Ugrás a kommentre

Amatőr írók


Milandra

Ajánlott hozzászólás

Aki próbálkozott, vagy netán írt valamilyen történetet, vagy szeretne írni, azokat várom ide ;) Fan fiction (más témában) novella, regény... mindegy, bármi jöhet, a lényeg, hogy ne SW témájú írás legyen! Mivel jómagam is írogatok, ezért szívesen beszélgetnék néhány hozzám hasonló amatőr íróval ;) Lehet, hogy érdektelen lesz a topik, de ezt a kockázatot vállalom.

Szerkesztve: - Milandra
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Odaát az sw.hu-n számos egyén ír folyamatosan novellaszinten, de egyszer "külhoni" témában is tettünk próbálkozást, bizonyos megkötések alkalmazásával, csak sajna érdektelenségbe fulladt.

Milyen jellegű írások voltak ezek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen jellegű írások voltak ezek?

A műfaji keretek nem voltak meghatározva, inkább az, hogy pl egy bizonyos helyszínhez kellett kötni a sztorit, illetve bizonyos tárgyakat, szituációs helyzeteket alkalmazni kellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ami eddig kész vanfan-fictionként, az egy (azaz kettő, és most íródik a harmadik) Stargate sztori, de ezek közül az első 99, a második 124 oldalas, úgyhogy csak linket adok, ahol elérhetők (egyben van a kettő):

http://www.csillagkapu.hu/download/upload/sg-13.zip

 

Illetve van még Star Trekem, Alienem, meg néhány önálló művem, amiket most nem tudok megmutatni, mert az extra valamiért törölte a tárhelyem és ezzel ezekben a pillanatokban szembesültem, úgyhogy el is kapott a harci ideg. ;):D;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Odaát az sw.hu-n számos egyén ír folyamatosan novellaszinten, de egyszer "külhoni" témában is tettünk próbálkozást, bizonyos megkötések alkalmazásával, csak sajna érdektelenségbe fulladt.

A "külhoni" azt jelenti, hogy nem SW témában kellett írniuk?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, örülök, hogy van itt egy-két amatőr író! :) Irigylem azokat, akik már eljutottak odáig, hogy fel is merték tenni az irományaikat egy honlapra! Én állandóan javítgatok, meg változtatgatok, és ráadásul soha nem találom elég jónak, amin dolgozok, szóval egyelőre még nem publikálok. Igaz, van egy-két novellám, ami kész van, de azokat négy évvel ezelőtt írtam, és most, hogy így visszaolvastam őket a minap, hát... az biztos, hogy nem mutatnám meg őket senkinek :| Egyébként már sokszor eldöntöttem, hogy indulok majd pályázatokon, de vagy az volt a baj, hogy nagyon sok megkötés volt benne, vagy nem tudtam olyat kitalálni, ami belefért volna 5-6 oldalba. A mostani írás is elég nagy lélegzetű lesz, ahogy elnézem...

Szerkesztve: - Milandra
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "külhoni" azt jelenti, hogy nem SW témában kellett írniuk?

Igen . :)

Egy honlapról vettük át az ötletet, hogy mi is próbára tegyük magunkat. De mint említettem vagy érdektelenség, időhiány ésatöbbi miatt ez kútba esett. Maradt az sw téma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se nagyon merem kitenni más oldalakra a műveimet, mert most már nagyon megrögzülten rászoktam az sw szerepjátékokra. :) Volt úgy, hogy egy ismerőssel elkezdtünk közösbe egy vérbeli darkos sztorit, de időhiány miatt az is félbemaradt. Kamaszkoromban meg elkezdtem egy saját sci-fi sztorit is, de aztán visszaolvasva állandóan hibákat fedeztem fel benne. :| Szóval nekem nem menne az ilyen nagyobb volumenű "firkálás". :|

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, én sem vagyok elégedett a kamaszkori teljesítményemmel. Nem azért, mert nem tudtam fogalmazni, vagy ilyesmi, csak akkor még hajlamos voltam az utánzásra :) Persze azóta fejlődtem, és kezdek rátalálni a saját stílusomra, ami annak köszönhető, hogy sokat írtam. Remélem, hogy egyszer végre alkotok valami olyat, amivel elégedett leszek, és ki merem majd adni a kezeim közül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szeretek több stílusban is írni. Sőt, gyakran cserélem az egyes szám első személy nézőpontot az egyes szám harmadik személlyel. A történetorientált szerepjátékok amúgy nagyon jók a fogalmazáskészség javítására, illetve a többiek írása által az inspiráció is adagolva van. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt, gyakran cserélem az egyes szám első személy nézőpontot az egyes szám harmadik személlyel.

Huh, én de nem szeretek E/1-ben írni. Nekem túl megkötött, mindig csak az adott szereplő szemszögéből ismertetni az eseményeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sohasem tudom eldönteni, hogy milyen nézőpontból írjam a történetet, bár az a tapasztalatom, hogy jobban tudok írni egyes szám első személyben. Valahogy mindig gördülékenyebben megy az írás, mintha csak sima elbeszélést alkalmazok. Viszont néhány történet esetében meg sokkal előnyösebb, ha nem a főszereplő nézőpontjába helyezkedek bele.

 

Velem is előfordul, hogy mások művei inspirálnak. Egy évvel ezelőtt, amikor elkezdtem az épp aktuális történetem kiagyalását, érezhető volt benne a Harry Potter és SW hatása. Mostanra azonban már átalakult, és kivesztek belőle a fantasztikus elemek, és más miatt lett különleges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huh, én de nem szeretek E/1-ben írni. Nekem túl megkötött, mindig csak az adott szereplő szemszögéből ismertetni az eseményeket.

Igen, valóban ezzel leszűkül a történet kitágítása, főleg ha pl egy grandiózus eseményről írnál. De ha esetleg pont egy szereplőt szeretnél kiemelni egy elmesélés folyamán akkor elég érdekes nézőpontból mesélheted el az eseményeket.

 

 

Hű, remélem érthető amit ezzel közölni akartam. :) Így estefelé csökken a fogalmazási készség. :|

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De egy krimi esetében ez jó módszer, mert így az olvasók is csak annyit tudnak, mint a főszereplő. Bár az igaz, hogy ilyenkor tényleg leszűkülnek a lehetőségek, mert csak egy szálon fut a cselekmény.

Szerkesztve: - Milandra
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De egy krimi esetében ez jó módszer, mert így az olvasók is csak annyit tudnak, mint a főszereplő. Bár az igaz, hogy ilyenkor tényleg leszűkülnek a lehetőségek, mert csak egy szálon fut a cselekmény.

Igen, igen. Sőt, noir sztoriknál ez már szinte "kötelező". A filmhez kéne hasonlítani, azt mondanám ott van a Szellemkutya vagy pl a Sin City is, ahol ugye mindig egy főszereplő szemszögéből követjük az eseményeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, valóban ezzel leszűkül a történet kitágítása, főleg ha pl egy grandiózus eseményről írnál. De ha esetleg pont egy szereplőt szeretnél kiemelni egy elmesélés folyamán akkor elég érdekes nézőpontból mesélheted el az eseményeket.

Hát ez a baj nálam, én mindig több karakter nézőpontjából szeretem elmesélni :|

 

Így estefelé csökken a fogalmazási készség. icon4.gif

Nem csak este :|:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Birodalom visszavág után megírtam a folytatást 1982 táján :| Márcsak nyomokra emlékszem belőle, pl. arra, hogy milyen szakszerűen tudtam értekezni mindenféle műszaki kütyüről, ami az űrhajókon volt, de az eszembe se jutott, hogy Leiából is Skywalkert csináljak...

Sajnos a kézirat elveszett valamelyik családi költözködésnél. De az is lehet, hogy ez inkább szerencse :)

 

Azóta nem pályázok írói babérokra :|

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szeretek több stílusban is írni. Sőt, gyakran cserélem az egyes szám első személy nézőpontot az egyes szám harmadik személlyel. A történetorientált szerepjátékok amúgy nagyon jók a fogalmazáskészség javítására, illetve a többiek írása által az inspiráció is adagolva van. :|

De még mennyire!!!!!!!!

Fél off: :)

 

Mi a barátnőmmel kb 10.-ben elkezdtünk egy fél sw-s történetet. Paródia volt, írtuk vagy két éven keresztül. Volt benne GyU, HP, mindenféle más is. Emlékezetesebb epizódok:

Kviddics meccs nazgúlokkal és jedikkel, a végén tömegverekedés.

Ember Tragédiája átirat a ep6 tróntermes jelenetére. Ezt vittük be irodalom házi doga gyanánt és bejött a tanárnak. Alig bírta visszafolytani a nevetését.

Jedi-lovagi torna, ahol Anakin egy pónit nyer.

Kocsma jelenet Entekkel és Bush-al.

Vader és Luka apasági per a tartásdíjért.....

Fekete mise sith módra..........

Sötöbö, de mindig órán olvastuk és néha hangosan felröhögtünk, egyszer az egyik osztálytársam kezébe került, aki hangosan felolvasta. Mivel csak mi értettük, még inkább hülyének néztek minket vele. A legjobb, hogy rajzoltunk is a történetekhez :|

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Birodalom visszavág után megírtam a folytatást 1982 táján

Ez jó kis játék lehetett, Pildi! :| És arra sem emlékszel, hogy mi lett a vége? Mi még 9.-ben eldöntöttük a barátnőmmel, hogy megírjuk a Rómeó és Júlia happyendesített változatát, de végül nem lett belőle semmi.

 

Mi a barátnőmmel kb 10.-ben elkezdtünk egy fél sw-s történetet. Paródia volt, írtuk vagy két éven keresztül. Volt benne GyU, HP, mindenféle más is.

Erre én is kíváncsi lennék! Jól hangzik a történet! :| A fent említett barátnőmmel mi is találtunk ki paródiákat, csak az a baj, hogy nem írtuk le őket, pedig most jókat lehetne nevetni rajta :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként én is csak szerepjátéba írok, illetve kéne írnom:D Ja és engem is beszerveztek, Oldie volt az.:)

Akárcsak engem :| Úgy látszik, szereti a DINASZTIA tagjait belerángatni a kedvteléseibe :|

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na egy kis részlet:

:evil: A zárojeles mondatok a szöveg fölé írt, a másik kijavítására szolgáló megjegyzések. :evil:

 

A most olvasandó művet csak Irodalmi rohamosztagos felügyeletével olvashatják. Az okozott károkért nem vállalunk felelősséget, reklamálni Darth Vadernél lehet, de nem érdemes. Kis társaságunk céljai a következök: ( Ennek van értelme) ( Nem, de magunknak írjuk) (vagy nem) a vukik védetté nyilvánítása, haha csak vicceltem. Yoda rendszertani meghatározása (Yodapitecus Chlorossus) és alapítványi támogatással egy új tüdőbaszkurátort venni Vadernek. ( Lélegeztetőgép :D ) ( Bénán hangzik :) )

 

A regény-szerű firkálmányt N. A. és O. K. képzelte el.

 

Palpatine a leendő császár és gyakorló sith lord, úgy gondolta, hogy választások lévén, csak úgy tud bekerülni a Galaktikus Szenátusba, ha elnyeri népe jó indulatát. Sokat töprengett, gondolkodott, bár néha nehezére esett, míg kitalálta a legjobb marketing fogást. Olyan elmés tervet eszelt ki, hogy örömében szikrázott egy sort, majd hivatta az egyik seggnya.......izé...tanácsadóját.

-Az Állatketrbe megyünk!- Parancsolta ellentmondást nem tűrően.

-De szenátor úr, mit szólna inkább egy árvaházhoz? A jó nép kedveli a kisdedek galamblelkű védelmezőit........-

-Az nem jó!- Sidious megszellőztette parókáját, kicsit beffülledt a csuklya alatt ugyanis. -Egyrészt, azok folyton bömbölnek, másrészt.....szerinted, ha ilyen fejjel közéjük megyek akkor?! Még a végén csoportos öngyilkosságra vetemednek azok a roha....khm...kedves kölykök!- Legyintett a jövendőbeli császár.

 

A döntés megszületett. Palpatine és vagy ötven holo-riporter karöltve korzózott a kietlen ketrecek között. ( Kiváncsi voltam, mennyire tudok alliterálni, Bécsnek büszke vára :P )

 

 

Yoda, bár nem igazán mozdult ki a jeditemplomból, mégis kivételt tett. Vágyott a friss? szmogos Coruscanti levegő után, amit a szellőztetők jótékonyan megszűrtek előle. Édeskés illatú meditálóhelysége nyomasztotta, almás vizipipájától a rosszullét kerülgette. Vissza a természetbe, gondolta, így a város egyetlen menazsériája felé botorkált a védett mahagónifából készült botjával, minek kivágásakor agyon csapott egy favágót és egy egész ökoszisztéma halt éhen. Igen a jedik kerülik a fényűzést és csakis a jót cselekszik, nézett homályos, füves tekintettel a segédeszközre. Na mindegy! Unalmasrésztízoldal, végül ő is elérte célját. Vett egy zacsi állatcsemegét és bevetette magát a kisállat simogatóba. Az ugri-bugri barikák, a folyamatosan múzó borjú, a k........tt büdös kis malacok és a sunyi struccok teljesen elbűvölték. Lelki békéjét megtalálva, lelkesen szórta nekik a csemegét, mígnem egy hirtelen rántást érzett gallérjánál. (Csuklyája van, de nem lényeg :| ) (Ez egy kifejezés! :P ) Valaki grabancon ragadta és elemelte a földtől.

 

-Nálunk, nagyon kedves gesztus, hogy a híres emberek, mint ön, örökbe fogadnak egy lényt és havonta egy csekély összeggel támogatják az etetését.- Magyarázta a menazséria igazgatója. Palpatine-t nem hatotta meg az ötlet, sőt. Kezdett émelyegni a tömény trágya szagtól. Sajnálta, hogy nem a sötétkék csuklyás köntösét hozta magával, akkor az arcába húzhatná a kapucnit és gázállarcként használhatná.

-Nos itt van ez az aranyos bébi rancor...........- A leendő császár szerint a dög minden volt, csak nem aranyos, ugyanis a ketrec rácsain élezte a fogait.

-Akkotr ez a ritka cet faj?- Még mit nem, gondolta Sidi. A csuklyám is rámenne azz etetésére.

-Esetleg nincs valami kisebb?- Látva a csodálkozást az igazgató arcán, kiegészítette önmagát.- Tudja olyan kis szőrös mütyür, ölelgetni való fenevad.........-

-Oh! De egy gidához mit szólna kegyed?- ( Ilyet csajokra használunk alga :| )( Nem fejtem ki, mert megsértem vele sws lekivilágodat :P ) A karámból kiemelt egy kecskét, ő így hitte.....

-Simogassa meg, ő olyan édes.- Palpi undorral nyújtotta kacsóját a kicsi buksija felé. (Ja hölgyeknél, ugye :P ) ( Te kezdted :P ) Yoda tehetetlenségében, még egy bölcs idösödő jedi sem szereti ha emelgetik bele harapott a felé nyúló kézbe.

-Á a sötétségit!- Sipákolt Sidike. ( Ez valami új név változat? :yeah: )Nem ismerte fel támadóját, ellentétben a mesterrel. Yoda gyorsan kereket oldott, kfelhős viszonyát Palpatinnal nem akarta továb borusítani.

 

 

Stílus gyakorlat Oldinek és MissKardeenak! Melyiket írtam én és melyiket NA? :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.