Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Bár már irtuk azt hiszem párszor, de azért újfent megjegyezném: az első részek nem valami combosak (igaz nézője válogatja, mert Frenkie-nek például ezek is kifejezetten tetszettek).

Nyugi, az első évadot mindenképpen végigviszem. Eddig az 1-2 részen vagyok túl. Sok mindenben kell fejlődnie, de egyrészt tudom, hogy fog is, másrészt látom benne a potenciált. :) Nem minden sorozat indulhat annyira jól, mint a LOST. Bár ez szubjektív. :D Viszont tényleg úgy érzem, hogy jó lesz ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hajrá Donát! :clap:

 

Én úgy az évad feléig (1. évad) nem értettem, hogy Bomarrék miért vannak ezért az angol akármiért annyira odáig meg vissza. Mondanom sem kell (mivel már sokszor mondtam :P) hogy később biza 110%-ban megértettem rajongásuk miértjét. :) Azóta a 6. évad után visszanézve az első évadot valami kegyetlen jó volt... akkor első alkalommal baromira nem... fura, hogy ez így megváltozott. De én továbbra is nagyon hálás vagyok kudarnak és Bomarrnak, hogy megismertettek ezzel a csodával! :rock:

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, ha így gondolod az elején, akkor tetszeni fog, szóval hajrá! Egyik kolléganőm kapott tőlem két dvd-re való részt, tegnap elkezdte nézni :D A monitoromon most DW-kép van kint, így jött a komolyabb érdeklődés, bár tudta, hogy milyen sorozatról van szó. Most megnézi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 9-10. részek nagyon erősek voltak. Imádom ebben a sorozatban, hogy bármi megtörténhet, bárhol, bármikor. Az embernek lövése sincs, mi következik. A sok klisé után, amik a legjobb eddigi sorozatokban is előfordultak (egyes jelenetekben), itt most abszolút váratlan szinte minden. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egész jól haladok, abszolút élvezhető. Bár

 

 

ennek a Daleknek de idegesítő hangja volt... Istenem, de jó, hogy megsemmisült.

 

Nagyon szerettem azt a hangot, biztosan mazochista vagyok :D

A 9-10 részek valóban remekre sikerültek. Jól haladsz, bár én vizsgaidőszakban kezdtem neki, így lassabban ment, az utóbbi két hétben a végére értem, de a tempó miatt néha keverem, hogy mi mi után történt a részekben. Amúgy is jó visszanézni részeket :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW első évad zárórész spoiler

Én is csipem a hangjukat, pláne eredetiben és pláne a császárukét. Itt egy kis sample abból hogy hogy hangzik angolul a beszéde: http://www.youtube.com/watch?v=zSLA1m69mPw

 

 

Tudom, tudom, angolul nézem. De egyszerűen fizikai fájdalmat érzek a dobhártyámban. Hála égnek olyat töltöttem le, aminek két hangsávja is van, úgyhogy választhatok, szóval naná, hogy angolul nézem. Sajnálom, hogy lecserélték a fickót az utolsó rész végén, nagyon megkedveltem. De biztos a következő is jó lesz. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Tudom, tudom, angolul nézem. De egyszerűen fizikai fájdalmat érzek a dobhártyámban. Hála égnek olyat töltöttem le, aminek két hangsávja is van, úgyhogy választhatok, szóval naná, hogy angolul nézem. Sajnálom, hogy lecserélték a fickót az utolsó rész végén, nagyon megkedveltem. De biztos a következő is jó lesz. :)

 

 

Angolul néztem én is mindegyik részt.

Szerintem mindegyikük nagyon jó, egyedül Tennanttal volt bajom egy ideig, egy évadig tartott megszokni, egyszerűen nehezen raktam helyre a fickót. Első körben ki kellett vernem a fejemből a "halálfaló" verzióját, számomra ott is nagyon emlékezetes volt. Aztán volt egy olyan pillanat, amikortól már teljesen rendben volt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: nagyon örülök, hogy Doktorálsz, hajrá! :)

 

A 9-10. részek valóban az első évad legjobbjai, bár a finálé is szép lett. "So was I."

Az, hogy idegesít a hang, csak azt jelzi, hogy jól el van találva. Mondjuk én is szeretem hallani, illik a karakterhez. :)

 

Első évad spoiler

 

Ecclestont én is nagyon megkedveltem, főleg az évad második felében, de Tennantot is hamar meg tudtam szeretni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenki annyira dicsőíti ezt a sorozatot, mint a brit sorozatgyártás remeke... IT Crowd? Fawlty Towers?Monty Python's Flying Circus? Ugyan már, ezeket nem kéne semmibe venni, főleg azok után, hogy a britek Hugh Laurie-tis nekünk adták...ez a doktoros dolog ezek után szerintem kicsit...erőltetett... Csengetett, Mylord? Nem is mondd semmit? Én tényleg szeretem az angol humort, de erről a sorozatról nem hallottam semmit, míg a felsoroltak generációkat ölelnek át és szórakoztattak...vagy én vagyok lemaradva, vagy ti lettetek félre vezetve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenki annyira dicsőíti ezt a sorozatot, mint a brit sorozatgyártás remeke... IT Crowd? Fawlty Towers?Monty Python's Flying Circus? Ugyan már, ezeket nem kéne semmibe venni, főleg azok után, hogy a britek Hugh Laurie-tis nekünk adták...ez a doktoros dolog ezek után szerintem kicsit...erőltetett... Csengetett, Mylord? Nem is mondd semmit? Én tényleg szeretem az angol humort, de erről a sorozatról nem hallottam semmit, míg a felsoroltak generációkat ölelnek át és szórakoztattak...vagy én vagyok lemaradva, vagy ti lettetek félre vezetve.

Na jó én szoktam gyorsan felhúzni magam, de azt hiszem itt már mindenki tudja, hogy nekem ez a sorozat most a No1.

Flóri, én néztem ezek közül szinte mindet amiket felsoroltál és szeretem is. És valóban mint Nute is írta, ezek vígjátékok, szitcomok.

Míg a Doktor, sci-fi sorozat. És azt hiszem ezen röhögtem a legjobbat, hogy nem hallottál semmit és hogy a többi generációkat ölel át...bakker ez a sorozat idén hogy 50 ÉVE MEGY! Mivel még most is mgy! EZ a sorozat ölel át generációkat! Az összes többi sorozat elbújhat ezmellett. És igen, nem menne ennyi ideje, ha nem lenne jó, szóval ezzel saját magát bizonyítja és nem is kell több érv. Szóval mielőtt leszólod hogy miről is beszélgetünk és miről nem, legalább olvass neki kicsit utána. :) Köfi!

 

528903_448390171860558_1813898053_n.jpg

 

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozom Kudarhoz, előbb nem ártana picit utánajárni, ha már ennyien szeretik ezt a sorozatot erről a fórumról (ennyi embert azért nem lehet csak úgy félrevezetni). Az említett sit-comokból én is láttam egyet-kettőt, de sose voltam valami nagy rajongója az angol humornak, ellenben a sci-fiket mindig is szerettem, ez pedig bőven meg van áldva fantáziával (egyes filmgyárak tanulhatnának is belőle) és nagyon szép történtekkel, pont amit szeretek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néztem 1-2 videót, meg kritikát a neten, többen azt írták, még itt a fórumon is, hogy a régi részek nem igazán jók, nézhetőek. Én meg úgy sosem tudtam nekiállni egy sorozatnak, hogy jó, akkor nézem a 4. évadtól... a másik, hogy IMDB-n és máshol is, a sorozatok rengeteg pontot kapnak, mivel kialakul egy rajongó táboruk, akik végig követi az eseményeket, akik lemorzsolódnak, azok pedig úgysem írnak kritikát, vagy szavaznak. Ezért van az sajnos, hogy bátran nekiláttam pl. a Menedéknek, mert többen is ajánlották és dicsérték, de az 5. rész után töröltem a teljes évadot, annyira érdektelennek és unalmasnak hatott.

Sci-fiben nálam a Battlestar Galactica és a Firefly vezet, mondjuk az utóbbit szerintem a témakörén belül nagyon nehéz überelni.

Végül, azt azért megkérdezném, hogy ezt a sorozatot adják-e a magyar adók, mert én sehol sem láttam még a műsorújságban. Ennek mi az oka? Mert, ha ilyen Helyszínelős 12 egy tucat szériákból egy este leadnak egymás után 3-at, akár az említett sorozat is bekerülhetne adásba...

 

Sorozatot nem lehet anélkül készíteni, hogy ne lenne benne humor... még olyan drámákban is, mint a BSG, vagy összeszedetlen sorozatban, mint a Hősök voltak igen vicces esemény sorozatok, többször is. Tehát, gondolom ez a sorozat is tartalmaz humoros jeleneteket, ami ebben az esetben angol humornak számít...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül, azt azért megkérdezném, hogy ezt a sorozatot adják-e a magyar adók, mert én sehol sem láttam még a műsorújságban.

Valamelyik csatorná(ko)n lement pár évad, talán az ötödikig, de nem tudom, melyiken és mikor. Nem igazán követem a tévé műsorokat. A BSG-nek is csak az első két évada ment le tévében, nagyon nyűglődött magyar adókon, szóval nem szempont.

Az első évadban is vannak nagyon jó részek, ha nem volnának, nem jutott volna el eddig a sorozat. Már mint az újrakezdés első évadában, a 2005-ösben.

Persze, hogy kell humor, nem egészen így értettem, de nekem az ilyen Monty Python-féle humor nem igazán jön be.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ajánlom a Kockafejeket (It Crowed), mondjuk nem árt érteni a számítógépek világához, és tudni, hogy a RAM, meg a memória ugyan az! :) Jah és magyarul TILOS megnézni, förtelmes a szinkron, akárcsak a Firefly-nak. BSG-ből én láttam azokat az évadokat is a TV-ben, amik már a végjáték felé közeledtek, szerintem leadták azt végig! Mondjuk, azt is angolul néztem, nem tudom meddig van leszinkronizálva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sci-fiben nálam a Battlestar Galactica és a Firefly vezet, mondjuk az utóbbit szerintem a témakörén belül nagyon nehéz überelni.

Végül, azt azért megkérdezném, hogy ezt a sorozatot adják-e a magyar adók, mert én sehol sem láttam még a műsorújságban. Ennek mi az oka? Mert, ha ilyen Helyszínelős 12 egy tucat szériákból egy este leadnak egymás után 3-at, akár az említett sorozat is bekerülhetne adásba...

A fő szinkronért és vetítésért az AXN sci-fi a felelős, de láttam az animaxon is hogy adták.

A "reboot" utáni első 5 évadot szinkronizálták le.

Az pedig hogy a régi részek nézhetőek e. Én már kb 80-90 részt néztem meg az 1970es években készült sorozatból, és persze, ha valaki eszméletlen CGIt vár, és látványvilágot az csalódni fog, de a történetek simán megközelítik a mai részeket. Szóval ezért mondom, ha rossz lett volna, akkor nem élt volna meg ennyi évadot.

És a Doktor tele van humorral. Persze doktora válogatja, de első sorban sci-fi, humoros és dráma. Remek egyveleg. Érdemes kipróbálni.

 

 

Karrde: azt mondtad írsz majd egy összegző véleményt ha a végére értél. :) Lehet hogy elkerültem? :)

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenki annyira dicsőíti ezt a sorozatot, mint a brit sorozatgyártás remeke...

Én nem dicsőítem, sőt. :) Jó a sorozat, de szerintem itt kicsit túl van lihegve és magasztalva. Persze ha az embernek tetszik valami akkor ez valahol természetes. Angliában nagyon népszerű, olyan mint nálunk a Szomszédok. :) Máshol viszont szerintem nem vívott ki magának olyan előkelő helyet mint saját hazájában. Én kb. 1 évvel ezelőttig azt se tudtam, hogy van ilyen sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.