Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

 

Ha már különbségek a könyvtől: szerintem a legnagyobb eltérés itt maga Oberyn karaktere és a halálának a hatása. A könyvben Oberyn egy cool karakter, jó beszólásokkal és egy üggyel amivel azonnal szimpatizál az olvasó, de ennyi. Bennem zéró érzelmi kötödést váltott ki, ezért a halála inkább egy cool fordulat volt. Igazából izgatottságot éreztem, hogy "na akkor innen, hogyan tovább?". Örültem, hogy nem nyert mert igy még izgalmasabb lett a folytatás. Pedro Pascal viszont olyan elképesztően szimpatikussá tette ezt a karaktert, hogy a brutális halála totál nyomasztóvá vált. A könyvben Oberyn pont emiatt a halál miatt volt igazán érdekes, a sorozatban viszont már élve is annyira üditő szinfolt volt, hogy azt se bántam volna nagyon ha itt eltérnek az alapanyagtól és életben hagyják még pár évadra...

 

GoT

 

Én a könyvben is sajnáltam nagyon, mert végre kétszeresen is jó ügyért küzdött: Elia-ért és Tyrionért. De teljesen igaz, a filmbéli Oberyn jobb, mint a regénykarakter, egyszerűen imádnivaló volt, ahogy magasról tett a Lanisterek gőgjére, és úgy élt Királyvárban is, ahogy neki tetszett. Nem is bírtam végignézni, ahogy meghalt.

 

 

A Ramsay-Roose Bolton korábbi írásodhoz még egy gondolat:

Roose Bolton szerintem éppen olyan kegyetlen, mint a fia, csak nem piszkolja be a kezét. A formális fiává fogadás ezt végleg megpecsételi. Ő volt az a figura, aki valahogy mindig kilógott a Stark hívek közül már az elején, mintha körüllengte volna a majdani árulás szelleme már a kezdetektől fogva. Persze a nyúzott emberes zászló is elég árulkodó...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Himym - vége a sorozatnak:

Mennyire imádtam az elején ezt a sorozatot. Az első egy két évadot elég sokszor meg is néztem. Mondhatták sokan hogy Jóbarátok koppintás, de mégis más volt. Szuperek voltak a karakterek, a poénok, és az egész alapötlet. De aztán hamar rá kellett jönnöm, hogy ez tényleg nem jóbarátok, mert míg ott minden évad, minden rész a helyén volt és egyszerűen nagyszerű, ez sajna évadról évadra gyengébb lett, és kezdett kifújni. Azt hiszem ez az évad sem lett más. Tudom, hogy búcsú évad volt és erre eléggé rámentek, de hogy minden egyes részben ezt kellett mutatni, - visszahozni az összes főbb szereplőt és cameo kedvéért, elsütni az összes poént, ami korábban nagyot ütött, - pofogadás, haha - iszonyú gáz volt. Már nem igazán tudtam rajta nevetni. És valahogy végig ott volt a levegőben, hogy ennek nem lesz jó vége, és így is lett. Ennél ócskább sorozatzárást nem sűrűn láttam még, pedig volt egy kettő. A Jóbarátoknak az utolsó részét sosoem nézem meg, mert ennyire szomorú, és annyira szerettem őket, de az végig meg tudott maradni egy szitkom sorozatnak, míg itt, az utóbbi évadokban több volt a dráma mint a poén, és ennél az évadnál csúcsosodott ki ez azt hiszem. A utolsó részről meg inkább nem is mondok semmit, mert kb

 

arcon köpi magát a sorozat. Behozzák az anyját egy évadra, aztán kinyírják???? JÉZUSOM.

 

Mellesleg az ANYA nagyon cuki, legalábbis a színész, de a karaktert elég szájbarágósra írták meg, mert minden egyes részben elhangzott egy dolog, hogy mennyire összeillik Teddel. Igen, megértettük, tudjuk, ezért veszi feleségül.

Szóval valahol sajnálom, mert az elejét nagyon szerettem, de ez már évek óta nyüglődés volt, tehát próbálok a jó poénokra és részekre emlékezni. :D :D

Ez az évad 4/10. A vége 2/10. Az egész sorozat meg egy 6,5/10. :)

How-I-Met-Your-Mother-banner.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Himym - vége a sorozatnak:

A utolsó részről meg inkább nem is mondok semmit, mert kb

 

arcon köpi magát a sorozat. Behozzák az anyját egy évadra, aztán kinyírják???? JÉZUSOM.

 

 

Maximálisan egyetértek!

 

Az a csúnya még ráadásul, hogy csak saját kis csavarjuk miatt nyírják ki. Csak azért, hogy mindenáron összehozzák őket Robinnal, pedig már számtalanszor kiderült, hogy ők ketten nem passzolnak igazán. De ide kellett ez a befejezés, hogy őket igenis egymásnak teremtették és a sors akarja így meg az összes ide beilleszthető baromság.

Az utolsó évadban meg majdnem rámegy az összes epizód az esküvőre, erre a fináléban áthúzzák egy tollvonással. A 3. évad óta építgetett Barney-t kidobják az ablakon (akkor minek építgették eddig?). Ja és volt egy olyan rész is még korábbi évadba, hogy Robin + Lily együtt sztorizgatnak (a jövőben), erre a fináléban azt volt, hogy már nem tom hány éve nem is találkoztak. WTF :facepalm:

Komolyan nem tudom úgy visszanézni majd a sorozatot, hogy ez a hülye befejezés ne jutna az eszembe. :(

 

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

Igazából csak 2 negatívumot tudok megemlíteni:

 

Az egyik az, hogy Gilly túl könnyen jutott át a vadak tábora mellett. Nem hiszem el, hogy a kihelyezett őrszemek nem vesznek észre egy osonásban igen járatlan anyát egy gyerekkel a karján. Ez szerintem igen hülyén jött ki.

A másik az, hogy rakhattak volna több embert is a Fal alá. Tudom, tudom, a pénz nagyúr, de a mai technikákkal már nem nehéz megtízszerezni egy tömeget. Arra a 2 óriásra és húsz katonára felesleges volt fent annyi ember, és így eléggé súlytalanná tették a fenti eseményeket.

 

A többit tényleg csak dicsérni tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

Igazából csak 2 negatívumot tudok megemlíteni:

 

Az egyik az, hogy Gilly túl könnyen jutott át a vadak tábora mellett. Nem hiszem el, hogy a kihelyezett őrszemek nem vesznek észre egy osonásban igen járatlan anyát egy gyerekkel a karján. Ez szerintem igen hülyén jött ki.

A másik az, hogy rakhattak volna több embert is a Fal alá. Tudom, tudom, a pénz nagyúr, de a mai technikákkal már nem nehéz megtízszerezni egy tömeget. Arra a 2 óriásra és húsz katonára felesleges volt fent annyi ember, és így eléggé súlytalanná tették a fenti eseményeket.

 

A többit tényleg csak dicsérni tudom.

 

A részben is emlitik, hogy Mance csak próbára tette a Fal védelmét. Ha több embert küld akkor több ember hal meg az olajos hordóktól. Igy viszont az Éjjeli Őrség kénytelen volt elpazarolni egy csomó fegyvert úgy hogy gyakorlatilag csak egy kisebb csapat próbálkozott. A vad sereg méreteit pedig azért érzékeltették az elején amikor kijönnek az erdőből, ahol az is kiderült hogy a többség miért nem ment előrébb: igy kivül maradtak a nyilak hatótávolságán. Ha beljebb mennek akkor majdnem minden kilőtt nyil leszedett volna egy vadat. Igy viszont az őrség tagok a nyilaik döntő többségét elpazarolták arra hogy "lelőtték" a havas földet

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A részben is emlitik, hogy Mance csak próbára tette a Fal védelmét. Ha több embert küld akkor több ember hal meg az olajos hordóktól. Igy viszont az Éjjeli Őrség kénytelen volt elpazarolni egy csomó fegyvert úgy hogy gyakorlatilag csak egy kisebb csapat próbálkozott. A vad sereg méreteit pedig azért érzékeltették az elején amikor kijönnek az erdőből, ahol az is kiderült hogy a többség miért nem ment előrébb: igy kivül maradtak a nyilak hatótávolságán. Ha beljebb mennek akkor majdnem minden kilőtt nyil leszedett volna egy vadat. Igy viszont az őrség tagok a nyilaik döntő többségét elpazarolták arra hogy "lelőtték" a havas földet

 

 

Nem azt mondom, hogy mind a 100 000 vad rohanjon neki egyszerre a falnak, de azért egy 500-600-t szívesen láttam volna 5-6 óriással. Egyrészt azért mert ez még mindig nem az a tömeg, amiről beszélsz (hogy minden kilőtt nyílvessző célba talál), de így sokkal hihetőbb lett volna, a két irányból érkező fenyegetés. Másrészt meg mint említettem, a mai trükk technológiával ezt már nem is nehéz elérni (ahogy láttuk is hogy alkalmazzák az elején)

 

Ja és még egy apróság: a tüzes nyílvesszőket először ráillesztik a húrra, és csak utána szokták meggyújtani

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nem azt mondom, hogy mind a 100 000 vad rohanjon neki egyszerre a falnak, de azért egy 500-600-t szívesen láttam volna 5-6 óriással. Egyrészt azért mert ez még mindig nem az a tömeg, amiről beszélsz (hogy minden kilőtt nyílvessző célba talál), de így sokkal hihetőbb lett volna, a két irányból érkező fenyegetés. Másrészt meg mint említettem, a mai trükk technológiával ezt már nem is nehéz elérni (ahogy láttuk is hogy alkalmazzák az elején)

 

Ja és még egy apróság: a tüzes nyílvesszőket először ráillesztik a húrra, és csak utána szokták meggyújtani

 

 

Amennyire tudom annyira nem egyszerű ezt még megoldani, hogy igy is nem sokkal a premier előtt lettek kész az effektek. Sőt nagyon úgy tűnik hogy

 

KÖNYVSPOILER

 

 

konkrétan kész se lettek teljesen. A rendező Marshall még három csatáról mesélt a korai interjúknál, nyilván beleszámitva Stannis érkezését is, ami viszont rejtélyes mód átkerült egy résszel későbbre, a kilences rész pedig a hivatalos tájékoztatóban egyik napról a másikra lerövidült pár perccel. Később a showrunnerek beszéltek is róla hogy még van egy csata a tizes részben ami rövid ideig tart de olyan költséges hogy valszeg csak napokkal a bemutató előtt lesznek kész hozzá a CGI effektek. A helyzet úgy tűnik hogy inkább az hogy a VFX csapat túlvállalta magát és szinte határig elmentek abban amit meg lehet csinálni a bemutató előtt.

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mai GoT részhez egy szóban a reakcióm: ennyi? :para:

 

Nagyon úgy tűnik, hogy a rész utolsó jelenetei átkerültek a következő részre mert nem lettek kész az utómunkával (pontosabban úgy tűnik még április körül felmérték, hogy nem lesznek meg időre és már akkor megváltoztatták a rész hosszát).

 

 

Donát: igen, már az új részről megy a diskurzus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nagyon úgy tűnik, hogy a rész utolsó jelenetei átkerültek a következő részre mert nem lettek kész az utómunkával (pontosabban úgy tűnik még április körül felmérték, hogy nem lesznek meg időre és már akkor megváltoztatták a rész hosszát).

 

 

GoT 4/9

 

 

 

De akkor azokat a jeleneteket látni fogjuk? Meg az még az utolsó jelenethez kapcsolódna, vagy valami egészen más?

Nagyon tetszett amúgy az epizód, csak kisebb hiányérzetem volt. Azért ez a rész elment volna egy mozifilmnek is. Neil Marshall nagyon ért hozzá, hogyan kell összehozni baromi látványos csatát tévében. Durva belegondolni ez után a rész után, hogy hol tart a mai televíziózás. Csodák történhetnek, ha jó kezekben van a sorozat. Megint volt hosszú kitartott beállítás, ami a kedvencem. :P A harcok is eszméletlenek voltak és ott volt végig a feszültség benne. Pár pillanatig komolyan azt hittem, hogy Jonékat megölik. Az is tetszett, ahogy Ygrittet kezelték. A halála elég váratlan volt, először azt hittem, hogy Sam nyilazta le...

Ami viszont nem tetszett az, hogy az óriással történt összecsapásból semmit sem láttunk. Mikor véget értek bent a harcok furcsálltam is, hogy hát várjunk már, ott még voltak bent hatan az óriással. Először nem is értettem, hogy most mi van, azokról megfeledkeztek? Szívesen megnéztem volna azt a csatát is, hogy miként ölték meg (ja meg amúgy, ha az óriás egyedül is fel tudta húzni a kaput, akkor minek kellett oda az a mamut korábban?).

A másik dolog, ami pici negatívum, hogy végig egy helyszínen játszódott az epizód. A csata nagyon jó volt, szóval nem tudom, hogy kellett volna megoldani, de előtte, vagy utána megnéztem volna más szálakat is (hacsak néhány perc erejéig is). A könyvekben még nem tartok itt, de így is szerintem rengeteg dolog maradt az évadzáróra és nem tudom, hogyan fogják azt mind egy órába belezsúfolni, ettől picit félek... :hmm:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 4/9

 

 

(ja meg amúgy, ha az óriás egyedül is fel tudta húzni a kaput, akkor minek kellett oda az a mamut korábban?)

 

 

 

 

Mert a cél nem az volt, hogy egy óriás bejusson, hanem hogy "zsanérostul" kitépjék a kaput. Az óriás is csak azért nem ment vissza, mert látta mi történt a társával, és ha már ott volt, akkor minden vagy semmi alapon megpróbálta a falon túliaknak segíteni.

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 4/9

 

 

 

De akkor azokat a jeleneteket látni fogjuk? Meg az még az utolsó jelenethez kapcsolódna, vagy valami egészen más?

Nagyon tetszett amúgy az epizód, csak kisebb hiányérzetem volt. Azért ez a rész elment volna egy mozifilmnek is. Neil Marshall nagyon ért hozzá, hogyan kell összehozni baromi látványos csatát tévében. Durva belegondolni ez után a rész után, hogy hol tart a mai televíziózás. Csodák történhetnek, ha jó kezekben van a sorozat. Megint volt hosszú kitartott beállítás, ami a kedvencem. :P A harcok is eszméletlenek voltak és ott volt végig a feszültség benne. Pár pillanatig komolyan azt hittem, hogy Jonékat megölik. Az is tetszett, ahogy Ygrittet kezelték. A halála elég váratlan volt, először azt hittem, hogy Sam nyilazta le...

Ami viszont nem tetszett az, hogy az óriással történt összecsapásból semmit sem láttunk. Mikor véget értek bent a harcok furcsálltam is, hogy hát várjunk már, ott még voltak bent hatan az óriással. Először nem is értettem, hogy most mi van, azokról megfeledkeztek? Szívesen megnéztem volna azt a csatát is, hogy miként ölték meg (ja meg amúgy, ha az óriás egyedül is fel tudta húzni a kaput, akkor minek kellett oda az a mamut korábban?).

A másik dolog, ami pici negatívum, hogy végig egy helyszínen játszódott az epizód. A csata nagyon jó volt, szóval nem tudom, hogy kellett volna megoldani, de előtte, vagy utána megnéztem volna más szálakat is (hacsak néhány perc erejéig is). A könyvekben még nem tartok itt, de így is szerintem rengeteg dolog maradt az évadzáróra és nem tudom, hogyan fogják azt mind egy órába belezsúfolni, ettől picit félek... :hmm:

 

 

 

Az hogy látni fogjuk a kérdéses jeleneteket, amik közvetlenül az utolsó jelenethez kapcsolódnak szinte 100 százalék biztos.

 

Én is sajnálom, hogy kimaradt az óriás elleni harc az alagútban. Ugyan ha jól emlékszem a könyvben is igy volt -vagyis Jon már csak utólag látja hogy mi történt és kimaradunk az összecsapásból- nyilván ha a büdzsé engedi simán belerakták volna.

 

A mamut egyébként azért kellett volna hogy ki lehessen szakitani a kaput és ne kelljen ott állnia valakinek állandóan aki tartja. Plusz valszeg hosszú évszázadok (évezredek?) óta először próbálnak óriások átkelni a kapun. Elsőre talán nem is gondolták, hogy maguk is megtudják emelni. És ami azt illeti nem is ment az olyan egyszerüen. Talán ennél is nehezebben megy, ha nem pumpál az óriásban a düh (mivel pont előtte a szeme láttára lőttek le egy másikat, aki minden bizonnyal fontos volt neki)

Edit: Nabo megelőzött :P

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

A mamut egyébként azért kellett volna hogy ki lehessen szakitani a kaput és ne kelljen ott állnia valakinek állandóan aki tartja. Plusz valszeg hosszú évszázadok (évezredek?) óta először próbálnak óriások átkelni a kapun. Elsőre talán nem is gondolták, hogy maguk is megtudják emelni. És ami azt illeti nem is ment az olyan egyszerüen. Talán ennél is nehezebben megy, ha nem pumpál az óriásban a düh (mivel pont előtte a szeme láttára lőttek le egy másikat, aki minden bizonnyal fontos volt neki)

Edit: Nabo megelőzött :P

 

 

 

 

 

Értem, már csak az lenne a kérdésem, hogy azt 'sarlót' miért csak a végén vetették be. Esetleg nem másztak még akkor elég magasra a vadak?

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Értem, már csak az lenne a kérdésem, hogy azt 'sarlót' miért csak a végén vetették be. Esetleg nem másztak még akkor elég magasra a vadak?

 

 

 

Igy van: Jon mielőtt lemenne besegiteni mondja is hogy csak akkor vessék be ha már elég közel vannak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

És ezt a falat amúgy pontosan kik építettek, meg hogyan? :D

 

 

 

Erről egyelőre csak legendákat tudni: eszerint 8000 éve az első Stark király Bran, az Építő csináltatta (ő hozzá köthető Deres megépítése is). A munkálatokban leláncolt óriások segítettek és varázslattal erősítették meg. A célja az volt, hogy távol tartsa a Másokat. De mivel ez csak egy legenda lehet hogy a fele se igaz :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Erről egyelőre csak legendákat tudni: eszerint 8000 éve az első Stark király Bran, az Építő csináltatta (ő hozzá köthető Deres megépítése is). A munkálatokban leláncolt óriások segítettek és varázslattal erősítették meg. A célja az volt, hogy távol tartsa a Másokat. De mivel ez csak egy legenda lehet hogy a fele se igaz :D

 

 

Lesz az a könyv Westeros történelméről, remélem abból kiderül majd akár erről is valami infó. :)

 

Egyébként itt van a finálé előzetese:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én direkt előjegyeztem mikor volt az az akció, remélem nem lesz fennakadás a kiadással kapcsolatban. :hmm:

 

Az előjegyzéseim között ott van, szerintem csak a mostani akciók alatt miatt nem érhető el, máskor is volt ilyen, hogy egy meg nem jelent knyv eltűnt a listából egy ideig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Várhatóan, de nem ott, ahol számítanál rá :D (legalábbis, ha hűek maradnak a könyvhöz - igaz eléggé homályos, hogy mi a célja)

 

Egy ismerősömtől hallottam, hogy rendesen átírtak pár dolgot (bár én még nem tartok itt a könyvekben, úgyhogy ezt nem tudom). Egyébként szerintem kétségtelenül a sorozat egyik legjobb epizódja volt és egyben a legjobb évadzárója, baromi jól használták a csöndet bizonyos helyeken, már-már Peter Jacksont idézte. Tényleg ez volt amúgy az eddigi legjobb évad, több csúcspont volt benne, mint eddig bármelyik korábbi szezonban. Még egyszer újra kéne mondjuk néznem, hogy érdemben tudjak nyilatkozni az epizódról. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde: osztom. Szerintem is egyértelműen a legjobb évad volt :)

 

 

 

Könyvspoiler

 

Hiányoltam Lady Stoneheartot

 

KÖNYVSPOILER

 

Az ötödik évadra nagyon kevés csúcspont jut. Szerintem a történet kiegyensúlyozottabb úgy, ha az ötödik évadban kerül elő. Azt nem gondolnám, hogy teljesen hanyagolnák, mert akkor eleve elő se került volna a Testvériség, nem mutatták volna be Beric feltámadási képességét és ebben az évadban nem készitették volna elő a későbbi előkerülését (például azzal hogy megtudtuk hogy a teste a folyóba került a Vörös Nász után). Plusz ha nem jön Lady Stoneheart akkor Brienne-nek nem lesz mit csinálnia a következő évadban.

Viszont remélem, hogy a többi halálból visszatérést hanyagolni fogják: nem akarom látni hogy elégetik Mance Raydert csak hogy két résszel később kiderüljön, hogy semmi baja, nem kell Brienne majdnem halála, Davos téves halálhire stb. Martin nagyon túlpörgette ezt a kártyát a későbbi könyvekben. Legyen az egyetlen visszatérő Lady Stoneheart, az viszont legyen jól előkészitve és üssön (Brienne-ék a következő évadban belefuthatnának az első részekben pár felakasztott Freybe például). Most úgy érzem annyi csúcspont volt ebben a részben hogy még egy újabb csavar esetén már azt kockáztatják, hogy a grandiózus fejlemények elhalványitják egymást.

Apropó ha már eltérés: ez a Brienne vs Véreb összecsapás valami eszeveszett jó volt!

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.