Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én sem hallottam még róla soha azelőtt, csak említés szintjén, de sosem érdekelt. Mégis elég volt egy trailert látnom, hogy megfogjon.

Amúgy Ody mondjál már egy sorozatot aminek nagyobb a rajongó tábora külföldön, mint a saját országában. :) Ha van is ilyen a kivétel erősíti a szabályt. :) Bár azért ezt a sorozatot is 50 országban adják. :) Na de abbahagytam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem hallottam még róla soha azelőtt, csak említés szintjén, de sosem érdekelt. Mégis elég volt egy trailert látnom, hogy megfogjon.

Amúgy Ody mondjál már egy sorozatot aminek nagyobb a rajongó tábora külföldön, mint a saját országában. :) Ha van is ilyen a kivétel erősíti a szabályt. :) Bár azért ezt a sorozatot is 50 országban adják. :) Na de abbahagytam.

Szerintem meg ne hagyd abba, jó ezeket az infokat olvasni, mert egy kicsit lusta vagyok ennyi mindennek utána járni :oops: Én tudtam, hogy van ilyen című sorozat, de ennyi, többet nem. Olyan sok sorozat megy (főleg odaátról), hogy nincs energiám mindnek utána járni, és nem is akarok. Mivel itt kezdték el többen is dicsőíteni, ezért kezdtem el nézni. És egyáltalán nem bántam meg :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A BBC America-n keresztül már az USA-ban is elég szép rajongótábora van és hogy ez-e a brit sorozatgyártás remeke az nyilván egyéne válogatja, mindenesetre jelenleg messze ez a legkelendőbb brit sorozat a világban. Csak az összehasonlitás kedvéért: a Doctor Who legutóbbi premier epizódját 1,3 millióan nézték úgy Amerikában, hogy egyrészt ennek a hire most még terjed, plusz a BBC America-nak még nincs országos lefedettsége. A Clone Wars legújabb évadának premierjét pedig 1,93 millióan nézték, úgy hogy a Star Wars-t aligha kell bemutatni Amerikának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Dr. House is vígjáték és dráma egyben, hiszen rengeteg ember betegszik meg és sok esetben meg is halnak. Tehát, nem lehet, hogy egy sorozat pl. sci-fi és pont...

Ha pedig van benne humor, akkor az brit kell, hogy legyen, mivel a szigetlakók nem hiszem, hogy a testnedves, meg süteménybe dugdosós jeleneteket tartják viccesnek. Szóval aki a sorozatot szereti, az biztos vagyok benne, hogy kezd az angol humorhoz is hozzászokni. Persze nem mindegy az arány és a célközönség sem, egy Monty Python inkább felnőtteknek szól és 45 perc tömény agymenés.

Amúgy szerintem a Jóbarátok és a Cobra 11, vagy a Bohóc is külföldön baromi befutott sorozat lett, főleg, hogy az utóbbiak német gyártmányok és láttam olyan videókat, amit amerikai rajongók készítettek, tiszteletből... Vagy a régi jó öreg Derrick, vagy a Klinika. De említhetném a Pumuklit is, szerintem az egész világot meghódította és tuti több amerikai ismeri, mint német.

Végül még annyit, hogy biztos vannak itt Jóbarátok kedvelők, azt tudom, hogy a sorozatot közönség előtt forgatták, de nem hiszem el, hogy azoknak a nevetések mind igaziak. Vagy a szinkron lett béna, vagy fizettek a közönségnek, mert sok esetben egyáltalán nem vicces dolgokon is vihorásznak, megfigyeltem, hogy némelyik nevetés pedig ismétlődik. Akkor, hogy is van ez?

Amúgy én ezt a Doktoros dolgot sem leszólni akarom, csak 2 oldalanként előkerül, mindenki leírja, hogy jó, aztán 2hét múlva megint megtörténik ugyanez...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy én ezt a Doktoros dolgot sem leszólni akarom, csak 2 oldalanként előkerül, mindenki leírja, hogy jó, aztán 2hét múlva megint megtörténik ugyanez...

Ez csak azért van, mert sok fórumozó most ismerkedik a sorozattal. MissKarrde nézte az elmúlt hetekben, illetve per pillanat azért került elő a Doctor Who, mert Donát is belevágott és ledarálta az első évadot. De lassan már mindenki megnézte/megnézi, akit érdekelt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És első évad alatt, most melyiket érti, az 50 évvel ezelőttieket? Gondolom ez olyan, mint a Star Trek. Haverom nagy rajongó, de mondta, hogy mikor reklámozza a sorozatot, hogy az ismerősök nézzék meg, akkor sem a régi részeket adja oda, hanem az újabbakat. Mert, akárki, akármit mondd, szerintem egy sci-fiben kifejezetten fontos a jó CGI, régi filmeknél inkább komikusan hat 1-2 effekt mai szemmel, mintsem úgy, ahogy anno a rendező eltervezte. Nálam pedig ezen igen sok dolog áll, vagy bukik.És szerintem ezért is kell jobban megbecsülni a régi SW filmeket, szinte hihetetlen, hogy mit műveltek, még mai is csodálatos és teljes mértékben igényes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyedisége az, ami olyan érdekes és kiváló sorozattá teszi a Doctor Who-t. Olyan témákkal mer előhuzakodni, melyekkel más sci-fi sorozat nem, és legfőbb érdeme, hogy sohasem lesz sablonos. Vérbeli elvont sci-fi, és nem mellesleg nekem az is bejön, hogy érződik rajta európaisága. Üdítő kivétel ez a sok hollywoodi szuperprodukció mellett. A sorozatban minden eddigi megjelent űrlény ezerszer fantáziadúsabb volt, mint a Star Trekben (ahol gyakran úgy csinálnak új fajokat, hogy húznak egy csíkot a színészek homlokára...). Még a Dalekek is, akik engem leginkább borsszóróra emlékeztetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Flóri: Első évad alatt rendszerint az újraindulás utáni első évadot értjük. A sorozat 1963-ban vette kezdetét és 1989-ig ment töretlenül aztán volt egy hosszabb pauza. Megpróbálták belőle az amerikaiak sorozatot késziteni (ebből lett a pilotnak szánt 1996-os TV film), ám ez nem jött össze és végül a BBC 2005-ben újra felvette a szálat (vagyis nem rebootolta, hanem onnan folytatta ahol 1989-es sorozat és a '96-os TV film abbahagyta). Aki belevág rendszerint ebbe a 2005-ös évadba vág bele, bár itt még jóval olcsóbb volt a megjelenése. Én általában a környezetemnek a legutolsó két évadot szoktam ajánlani. Ha a Star Wars filmek látványvilága a mérce, akkor persze jócskán gyengébbnek mondható, de itt egy trailer a legutóbbi évadból. Ebből nagyjából látszik hogy néz ki:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az egyedisége és furcsasága az ami megfog. Nemrég felröppent a hír hogy amcsik fognak egy Doctor Who filmet készíteni amin én abszolt kibuktam mert ennek pont az a lényege, hogy nem CGI katyvasz, és nincs 2 percenként hatalmas robbanás. Itt még a Doctor űrhajója is egy Police Box... :) SZóval minden mozzanatában egyedi és mondom nem a trükkök, a történetek viszik előre.

 

Bomarr nagyon jó ez a trailer. :D

De akkor itt az 5. évadé:

http://www.youtube.com/watch?v=WVVVFFPt_oA

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én pont azért nézem a House-t, mert ott is remek a történet, nagyon sok etikai dolog szóba kerül és mindezek mellett remekek a színészek. Jah és a régi kérdésemre a megfejtés, a 4. évad végégig 6 főszereplője van a sorozatnak, 50%-uk pedig balkezes. Akárki akármit is mondd, ez igen durva arány, főleg, hogy az osztályban vagy én voltam egyedül, vagy még rajtam kívül valaki. Itt pedig egyből 3 színész...érdekes.

 

Bomarr a bemutatót megnéztem, nekem Cowboys VS. Aliens és Fűrész szaga volt, főleg, hogy azt a játékbabát majdnem egy az egyben kivették a filmből. (0.36)

De, ha már látvány:

http://www.youtube.com/watch?v=JY3u7bB7dZk

 

 

Amúgy kudar, ha nem Micheal Bay rendezi, akkor csak minden 3. percben lesz robbanás, ellentétes esetben, ha mégis ő, akkor 30 másodpercenként!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fűrész? Cowboys vs Aliens ? :D Rosszfele tapogatozol... ez nagyon más stilus és másfajta sztorik (a bábú pedig kb. annyit szerepel itt mint amennyit láttál belőle az előzetesben... sokadlagos kérdés hogy nem is igazán hasonlit a Fűrész bábura). Firefly sorozatot magam is nagyon kedvelem, de a beszúrt Serenity már a hozzá készült mozifilm. Jól néz ki egyébként, bár nekem óriási csalódás volt a sorozat után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amitől nálam a Doktor működik, az egyrészt valóban az egyedisége: 45 percenként teljesen új világokat kell felépítenie. Ami még fontosabb: működő, hiteles karaktereket látunk benne, pedig nagyon könnyű lenne klisékbe csúszni a készítőknek. Hiszen már a sztori alapvetése is komplett hülyeség: majdnem halhatatlan, földönkívüli, de teljesen embernek kinéző főhős utazik térben és időben egy kék telefonfülkével, és szónikus csavarhúzóval nyitja ki az ajtókat, miközben mindig van egy útitársnője, akivel történelmi alakokkal találkozik, meg óriás borsszórókkal küzd fegyver nélkül stb. Ezt kell működővé tenni nem túl nagy költségvetéssel, de jó forgatókönyvekkel és jó színészekkel.

Ami számomra a legfontosabb, ahogy Frenkie is írta: a Doctor Who-nak bája van, és emberi. Nagyon emberi. Az első négy évad (2005-től) készítőjéről, Russel T. Daviesről azt mondta egyszer Tennant (a 10. Doktor), hogy ő az az ember, akiben egy csepp cinizmus sincs. És ez akkor is érződik, amikor épp nem sikerül hibátlan sztorit összeraknia, ami tagadhatatlanul megesett párszor. Szerintem ezért (is) szeretik ezt a sorozatot a gyerekek, és egy csomó felnőtt. Amióta pedig Moffat átvette a stafétát (5-6. évad), még kevesebb panasz lehet a történetre és a karakterekre.

 

MissKarrde: tényleg jó ez az összefoglaló, de a 6. évad végignézése előtt nagyon durván spoileres. Kedvcsinálónak senkinek nem ajánlanám. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért szeretem a Doctor Who-t, mert olyan, mint a Star Wars, a Star Trek, a Stargate SG-1/Atlantis. Sok fantázia, humor, látványos, megdöbbentő, elgondolkodtató pillanatok, új világok, jó sztorik, szerethető karakterek. Hogy hányan rajonganak érte, ez-e a Brit filmgyártás legje, hogy hány országban adják és ki mikor hallott róla először, azt konkrétan lesz*rom. Élvezni kell és kész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde: tényleg jó ez az összefoglaló, de a 6. évad végignézése előtt nagyon durván spoileres. Kedvcsinálónak senkinek nem ajánlanám. :)

Igen, tudom :) Azért raktam végül be, mivel a többség, aki nézi, már túl van ezeken az évadokon, és szimplán csak élveznek egy ilyen videót, a többieknek pedig még annál is több a spoiler benne, nekik semmiképp nem ajánlanám (Frenkie, Donát) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyi erővel, akkor a Sliders is hasonló sorozat volt...emlékszem, mikor átestek az első csúszáson és azon veszekedtek, hogy jobb-e a szexnél... Melyik az a sorozat, ahol egy fura színű (asszem ultra fehér) és hajú nő volt, meg egy kutyaszerű lény, akik később egymásba estek? Az űrben repkedtek, meg bolygókon akcióztak. Mert azt is rendszeresen néztem kis koromban, de a nevét már nem tudom, lehet újra kéne néznem a House után...

 

Nekem a Serenity tetszett, szerintem méltó zárás volt, igaz a végét drámaira tervezték, mégsem sikerül annyira ez az elképzelésük.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenki annyira dicsőíti ezt a sorozatot, mint a brit sorozatgyártás remeke... IT Crowd? Fawlty Towers?Monty Python's Flying Circus? Ugyan már, ezeket nem kéne semmibe venni, főleg azok után, hogy a britek Hugh Laurie-tis nekünk adták...ez a doktoros dolog ezek után szerintem kicsit...erőltetett... Csengetett, Mylord? Nem is mondd semmit? Én tényleg szeretem az angol humort, de erről a sorozatról nem hallottam semmit, míg a felsoroltak generációkat ölelnek át és szórakoztattak...vagy én vagyok lemaradva, vagy ti lettetek félre vezetve.

 

:pfff::lol: Te vagy lemaradva... nem is kicsit. Bocs, de ilyen jellegű kijelentés után nem írhatok mást. A te kérdésedre válaszoltam. :P

 

 

Amúgy én ezt a Doktoros dolgot sem leszólni akarom, csak 2 oldalanként előkerül, mindenki leírja, hogy jó, aztán 2hét múlva megint megtörténik ugyanez...

 

Akkor szokj hozzá, mert ha beindul ősszel az új évad, itt igen sok poszt lesz a DW-ről... és gondolom majd Donát is írni fogja a véleményét serényen (legalábbis nagyon remélem!)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jut eszembe:

Amúgy én ezt a Doktoros dolgot sem leszólni akarom, csak 2 oldalanként előkerül, mindenki leírja, hogy jó, aztán 2hét múlva megint megtörténik ugyanez...

 

Hát persze Flóri, a te kedvedért visszamegyek 2 hetet az időben, és hozzácsapom a véleményem máséhoz...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már régóta akartam írni, hogy lehet hogy elkéne egy külön Doctor Who topik, ott ellennének a fanok is, meg akit zavar a sok DW az is jól jár.

 

Az meg nem tudom hogy miét következik abból hogy ha valaki néz egy sorozatot akkor a többit nem szeretheti, ez olyan mint ha lecsesznék valakit hogy miért szereti Simpson családot, hiszen a bázisugrás sokkal élvezetesebb.

Egy sci-fit az ember alapból nem egy sitcom helyett néz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is lehetne neki külön hely, mert baromi sok és jó sorozat van még a világon, és én személy szerin már unom, hogy ez a Doktoros dolog mindig előkerül, aztán két oldalon keresztül jönnek a spoiler gombok, meg a nyáladzás, hogy megint milyen jó lett... akármilyen hihetetlen, van akiket nem érdekel és egy brit sitcom jobban leköt, hiába készült baromi régen és sokan nem értik, miért még ma is az angol humor alapja és mérföldköve... Teljesen egyet értek Obi1-al!

 

Az, meg, hogy le vagyok maradva... RidDICK, te aki bevallottad, hogy kedvelek a brit humort, életvitelt, dolgokat, mennyit láttál az általam felsorolt sorozatokból? Vagy egyedül ez alapján kategorizáltál mindent?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is lehetne neki külön hely, mert baromi sok és jó sorozat van még a világon, és én személy szerin már unom, hogy ez a Doktoros dolog mindig előkerül, aztán két oldalon keresztül jönnek a spoiler gombok, meg a nyáladzás, hogy megint milyen jó lett... akármilyen hihetetlen, van akiket nem érdekel és egy brit sitcom jobban leköt, hiába készült baromi régen és sokan nem értik, miért még ma is az angol humor alapja és mérföldköve... Teljesen egyet értek Obi1-al!

 

Az, meg, hogy le vagyok maradva... RidDICK, te aki bevallottad, hogy kedvelek a brit humort, életvitelt, dolgokat, mennyit láttál az általam felsorolt sorozatokból? Vagy egyedül ez alapján kategorizáltál mindent?

Ha nem akarod olvasni, van egy remek módszer, elárulom, csak figyelj:

 

Ne olvasd el! Hű, ez könnyen ment. Görgesd fel, ahelyett, hogy nyavalyogsz. Ez egy sorozatok topik, és mivel a DW ugyanúgy sorozat, mint a Dr. House vagy a ... hm... nem tudok többet azokból, amikre te szoktál ráizgulni... szóval természetesen itt a helye, fölösleges lenne külön topikot nyitni neki.

 

Egyébként, ha már itt tartunk, Flóri örömére a Doktor Who-val kapcsolatban kérdezném, hogy:

 

 

Bár mókás lenne, ha semmit sem kérdeznék a Spoiler gomb mögött, tényleg érdekelne, hogy miképpen van az, hogy egy csomószor rossz évben / rossz helyen kötnek ki? Ilyen megbízhatatlan a Tardis? :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

K*rvára le vagy maradva! Idézlek:

 

de erről a sorozatról nem hallottam semmit, míg a felsoroltak generációkat ölelnek át és szórakoztattak...vagy én vagyok lemaradva, vagy ti lettetek félre vezetve.

 

Már megválaszolásra került, hogy a Doctor Who 1963-ban indult útjára. Egész pontosan 1963. november 23-án. Mái napig rengeteg rekordot, köztük Guinness Rekordot is tart és mái napig minden évben díjak tömegével árasztják el (nyilván nem véletlenül) vagyis IGEN, egy olyan sorozatról beszélünk, ami elég durván "generációkat ölelt át és szórakoztatott" sőt, ezt MAI NAPIG teszi nem lankadatlan, hanem növekvő sikerrel!

 

A "vagy ti lettetek félrevezetve" dumán meg ment a facepalm ezerrel! :pfff:

 

Igen, szeretem az angol dolgokat, alapvetően az angol humort is és egy rakás angol művet. Valamint magát, Angliát is! Kérdésedre válaszolva megvan a teljes Csengetett milord? sorozat. Monty Pythont is ismerem természetesen, de az annyira mégsem a szívem csücske.

 

Azért, mert valamiben van humor, de alapjában véve olyan távol áll a sitcom műfajtól, mint a rosseb, szerintem felesleges a sitcomhoz hasonlítani. Az egyik sitcom, a másik egy sci-fi, amiben éppenséggel van humor is (angol humor) a kettő NEM ugyan az! Mellesleg, ha már sitcom, életemben nem élveztem még úgy sitcomot, mint a The Big Bang Theory-t (de az meg nem angol, hanem amerikai) és alapvetően a sitcom műfaj elég sokadik helyen van nálam. Szóval hasonlítgatni a szezont a fazonhoz szerintem felesleges. De szerinted nyilván nem az. :P

 

Idegesít a DW-ről olvasni? Engem is igen sok dolgog idegesít veled kapcsolatban, mégsem kérem, hogy nyissanak neked külön topicot. Ennek ellenére Obi1 ötletét egy különálló Doctor Who topicra abszolút támogatom!! Talán oda nem térnél be okoskodni!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedves Flóri!

Először nagy hangon bejelentkezel mint a brit filmművészet generációkon átívelő csodáinak ismerője, és közlöd, hogy nem tudod, mi a Doctor Who, de biztos, ami biztos, mindenki hülye, mert nyilván fogalmunk sincs azokról a csodákról, amikről viszont neked igen.

Ezután elmagyarázzuk, mi ez az egész.

Ezután te elkezded mindenhez hasonlítgatni a sorozatot, amit nem ismersz. Nyilvánvaló prekoncepciód van róla.

Ezután duzzogni kezdesz, hogy nem érdekel az egész, és akinek tetszik, írjon róla máshol.

Őszintén, ennek szerinted mi értelme volt?

 

Donát:

 

Az már kiderült, hogy a TARDIS nem gép, hanem élőlény. Saját akarata van, és sokszor a Doktor szándékai ellenére utazik ide vagy oda. Erről később még többször is lesz szó.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azzal, hogy elárultad, nem ismered azokat amiket én felsoroltam nem engem járattál le, hanem magad, ami szerintem igen pirulásra ad okot. Persze, el lehet menni egy Monty Python, vagy IT Crowed mellett, de hidd el nekem, az MP elérte azt, hogy a sorozatot nem lehetett leadni, csakis brit angol nyelven (tiltva volt sok ideig a szinkronizálása), nem szakíthatta meg reklám a műsort, tessék még egy olyan sorozatot mondani, amelyik ezt megengedhette magának és ennek ellenére népszerű lett........... Annak ellenére, hogy sokan nem kedvelik és értik ezt a fajta humor, igenis egy mérföldkő volt minden téren a Monty Python és elárulom a tagok, ( R.I.P. Graham Chapman) a mai napig abból élnek, hogy 1969 és 1974 létrehoztak valami olyan újító és egyedi dolgot, amit a mai napig rengetek sorozat koppint. (többek között a South Park, A Simpson család)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát:

 

Az már kiderült, hogy a TARDIS nem gép, hanem élőlény. Saját akarata van, és sokszor a Doktor szándékai ellenére utazik ide vagy oda. Erről később még többször is lesz szó.

 

 

Oh, jogos. Erre nem is gondoltam. :) Azt hittem, hogy kicsit rozoga szegény. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.