Ugrás a kommentre

Syril Karn


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

A rendet úgy értem, hogy a törvényesség szeretete. Karn képes felrúgni a parancsokat mert maga a parancs is megkérdőjelezhető, ami egy kettős gyilkosság elsikálása. Ez sérti az igazságérzetét és mindenképpen tenni akar ellene. Ő a jogrendszerben hisz, hogy mindenki kapja meg a büntetését. A szemében Cassian lett ennek a gondolatnak az antikrisztusa. Természetesen ráeszmélhet, hogy az igazság nem a Birodalom oldalán van, és a jogrendszer csak egy hatalmas kamu. Ez lehet az a tapasztalat ami elindíthatna benne egy önrevíziót, ami másik oldalra vihetné. Ehhez viszont kell egy ilyen negatív tapasztalat. Az évadzáróban esélyes, hogy megkapja. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel egyetértek, Syrilnek van egy nagyon erős igazságérzete és valóban ez lehet nála az egyik ugrópont, ha ráébred, hogy a Birodalomban nincs igazság. Amit lehet, hogy a saját bőrén fog megtapasztalni.

Ugyanakkor szerintem a tevékenysége a mostani részben már túllendült a jogrendszer határain. Tudja jól, hogy a BBI nyomoz Cassian Andor után, szóval ez már túlmutat két ember halálán vagy annak eltusolásán - ami neki hála nem sikerült, és, ha kicsit nyakatekert módon, a jutalmát is megkapta érte, hiszen új munkahelyén előléptették. A hatóságok tehát már üldözik Andort, nem is kispályások, maga a BBI. Mégis, ő szabályokat és parancsokat megszegve folytatja a saját hajszáját.

Hiszen neki már nem feladata a bűnöldözés, ő most már egy hivatalnok. Mindezen túl a jogrendszert érvényesítő szervezet utasította, hogy hagyja ezt az egészet. Mégis, ezekre fittyet hány. Szóval ezen a ponton szerintem inkább már a sértett önérzete vezérli, nem az igazságérzete. Nem hagyja nyugodni, hogy Cassian meglógott előle és ha közvetett módon is, rosszabb helyzetbe sodorta. Meg talán Dedrát, és így vele együtt a BBI-t is le akarja nyűgözni.

Szóval na, komplex karakter ez a Syril Karn. És nála aztán tényleg nem lehet kiszámítani, mit fog lépni, kinek fog gondot okozni és hogyan, s végül mi lesz a sorsa. Megvan benne a hajlam a lázadásra és komoly az igazságérzete, ez viszont nem egyeztethető össze azzal a Birodalommal, amit egyelőre még támogat, amiben a kitűnés lehetőségét látja. Ezen a ponton szerintem sokat fog számítani Dedra reakciója Karn közbeavatkozására. Ám azt a reakciót nagyban fogja befolyásolni, hogy Karn közbeavatkozása milyen lesz. Nagyon izgalmas lesz az utolsó rész már ebből a szempontból is, pedig az összes főbb szereplő közül talán Karn a legkisebb hal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is belejátszhat, hogy Karn elért valamit végre, de azt Cassian miatt elvesztette. Meglehet, hogy már a saját lelki nyomoráért is őt hibáztatja. Szóval ja, simán benne lehet a sértett önérzet is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a Lázadás is valamennyire a káoszban érdekelt, hogy elérje a céljait, nem tudom Syril rendről alkotott világképével ez mennyire összeegyeztethető, ha netalán erre kerülne a sor. Mondjuk az se mindegy, hogy melyik sejtjével hozza össze a sors, más egy Saw-féle meg egy Ghost-féle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ha tökéletes rendet akar, akkor jobb, ha kiszáll ebből az életnek nevezett, meglehetősen rendetlen játékból. :) Igazából a Birodalomban sincs semmiféle rend, és ez nem a lázadókon múlik. Mindenhol pusztítás jár a nyomukban, káoszba döntik a természetet, tönkreteszik a polgárok nyugalmát, szabad teret engednek a bűnözőknek, akik felforgatják a bolygókat. Csak mindezt Karn még nem látja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még bekavarhat az is hogy szerintem Karn a maga pszichopata módján szerelmes Dedrába. Sok ilyen karakter láttunk már más művekben, hogy erőszakos elnyomó anya

esetében a fiúgyermek elkezdi gyűlölni a nőket, minden nőt az anyjáva azonosít. Itt viszont azt érzem hogy Karn azért vonzódik(akár csak szexuálisan is)

Dedrához mert olyan mint az anyja. Kemény , határozott, erős. Karn tulajdonképpen fordított pszichopata.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 11. 21. - 17:59, Dzséjt írta:

És mit okozhat, ha Dedra elutasítja.

Szerintem semmit. Feltétel nélküli. Ki is mondja, hogy nem kell megköszönnie, nem érdekből menti meg, ergo nem vár semmit cserébe. 

Szerintem benéztük őt. Nagyon elszánt, bizonyítani akar talán és látja az birodalmi emberi nemtörődömséget, hanyagságot és ez bosszantja. Dedrát tiszteli, valahogy hasonlítanak, csak Dedrának jól jött ki a lépés eddig, neki meg nem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Szisz írta:

Szerintem semmit. Feltétel nélküli. Ki is mondja, hogy nem kell megköszönnie, nem érdekből menti meg, ergo nem vár semmit cserébe. 

Szerintem benéztük őt. Nagyon elszánt, bizonyítani akar talán és látja az birodalmi emberi nemtörődömséget, hanyagságot és ez bosszantja. Dedrát tiszteli, valahogy hasonlítanak, csak Dedrának jól jött ki a lépés eddig, neki meg nem. 

Szerintem itt tiszteletnél már többről van szó, de kétségtelenül abból indult. Én sem gondolom, hogy visszautasítás esetén Syrill bekattanna vagy ilyesmi. Neki Dedra a csodálata tárgya, már az is elég, ha megmentheti és segíthet neki a nyomozásban. Szerintem Syrill ezt szeretné a legjobban, ha ketten nyomoznának Cassian után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Szisz írta:

Szerintem semmit. Feltétel nélküli. Ki is mondja, hogy nem kell megköszönnie, nem érdekből menti meg, ergo nem vár semmit cserébe. 

Szerintem benéztük őt. Nagyon elszánt, bizonyítani akar talán és látja az birodalmi emberi nemtörődömséget, hanyagságot és ez bosszantja. Dedrát tiszteli, valahogy hasonlítanak, csak Dedrának jól jött ki a lépés eddig, neki meg nem. 

Ne már sziszkovics. :D Nem láttad hogy néz rá miután megmentette? @NorbiLordi jól írta, állt a cerka ezerrel. Ez Syril részéről már érzelmi kötődés!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Ne már sziszkovics. :D Nem láttad hogy néz rá miután megmentette? @NorbiLordi jól írta, állt a cerka ezerrel. Ez Syril részéről már érzelmi kötődés!

Mindenki magából indul ki. Én ezt nem érthetem. Más vagyok. Nem férfi. Így értem. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

Szerintem itt tiszteletnél már többről van szó, de kétségtelenül abból indult. Én sem gondolom, hogy visszautasítás esetén Syrill bekattanna vagy ilyesmi. Neki Dedra a csodálata tárgya, már az is elég, ha megmentheti és segíthet neki a nyomozásban. Szerintem Syrill ezt szeretné a legjobban, ha ketten nyomoznának Cassian után.

Ezzel inkább tudok azonosulni, mint azzal, hogy "állt a cerka ezerrel". :facepalm: Igen volt feszültség, mert életveszélyes volt a helyzet és kötődés is nyilván kialakul ilyenkor. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Szisz írta:

Ezzel inkább tudok azonosulni, mint azzal, hogy "állt a cerka ezerrel". :facepalm:

Ne legyél prűd! Ez egy ártatlan megfogalmazás volt, ettől nem fog összedőlni a világ. 

 

3 perccel korábban, Szisz írta:

Igen volt feszültség, mert életveszélyes volt a helyzet és kötődés is nyilván kialakul ilyenkor. 

Syril számított erre, az ő tekintete nem akkor alakult ilyenné. Eleve úgy ment oda. De ennek már meg is volt ágyazva a korábbi részekben. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Nute Gunray írta:

Sőt, ahogy Dedra nézett vissza rá, lassan már az ő részéről is.

Nem. Dedra remeg a rémülettől a jelenetben. Biztos hogy hálás Cyrillnek, de minden más (szexuális jellegű) érzelem abban a pillanatban elképzelhetetlen a számomra.

 

Viszont erre már alapozhat Cyrill a későbbiekben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ne legyél prűd! Ez egy ártatlan megfogalmazás volt, ettől nem fog összedőlni a világ. 

 

Syril számított erre, az ő tekintete nem akkor alakult ilyenné. Eleve úgy ment oda. De ennek már meg is volt ágyazva a korábbi részekben. 

 

A világ nem, de az sw világképem igen. Sebaj, volt már ilyen. Folyton összedőlnek. :drink:

Sajnálnám Pszirilt, ha pofára esne megint, talán ezért igyekszem tompítani az éleket.

Persze. A helyzet már előtte is veszélyes volt. 

Szóval nem hiszem, hogy ne tudna megbírkózni azzal, hogy viszonzatlanul rajong. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Két év múlva megtudjuk hogy alakult. :P 

Bárhogy lesz úgy lesz...

Azt hiszem annyi a különbség, hogy én lovagias tettnek látom és nem hősszerelmesnek. Valóban érződik egyfajta vonzalom, amiből bármi lehet és elsősorban a nőn múlik mi az a bármi, mint általában. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A nőn múlik egyértelműen, de Karn romantikus érzelmeket táplál iránta. Szépen írtam? :P 

Igen. Ezt a szót már kerülgettem. Azóta árnyaltam még. Olyasféle dinamikát tudok elképzelni köztük, mint a nyomozós filmek párosainál, ahol plátói az érzelmi rész, ez adja a feszültséget és nincs beteljesülés, egyáltalán vagy hosszú ideig.

Az is ott rezeg a levegőben, hogy bár Dedrának még nem esett le eddig, az ügy miatt ők jó csapat lehetnek, mert hasonlóképp kilógnak a sorból és ez predesztinálhatja őket arra, hogy olyasmit is észrevesznek a sorok közt, amit más nem. Összeadódhatna az erejük.

Psziril akármilyen érzelmeket táplál van olyan higgadt és az ügy miatt elszánt, hogy Dedrában messiást is láthat Andorral kapcsolatos céljai eléréséhez. Benne bízhat leginkább a fehér egyenruhások közül. A bizalom eddig nem volt kölcsönös, mert Syril különcsége és lelkes leselkedése a frászt hozta nemcsak Dedrára, hanem ránk is. Kattantnak látszott, aki bekavarhat.

Abban a mentőakcióban igen felfokozott érzelmek voltak, aminek java az életveszélyből fakad. Emiatt egyfajta kötelék létre is jött köztük. 

 

Mindemellett túlozni fogok, azért lássuk be, akármennyire  távolodtunk a hagyományos sw hangulattól, azért ez nem a szürke 9 és fél 7 :whistle:árnyalata.

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Szisz írta:

Az is ott rezeg a levegőben, hogy bár Dedrának még nem esett le eddig, az ügy miatt ők jó csapat lehetnek, mert hasonlóképp kilógnak a sorból és ez predesztinálhatja őket arra, hogy olyasmit is észrevesznek a sorok közt, amit más nem. Összeadódhatna az erejük.

Szerintem ez lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Donát írta:

Nem. Dedra remeg a rémülettől a jelenetben. Biztos hogy hálás Cyrillnek, de minden más (szexuális jellegű) érzelem abban a pillanatban elképzelhetetlen a számomra.

Ezzel egyetértek, de szerintem itt először vette észre Syrilt, mint férfit. A trauma mellett nagy adag hála volt a szemeiben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cintának hála, üresedés lett. :hb:

1 órával korábban, Nute Gunray írta:

Ezzel egyetértek, de szerintem itt először vette észre Syrilt, mint férfit. A trauma mellett nagy adag hála volt a szemeiben.

Végül is, nem kell leegyszerűsíteni, ezek mind összeadódnak. Nyilván, ha megmentette a hős lovag, akiről azt hitte kinyírja, abból lehet szikra. 

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.