Ugrás a kommentre

Charles Soule: Shadows of Starlight


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

Még a Celebrationön jelentették be a 3. fázis néhány címét, többek között volt egy cím nélküli is. Nos, ma felfedték a címét, ami a Shadows of Starlight címet kapta. Charles Soule írja ezt a 4 részes miniszériát, amely elmeséli, hogy mi történt a hőseinkkel és Marchion Ro karakterével az első és a harmadik fázis közti egy évben. :)

 

Az első szám októberben fog érkezni.

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szuper jó. Nagyon várom. 

 

Á, olyan jó érzés izgatottan várni a 3. fázisra, a 2. kapcsán sajnos semmi ilyet nem érzek. De alig várom, hogy megismerjem a megkedvelt karakterek történetének folytatását <3

 

Közben találtam egy nagyobb felbontású képet.

 

received_647294280187875.jpeg

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
  • 2 héttel később...
  • 3 héttel később...

Hát, srácok, Soule nem sokat tökölt ezzel a képregénnyel :D

Nagyon megütött látni, ahogy a Jedi Rend rálépett arra az ösvényre, ami tudjuk, hova vezet, amit láttunk a filmekben. 

Spoiler

Ahogy átalakul a Rend. Hogy inkább harcosokká teszik őket, mint az Erő őrzőivé. Ahogy a szorongatott helyzet miatt átalakítják az új fénykardmarkolatokat, és a díszesebb kialakításokat felváltják azok a "hengerek", amik ott is maradnak velük innentől kezdve.

A történet nagyon sötéten indít, de nagyon megfogott az első oldaltól az utolsóig, és nagyon olvastam volna tovább. Yoda meglepően nagy szerepet kapott az első fázishoz képest, és nem tudom teljesen eldönteni, hogy kedvelem-e vagy sem. Elég elbizakodott, és ennek elég komoly ára lett (a kötetben és később is).

 

Nagyon erősen indít a 3. fázis, ami kicsit talán kevésbé tetszett, hogy komoly időugrásokkal halad a történet. Egy hónappal a Csillagfény után kapunk egy mini-sztorit, aztán pár oldal után ugrunk megint egy hónapot, a következő oldalon pedig megint egyet. Kicsit emiatt elnagyoltnak éreztem a kötetet, de az elsődleges feladatát, hogy összekösse az első és harmadik fázist, tökéletesen ellátta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap én is elolvastam, nekem is nagyon tetszett, újra meghozta a kedvem az érára. :D

 

Hát ebben az első számban volt minden, ami szem-szájnak ingere. Nagyon jól összeköti az első fázist a harmadik fázissal és én különösen örültem annak, hogy mennyire kifizetődő volt elolvasnom a főbb 2. fázisos történeteket. 

Yoda most már komolyabb szerepet kapott és végre megtudjuk ebből a számból, hogy hova is tűnt a nagymester az első fázis nagy részében, valamint kiderül, kit rejt a rejtélyes alak, akit Yodával láttuk a Midnight Horizon végén.

Spoiler

Azlin nagyon meglepett, mint a rejtélyes figura. A karaktere hatalmas összeköttetés a 2. fázissal, hiszen ő az, aki Kevmo és Zallah halálának ügyében elkezd nyomozni, majd a Bánat Éjszakáján szembekerül a Névtelenekkel, ezáltal utat engedve a sötétségnek, ami bekebelezi őt. Durva volt látni, hogy mi is történt vele az eltelt egy és fél évszázadban. Az is remek kis kapcsolódás az előző fázissal, hogy a middle grade könyvek is kaptak egy kis jövőképet, miszerint Dass leszármazottai megjelentek a történetben... sajnos csak azért, hogy Azlin végezzen velük! Brutális volt.

 

Az is durva, hogy már itt elkezdődött a jedik militarizálása, a fénykardok egységesítése, a fiatalok lovaggá ütésének felgyorsítása. Van itt egy kis cameo amúgy Amadeo személyében, aki az egyik Tales of Light and Life történetben (The Call of Coruscant) tűnt fel először.

Nagyon várom a folytatást, ami az infók szerint Elzar és Avar szemszögén keresztül fogja bemutatni azt a pár hónapot, amit ez a történetszám is elmesélt.

 

Közben pedig itt van lefordítva az elveszettek, kékkel az eltűntek és pirossal az elhunytak listája. :)

22TtBMN.jpeg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Tegnap én is elolvastam, nekem is nagyon tetszett, újra meghozta a kedvem az érára. :D

 

Hát ebben az első számban volt minden, ami szem-szájnak ingere. Nagyon jól összeköti az első fázist a harmadik fázissal és én különösen örültem annak, hogy mennyire kifizetődő volt elolvasnom a főbb 2. fázisos történeteket. 

Yoda most már komolyabb szerepet kapott és végre megtudjuk ebből a számból, hogy hova is tűnt a nagymester az első fázis nagy részében, valamint kiderül, kit rejt a rejtélyes alak, akit Yodával láttuk a Midnight Horizon végén.

  Spoileres tartalom megtekintése

Nagyon várom a folytatást, ami az infók szerint Elzar és Avar szemszögén keresztül fogja bemutatni azt a pár hónapot, amit ez a történetszám is elmesélt.

 

Közben pedig itt van lefordítva az elveszettek, kékkel az eltűntek és pirossal az elhunytak listája. :)

22TtBMN.jpeg

Így legyen ötösöm a lottón:

Spoiler

Az edge of balance Precedent elolvasása után szinte biztos voltam benne, hogy az a rejtélyes alak akivel Yoda visszatért, főleg az alak viselkedése alapján, az Azlin lesz. Csak nem nagyon mertem leírni sehova, lévén, hogy fajilag ember, hogyan él még 150 év múlva is, de gondolom erre lesz majd infó, hacsak már nem volt ebben a számban, de én megvárom majd magyarul az elolvasást :D

szóval ez most eléggé felcsigázott, brutálisan várós ez a fázis.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, ByRoT írta:

Így legyen ötösöm a lottón:

Spoiler

Nekem sajnos (még) kimaradt az a manga - ahogy a Dark Horse képregény is Sav-al - szóval picikét meglepett a behozása. De teljesen érthető.

 

Amúgy meg hogy miért sikerült elélnie eddig? Nos, a sötét oldalt szívta magába és mind tudjuk: "the dark side of the force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural" :D

 

Ja és nem tekint magára sithként - fura is lenne - de megnevezi őket is. Csak nem így kapnak tudomást Yodáék a kettő szabályáról?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Bence1997 írta:
  Spoiler elrejtése

Nekem sajnos (még) kimaradt az a manga - ahogy a Dark Horse képregény is Sav-al - szóval picikét meglepett a behozása. De teljesen érthető.

 

Amúgy meg hogy miért sikerült elélnie eddig? Nos, a sötét oldalt szívta magába és mind tudjuk: "the dark side of the force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural" :D

 

Ja és nem tekint magára sithként - fura is lenne - de megnevezi őket is. Csak nem így kapnak tudomást Yodáék a kettő szabályáról?

 

Ez bennem is felmerült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Közben pedig itt van lefordítva az elveszettek, kékkel az eltűntek és pirossal az elhunytak listája. :)

22TtBMN.jpeg

És mi már tudjuk, amit a Jedi Rend még nem. De Orbatuk és Nooran is meghalt az első fázis fináléjában. Meg talán Goonral is, nem? Benne most nem vagyok biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes ez a Guardian protocol amit bevezettek, de az is kiderült, hogy nem ez az első alkalom rá. Gondolom ezelőtt még az Old Republic érában alkalmazták legutóbb. Mivel innen nincs messze az Acolyte, onnan meg az EP 1, így ez indította el a folyamatot ami által bezárkózottá váltak a Jedik. Mindig érdekeltek az elhagyott jedi helyőrségek amik képregényekben/könyvekben bukkantak fel, hogy miért hagyták ott a jedik (ha jól emlékszem Luke is talál egyet a HR érából). Most már ezt is tudjuk, hogy ideiglenesen droidok vették át a helyüket, gondolom utána már sose tértek vissza. Amire kíváncsi vagyok, hogy végeredményben a Sith rendezte e így, vagy csak kihasználták az adódó lehetőséget? Lehet az Acolyte-ból kiderül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, kdani20 írta:

És mi már tudjuk, amit a Jedi Rend még nem. De Orbatuk és Nooran is meghalt az első fázis fináléjában. Meg talán Goonral is, nem? Benne most nem vagyok biztos.

Őróla tényleg csak annyit tudni, hogy eltűnt, nem tudni, hogy életét vesztette-e vagy sem.

 

2 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Amire kíváncsi vagyok, hogy végeredményben a Sith rendezte e így, vagy csak kihasználták az adódó lehetőséget? Lehet az Acolyte-ból kiderül.

Nehezen hiszem el, hogy a Sitheknek bármi köze lenne Marchion bosszúhadjáratához. Hasznot húzhatnak belőle majd a későbbiekben (esélyes, hogy az Acolyte ebbe jobban belemegy), de egyelőre nem érzem, hogy itt most a sithek bekerülnének a játékba.

Spoiler

Bár Azlin megemlíti a sitheket is, bár azt most inkább csak úgy tudnám jellemezni, hogy nem tartja magát abba a körbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
On 10/7/2023 at 7:37 PM , Bence1997 said:

Nehezen hiszem el, hogy a Sitheknek bármi köze lenne Marchion bosszúhadjáratához. Hasznot húzhatnak belőle majd a későbbiekben (esélyes, hogy az Acolyte ebbe jobban belemegy), de egyelőre nem érzem, hogy itt most a sithek bekerülnének a játékba.

Ennek egyelőre én sem látta jelét az általam olvasott THR kiadványokban, azonban a névteleneknek olya ereje van, ami nem csak a jedik, hanem a sithek létét is veszélybe sodorja. Emiatt én azt sem tartom teljesen kizártnak, hogy a saját létük védelmének az érdekében a sitheknek valamilyen rejtett módon be kell avatkoznia majd ebbe a konfliktusba, nehogy Marchion a névtelenjeivel túl nagy hatalomra tegyen szert. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 10. 23. - 14:46, Iqvi írta:

Ennek egyelőre én sem látta jelét az általam olvasott THR kiadványokban, azonban a névteleneknek olya ereje van, ami nem csak a jedik, hanem a sithek létét is veszélybe sodorja. Emiatt én azt sem tartom teljesen kizártnak, hogy a saját létük védelmének az érdekében a sitheknek valamilyen rejtett módon be kell avatkoznia majd ebbe a konfliktusba, nehogy Marchion a névtelenjeivel túl nagy hatalomra tegyen szert. 

Szerintem az egész helyzetből jól jöhetnek ki, csupán csak annyi a dolguk, hogy hagyják Marchiont egy kicsit tombolni a szörnyeivel és hagyják, hogy a jedik intézzék el ezt a tényezőt. Beavatkozni én csak úgy tudnám őket (ne feledjük, összesen 2 sithről beszélünk, akiknek nevei ismeretlenek a számunkra, az Erőben való jártasságuk is kitudja milyen lehet), ha tényleg sz*r helyzetbe kerülnének és Marchion megtudja a létezésüket és utánuk menne, de egyelőre nem igen tudjuk, hogy min munkálkodnak az Erő sötét követői. Marchion a saját szakállára dolgozik, elődjei munkáját viszi tovább, a sithek nem igen jelentek meg. Egyelőre még azt is kizártnak tartom, hogy a Köztársaság berkeiben tevékenykednek, az szerintem majd csak évtizedekkel később történik majd meg. Szóval én úgy tudom elképzelni, hogy a sithek beültek egy moziba és végignézték, hogy az ellenségeik miként csapdosták szét a kellemetlen tényezőket, közben popcornt ettek és jawa juicet kortyolgattak. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont a sithek terve nem csak akkor kerülne veszélybe, ha Marchion tudomást szerezne a létezésükről, hanem ha ,,csak egyszerűen" megbuktatná a Köztársaságot és a Jedi Rendet. Ebben az esetben még könnyű dolguk lenne akkor, ha ez a két intézmény csak simán megbukna, és a helyükre egy széttöredezett, anarchkus galaxis lépne. Viszont mi történne ha a Köztársaság és a Jedi Rend meguukna most? A galaxis egy olyan anarchikus állapotba süllyedne ahol a legerősebb frakciónak olyan fegyvere van, ami minden erőhasználót képes megölni, és nincs is ellene ismert fegyver. Ez esetben a sithek hatalmi tervei is veszélybe kerülnének, mert sokkal nehezebb lenne átvenni az uralmat a galaxis fölött a névtelenek létezése miatt. A beavatkozást én úgy gondolom, hogy a sithek, biztosítva a terveiket, valamilyen proxyjukon keresztül beavatkoznának a háborúba, akár technológiai vagy esetleg katonai segítséget is nyújtva a Köztársaságnak, mondjuk egy vállalat maszkja mögött. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencsére az a helyzet, hogy az államforma és annak védelmezői teljesen megsemmisülnének, nem történt meg. :D

 

De értem mit mondasz, abban a helyzetben én is eltudnám képzelni, hogy a sithek akcióba lendülnének, de mondom: egyelőre nincs rálátásunk, hogy mit is cselekszenek a sithek ebben a korszakban. Vajon már most is a Köztársaság berkein belül garázdálkodnak és csűrik-csavarják a dolgokat, vagy inkább még az árnyékban ténykednek? Milyen hatalom összpontosul a birtokukban? Ha a nihilek tényleg nagyon veszélybe sodornák a jelenleg legnagyobb hatalommal bíró államot, akkor a sitheknek biztos, hogy van annyi erőforrása (legyen az vállalati vagy katonai segítség), amivel megoldanák a problémát?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Na elolvastam én is az első számot. A rajzolás nagyon tetszett, és az időugrások sem voltak annyira zavaróak mint amennyire gondoltam őket, hogy lesznek. A történet nagyon jó volt, Alzin Reel karaktere is nagyon jó volt, meg a jedik reakciója is a Nihilra, meg a tanácsé Alzinra. Várom a második számot. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Shadows of Starlight #2 - az első számot jobbnak tartom ennek az elolvasása után, de ez se szégyenkezhet, bár a rajz néhol nekem nagyon gyatra volt, különösen Elzar ábrázolása.

 

A történetből megtudhatjuk, hogy mi is történt Avarral - és egy kicsit érintve Elzart is - a Starlight pusztulása után. Ugye azt tudjuk, hála a 3. fázisos nyitószövegeknek, hogy a Hetzal hőse valahogy az Okklúziós Zónába kerül. Nos ebből a számból ezt végigkövethetjük. Ez a füzet azt is bemutatta, hogy milyen a Nihilek világában élni. Itt igazából szabadság van, ezt Marchion már korábban is mondta, itt viszont ezt látjuk is. Persze nem fenékig tejfel a helyzet, de a nihilek itt tényleg átmentek egy változáson. Már a kiadott adatlapokon is érdekességként tűnt fel, itt viszont meg is mutatkozott a dolog:

Spoiler

Viess jedi vadászai tényleg minden túlélő jedit próbál elkapni. Ha az emberek a jediket feladják vagy nem segítenek nekik, akkor a nihilek barátaiként békén lesznek hagyva, sőt, talán még jutalmat is kapnak. Ha viszont jedikkel paktálnak le, na akkor abból semmi jó sem sül ki. Amit leműveltek az Allardon, az durva volt.

 

Most már nagyon kíváncsi vagyok az Eye of Darkness-re, mert ez a szám felkészített rá. Bring it on! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Shadows of Starlight #3 - a harmadik szám Bell karakterére fókuszál, ugyanakkor lefekteti az alapokat a The Eye of Darkness című könyvhöz. Kicsit sajnálom, hogy ez a miniszéria nem előbb jött ki, mint a könyv, mert így ami például ebben a számban történt, érdekes volt, de erre már voltak utalások Mann regényében.

 

Aki szeretné elolvasni ezt a képregényt, annak először ajánlom a szeptemberi antológia-kötet elolvasását, mert például ebben a történetben átugorjuk Bell történetét és rögtön az antológiás történet után vesszük fel a fonalat. Szóval aki szeretné, hogy mi is van a szőrös barátunkkal, az menjen regényt olvasni, utána olvassa el ezt. :P

Aminek örültem, az, hogy végre képet kaptunk, miképp néz ki

Spoiler

Melis Shryke és az ő hajója, amivel sikeresen elfogták Vetert, ami azért fontos, mert rögtön azzal kezd George Mann regénye, hogy Vetert elfogták és egy cellában várja az ítéletét.

 

Ha belegondolok, roppantúl érdekes lesz majd az utolsó szám, ami - a borítót látva - Marchionra és ezzel együtt gondolom a nihilekre fog fókuszálni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Szerintem a többi képregény nagyobb veszélyben van. Mármint az ilyen Yoda, meg Han Solo, meg Sana Starros, vagy épp az a Jedi visszatérhez kiadott gyűjteményes kötet. Vagy még akár a fősodor is, mert elképesztő mennyire érdektelenség veszi körül itthon.

 

Szerintem a Legendák mellett a THR képregényeknek van a legnagyobb esélyük megjelenni magyarul. De abból most a 2. fázis jön előbb 3 kötettel. 

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.