Ugrás a kommentre

Ahsoka Tano


Dzséjt

Ahsoka a Rebelsben  

48 felhasználó szavazott

  1. 1. Szerinted jó ötlet volt behozni Ahsokát a Rebelsbe?

    • Igen
      42
    • Nem
      0
    • Majd meglátjuk
      6


Ajánlott hozzászólás

Ahsokának előbb-utóbb meg kell halnia, és szerintem akkor már inkább azelőtt, hogy a Lázadás megalakul. Mondanám, hogy jó lenne, ha ő lenne az egyik alapítója, de attól tartok, a TFU-fanok megköveznék akárki vesse is fel ezt az ötletet a Skywalker-ranchon. Pedig őszintén szólva több értelme lenne, mint a játék-sztorijának :D

Előbb-utóbb jó, hogy meg kell halnia. :P

Annak viszont nem látom akadályát, hogy a Lázadás idején is életben legyen. Obi-Wan is élt, Yoda is virult, mégis, gyakorlatilag közük nem volt a Lázadás megalapításához. Ahsokáról a forrófejűsége ellenére el tudom képzelni, hogy később átértékeli a dolgokat és belátja, hogy elrejtőzve, de életben többet ér, mint ha hősködni kezdene. Olee Starstone is ilyen lány volt és bár nehezen, de ő is belátta ezt. Ahsoka miért rohanna minden áron a halálba? Nem egy példa volt már arra is, hogy ő fogta vissza Anakint. Ez szerintem mindenképp arra utal, hogy szükség esetén képes józanul dönteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előbb-utóbb jó, hogy meg kell halnia. :P

Annak viszont nem látom akadályát, hogy a Lázadás idején is életben legyen. Obi-Wan is élt, Yoda is virult, mégis, gyakorlatilag közük nem volt a Lázadás megalapításához. Ahsokáról a forrófejűsége ellenére el tudom képzelni, hogy később átértékeli a dolgokat és belátja, hogy elrejtőzve, de életben többet ér, mint ha hősködni kezdene. Olee Starstone is ilyen lány volt és bár nehezen, de ő is belátta ezt. Ahsoka miért rohanna minden áron a halálba? Nem egy példa volt már arra is, hogy ő fogta vissza Anakint. Ez szerintem mindenképp arra utal, hogy szükség esetén képes józanul dönteni.

 

Padawan Lostban is inkább a rejtőzködést választotta, szóval valószínű hogy ekkor is ezt tenné :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előbb-utóbb jó, hogy meg kell halnia. :P

Annak viszont nem látom akadályát, hogy a Lázadás idején is életben legyen. Obi-Wan is élt, Yoda is virult, mégis, gyakorlatilag közük nem volt a Lázadás megalapításához. Ahsokáról a forrófejűsége ellenére el tudom képzelni, hogy később átértékeli a dolgokat és belátja, hogy elrejtőzve, de életben többet ér, mint ha hősködni kezdene. Olee Starstone is ilyen lány volt és bár nehezen, de ő is belátta ezt. Ahsoka miért rohanna minden áron a halálba? Nem egy példa volt már arra is, hogy ő fogta vissza Anakint. Ez szerintem mindenképp arra utal, hogy szükség esetén képes józanul dönteni.

Na, ma is bevettem a fogALmazás-gátlót :lol: Bocs, de valahogy nem tudok összeszedetten írni máma.

Nem azt mondtam, hogy Ahsoka vakon belerohanna a vesztébe, csak én jobban szeretném, ha az ő története lezárulna a TCW-vel, vagy legkésőbb az utód sorozatával (nem tudom, hogy Lucas tényleg megcsinálja-e valaha az élőszereplőst, vagy egy újabb CGI sorozat lesz belőle). Inkább minthogy valami őrült EU műben kiolvasszák a karbonitból Krayt Egymillió sith rendjének idején.

Mellesleg mi volna, az amiért belátná, hogy érdemesebb rejtőzködnie, ahelyett, hogy aktívan harcolna a Birodalom ellen? Obi-Wan-nak és Yodá-nak ott volt a tudat, hogy egy nap ki kell majd tanítaniuk a Skywalker-ikrek egyikét.

 

Padawan Lostban is inkább a rejtőzködést választotta, szóval valószínű hogy ekkor is ezt tenné :)

Bizony, ez még jobb példa is, mint amit én írtam. :)

 

ÖÖÖÖÖ Ugyanazt a Padawan Lost című TCW epizódot láttuk?

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, ma is bevettem a fogalmazás-gátlót :lol: Bocs, de valahogy nem tudok összeszedetten írni máma.

Nem azt mondtam, hogy Ahsoka vakon belerohanna a vesztébe, csak én jobban szeretném, ha az ő története lezárulna a TCW-vel, vagy legkésőbb az utód sorozatával (nem tudom, hogy Lucas tényleg megcsinálja-e valaha az élőszereplőst, vagy egy újabb CGI sorozat lesz belőle). Inkább minthogy valami őrült EU műben kiolvasszák a karbonitból Krayt Egymillió sith rendjének idején.

Mellesleg mi volna, az amiért belátná, hogy érdemesebb rejtőzködnie, ahelyett, hogy aktívan harcolna a Birodalom ellen? Obi-Wan-nak és Yodá-nak ott volt a tudat, hogy egy nap ki kell majd tanítaniuk a Skywalker-ikrek egyikét.

 

 

 

 

ÖÖÖÖÖ Ugyanazt a Padawan Lost című TCW epizódot láttuk?

 

Fogamzás gátlót olvastam, ugye nem gáz? :oops:

 

Szerintem igen, miért? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fogamzás gátlót olvastam, ugye nem gáz? :oops:

Ez benne a vicc, de kiemeltem a különbséget :lol:

Szerintem igen, miért? :D

Mert meg mernék rá esküdni, hogy abban a verzióban, amit én láttam, Ahsoka pontosan az ellenkezőjét csinálta a rejtőzködésnek :peace:

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, ma is bevettem a fogalmazás-gátlót :lol: Bocs, de valahogy nem tudok összeszedetten írni máma.

Nem azt mondtam, hogy Ahsoka vakon belerohanna a vesztébe, csak én jobban szeretném, ha az ő története lezárulna a TCW-vel, vagy legkésőbb az utód sorozatával (nem tudom, hogy Lucas tényleg megcsinálja-e valaha az élőszereplőst, vagy egy újabb CGI sorozat lesz belőle). Inkább minthogy valami őrült EU műben kiolvasszák a karbonitból Krayt Egymillió sith rendjének idején.

Mellesleg mi volna, az amiért belátná, hogy érdemesebb rejtőzködnie, ahelyett, hogy aktívan harcolna a Birodalom ellen? Obi-Wan-nak és Yodá-nak ott volt a tudat, hogy egy nap ki kell majd tanítaniuk a Skywalker-ikrek egyikét.

Azt én se szeretném, hogy az EU elbénázza a karaktert, de szerintem több lehetőség van benne annál, hogy meghaljon. Nem túl kreatív megoldás, gyakorlatilag a legegyszerűbb út.

Azért volna érdemesebb belátnia, mert azzal, hogy életben marad, még tovább képviseli a régi Jedi Rend emlékét és hagyatékát, azzal viszont semmit nem fog elérni, ha levágatja magát Vaderrel (mert valljuk be, a Sith ellen nem sokra menne, akármilyen emlékeket is mozgatna meg benne). Logikusan nézve: mit érne el azzal, ha szembeszállna Vaderrel és a Birodalommal? Egyébként Obi-Wanon és Yodán kívül akadtak még Jedik szép számmal, akik átvészelték a 66-ost (pl. Shaak Ti). Egyiküknek sem kellett kitanítania Skywalkert, mégsem rohantak a Birodalom ellen egy szál maguk. Nem hiszem, hogy gyávaságból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez benne a vicc, de kiemeltem a különbséget :lol:

 

Mert meg mernék rá esküdni, hogy abban a verzióban, amit én láttam, Ahsoka pontosan az ellenkezőjét csinálta a rejtőzködésnek :peace:

 

Ja jólvan :D

 

Jó nem azt mondom hogy végig a seggén ült de elején azért elbújt amikor kellett :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt én se szeretném, hogy az EU elbénázza a karaktert, de szerintem több lehetőség van benne annál, hogy meghaljon. Nem túl kreatív megoldás, gyakorlatilag a legegyszerűbb út.

Azért volna érdemesebb belátnia, mert azzal, hogy életben marad, még tovább képviseli a régi Jedi Rend emlékét és hagyatékát, azzal viszont semmit nem fog elérni, ha levágatja magát Vaderrel (mert valljuk be, a Sith ellen nem sokra menne, akármilyen emlékeket is mozgatna meg benne). Logikusan nézve: mit érne el azzal, ha szembeszállna Vaderrel és a Birodalommal? Egyébként Obi-Wanon és Yodán kívül akadtak még Jedik szép számmal, akik átvészelték a 66-ost (pl. Shaak Ti). Egyiküknek sem kellett kitanítania Skywalkert, mégsem rohantak a Birodalom ellen egy szál maguk. Nem hiszem, hogy gyávaságból.

 

Félre értesz.

Nem azt akarom, hogy Ahsokát már a sorozatban kinyírják. Semmi kifogásom az ellen, hogy Ahsoka életben maradjon a 66osig és utána is, és, hogy kapjon egy saját történetet. Viszont szeretném ha az a történet lehetőség szerint még az EP5, legkésőbb az EP6 előtt véglegesen lezáruljon. Egy ilyen sztorira nagyon is vevő lennék.

Viszont nem akarom, hogy az eredeti trilógia után feltűnjön valami EU műben. A filmek között esetleg, de nem az Ep6 után.

Egyrészt, ha nem találkozik Luke-al, minek életben hagyni őt az eredeti trilógia utáni időkre is? Azért bujkáljon, hogy életben tartsa a Jedi rendet, és aztán vénasszonyként haljon meg, magányos remeteként, valamelyik Erő háta mögötti bolygón, anélkül, hogy valaha is lett volna egyetlen tanítványa, nem tudva semmit arról, hogy a régi mesterének fia megbuktatta a Birodalmat, és próbálja újraépíteni a Jedi-rendet? Na neeeeee....

Az pedig, hogy az eredeti trilógia után találkozzon Luke-al, miután a fiú mindent lerendezett, egyenesen Ahsoka karakterének meggyalázása volna, márpedig mérget vehetsz rá, hogy ha nem hal meg, akkor valamelyik EU író összefogja őt hozni Luke-al (Igaz Maul példájából kiindulva, ezt a halála sem biztos, hogy megakadályozhatja).

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, a kislány talán igen? :P

Egyébként az én képemen szerintem egész hasonlít rá. Mondjuk az mintha másik csaj lenne.

 

Hát jobban, mint az a kamasz csajszi :P

Szerintem mindkét képen ugyanaz a lány van, de az arc formája inkább Shaak Ti-ére hasonlít. Ahsokának sokkal kerekebb az arca, nem ilyen hosszú, épp-hogy csak nem lóarca van, mit ennek a lánynak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Félre értesz.

Nem azt akarom, hogy Ahsokát már a sorozatban kinyírják. Semmi kifogásom az ellen, hogy Ahsoka életben maradjon a 66osig és utána is, és, hogy kapjon egy saját történetet. Viszont szeretném ha az a történet lehetőség szerint még az EP5, legkésőbb az EP6 előtt véglegesen lezáruljon. Egy ilyen sztorira nagyon is vevő lennék.

Viszont nem akarom, hogy az eredeti trilógia után feltűnjön valami EU műben. A filmek között esetleg, de nem az Ep6 után.

Egyrészt, ha nem találkozik Luke-al, minek életben hagyni őt az eredeti trilógia utáni időkre is? Azért bujkáljon, hogy életben tartsa a Jedi rendet, és aztán vénasszonyként haljon meg, magányos remeteként, valamelyik Erő háta mögötti bolygón, anélkül, hogy valaha is lett volna egyetlen tanítványa, nem tudva semmit arról, hogy a régi mesterének fia megbuktatta a Birodalmat, és próbálja újraépíteni a Jedi-rendet? Na neeeeee....

Az pedig, hogy az eredeti trilógia után találkozzon Luke-al, miután a fiú mindent lerendezett, egyenesen Ahsoka karakterének meggyalázása volna, márpedig mérget vehetsz rá, hogy ha nem hal meg, akkor valamelyik EU író összefogja őt hozni Luke-al (Igaz Maul példájából kiindulva, ezt a halála sem biztos, hogy megakadályozhatja).

Na, akkor mégiscsak értjük egymást, sőt én sem látom nagyon másként. ;)

 

Ahsoka Luke korában... tényleg nem kéne, egyszerűen annyira illene abba a csapatba, mint Han a prequelbe. Ettől függetlenül, nem kell meghalnia se a 66-os előtt, se a Lázadás előtt, ha normálisan viszik tovább a karaktert, tudnak vele mit kezdeni (persze nem az EU-sok). El tudnám képzelni ha Filoni levédetné a jogokat, nem tudom, erre mennyi esély van (ahogy George tette Luke halálával). A gond az, hogy meglehetősen behatárolt korszakra alkották meg a karaktert és jó pár dologra oda kell figyelni a kapcsán, hogy ne zavarjon bele a dolgok menetébe.

Hozzátartozik az igazsághoz, hogy én semmilyen körülmények között nem szeretném, ha meghalna, mivel eléggé megkedveltem az idők során. Remélem ez nem volt túl nyálas. :D Így az sem lenne olyan rossz, ha Yodához hasonlóan elszigetelten élne, akár Jediként akár nem, remeteként egy félreeső bolygón, távol a külvilág eseményitől. Eget rengető szereptől függetlenül. Harmóniában a körülötte lévő élőlényekkel, békében ésatöbbi. Nem kell csak azért meghalnia, mert semmi világmegváltó eseményhez nem tudják már tovább kapcsolni őt a továbbiakban. Nyugodtan élhet az Ep6 után is, nem kell mindenáron találkoznia Luke-ékkal. Elég hatalmas a Galaxis. Persze tudom, hogy erre vajmi kevés esély van és ha nem védetik le a jogait, az EU írók szétcincálják a karaktert. Akkor már inkább haljon meg, de bízom benne, hogy sokkal kreatívabb és örömtelibb befejezést írnak neki. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nem hinném,hogy Ahsokát úgy írják ki a sorozatból,hogy elmegy Lux-szal. Mert ezt már sejthetik a rajongók. Bár ki tudja,egyre közeledünk a végéhez :cry:

Miért ne lehetne? Legalább fel lesz építve a dolog és nem csak úgy megtörténik. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért ne lehetne? Legalább fel lesz építve a dolog és nem csak úgy megtörténik. :D

 

Annyira én se hiszek benne hogy Luxért fogja elhagyni a Rendet, szerintem ha választani kellene hogy Lux vagy a Jedi Rend akkor a Jediket választaná.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira én se hiszek benne hogy Luxért fogja elhagyni a Rendet, szerintem ha választani kellene hogy Lux vagy a Jedi Rend akkor a Jediket választaná.

Szerintem nagy dilemma lesz ez neki. Történet szempontjából a Jediket kéne választania... a sorozat szempontjából Luxot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nagy dilemma lesz ez neki. Történet szempontjából a Jediket kéne választania... a sorozat szempontjából Luxot.

 

Nem tudom ez mennyire illeszkedne a 3. rész viccelődős elejéhez. Anakin szerintem kudarcként fogná fel hogy saját tanítványa egy fiúért hagyta el a rendet és őt is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom ez mennyire illeszkedne a 3. rész viccelődős elejéhez. Anakin szerintem kudarcként fogná fel hogy saját tanítványa egy fiúért hagyta el a rendet és őt is.

Épp azért kel eltűnnie még jóval az EPIII nyitójelenete előtt, hogy Anakin fel tudja dolgozni a dolgokat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom ez mennyire illeszkedne a 3. rész viccelődős elejéhez. Anakin szerintem kudarcként fogná fel hogy saját tanítványa egy fiúért hagyta el a rendet és őt is.

Érdekes, én pont fordítva gondolom. :) Szerintem épp Anakin az, aki a leginkább megértené Ahsokát, ha a szerelmet választaná. Ha emlékszel, a 2. évados Mandalore-trilógiában is szinte már győzködte Obit, hogy ha szerette Satine-t, nem kellett volna "elhagynia", maradhatott volna vele, persze a Jedi Rend tudta nélkül (épp, ahogy ő nyomatja Padméval). Gondolom Ahsokát sem vetné meg, ha a kötelessége helyett az érzelmeinek engedne.

Egyébként ennyi erővel semmi nem passzolna az Ep3 viccelődős elejéhez, mert Ahsoka kiírása (legyen az szerelem, halál, vagy a Rend más okból való elhagyása) mindenképp megviselné Anakint valamennyire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Másnak is feltűnt, hogy a harmadik évad óta, a Mortis-trilógiát leszámítva Ahsoka szinte kizárólag a fordítva tartja a fénykardjait? Azért furcsállom, mert a filmen kívül az első-második évadban szinte mindig "normálisan" fogta a markolatot, meg valami EU műben volt is róla szó, hogy Anakin próbálta rászoktatni, hogy ne tartsa fordítva. Ha a Sphere of Influence-ben és az Assasin-ban normálisan tartotta volna, akkor azt mondanám, hogy talán a Mortis-i párbajuk győzte meg róla Anakin-t, hogy Ahsokának egyáltalán nem való a Djem So, de így... :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.