Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem amikor valaki mérlegel, az is számít, hogy mennyire lusta. Aki alapban nem szeret olvasni, a feliratot sem szereti. Meg ott a másik véglet, akiknek 800Mhz-s proci van az agya helyén és vagy olvas, vagy érti ami a vásznon folyik, de a kettő együtt nem megy. Na meg a tény, hogy ki mennyire tud angolul. Engem pl. nem zavar már, ha nincsen, vagy angol a felirat. Sőt, a Kockafejeket már úgy is néztem újra, hogy közben mosogattam, tanultam és csak a poénon nevettem, kint a konyhában! :)

Lehet a lustaság is benne van. Én évekig fordítottam sorozatokat, filmeket, és amikor végeztem este csak azt akartam hogy magyarul szóljon hozzám. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos a Dexterrel nem értek egyet. Az az évad, amikor a nővel baromkodott, az valami förtelem volt. Szerencsére már nem is emlékszem melyik volt. Alapban, ha kint van az egész két nap alatt lepörgetem a full évadot. Emlékszem annál 1hét is volt, annyira nem érdekelt, hogy mit szenved vele...

A másik pedig amikor barátja lesz, a roma arc, asszem a 3. évad... Ott is sok volt a szenvedés, meg a színészek sem éppen remekeltek. De a többivel semmi bajom, az utolsó pedig kifejezetten tetszett, az ending pedig...hüm! Remek!

 

Én is fordítottam pár filmet, 90%-ban horrort. Azok azért nem annyira bonyolultak, mint egy politikai dráma! :) De szerintem ha az ember elér egy szintet nyelvtudásban, akkor nem is igényli, hogy feltétlen magyar legyen. A bosszúállókat is felirat nélkül néztem újra, többször is, de pl. a Kill Bill-eknél is felesleges már a felirat.

 

Sorozatoknál a BSG-nél azonban nagyon jól jött, mert sok volt a háttérzaj, meg néha angolul nem is lehetett érteni, hogy miket mondanak, ha nem látom kiírva, esélytelen, hogy megértem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó lenne, ha a többi évad is megjelenne idehaza DVD-n, mert különben kénytelen leszek megrendelni külföldről.

 

Pildi, szerinted

 

Sarah memóriája visszaállt a mágikus csók után? :)

 

A DVD megjelenésnek én is örülnék, főleg szinkronnal, mert így bővíthető lenne a nézőközönség nálunk is.

 

A kérdésedre:

Szerintem nem áll vissza. Viszont az érzései, hogy ő ezt az embert nagyon szerette, előtörnek majd tőle. Az ilyesmi nem memória kérdése. :) A legrosszabb eset is csak az lehet, hogy újra beleszeret majd, ez látszott Sarah-n, ahogy hallgatta a közös élményeiket Chuck előadásában. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is készítettem feliratokat, de csak saját részre és kedvtelésből... és az is igaz, hogy nem túl sokat, mivel a legtöbb cucchoz már megvolt. Ami pedig a lustaságot illeti, jaja simán megvan olykor, de amellett, hogy nem állok be a sorba szinkront utálni még gond nélkül megnézek egy filmet vagy sorozatot angol felirattal vagy a nélkül. Ennyit erről!

 

Jaj, ezen mekkorát kacagtam, köszi! :peace:

 

Kérlek, lételemem a szórakoztatás! ;):peace:

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neil Gaiman elkezdte írni a következő Doctor részt, ami remélhetőleg még ebben az évadban benne lesz, bár ez még nem biztos mert elég nagy költségvetésű lenne, ahogy azt előre jelezte. Ő írta a Doctors Wife-ot amiért nemrég díjat is kapott. :)

Ja és picit hosszabb 7x3 előzetes

http://www.youtube.com/watch?v=p0UN7ePOksk

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A DVD megjelenésnek én is örülnék, főleg szinkronnal, mert így bővíthető lenne a nézőközönség nálunk is.

 

A kérdésedre:

Szerintem nem áll vissza. Viszont az érzései, hogy ő ezt az embert nagyon szerette, előtörnek majd tőle. Az ilyesmi nem memória kérdése. :) A legrosszabb eset is csak az lehet, hogy újra beleszeret majd, ez látszott Sarah-n, ahogy hallgatta a közös élményeiket Chuck előadásában. :)

 

Én is így gondolom.

 

Az érzelmei már megvannak, valamennyi emlék is, így újra együtt lesznek, míg meg nem halnak. És majd idővel az emlékek is visszaállnak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Chuck vége kapcsán...

 

 

Hát, nem tudom... én nagyon nem tudom elképzelni a sorozat által kialakított "tündérmese" stílusba azt, hogy a végén nem teljes a happy end. Mivel így az összes közösen átélt élmény (lényegében az egész sorozat) csak egyoldalú emlék lesz, amit sehogy sem pótolhat az, hogy Chuck elmeséli, Sarah pedig érzi a lelke mélyén, hogy szereti. Ez így elég lehangoló. De az utolsó részben szó is van róla, hogy egy intenzív esemény hatására előtörhetnek az emlékek... vagy nem. De hogy apránként térne vissza... mint írtam korábban is, inkább maradok abban a tudatban, hogy Sarah a csók hatására magához tért (különben a bombás élmény, ami utalás az 1x01-re nem gyanús?) és happy enddel végződött a dolog. Nekem így sokkal kerekebb és pozitívabb befejezést nyújt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who 7x02 - Ahogy be lett harangozva, egy nagyon könnyed, laza, kalandos részt kaptunk, mielőtt beindul a durvulás. A blockbuster-feeling nagyon jól átjött: a CGI-lények frankón néztek ki! :)

 

Ahogy nézem egyébként már van is hozzá magyar felirat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is készítettem feliratokat, de csak saját részre és kedvtelésből...

Saját magadnak feliratot? Öööö....annak mi értelme van? Ha egy filmnek nincsen felirata és lefordítod, akkor érdemes megosztani, ezzel segítve a magyar filmnézők közösségét. Ha már van, de gagyi, akkor érdemes feltölteni, hogy legyen hozzá végre egy normális is. Ha meg van hozzá és jó is, de te máshogy gondolsz dolgokat, akkor valószínű már érted annyira a nyelvet, hogy legyenek saját gondolataid és elképzeléseid a mondanivaló kapcsán. Akkor meg inkább kikapcsolod a másik feliratot és nézed anélkül. De, hogy időt és energiát fektetsz bele, aztán ezt nem osztod meg, az azért szomorú, lehet a te verziód jobb, mint ami Feliratok.hu-n van. Ha meg rosszabb, akkor olyan, mint remakelni egy filmet és ezt nagyon elrontani...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy nézem a felirat készítő közösségben ki vannak osztva bizonyos sorozatok és a készitők személyes sértésnek veszik ha valaki más csinál feliratot az ő projektjüknek, pláne ha előbb mint ők (nem véletlenül van külön helye is a sorozatfordítás bejelentésének - itt láthatod is, hogy külön előirják, hogy "tilos olyan sorozathoz fordítást bejelenteni, aminek van állandó fordítója"). Én is volt már hogy készitettem feliratot, de nem töltöttem fel sehova, mert az már ki volt osztva másnak és annyit nem ért az egész hogy emiatt valami anyázás beinduljon.

 

Egyébként meg a saját felirat-készités remek apropó a nyelv-tudás csiszolására, mert igy olyasmit fordithat a tanuló, amit kedvel. Az pedig minden csak nem időpocsékolás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, csak ki ellenőrzi le, hogy amit csinál jó? Ha van egy 2-3perces beszélgetés, ami nem igazán kapcsolódik a szálhoz, vagy nem okoz semmilyen tettet, akkor te az igeidőktől kezdve, az angol szójátékokig, bármin elcsúszhatsz... Aztán abban a hiszemben élsz, hogy mekkora ász vagy, közben meg... :hehe:

A másik, hogy nem csak egy feliratos oldal van, én is alapban 3at használok. A fordítók pedig többnyire oldalhoz kötődnek, nem csak sorozathoz. Tehát, ha te feltolod Feliratok.hu-ra és közben a tag Hosszúpuskás, akkor az átfedés megoldva. Mondjuk, sorozatoknál tényleg más, mindegyikek megvan a maga kockája, aki még azt is tudja, hogy a színészek mikor voltak utoljára WC-n. Filmeknél azonban örülök, ha van többféle verzió, kell is, mert ugye, DVDrip, 2Cd-s DVDRip, 720p Rip, HDRip....mindegyik más időzítést kíván. De volt már olyanra is példa, hogy a 720p feliratát időzítettem át a DVDRipre, mert az a verzió baromi amatőrre sikeredett...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már csak ilyen smucig alak vagyok tudod? Saját magamnak készítettem és nem a közösségnek. Ez van :P Amúgy meg úgy van, ahogy Bomarr mondja. Mellesleg Flóri neked Mindig Mindent meg kell magyarázni? Aztán amit meg nem tudsz elképzelni vagy nem értesz meg, az csak sz*r lehet vagy hülyeség! Éljen!

 

Én a büdös életemben soha egyetlen egy percig sem éltem olyan hiszemben, hogy mekkora ász vagyok... bár te nyilván az ászok ásza vagy!!

 

Tudod megáll az eszem, minden sz*rságba bele kell kötnöd amit írok, pedig már jó ideje hozzád sem szóltam.... most is hülye vagyok, hogy ezek a gondolatok, melyeket most írok, egyáltalán megfogalmazódtak bennem. Áhhh... sz*rok bele az egészbe, csinálj amit akarsz bakker!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor S07E02

 

 

Átlagos rész volt, semmi igazán emlékezetes. Ettől független jól lehetett szórakozni rajta. :) A karakterek elég erősek voltak, ez mindig is tudott lendíteni egy közepes részen. A két robot mindent vitt. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már csak ilyen smucig alak vagyok tudod? Saját magamnak készítettem és nem a közösségnek. Ez van :P Amúgy meg úgy van, ahogy Bomarr mondja. Mellesleg Flóri neked Mindig Mindent meg kell magyarázni? Aztán amit meg nem tudsz elképzelni vagy nem értesz meg, az csak sz*r lehet vagy hülyeség! Éljen!

 

Én a büdös életemben soha egyetlen egy percig sem éltem olyan hiszemben, hogy mekkora ász vagyok... bár te nyilván az ászok ásza vagy!!

 

Tudod megáll az eszem, minden sz*rságba bele kell kötnöd amit írok, pedig már jó ideje hozzád sem szóltam.... most is hülye vagyok, hogy ezek a gondolatok, melyeket most írok, egyáltalán megfogalmazódtak bennem. Áhhh... sz*rok bele az egészbe, csinálj amit akarsz bakker!

Nem kell megint duzzogni, csak mondom, hogy akkor ennyi erővel a Hídhoz én is készítettem magyar feliratot a dán és svéd alapján. Soha senki sem fogja látni, engem szórakoztat, az, meg, hogy mennyire hiteles és mennyire jó, már mellékes. Ez nem ellened szólt, de ha már ennyire szeretsz egy sorzotot és értesz is hozzá, akkor szerintem meg kell osztani a készterméket, ki tudja, lehet, jobb, mint az eredeti... a magyar nyelv sokkal árnyaltabb és kifejezőbb, mint az angol, simán lehet jobb is a tied, mint a másik....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Chuck vége kapcsán...

 

 

Hát, nem tudom... én nagyon nem tudom elképzelni a sorozat által kialakított "tündérmese" stílusba azt, hogy a végén nem teljes a happy end. Mivel így az összes közösen átélt élmény (lényegében az egész sorozat) csak egyoldalú emlék lesz, amit sehogy sem pótolhat az, hogy Chuck elmeséli, Sarah pedig érzi a lelke mélyén, hogy szereti. Ez így elég lehangoló. De az utolsó részben szó is van róla, hogy egy intenzív esemény hatására előtörhetnek az emlékek... vagy nem. De hogy apránként térne vissza... mint írtam korábban is, inkább maradok abban a tudatban, hogy Sarah a csók hatására magához tért (különben a bombás élmény, ami utalás az 1x01-re nem gyanús?) és happy enddel végződött a dolog. Nekem így sokkal kerekebb és pozitívabb befejezést nyújt.

 

Szerintem ez a mágikus csók lett volna a "tündérmese" kategória egyedül, és nem is lett volna tökéletes befejezés. Gondold csak meg, épp a végén látszott, hogy még a memóriazavar sem állhat tartósan kettőjük közé, mert ami miatt megszerette Sarah Chuck-ot, az nem veszett el, csak újra fel kellett fedezni. :) A csók segített felidézni az érzéseket, a többi meg jön majd vissza magától. Vagyis ebben épp az a szép, hogy olyan erős kötelékek alakultak ki közöttük, hogy még a felejtés sem tudja őket kitörölni. Ez az igazi szerelem, szerintem. :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Szerintem ez a mágikus csók lett volna a "tündérmese" kategória egyedül, és nem is lett volna tökéletes befejezés. Gondold csak meg, épp a végén látszott, hogy még a memóriazavar sem állhat tartósan kettőjük közé, mert ami miatt megszerette Sarah Chuck-ot, az nem veszett el, csak újra fel kellett fedezni. :) A csók segített felidézni az érzéseket, a többi meg jön majd vissza magától. Vagyis ebben épp az a szép, hogy olyan erős kötelékek alakultak ki közöttük, hogy még a felejtés sem tudja őket kitörölni. Ez az igazi szerelem, szerintem. :)

 

 

 

Ez a verzió nekem is tetszik. :) A hangsúly azon van, hogy Sarah emlékei visszatértek-e, vagy sem. E téren próbált ködösíteni a befejezés, de a sorozat hangulatához egyértelműen a happy end passzol, amihez szerintem elengedhetetlen Sarah memóriájának visszatérése. Hogy a csók után minden beugrott-e neki (ez talán tényleg túl meseszerű), vagy szép apránként, az valószínűleg soha nem fog kiderülni. Chuck tengerparti sztorizása után Sarah arcán olyasmit lehetett látni, mint akinek varázsütésre eszébe jutott néhány dolog (még ha nem is minden).

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy gyors kérdés, a Revolutiont elkezdte valaki? Mit lehet róla tudni? Jó sorozat? Érdemes elkezdeni? Csak mert érdekesnek tűnik, de a Terra Nova után az efféle high-concept dolgokba már nem nagyon merek belekezdeni, nehogy rövid időn belül elkaszálják...

 

Szerk.: Upsz, még el sem kezdődött... >.<

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most felirattal is megnéztem a Doctor Who 7x02-t. Kétség kívül, így azért érthetőbb volt. :) Na most, már az előző részben, de most is nagyon úgy tűnt, hogy a Doktor tud valamit, amit Amy-ék nem.

 

Persze ez a Pond Life egyik része után nyilvánvaló, de akkor mintha csak valami kevésbé drasztikusra utalna. De most inkább úgy érzem, valami nagyon csúnya fog történni Amy-vel. A 7x01-ben mikor felviszik őket a Dalek Parlament elé, a Doktor mit mond Amy-nek? "Emlékeztetjük őket rád!" Már érdekes, hisz Amy eddig semmi olyat nem tett, aminek köszönhetően az ő személye nagyobb fenyegetés lenne, mint az Eljövendő Vihar.

A 7x02-ben pedig, mikor Amy azt mondja, hogy talán a Doktor követi őt az élete végééig, a Doktor igencsak elkomorult.

És persze ott van az is, hogy egyre ritkábban lép be az életükbe, mondván, hogy nekik van saját életük. Mintha csak azt akarná, hogy többet lehessenek együtt, míg ő (megint) mindenáron el akar kerülni valami borzasztó eseményt.

Szóval kíváncsi vagyok, Moffat mire készül, de eddig van egy olyan érzésem, hogy Amy és Rory utazása csúnya fordulatot vesz. :para:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doki Dzséjt:

 

Ez is egy lehetséges dolog amit felvázoltál, és én is kicsit félek tőle. De az elsőt lehet úgy is érteni, hogy "emlékezzenek rátok" a másik pedig hogy a Doki már érzi, hogy lassan ki akarnak szállni az utazgatásból, és nem feltétlenül valakinek a halála miatt. Moffat csak nem ölné meg őket, vagy valamelyikőjüket. Nem hiszem, hogy utána a karácsonyi rész olyan vidám lehetne. :D :D

 

 

Ja és az új rész posztere valami iszonyú grafikusi munka. Ettől függetlenül már beállítottam. :D

tumblr_ma6yhtwP1M1qijoeyo1_1280.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnéztem még tegnap magyar felirattal, egy nagyságrenddel jobb volt ezt a részt magyarul nézni, és a rész is jobban tetszett úgy, hogy mindent értek, és nem kell folyton megállítanom a sok szövegelés miatt.

 

Az agyam hátsó részében nekem is ott van, hogy valami lehet a háttérben. Biztosan nem hiába kérdezte Amyt a munkájáról, nagyon furcsa volt ott az a párbeszéd. Plusz a 2. rész végén, amikor Brian ül a Tardis szélén, az ifjak nézik, a Doctor a háttérből elég szomorúan figyeli őket (nem biztos, hogy a szomorú a jó szó erre). Az ott elvileg egy szép pillanat mindenki számára, csak a Doctornak nem, és ezt csak mi nézők látjuk. És még az emlékeztetjük őket rád duma az 1. részből is a fejemben van. Szóval én is várok valamit, ami ezeket a momentumokat megmagyarázza.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsi Donát én csak azt vettem észre hogy elkezdtél személyeskedni és leszólni az ízlésem, és ezt senkinek nem nézem el, még ha tudom is hogy nem szokása. De tudom hogy nem direkt volt szóval inkább hagyjuk abba. :) Mindenki nézzen azt, és úgy ahogy szeretne. :)

Ne haragudj, nem akartam személyeskedni, de bármennyire is az ellenkezőjét gondolod, vagy gondolják egyesek, én ténylegesen a szívemen viselem a szinkron sorsát, és nagyon nem tetszik az irány, amerre tart. :( Örülnék, ha visszatérne a rendszerváltás előtti évek minőségéhez, de ehhez kellenek a fogyasztók is, akik felemelik a hangjukat, pl. az olyan gyenge darabok ellen, mint a Vissza a Jövőbe újraszinkronja...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne haragudj, nem akartam személyeskedni, de bármennyire is az ellenkezőjét gondolod, vagy gondolják egyesek, én ténylegesen a szívemen viselem a szinkron sorsát, és nagyon nem tetszik az irány, amerre tart. :( Örülnék, ha visszatérne a rendszerváltás előtti évek minőségéhez, de ehhez kellenek a fogyasztók is, akik felemelik a hangjukat, pl. az olyan gyenge darabok ellen, mint a Vissza a Jövőbe újraszinkronja...

:peace:

 

Riddick: Már láttam de akkor is hangulatos. Kíváncsi leszek mi lesz itt. :) Már csak pár hét és kiderül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who 7x02

 

 

Amikor az első részben azt mondja, hogy "emlékezzenek rád", az nekem is a levegőben lógott és ott én is úgy érzem hogy van valami amiről nem tudunk. Viszont amikor a második részben Amy azt mondja, hogy talán a Doktor fogja őt követni élete végéig: ott szerintem azért vág rémült fejet az Idő Lord mert valoszinüleg tudj,a hogy igazából ez az aminek sokkal nagyobb esélye van: nem Amy fogja látni ahogy ő megöregszik és meghal, hanem épp forditva. Illetve én azt gondolom, hogy ezzel dramaturgiailag készitik elő a hamarosan esedékes Amy-Rory távozást. Bár én se tudom elképzelni, hogy pár részen belül a halálukat látnánk, de biztos hogy valami súlyos indoka lesz annak hogy nem találkoznak többé

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézem újra a Castle-t, hogy az évadnyitányra visszajöjjön, amit már elfelejtettem (gondolok itt leginkább a kacifántos és kikicsoda Beckett sztorira, mert mást nagyon nem kell észben tartani). És így a második évad végén tök fura volt, hogy Nyoming... Azaz Demming csak négy részben szerepelt, azt is csak az évad legvégén, és ebből háromban is csak egy-két perc erejéig tűnt fel. Pedig anno hogy rühelltem és úgy tűnt, mintha már egy fél évada ott lihegne Beckett nyakában. (Amikor először néztem újra a Chuckot, így voltam Shaw-val is, aki szintén kevesebbet szerepel, mint amennyinek az embernek heti leosztásban tűnik.)

Most már kíváncsi leszek az orvos csákóra. Őt még Nyomingnál is jobban utáltam, de még így is az volt az érzésem, hogy alig szerepelt. Na most akkor jön a 3. évad dara, amiből kiderülhet, hogy talán két perc jelenléte van az egész évadban (tipp, de nem lepne meg). :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.