Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Donát:

 

Rozoga is, ez tény. Erre az volt a koncepció, hogy olyan élőlény, akinek a Doktor folyamatosan cseréli/javítja az elhasználódott részeit. Az irányítóterem korallszerű oszlopai még az eredeti lény részei, a konzolokat pedig apránként építette be a Doktor, mindig onnan szerezve alkatrészt, ahol éppen járt, amikor szüksége volt valamire. Ezért néz ki olyan kaotikusan az irányítópult.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor hozzá teszem, hogy fiatal koromban, este 11kor ott ültem a TV előtt és vártam a Monty Python-t az MTV1-en, mivel baromi későn adták és csak itt adhatátk le, a reklám nélküli fogadalom miatt. Ez kb. 2001 környékén volt, kérdezem én, közületek ki nézte akkor a Dr. Who-t?

 

Én csak annyit szeretnék elérni, hogyha a britekről van szó, akkor ne ez a sorozat jusson a legtöbb ember eszébe...mert biztos baromi igényes és jó, meg régóta megy, de aki kicsit jobban belemerül a dolgokba, az rájön, hogy lehet védeni a a kedvenc sorozatotokat és írni róla oldalakat, de számomra ugyanolyan mérföldkő és alap az MP, mint nektek a Who... emlékszem először megnézem úgy, hogy csak a feliratot néztem... aztán 2. alkalommal már a színészi játékra is tudtam figyelni, 3. nézésre pedig felirat nélkül, csak mimikát, reakciókat, színészi játékot figyeltem... akármilyen hihetetlen is, de mindig találtam valami újat, addig fel nem fedezett élményt a sorozatban!!!!

Tessék, egy jelenet, magyar felirattal, hogy a lényeg is átjöjjön:

http://www.youtube.com/watch?v=SZzfeCN8BUw&feature=relmfu

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondom, nyertél, mint mindenben... és igazad van, mint mindenben.

 

Ja.. és NEM Dr. ugyanis a Doctor a sorozatban NEM egy pozíció vagy foglalkozás, hanem egy NÉV és mint ilyen nem rövidítjük!!!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor hozzá teszem, hogy fiatal koromban, este 11kor ott ültem a TV előtt és vártam a Monty Python-t az MTV1-en, mivel baromi későn adták és csak itt adhatátk le, a reklám nélküli fogadalom miatt. Ez kb. 2001 környékén volt, kérdezem én, közületek ki nézte akkor a Dr. Who-t?

Azzal hogy azt mondod hogy hatalmas világsiker a Monty Python, milliók imádják, az azt is jelenti hogy nem te vagy az egyetlen ember a világon aki ezt a sorozatot nézi, mint ahogy azt te beakarod állítani.

 

Az hogy ki mit néz az nem művéltségi vetélkedő, ugye tudod hogy brit szitkomokról és szkeccs-showkról van csak szó, és nem James Joyce műveinek az elemzéséről?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azzal hogy azt mondod hogy hatalmas világsiker a Monty Python, milliók imádják, az azt is jelenti hogy nem te vagy az egyetlen ember a világon aki ezt a sorozatot nézi, mint ahogy azt te beakarod állítani.

 

Az hogy ki mit néz az nem művéltségi vetélkedő, ugye tudod hogy brit szitkomokról és szkeccs-showkról van csak szó, és nem James Joyce műveinek az elemzéséről?

Nem úgy akarom beállítani, de szerintem én vagyok a fórumon az egyetlen aki többször is látta, és igazán szereti és meg is védi, mert úgy gondolja, hogy egy remekmű és még több mint 40 év után is baromira aktuális, színvonalas és eredeti....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem úgy akarom beállítani, de szerintem én vagyok a fórumon az egyetlen aki többször is látta, és igazán szereti és meg is védi, mert úgy gondolja, hogy egy remekmű és még több mint 40 év után is baromira aktuális, színvonalas és eredeti....

Kitől kell megvédeni? Más élteti a saját kedvencét, erre te jössz és azt mondod hogy a-a, akkor is a te kedvenced a legjobb.

 

Arra meg hogy te többször is láttad oda-vissza a részeket, sőt még viaszbábút is faragtál John Cleeseből, egyet tudok kérdezni: És akkor mi van?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azzal, hogy elárultad, nem ismered azokat amiket én felsoroltam nem engem járattál le, hanem magad, ami szerintem igen pirulásra ad okot. Persze, el lehet menni egy Monty Python, vagy IT Crowed mellett, de hidd el nekem, az MP elérte azt, hogy a sorozatot nem lehetett leadni, csakis brit angol nyelven (tiltva volt sok ideig a szinkronizálása), nem szakíthatta meg reklám a műsort, tessék még egy olyan sorozatot mondani, amelyik ezt megengedhette magának és ennek ellenére népszerű lett........... Annak ellenére, hogy sokan nem kedvelik és értik ezt a fajta humor, igenis egy mérföldkő volt minden téren a Monty Python és elárulom a tagok, ( R.I.P. Graham Chapman) a mai napig abból élnek, hogy 1969 és 1974 létrehoztak valami olyan újító és egyedi dolgot, amit a mai napig rengetek sorozat koppint. (többek között a South Park, A Simpson család)

Így van, csak szőrmentén ismerek egy 1969 óta létező műsort, de nem is vallom magam angol-film és egyáltalán: filmszakértőnek. Irulok-pirulok, mint szűz lány a nászéjszakán, de hát ez van. Ezt árulja el rólam ez a tény, kész katasztrófa, elismerem.

Ellenben rólad mit árul el, hogy angol-film b/zi létedre nem ismersz egy 1961 óta létező és aktív franchise-t? Na ezen gondolkodj el inkább.

 

Ha az alapján ítéled el az embereket, hogy mennyire ismerik a drágalátos zenéidet/műsoraidat, akkor rendben, vállalom: techno, Monthy P. és egyéb analfabéta vagyok, és igazából nem érdekel, mert ezek teljesen hidegen hagynak. Kissé üres nélkülük az életem, de hát mit csináljak, ilyen silány sors jutott nekem.

 

De ha eszerint gondolkodsz, akkor szerintem kezdd el élezni a pengédet a harakirihez, mert ilyen előzmények után nem ismerni a Doctor Who-t a te kis világodban felér egy halálos ítélettel. Álszentség. Pfujj. :sick:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Figyelj, én ezen nőttem fel, többségetekkel ellentétben én nem most nézem először, sem másodszor ezeket a Sketch-eket. Nem azt mondom, hogy az MP jobb, vagy értékesebb, de attól, hogy sokan nem szeretik, vagy nem értik, nem ismerik, tudják, hallották, felimerik, hogy ez mégis honnan van:

http://www.youtube.com/watch?v=jHPOzQzk9Qo

Most őszintén, van olyan aki ezt a track-et még nem hallotta? Mert bevallom, én a DR. Who-t addig nem ismertem, míg itt elő nem hoztátok. Biztos mérföldkő, meg jó dolog, csak én azt nem igazán értem, hogy miért annyira különleges. Egy jó érvet nem hallottam még mellette, azon kívül, hogy az alienek változatosabbak, mint a többi sorozatban...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen egyértelmű hogy direkt csinálja. Mindig elkezdi cikizni azt amit szeret itt valaki. Múltkor ugye a DM-et. Szerintem jókat röhög otthon ha ideges lesz valaki emiatt.

Én nem idegeskedem. :) Volt egy nagyon bölcs tanárom, aki megtanított kezelni az idiótákat és az általuk szajkózott hülyeséget. Úgy hívták: Dzséjt. :D

 

Flóri: nem fogunk téged győzködni a Doctor Whoról, mert az kb. olyan lenne mint egy agymosó berendezést beíratni az iskolába: fölösleges és mindegyik fél számára rendkívül fájdalmas.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Benyalhattok egymásnak tövig, attól még a kérdés kérdés marad, a tény meg tény...indokoljátok, plusz számításba veszem azt is, hány évesek vagytok, mert rájöttem, itt a legtöbb sorozat már generációs kérdés. Még ti a régi, 60-as, 70-es évek beli részket tagadjátok és nem nézitek meg, csak az újakat, én MP.-ban ezekből élek, mert ők akkor élték a fénykorukat és nyújtottak minőségi szórakozást. A Who, akkor hol is volt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenki azt néz amit akar. Én speciel mindkettőt láttam. Sőt, a Vaczak szállót is, ha már itt tartunk.

De nehogy már az legyen a baj, hogy a Sorozatok topicban olyan sorozat kivesézésről stb. van szó, amit az idejáró fórumozók többsége szeret (vannak jó páran). Ha nem tetszik, Flóri, nem kell ide járni és kész. Ne te döntsd el hogy ki mit nézzen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lényeget nem érted... eddig már többen írtátok, hogy a régi részeket, nem igazán érdemes nézni, ne azzal kezdje aki a sorozatnak neki áll... ez így igaz nem? Na,most, amit akkor a Doctornak égő és letagadható, az egy másik csoportnak a fénykora és a legértékesebb kiadványainak egyike. Ez ellen mit lehet felhozni? Most úgy őszintén? Jah, hogy sitcom, meg sci-fi? Ugyan már, ez szerintem a legkevesebb!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Benyalhattok egymásnak tövig, attól még a kérdés kérdés marad, a tény meg tény...indokoljátok, plusz számításba veszem azt is, hány évesek vagytok, mert rájöttem, itt a legtöbb sorozat már generációs kérdés. Még ti a régi, 60-as, 70-es évek beli részket tagadjátok és nem nézitek meg, csak az újakat, én MP.-ban ezekből élek, mert ők akkor élték a fénykorukat és nyújtottak minőségi szórakozást. A Who, akkor hol is volt?

Én is számításba veszek sokmindent, és ezután sajnos csak annyi válaszom marad, hogy Who cares?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Benyalhattok egymásnak tövig, attól még a kérdés kérdés marad, a tény meg tény...indokoljátok, plusz számításba veszem azt is, hány évesek vagytok, mert rájöttem, itt a legtöbb sorozat már generációs kérdés. Még ti a régi, 60-as, 70-es évek beli részket tagadjátok és nem nézitek meg, csak az újakat, én MP.-ban ezekből élek, mert ők akkor élték a fénykorukat és nyújtottak minőségi szórakozást. A Who, akkor hol is volt?

Ha veszekedni szeretnék mondhatnám azt is hogy ezek szerint a Monty Python egyre gyengébb lett, a Doctor Who pedig csak egyre jobb, de.. nem teszem. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenki azt néz amit akar. Én speciel mindkettőt láttam. Sőt, a Vaczak szállót is, ha már itt tartunk.

De nehogy már az legyen a baj, hogy a Sorozatok topicban olyan sorozat kivesézésről stb. van szó, amit az idejáró fórumozók többsége szeret (vannak jó páran). Ha nem tetszik, Flóri, nem kell ide járni és kész. Ne te döntsd el hogy ki mit nézzen.

A Waczak szállót így kell leírni... :clap: Magyarul láttad, Jim Carrey magyarhagjával? UGYE NEM?

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Waczak szállót így kell leírni... :clap: Magyarul láttad, Jim Carrey magyarhagjával? UGYE NEM?

Mi a probléma?

 

Nem, angolul néztem magyar felirattal.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lényeget nem érted... eddig már többen írtátok, hogy a régi részeket, nem igazán érdemes nézni, ne azzal kezdje aki a sorozatnak neki áll... ez így igaz nem? Na,most, amit akkor a Doctornak égő és letagadható, az egy másik csoportnak a fénykora és a legértékesebb kiadványainak egyike.

És? Akkor mi van? Világosíts fel: a 60-as években élünk? Vagy a 70-es években? Vagy aaa... nyolcvanas években? Nem, tudomásom szerint 2012 van, úgyhogy mindenki azt néz, amit akar. Rajtad kívül itt senki sem hasonlítja össze a két sorozatot. Nem mondjuk azt: igen, csak a DW van, a Monthy pedig egy nagy rakás SZ_@_R. Nem kényszerítjük a többieket, hogy ismerjenek el és csodáljanak valamit, amihez nincs kedvük, nem akarjuk rájuk kényszeríteni az általunk szeretett sorozatot, nem.

 

Mi csak annyit teszünk, hogy beszélünk róla. Te ellenben mindenáron elismerést követelsz, nem túlzás, követelsz a sorozatodnak, amit a legtöbbünk - ó, fájdalom - magasról ... hát ööö... lekakil. Eddig biztos lettek volna innen, akik megnézték volna, de hála az erőszakos, "akkor is lenyomom a torkotokon" filozófiádnak, ez már a múltté, úgyhogy aki eddig meg akarta nézni, hála a roppantul hasznos és szívderítő ténykedésednek és az antipatikus közreműködésednek, az se fogja. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha veszekedni szeretnék mondhatnám azt is hogy ezek szerint a Monty Python egyre gyengébb lett, a Doctor Who pedig csak egyre jobb, de.. nem teszem. :D

Elárulom, hogy John Clease kilépett az Mp-ből és a a sorozat az utolsó évadra nevet is változtatott... Gondolom erről sem tudtatok. Az utolsó évad humora, jellege és megközelítése is teljesen más. Sokak szerint jóval gyengébb és kézzel foghatóbb... John akkor már a Waczak szállón dolgozott, míg a Monty Python (repülő cirkusz nélkül) még egy évadot megélt nélküle...nem azt mondom, hogy rossszabb lett, de elvesztettek egy igazán egyedi humoristát. Aki később a Shrek-ben is feltűnt, mint hang, vagy a Rózsaszín párducban, mint főfelügyelő!

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megfogadom Donát tanácsát, de előbb még egy megjegyzés.

 

Írtam, hogy NEM Dr. Who, hanem Doctor Who... mert ebben az esetben a Doctor nem egy foglalkozás megnevezése, hanem egy személynév! Tehát nem rövidítjük Dr.-nak! De le se sz*rtad, mert azt követően is ugyan úgy rosszul írtad!!! Azért belekötsz Waczak-ba és még tapsikálsz is mellé... ehhez én is csak gratulálni tudok :clap:

 

És nem, nem az a lényeg most, hogy igazad van-e abban, hogy Vacaknak vagy Waczak-nak kell-e írni (igen, Waczak-nak) de magasról tojtál arra, hogy a Doctor Who NEM Dr. Who! Szóval te mondhatsz ki igazságot, de más nem! Broáf!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig biztos lettek volna innen, akik megnézték volna, de hála az erőszakos, "akkor is lenyomom a torkotokon" filozófiádnak, ez már a múltté, úgyhogy aki eddig meg akarta nézni, hála a roppantul hasznos és szívderítő ténykedésednek és az antipatikus közreműködésednek, az se fogja. ;)

Ott a pont... Flóri, ha igazán szereted ezt a sorozatot, talán beláthatnád, hogy csak ártasz neki a stílusoddal. Persze ha valójában csak a provokáció a célod, akkor nem szóltam, sőt, köszönöm a tanulságos beszélgetést.

(Szerencsére amit dicsérsz, az mások szerint is jó, ezért van rá remény, hogy nem teszel tönkre mindent. ;) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert bevallom, én a DR. Who-t addig nem ismertem, míg itt elő nem hoztátok. Biztos mérföldkő, meg jó dolog, csak én azt nem igazán értem, hogy miért annyira különleges. Egy jó érvet nem hallottam még mellette, azon kívül, hogy az alienek változatosabbak, mint a többi sorozatban...

Felhoztunk néhány jó érvet lentebb a nap folyamán, egyébként pedig ha annyira érdekel, miért tartjuk különlegesnek, nézd meg, hátha...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.