Ugrás a kommentre

Vélemények és javaslatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A másik rendszernél is egyet kell kattintani. PErsze én megértem, ha nem akarjáktok ezt az új verziót, hisz három éves megszokást kellene felrúgni. Sajna az sw.hu fóruma erre a tematikára szoktatott rá minket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

könyvet se úgy olvasok, hogy a végéről kezdem és megyek felfelé, hanem fordítva. Ez persze ízlés kérdése, csak gondoltam elmondom én is az álláspontom ezzel kapcsolatban.

 

Egy könyv Egy szép nagy hozzászólás, nem egy állandóan bővülő fórum. Magukat a hozzászólásokat már mi is fentről lefelé olvassuk, és nem visszafele. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De - már persze ha nem bénázol :) - akkor mindenképpen csak egyet kell kattintanod. Nem értem, neked miért kell ennyit kattogtatni.

 

 

Nem tudom mit kell ezt túlragozni. Ha most megnyitom bármely topicot, rögtön a legutolsó hsz kerül elém, amire jobbik esetben nyomban reagálni is lehet. Rosszabbik esetben az évekkel ezelőtti ( amire per pillanat nem sok szükség van) és lehet keresgélni azt a funkciót, mellyel a legutolsó hsz végre elő kerül. Sajna sok fórumnál lehetetlen egy kattintással ez elintézni, mert még a legutolsó oldalakig is végig kell kattintgatni hármasával-négyesével a lapszámokat, mert nincs más funkció.

Szerintem nem szégyen az egyszerűség. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajna az sw.hu fóruma erre a tematikára szoktatott rá minket.

Az első fórum, ahol megfordultam, szintén úgy működött és működik ma is, hogy a legfrissebb hsz van a lap tetején, vagyis más fórumokon is elterjedt ez a verzió, nem csak az általad említetten (no, nem kell mindjárt arra fogni mindent :D) :) Mintha még a Heroes fóruma is így működne, legalább nem emlékszem, hogy másképp lett volna.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint innen majdnem mindenki, én is oda jártam a legtöbbet régen, így ott szoktuk meg ezt a formát. Ebben nincs semmi 'ráfogás'. Közben találtam pár milyénkhez hasonló fórumot. pl. index. :) Bár ott a számozás is rendben halad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy itt téma nézetben milyen számot ír a hozzászólás sorszámához, az teljesen lényegtelen, ugyanis ha rákattintotok, akkor a linkben a megfelelő hozzászólási azonosító kerül beillesztésre.

 

Lényegében azért lenne jó ha látnánk az aktuális hsz számot, mert akkor lehetne kép róla, hogy mennyire akítv a topik, mennyi hsz-nél járunk, és jobban is nézne ki, mintha mindig az egyes van elöl. Ha ezt a 'fordított' számozást megcsinálod, megemelem a kalapom előtted. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom mit kell ezt túlragozni. Ha most megnyitom bármely topicot, rögtön a legutolsó hsz kerül elém, amire jobbik esetben nyomban reagálni is lehet. Rosszabbik esetben az évekkel ezelőtti ( amire per pillanat nem sok szükség van) és lehet keresgélni azt a funkciót, mellyel a legutolsó hsz végre elő kerül. Sajna sok fórumnál lehetetlen egy kattintással ez elintézni, mert még a legutolsó oldalakig is végig kell kattintgatni hármasával-négyesével a lapszámokat, mert nincs más funkció.

Szerintem nem szégyen az egyszerűség. :P

Te ragozod túl. Egyszerűbb az egy kattintásnál nem tudom mi lehet. És itt akár így van a rendszer, ahogy most, akár fordítva, a fórum fő oldaláról - nem a híroldalról - egyetlen kattintással rá lehet menni a legfrisseb hozzászólásra. Sőt, bárhonnan elérhető az "Új hozzászólások" funkció, ahol még keresgélned sem kell lépni, egyből összegyűjt neked minden olyan topikot, ahol új hozzászólés van, ott meg aztán rá kell kattintani az "utolsó hozzászólás"-ra. Ez két kattintás. És ez működik, ha 1000 új hozzászólás van, de akkor is, ha csak 1. Szóval, magyarázd már meg nekem, mi nálad ez a "lehet keresgélni azt a funkciót, mellyel a legutolsó hsz végre elő kerül" dolog, mert komolyan nem értem, miért kattintasz te n+1-szer, meg keresgélsz új hozzászólásokat. Hát mit kell ezen keresgélni? Az előző motornál is létezett. Az utolsó hozzászólás a funkcoó már az swsaga indulása óta elérhető, és nincs elrejtve. De ez a jelenleg futó motor van az abydosgate-en és az avpuniverzumon is, és ott felülről lefelé megy, és érdekes, ott sem kell egynél, max kettőnél (ha az új hozzászólást használod, akkor kettőt kell, de én nem használom azt) többet kattintani. És ezt csak pár éves tapasztalat mondatja velem. Szvsz itt csak a megszokás a kérdés, mert technikában, hozzászólások megközelítésében semmi eltérés nincs. És szerintem megszokni sem tartana az örökkévalóságig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem érted, én pont ezt kérdezem, hogy neked miért kell keresgélni az új hozzászólást, mikor van egy funkció, ami egyből odarepít?

 

 

Te nem érted. Minek annyi funkció, minek túlspilázni mindent? Ha fellépek valahová ne az legyen, hogy "ezernyi" funkcióbizbaz közt kelljen keresgélnem. Így is örülök ha átlátom az oldalakat; azt, hogy hol nyitok meg valamit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te nem érted. Minek annyi funkció, minek túlspilázni mindent? Ha fellépek valahová ne az legyen, hogy "ezernyi" funkcióbizbaz közt kelljen keresgélnem. Így is örülök ha átlátom az oldalakat; azt, hogy hol nyitok meg valamit.

Jaaaaa... hogy neked a funkciók mennyiségével van a gondod. Jó, így már világos. Eddig úgy jött le, hogy nem is használod, és nem is akarod, csak mert nem úgy szoktad meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te nem érted. Minek annyi funkció, minek túlspilázni mindent? Ha fellépek valahová ne az legyen, hogy "ezernyi" funkcióbizbaz közt kelljen keresgélnem. Így is örülök ha átlátom az oldalakat; azt, hogy hol nyitok meg valamit.

 

De nem kellene sehol keresgélned csak egyel odébb kattintani és kész. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én eddig minden fórumon, ahol megfordultam, ilyen sémával találkoztam (index, sw.hu, swsaga.hu, lost.hu) és nagyon nehéz lenne megszokni az újat. Számomra ez rögzült idestova 5-6 éve már, és engem speciel egyáltalán nem zavar, hogy mindig az 1-es virít a téma elején (elvégre az a No.1, azaz a legfrisseb.) Ha pedig valaki a topik aktivitására kíváncsi, elég, ha csak felszorozza 50-nel (vagy amennyi hsz be van neki állítva oldalanként) az oldalszámot, és már meg is van. Nekem sokkal többet számít a megszokás, mint a számozás.

 

Egyébként ha aktivitást akarunk vizsgálni, elég egy pillantást vetni az oldalszámra :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokkal jobb ha a legújabb hozzászólás van legelől, és nem az a legutolsó.Így egyből látom.Borzalmas lenne ha nem így lenne.

 

Tök mindegy hol van mert ha rákattintasz a linkre, akkor úgy is oda dob ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem mindegy hogy a legelső oldal legelejére ahol az utolsó hsz van, vagy az utolsó oldal legelejére ahol az utolsó hsz fölötti hsz-ek vannak.

 

Jaj de nehéz a felfogásotok. Ha a hozzászóló nevére, vagy a legutóbbi hsz linkjére kattintasz, akkor a legfrissebb poszt jön(ne) elő. Nem igaz, hogy ezt nem lehet felfogni!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj de nehéz a felfogásotok. Ha a hozzászóló nevére, vagy a legutóbbi hsz linkjére kattintasz, akkor a legfrissebb poszt jön(ne) elő. Nem igaz, hogy ezt nem lehet felfogni!

 

 

 

De fel lehet fogni.De sokkal egyszerübb, ha legelől a legfrissebb van.Minek bonyolítani?Szinte mindegyik fórum így működik.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó ez a vita! :)

 

Ody, szerintem túl rövid ideig változtattad meg a sorrendet, így most legtöbben elméletben ellenkezünk az újító szándékkal. Én pl. épp nem voltam itt abban a félórában. Legalább egy napig kellene tesztelni, hogy mennyire bonyolult elérni azt, amit az ember szeretne. :P

 

(vagy most ezzel forradalmat robbantok ki ? :P :P)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most azért állítottam át, hogy Pildi megnézze milyen így. :P Nekem végülis az számít, hogy Ti hogy szeretnétek.

 

Köszönöm a lehetőséget, Ody, ugyanis én az első tesztet nem láttam. :P Kicsit próbálgattam most így, és szerintem technikailag nem rosszabb semmivel, mint a régi, egy kattra jön a legfrissebb hsz, csupán azt kell megszokni, hogy másként néz ki a képernyő, az alját látjuk. :)

Viszont egyetlen pici szépséghibája van a dolognak: így sokszor nem látszanak a szép bannerek. :D És ez az első igazi érv számomra amellett, hogy maradjon a régi rendszer!

(most végre úgy mondok véleményt, hogy láttam a gyakorlatban ezt a verziót is :P )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.