Ugrás a kommentre

1x08 - The Acolyte


Ajánlott hozzászólás

14 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

(hiszen az agy valószínűleg már természetes úton is nagyon sok mindent elfelejtett abból az időből - csak gondoljunk bele, mi mire emlékszünk 8 és annál fiatalabb korunkból)

 

Ahogy írtad is sok mindent felejtünk amúgy is, pl. gondolom te se nagyon emlékszel mikor tanultál meg járni, de azért sikerül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ami szerintem érdekesebb, hogy úgy tűnik, Osha hiányába Mae nem táplál annyi haragot. Mintha Osha adta volna az okot a Jedik utálatára. Itt a végén Mae egyáltalán nem mutat semmi olyan érzelmet, mint amit a 3. és a 7. részben mutatott a Jedik iránt, pedig az egyetlen mentális különbség a két karakter között, hogy a jelenlegi nem emlékszik Oshára.

És ez egy fontos elem. Hiszen, ha nem emlékszik Oshára, akkor nagyon sok minden, ami a Brendokon történt, értelmetlenné válhatott a számára. Ő Osha miatt okozta a tüzet, Sol Osha miatt ölte meg az anyját, Osha volt a Jedik iránti haragjának kiváltója, stb. Osha kivétele ezen eseményekből teljesen értelmetlenné tesz mindent, és ez megint egy olyan fontos adalék, ami Mae reakcióját ezen eseményekre teljesen átszabja.

Ettől független azt is elmondhatjuk, hogy Sol olyan hatással volt Mae-re, hogy az már nem akarta megölni, hanem inkább bíróság elé állítani. Ennyit számít ki milyen hatások érnek.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ettől független azt is elmondhatjuk, hogy Sol olyan hatással volt Mae-re, hogy az már nem akarta megölni, hanem inkább bíróság elé állítani. Ennyit számít ki milyen hatások érnek.

 

 

Én úgy érzem, hogy kettejük beszélgetéséből, amikor Sol elmondta Mae-nak, hogy az ő szemszögéből mi történt, milyen veszélyeket látott, és miért tette, amit tett,  Mae leszűrhette, hogy Sol nem gonosz vagy rossz ember, csupán két téveszme áldozata: tévesen hitte, hogy a lányok életveszélyben vannak, és tévesen rendkívül fontosnak (még egy másik ember, Anyseya anya életénél is fontosabbnak) tartott célt követett, miszerint a bolygón lévő konvergenciát be kell bizonyítani és ehhez kellenek a lányok. Ez nem menti fel a bűnei alól, de nem halált érdemel, hanem a saját "kovenje", a Jedi Rend döntsön a sorsa felett, de legfőképp ismerje el, hogy mit tett. Egyébként elképesztő, hogy Mae képes volt lemondani a 16 éve dédelgetett álmáról, a bosszúról Sol esetében, pedig pont mostanra lett számára ismert, hogy ő volt a tragikus események elindítója, azon túl, hogy ő lett az anyja gyilkosa. Én is úgy érzem, hogy ebben vastagon benne van az, hogy Osha felbukkanásával Mae bosszúvágya elpárolgott, hiszen visszakapta a testvérét.

 

És mi sem bizonyítja jobban azt, hogy Osha sokkal jobb alany Sith akolitusnak, mint az, hogy a tény, hogy Mae életben van, az semmivel sem csökkentette Osha bosszúvágyát, amikor számára is kiderült Sol szerepe a tragikus eseményekben. Belőle tisztán kitört a harag és a düh, amit az is táplálhatott, hogy épp az ellen kellett fordulnia, akit addig évekig a megmentőjének hitt, akiben megbízott, aki a családja helyett egyfajta pótapja lett. Solhoz fűződő erős kapcsolata nemhogy nem csökkentette a haragjának mértékét, hanem egyenesen megsokszorozta. A szenvedélyből építkezni pedig tipikus Sith eszköz.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Pildi írta:

És mi sem bizonyítja jobban azt, hogy Osha sokkal jobb alany Sith akolitusnak, mint az, hogy a tény, hogy Mae életben van, az semmivel sem csökkentette Osha bosszúvágyát, amikor számára is kiderült Sol szerepe a tragikus eseményekben. Belőle tisztán kitört a harag és a düh, amit az is táplálhatott, hogy épp az ellen kellett fordulnia, akit addig évekig a megmentőjének hitt, akiben megbízott, aki a családja helyett egyfajta pótapja lett. Solhoz fűződő erős kapcsolata nemhogy nem csökkentette a haragjának mértékét, hanem egyenesen megsokszorozta. A szenvedélyből építkezni pedig tipikus Sith eszköz.

Osha esetében remekül bemutatták mennyire fűti a bosszú. Még a nagy egymásra találásuk pillanatát is megakasztott a Khofaron, hogy Osha Mae-t hitte bűnösnek. Emiatt az érzés miatt bukott el a próbákon és nem lett Jedi. Erre most rájött az, hogy Sol, aki apja helyett apja volt, egész életében hazudott neki. Mindezek fényében az a nagy szó, hogy csak megfojtotta. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miután Sol rájött, hogy Mae van vele a hajón, nem Osha, miért nem ment vissza egykori padawanjáért? Azt nem tudhatta, hogy Qimir magával vitte. Sőt ő azt sem tudhatta, hogy Qimir túlélte a bogarakkal való repülést. Szóval Sol tudomása szerint Osha valahol a Kofaron lehetett, ő mégis inkább lelépett a Brendokra, semmint, hogy leszálljon a hajóval és megkeresse és esetleg mindkét Aniseyának egyszerre mondja el a sztorit. Ráadásul a kofari erdő nem éppen a legbiztonságosabb hely, mint kiderült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magam is gondoltam erre, de ennek ellentmond több dolog is. Az első, hogy korábban azt állította, hogy ha Osha halott lenne, azt érezné. Akkor fényévek voltak köztük, most csak pár ezer kilométer. Emellett azt mondta, hogy mindkét nővér élve kell ahhoz, hogy bizonyítsa a brendoki konvergenciát. Ha azt hinné, hogy Osha halott, nincs értelme elmenni a Brendokra, hiszen ugyanott van, ahol korábbi hite szerint elkezdte: az ikerpár egyik fele halott. Továbbá, az epizód végén egyáltalán nem lepődik meg azon, hogy Osha él. Sőt azon sem, hogy a bolygón van.

Annyira meg azért nem volt zavart, hogy mindezek fölött átsiklott volna. Sol megtört, de nem őrült meg, és pont a vége mutatja, hogy bőven volt racionalitás is a tetteiben. Hisz szándékosan hívta a Jediket a Brendokra, hogy mindenkinek megvallja a bűnét. Qimirt is taktikus harccal és hideg fejjel győzte le, és Oshának is végül tudatosan vallott, mi több, haldoklás közben eljutott a megbocsátásig és lényegében feloldozta Oshát a tette alól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Miután Sol rájött, hogy Mae van vele a hajón, nem Osha, miért nem ment vissza egykori padawanjáért? Azt nem tudhatta, hogy Qimir magával vitte. Sőt ő azt sem tudhatta, hogy Qimir túlélte a bogarakkal való repülést. Szóval Sol tudomása szerint Osha valahol a Kofaron lehetett, ő mégis inkább lelépett a Brendokra, semmint, hogy leszálljon a hajóval és megkeresse és esetleg mindkét Aniseyának egyszerre mondja el a sztorit. Ráadásul a kofari erdő nem éppen a legbiztonságosabb hely, mint kiderült.

 

Szerintem a "megkönnyebülés" miatt. Sajnos saját tapasztallattal is rendelkezem arról mit élt át Sol. Annak a legnehezebb elmondani az igazat akit megbántottál. Attól a legnehezebb bocsánatot kérni. Sol szerintem megkönnyebbült(erre írtam az első mondantban ugyanezt a szót), hogy a véletlen folytán(hogy Osha a bolygón maradt), csak Mae-nek kell elmondania az igazat, ami sokkal könnyebb. Én aztán tudom milyen érzés ez mikor el akarod mondani valami rossz tettedet. és rettegsz a pillanattól, és egyfajta megkönnyebülést érzel ha mondjuk az illető nem jön el csak egy haverod aki érintett és neki könnyebb elmondani. Persze nálam nem gyilkosságról volt szó.:D

Mae tanúja volt a gyilkosságnak, annyit nem is jelenetett Sol-nak mint Osha, neki nem hazudott éveken át, ráadásul úgy éreztem hogy azért mondja el Mae-nek az igazat mert ha már túlélte a csaj, legalább tudja miért tettem. Mert ugye Mae tudta az igazat, Sol csak azt akarta elmondani neki miért tette. És szerintem titkon reménykedett benne hogy úgy alakulnak majd az események hogy Mae elmondja Oshának az igazat és mire találkozik vele akkorra Osha megenyhül. Hát nem így lett.

Szóval szerintem emiatt a lelki örlődés miatt nem ment vissza Osháért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.