Ugrás a kommentre

Főtábla döntő 1: Darth Maul vs. Plo Koon


Donát

Főtábla döntő 1 - Star Wars Winter Madness  

23 felhasználó szavazott

  1. 1. Ki jusson tovább?


A szavazás lezárult


Ajánlott hozzászólás

Plo mester is örvend némi kult státusznak, és az élőszereplős karrierje során csak 2-3 mondattal mond kevesebbet Maulnál. ;)

Szóval döntsön az, ami az animációs karrierjüket illeti. 

Maul kapja a voksot. Nem is csak a fentiek alapján. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Plo mester is örvend némi kult státusznak, és az élőszereplős karrierje során csak 2-3 mondattal mond kevesebbet Maulnál. ;)

Van az 10 mondat is, mivel Maul a Solóban igazi locsifecsi. :lol:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez azért egy jó párharc, amit csoli is pedzegetett, hogy mindkettejükről el lehet mondani, hogy elsősorban az animációs produkciók tették őket igazán háromdimenzióssá abból a kissé papírmasé figurából, amit az élőszereplős feltűnésük képviselt. Mondjuk, ha őszinte akarok lenni, már az alapján is valószínű Maulnak adnám a voksomat, mert egy ikonikusan badass gonosz volt a megjelenésével, a szótlanságával, a harci stílusával (anno a Baljós előtt csak Vadert láthattuk sithként vívni és az ő darabos mozgásához képest Maul dinamizmusa egészen újszerű volt). Még gyerekként voltam farsangon is Maul, úgyhogy ő nagyon emlékezetes volt számomra, de azért Plo Koon mellett sem mennék el szó nélkül. Ugyan ő szó nélkül maradt a filmek jelentős részében (most hirtelen nem is rémlik, hogy egyáltalán beszélt e), de nekem nagyon tetszett ez a karakter, ahogy kinéz, olyan igazi Star Wars-os. Egy olyan fajt láthattunk általa, ami tényleg idegennek hat, nem az ami sokszor előkerül a Star Trekben, hogy szinte egy az egybe úgy néznek ki az idegen fajok, mint az emberek, csak minimális eltéréssel. A Jedi Academy-ben szinte mindig Kel Dorral voltam, mert annyira tetszett ez a faj.

 

Ettől függetlenül csak a filmes szereplésüket tekintve nem mondanám egyiket sem igazán jó karakternek. Mindent egybevéve Plo Koonról a menő maszkja maradt meg leginkább bennem, meg ezek a nőgyógyász ujjak. Maul nála valamivel emlékezetesebb volt, de nem sokkal. Aztán jött a TCW, meg Maul esetében a Rebels és sokat változott a véleményem mindkettőről. Plo mester egy szimpatikus jedi lovag volt, akit egy olyan "nyugodt erőként" tudnék jellemezni, aki mindig higgadtan, éleslátóan próbál a problémkhoz hozzáállni. Ahogy kezelte a Boba Fett ügyet, vagy ahogy tanítgatta Ahsokát az nagyon tetszett, jó páros voltak. Maul viszont teljesen más megvilágításba került. Azt talán nem mondanám, hogy Sidioushoz hasonló bábjátékos, de egy nagy machinátor és manipulátor vált belőle, aki úgy tudja mozgatni a bábukat, ahogy csak kevesen. A Trónok Harcás hasonlatot megint elővéve a játékosokról és a bábukról, ő a játékosok közé lépett, úgy hogy korábban abszolút bábunak tűnt és azért azt tegyük hozzá, hogy Palpival nem egy ligában játszik. Mégis az ő szála, az alvilági mesterkedései fantasztikusak voltak a sorozatokban, a végére talán egy kicsit el lett húzva a karaktere, de egy szép ívet írt le és ért körbe a sorsa. Maul egy baromi jó karakterré vált, majd írok még róla, van egy olyan érzésem, hogy látjuk még, úgyhogy egyértelműen Maul!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én azt is írtam, de úgy néz ki, a telefonomnak jobban tetszett az általa kitalált szó, Csak nekem nem szólt erről. :D 

Én meg jól olvastam. Nem tűnt fel. De szép ez, mikor átvàg egy gép, az agy meg visszajavít. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hivatalos végeredmény:

 

Darth Maul - 19

Plo Koon - 4

 

Ezzel Plo Koon 67 ponton és 3 győzelmen zárt, Darth Maul 60 ponton és 2 győzelemről folytatja majd ősszel. 

 

Darth Maul ellenfele a főtáblán Kylo Ren / Ben Solo lesz. Ezzel kialakult az első főtábla párosításunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nevetséges, hogy eddig a számok alapján jobban teljesített Plo mint Maul. :lol: Mondjuk Kylo ellen annyi esélye lesz Maulnak, mint most Ploknak ellene. 

"Abban ne légy olyan biztos!" ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.