Ugrás a kommentre

Syril Karn


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Simán lehet, hogy elég egyetlen ilyen pillanat, hogy megváltozzon két ember kapcsolata. Nem kell ehhez semmilyen más ősszetevő, mint pl. szexuális vonzalom, ami ráadásul múlékony lehet, mert helyette ott van a bizalomnak egy olyan zsigeri fajtája, ami viszont kitörölhetetlen.

 

Most Dedráról beszélek elsősorban, ő szerintem eddig nem bízott senkiben, birodalmi berkekben könyörtelennek kell lenni, ha vinni akarod valamire, és ebbe nem fér bele akár még egy barátság sem. Most viszont történt valami, valaki a saját életét is kockáztatva kimentette a lincselő tömegből, akit ráadásul eddig lenézett, kb. semmibe vett. Szerintem Dedra legalább annyira megdöbbent ezen, mint amennyire meg volt rémülve. Kizárt, hogy ezentúl ne máshogy nézzen a férfira, hogy ne érezzen valami adósságot, amivel tartozik, és hogy ne higgye el továbbra sem, hogy Syril segíteni tud neki. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Korábban eszelősnek hitte, ez most lehet, hogy változott. A krízishelyzetekben szövődő kapcsolatok sose tartósak. :P 

Sose. Erős szó. Mint a mindig. 

Lehet szimplán kisebb sokkot kapott Dedra és mikor meglátta ki az és összerakja, hogy megmentették zavarba jön, keveredik a meglepődés és a hála. Syril nem kétséges, hogy ragyog, mint egy őrangyal. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy Syril nem csak tiszteli Dedrát. Ha egy férfi hetekig titokban leskelődik egy nő után, kockára téve az életét, az baromira nem tiszteletről szól. Ha végül a nő elé lép, de az el akar menni, erre ő ezt fizikailag megakadályozza, az sem a tisztelet jele. És az, hogy Karn okkal, Cassian Andor elfogása miatt jött a Ferrixre, ám a nőt megpillantva ez az ok számára megszűnt létezni, ahogy a társáról is teljesen megfeledkezett, szintén azt jelzi, hogy a tisztelet mellett itt már sokkal-sokkal több van. Viszont romantikus kapcsolatra sem nagyon számítok, mert az anyuka "nevelése" miatt Syril egy érzelmileg defektes ember lett. Eleve aggasztó, hogy olyan nőt szemelt ki magának, aki több szempontból is nagyon hasonlít az anyjára: rideg, irányító, lenéző, nála alacsonyabb. Ráadásul egy találkozó után, ahol Dedra már elutasította, koslatni kezdett utána, titokban. Ez sem annak a jele, hogy az ürge fejben egyben lenne. És egyértelműen nem fogja az elutasítást, hiszen Dedra már kétszer is elküldte, ő mégis megjelent harmadszorra is.

 

Dedra részéről hasonló a helyzet, csak ő fejben rendben van, bár szerintem érzelmi szinten ő sem teljesen egészséges. Túlságosan rideg és hatékony az emberek elnyomásában, és élvezi, hogy egy fasiszta rendszer hasznos része lehet. Azért ez sema normális ember ismérve. Viszont már a BBI előtti találkozásakor úgy éreztem, hogy Dedrának tetszik Syril viselkedése, írtam is erről bővebben, amikor a részt értékeltem. Beszédes, hogy nem lépett fel ellene, pedig ott helyben lelövethette volna már azért is, mert Karn karon ragadta és visszahúzta. Hogy mit lát Syrilban, azt még nehéz lenne megállapítani, de talán pont az tetszik neki, hogy ez a férfi nem nézi le azért, mert nő, nem akarja eltaposni, és hasonlóan látja a világot, mint ő. És az is biztos, hogy hálás volt Karnnak, miután kimentette. Retteget, sokkot kapott, de ott volt a hála is. S szerintem egy pár pillanat erejéig a félelem is, hogy ez a pasi megint felbukkant a semmiből, még egy másik bolygóra is képes követni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mondjuk annyi Syril javára írható, hogy elvileg nem Dedra miatt ment oda, hanem Andor miatt. Amúgy meg neki köszönheti, hogy "lett nője", szóval elrebeghet egy hálát Cassainnak. :P 

Nem miatta ment, mert nem tudta, hogy ott van. Ha tudta volna, hogy Dedra is a Ferrixen van, szerintem akkor miatta ment volna oda. Érdekes, hogy amióta Dedra képbe került, Karn számára Andor másodlagos. Csak akkor foglalkozik vele, ha Dedra épp "elérhetetlen", és amint újra "elérhetővé" válik, dobja Cassiant.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csupa jó meglátások. Ebből is látszik, hogy kis túlzással bármit rá lehet vetíteni Syril karakterére. 

Amit Dzséjt írt az alapos. A motivációi kuszának látszottak, ezért is írtam, hogy nekem fekete ló. Egy kicsit már világosodik. 

Valóban, ebből nem nagyon lehet szerelmi szál, nem lenne képes menedzselni egy kapcsolatot, főleg nem Dedrával, kivéve, ha Dedra a domina. :P Ennyit a prűdségről. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Szerintem a "német" az mellett akart lenni, csak talán egy autókorrekt is beleszólt. :) 

Off Nem fogott az agyam, azt hittem eltévedt mondat, bár sehogy sem volt értelmes.

Néha én is idegbe teszem magam, amikor beleokoskodik, mert javítgatjuk egymást oda vissza.:drink: On

 

Amúgy mi volt az a sapkacsere a Ferrixre menet? Kavarognak megint erről magyarázatok.

Vagy lehet ezt inkább az epizódban teszem fel, talán ide is illik. Lehet valaki említette is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.