miatt meg nem sírni kell, hanem elkezdeni nézni. :)

Megnéztem pár videót, meg bemutatót, de engem baromira nem köt le, a Sci-fi ennek a fajtája számomra nem annyira szimpatikus. Jobban szeretem sorozatban, ha van mellette erős drámai szál, vagy még erősebb humor.

Kizárt, hogy én valaha is megnézzek belőle egy részt is, de azért köszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem pár videót, meg bemutatót, de engem baromira nem köt le, a Sci-fi ennek a fajtája számomra nem annyira szimpatikus. Jobban szeretem sorozatban, ha van mellette erős drámai szál, vagy még erősebb humor.

Kizárt, hogy én valaha is megnézzek belőle egy részt is, de azért köszi.

Na jó én erre inkább megvárom hogy a többiek reagáljanak. :D Lehet tőlem már kicsit elfogultan hangzana. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ha van mellette erős drámai szál, vagy még erősebb humor

Igen, sajnos ez a kettő egy csepp sincs a Doctor Who-ban. Olyan komor és semmi érzelem nincs benne.

Anyukádnak szólnál, hogy keresse meg a gyógyszered? Mert nagyon úgy tűnik, hogy megint elgurult valahová... :pfff::roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre nem kell semmit sem reagálni. Van aki szereti a DW-t, van aki nem.

Az oké, de megint úgy lett róla vélemény mondva, hogy még csak egy részt sem nézett meg, mert ha igen akkor tudná, hogy olyan drámai szálak, és olyan humor van benne, mint kevés sorozatban. Ha egy részt megnéz, akármelyiket, és nem tetszik, akkor oké.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha nem akar próbát tenni vele, hát nem akar. Legyen egy prekoncepciója és kész. Ha már ő is a Doctor Who-ról fog irogatni akkor ki fog a többi sorozatról? Ő még tartja a frontot :D Apropó, lassan befejezem a Dexter hatodik évadát. Egyelőre az "elég profi és még mindig nagyon jó, de kevésbé ütős mint a korábbi évadok"-on áll a véleményem. Még négy rész van a befejezésig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyértelmű, hogy Flóri miért pont ezt a kettőt emelte ki. Azért annyit leszűrt, hogy az itteni fórumozók a humorát és a drámaiságát tartják a sorozat erősségének. A kijelentése alkalmas egy újabb összezördülésre ebben a topikban. Dzséjt, a provokációnak nem kell felülni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Idő Lordokhoz

 

Nekem is nagy csalódás volt a 4. évad végén, hogy összetört a róluk kialakított kép (még ha az csak egy egész halvány is volt a kevés info miatt). Akkor úgy gondoltam, hogy teljesen felesleges volt behozni őket a sorozatba, inkább maradtak volna továbbra is misztikusabbak. Viszont így, hogy egy keveset írtok a régi részekről (melyekből én se fogok sokat megnézni, de ez még a jövő zenéje), kicsit árnyaltabb a kép. Bár nem fogom teljesen elfogadni a 4. évad végét, legalább is most így gondolom, de már nem tartom annyira abszurdnak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tom, nálam Sci-fiben az igazi drámai sorozat a BSG volt, humorban, meg a Firefly. Ezek remekül kiaknázták a műfajok keveredését és imádtam mindkettőt.

http://www.youtube.com/watch?v=fAQX7AcHBR8 Ez pl. a mai napig a kedvenc jelenetem, vagy 200* megnéztem, imádom!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A BSG valóban az egyik legjobb sci-fi sorozat, amit valaha láttam, hovatovább a Star Trek egyes sorozatait simán üti (a DS9-et azért nem :P ). A Firefly-t nekem nem tetszett, igaz, csak pár részt láttam, de ha jól emlékszem egy évad után meg is bukott a sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyértelmű, hogy Flóri miért pont ezt a kettőt emelte ki. Azért annyit leszűrt, hogy az itteni fórumozók a humorát és a drámaiságát tartják a sorozat erősségének. A kijelentése alkalmas egy újabb összezördülésre ebben a topikban. Dzséjt, a provokációnak nem kell felülni. :)

Nem ültem fel neki, szándékosan szurkálom a házitrollunkat, hadd ne éhezzen. ;):cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem megbukott, hanem nem volt rá pénz, pedig volt petíció, hogy folytassák, de sajnos nem tették meg. Ezt mondjuk sosem értettem, ha valamit az emberek kedvelnek vannak rajongói, arra miért nem adnak pénzt, miközben az ilyen helyszínelős baromságokból 12 egy tucat és mindegyiket gyártják, mint a tornacipőt...

A BSG-ben azt kedveltem, hogy nagyon sok rész az űrhajókon játszódott, durva volt, ahogy az emberek egyre ingerültebbek lettek és borultak ki sorban a bezártság miatt. Közben egyre fogyott a népesség (mindig figyeltem a kezdésnél, még hányan vannak), minden ütközet, minden csata egy emberi világ eltűnésének lehetőségével járt, szóval ennél drámaibb dolgot nehéz lenne kitalálni. Dr. Gaius Baltar utáltam a legjobban, fú, kevés olyan karakter volt, akit szívesen kilőttem volna az űrbe, de őt.... Saul Tigh pedig a kedvencem, amikor néhány napig vezető rangot töltött be, az a káosz utánozhatatlan! :) A hajók animációja is tetszett, a csatahajók kifejezetten jól néztek ki és az ellenség gépei is bejöttek. Egy ideig még az online böngészős BSG-vel is toltam, nagyon eredeti ötletek voltak benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem megbukott, hanem nem volt rá pénz, pedig volt petíció, hogy folytassák, de sajnos nem tették meg. Ezt mondjuk sosem értettem, ha valamit az emberek kedvelnek vannak rajongói, arra miért nem adnak pénzt, miközben az ilyen helyszínelős baromságokból 12 egy tucat és mindegyiket gyártják, mint a tornacipőt...

Mert sajnos a betűsorozatoknak sokkal-sokkal-sokkal-sokkal-sokkal-sokkal-sokkal nagyobb a nézettsége, mint bármilyen sci-finek. Mivel a sci-fi rétegműfaj, amit alapból sokkal kevesebben néznek, mint egy Kobra nekem 8-at, vagy egy Csíííí-t. Ráadásul a Firefly eleve úgy indult, hogy a Fox csak időkitöltőnek szánta, sosem volt vele komolyabb terve. Ezért is adta le össze-vissza, ráadásul mindig más időpontban, hogy még véletlen se lehessen követni (az utolsó három részt az USA-ban a mai napig nem vetítette a Rókamóka csatorna).

De szerintem már abból érdekes statisztika születne, ha itt lemérnénk, ki hány sci-fit és hány nem sci-fit néz. Szerintem a többségünknél több lenne a nem sci-fi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.