Ugrás a kommentre

SW képregények


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Huh, srácok, olyan marhaságot álmodtam. Arról szólt, hogy valamilyen módon feltámadt a Fiú a Mortisról és 6500 évvel a yavini csata után egy korszerű hajóval visszatér az ismert Galaxisba és megkezdi a pusztító hadjáratát. Remélem ilyet sosem látok az EU-ban. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huh, srácok, olyan marhaságot álmodtam. Arról szólt, hogy valamilyen módon feltámadt a Fiú a Mortisról és 6500 évvel a yavini csata után egy korszerű hajóval visszatér az ismert Galaxisba és megkezdi a pusztító hadjáratát. Remélem ilyet sosem látok az EU-ban. :D

Én egyszer olyat álmodtam, hogy Opress és Maul megtámadták Dooku-t, megölték, aztán Sidious ellen mentek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Sötét erők ébredése és Az utolsó parancs képregények magyar verziói fellelhetők valahol?

Mert ha nem, akkor lehet, hogy nekivágok a fordításnak. A regények segítségével valamivel könnyebb dolgom lenne.

Hát, Az Utolsó Parancsot anno megvettem, amikor még a Semic élt. Talán a többi is megjelent. De nem tudok róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Küldj egy PÜ-t teglovnak, neki anno megvolt a Sötét Erők ébredése 2., Az utolsó parancs 2. és 3. képregénye.

A Birodalom örökösei meg letölthető a hálózsákról.

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Küldj egy PÜ-t teglovnak, neki anno megvolt a Sötét Erők ébredése 2., Az utolsó parancs 2. és 3. képregénye.

A Birodalom örökösei meg letölthető a hálózsákról.

Oké, köszi. A Birodalom örökösei már megvan, a trilógia másik két részét viszont sehol nem találom. Anno utólag meg akartam szerezni a Semic-től, de lehúzták a rolót...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt, mivel felszámolás alatt vannak, szinte semmit nem lehet megszerezni tőlük.

 

Erről jutott eszembe, hogy most már Pókembert is sikerült újraindítani egy másik kiadónak, igaz nem havonta, csak kéthavonta megy. A Star Wars azt hiszem az egyetlen Semic-es cím, melynek folytatása bizonytalan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt, mivel felszámolás alatt vannak, szinte semmit nem lehet megszerezni tőlük.

 

Erről jutott eszembe, hogy most már Pókembert is sikerült újraindítani egy másik kiadónak, igaz nem havonta, csak kéthavonta megy. A Star Wars azt hiszem az egyetlen Semic-es cím, melynek folytatása bizonytalan.

Tehát van rá esély, hogy az SW képregénybiznisz is újra beinduljon egy másik kiadó által? Mert a csőd előtt előfizettem egész évre, azaz 6 számra, amiből egyet kaptam meg. Írtam levelet is nekik, hogy most akkor mi van, de automatikusan visszajött hozzám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát van rá esély, hogy az SW képregénybiznisz is újra beinduljon egy másik kiadó által? Mert a csőd előtt előfizettem egész évre, azaz 6 számra, amiből egyet kaptam meg. Írtam levelet is nekik, hogy most akkor mi van, de automatikusan visszajött hozzám.

Elméletileg újraindulhat a képregény. Ez attól függ, hogy kihez kerültek a SW képregények jogai és az akar-e kezdeni valamit vele. A Kingpin a Pókembert onnan folytatja, ahol tavaly félbemaradt, igaz újra kellett kezdeni a számozást, és nem A Csodálatos Pókember, hanem A Hihetetlen Pókember a lap címe. Érdekesség, hogy az új Pókember lap 790 ft, tehát olcsóbb, mint a Semic-es verzió és még jobb minőségű lapra is nyomják.

A Semic-es előfizetőkkel ők nem foglalkozhatnak, mert ők egy másik cég. Tehát, ha a SW képregényt egy másik kiadó újra beindítja, az sem tudja visszafizetni a régi előfizetőknek a pénzt.

 

Az előfizetők viszont sajnos hoppon maradtak. Nem hallottam még olyan esetről, hogy akármelyik előfizető, legyen az Pókemberes, Star War-os, vagy Garfield-os visszakapta volna a pénzét. Ez a felszámolós dolog jó bonyolult jogi eljárás, nem értek hozzá. Annyit halllottam, hogy valami eljárást kell kezdeményezni, ha valaki vissza akrja kapni a pénzét.

Nincs módod esetleg felkeresni őket személyesen?

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt, mivel felszámolás alatt vannak, szinte semmit nem lehet megszerezni tőlük.

Off

Pedig elvileg az lenne a logikus, hogy a meglévő készleteket eladják, ha tudják, azzal is csökkenne a hitelezők vesztesége, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elméletileg újraindulhat a képregény. Ez attól függ, hogy kihez kerültek a SW képregények jogai és az akar-e kezdeni valamit vele. A Kingpin a Pókembert onnan folytatja, ahol tavaly félbemaradt, igaz újra kellett kezdeni a számozást, és nem A Csodálatos Pókember, hanem A Hihetetlen Pókember a lap címe. Érdekesség, hogy az új Pókember lap 790 ft, tehát olcsóbb, mint a Semic-es verzió és még jobb minőségű lapra is nyomják.

A Semic-es előfizetőkkel ők nem foglalkozhatnak, mert ők egy másik cég. Tehát, ha a SW képregényt egy másik kiadó újra beindítja, az sem tudja visszafizetni a régi előfizetőknek a pénzt.

 

Az előfizetők viszont sajnos hoppon maradtak. Nem hallottam még olyan esetről, hogy akármelyik előfizető, legyen az Pókemberes, Star War-os, vagy Garfield-os visszakapta volna a pénzét. Ez a felszámolós dolog jó bonyolult jogi eljárás, nem értek hozzá. Annyit halllottam, hogy valami eljárást kell kezdeményezni, ha valaki vissza akrja kapni a pénzét.

Nincs módod esetleg felkeresni őket személyesen?

Értem, kösz az infókat!

 

Módom lenne, de nem sok reményt fűzök hozzá, hogy visszakapom a pénzem. Azt még el tudtam volna képzelni, hogy a Semic-es előfizetések összege átkerül az új tulajdonoshoz (már ha lesz ilyen) és amikor újra elkezdik kiadni a képregényeket, az 5 befizetett részt ingyen kiküldik. Erre nem tudom, mennyi esély van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, kösz az infókat!

 

Módom lenne, de nem sok reményt fűzök hozzá, hogy visszakapom a pénzem. Azt még el tudtam volna képzelni, hogy a Semic-es előfizetések összege átkerül az új tulajdonoshoz (már ha lesz ilyen) és amikor újra elkezdik kiadni a képregényeket, az 5 befizetett részt ingyen kiküldik. Erre nem tudom, mennyi esély van.

Szerintem sajnos semmi. A Kingpin se küldte ki ingyen, vagy újra elő kellett fizetni rá, vagy elmenni újságoshoz és megvenni.

 

A Semic elég felelőtlen volt, hogy egy ilyen helyzetben belekezdett a 2011-es kiadásokba. A legrosszabbul az előfizetők jártak. Szörnyű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is örülnék.

A magyar SW képregénykiadás előtt többféle jövő verziót látok.

1. A legjobb mindenkinek az lenne, ha x cég átvenné a Semictől és ott folytatnák, ahol abbahagyták, függetlenül attól, hogy a számozás újraindul vagy sem. És e mellé az előfizetők vagy visszakapnák a pénzüket, vagy 5 számot ingyen kapnának.

2. Az a verzió, amit a Kingpin csinált a Pókemberrel. Új számozással indítják újra és ott folytatják, ahol a Semic abbahagyta.

3. Adott x cég újra adna ki SW képregényt, de teljesen más sztoriba, sorozatba kezdenek bele.

4. Ennyi volt és Magyarországon nem lesz többé nyomtatott SW képregény, csak netre feltöltött dolog, mint a halozsak.hu-n, vagy a Jedi Renden.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg az 1. verzió lenne a legjobb, de én annak is örülnék, ha egy másik történetbe kezdenének bele. A lényeg, hogy ne csak e-comic-ok legyenek elérhetők, mert bár jobb híján azok is valamik, azért esztétikailag mégis az előbbinek van meg az igazi feelingje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem nem prequel utáló kezekbe fog kerülni a képregénykiadások joga. Egyszer régen majdnem egy prequel utáló szerezte meg a könyvek jogait. Szerencse, hogy nem sikerült neki.

Melyik kiadóra gondolsz, amely utálta a prequelt?

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis érdekesség. Régebben olvastam valahol, amikor a Semic elindította a SW képregényeket, akkor elég döcögősen ment. Amíg a Dark Empire-t adták, elég kevesen vették a lapot, később növekedett meg az eladások száma. Aztán leadták egy idő után A Birodalom örökösei és A sötét Erők ébredése képregényváltozatát. Az utolsó parancs jogi okokból nem jöhetett. Aztán amikor már jócskán benne voltak különböző prequelhez kapcsolódó történetek kiadásában, akkor már le lehetett volna adni, de az újság sorsa nagyon jól ment, főleg akkor, amikor a Köztársaság Klónok Háborújás történeteit adták, ezért úgy döntöttek későbbre halasztják ezt a bepótolnivalót. Mint tudjuk ez 2006-ban történt meg. Maga a Semic is megerősítette az egyik számban, hogy Az utolsó parancsot már rég kihozhatták volna, de amíg a prequelhez kapcsolódó sztorikat közöltek többen vették az újságot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis érdekesség. Régebben olvastam valahol, amikor a Semic elindította a SW képregényeket, akkor elég döcögősen ment. Amíg a Dark Empire-t adták, elég kevesen vették a lapot, később növekedett meg az eladások száma. Aztán leadták egy idő után A Birodalom örökösei és A sötét Erők ébredése képregényváltozatát. Az utolsó parancs jogi okokból nem jöhetett. Aztán amikor már jócskán benne voltak különböző prequelhez kapcsolódó történetek kiadásában, akkor már le lehetett volna adni, de az újság sorsa nagyon jól ment, főleg akkor, amikor a Köztársaság Klónok Háborújás történeteit adták, ezért úgy döntöttek későbbre halasztják ezt a bepótolnivalót. Mint tudjuk ez 2006-ban történt meg. Maga a Semic is megerősítette az egyik számban, hogy Az utolsó parancsot már rég kihozhatták volna, de amíg a prequelhez kapcsolódó sztorikat közöltek többen vették az újságot.

Ennyire nem vevők a magyar rajongók a klasszikus EU-ra? Pont ők, akik annak idején a prequeleket szidták? :D

 

Egyébként majd ha megérkezik a Knight Errant regény, esetleg kértek összefoglalókat? Ugyanis a regény pár héttel az első történetszál, az Aflame után játszódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként majd ha megérkezik a Knight Errant regény, esetleg kértek összefoglalókat? Ugyanis a regény pár héttel az első történetszál, az Aflame után játszódik.

Persze, de ez nagyon messze van még :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyire nem vevők a magyar rajongók a klasszikus EU-ra? Pont ők, akik annak idején a prequeleket szidták? :D

 

Egyébként majd ha megérkezik a Knight Errant regény, esetleg kértek összefoglalókat? Ugyanis a regény pár héttel az első történetszál, az Aflame után játszódik.

Ugye, pedig volt olyan hely, ahol ezerrel ostoroztak mindent, ami nem classic trilogy.

 

Az összefoglalók jöhetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezzel a Knight Errant-tal kicsit bizonytalan vagyok. Az ugye sokat nyom a latba, hogy J.J. Miller írta, akinek a KotOR képregényt is köszönhetjük, de valahogy a kor, amiben játszódik, számomra teljesen érdektelen. KisKósa, szerinted érdemes elkezdeni, vagy annyira nem kiemelkedő?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezzel a Knight Errant-tal kicsit bizonytalan vagyok. Az ugye sokat nyom a latba, hogy J.J. Miller írta, akinek a KotOR képregényt is köszönhetjük, de valahogy a kor, amiben játszódik, számomra teljesen érdektelen. KisKósa, szerinted érdemes elkezdeni, vagy annyira nem kiemelkedő?

Külföldön szeretik, de még nem nagyon olvasgattam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Wars: The Clone Wars - The Sith Hunters

 

Would-be Sith Savage Opress has located his long-lost brother, Darth Maul! Now the two of them have embarked on a killing spree, cutting a deadly swath through the Outer Rim planets. Determined to stop the brothers, the Jedi Council sends a task force of skilled Jedi to hunt them down and bring them to justice. But when you’re hunting Sith, be careful . . . You might just catch them! Cover art by Dave Filoni, the supervising director of the TV show The Clone Wars!

 

thesithhunterscover.jpg

 

Szerintetek? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.