Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Egy 96 oldalas LEGO képeskönyvhöz, azért nem kell nagy angol tudás. Az meg, hogy nehezen elérhető egyáltalán nem igaz. Neten használható bankkártya (a nagyrészük szerintem már ilyen) meg internet kell hozzá. Meg egy kis bátorság, hogy az ember belevágjon. A legnagyobb dolog, ami kell hozzá, az a szerencse és/vagy bizalom a postával szemben. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindez nálam oké is, de a kártya dolog nem így működik, vagy dombornyomottat igényelsz, vagy nem :D Ami viszont tuti fizetős kártya, de vannak egyéb netes fizetési lehetőségek is, bár ezeket nem igazán ismerem, mert nem használtam még sose.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjelent Amerikában a Fate of the Jedi sorozat 1. része az Outcast.

Ami érdekes, hogy ezen sorozat mindegyikét keményfedelesben adják ki. Márpedig Amerikában csak azt adják ki így, amelyikben 100% biztosak, hogy jól fog fogyni.

outcast_sm.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindez nálam oké is, de a kártya dolog nem így működik, vagy dombornyomottat igényelsz, vagy nem :D Ami viszont tuti fizetős kártya, de vannak egyéb netes fizetési lehetőségek is, bár ezeket nem igazán ismerem, mert nem használtam még sose.

Én sem bízom se a netes fizetésben, se a postaszolgálatban. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem bízom se a netes fizetésben, se a postaszolgálatban. :yeah:

Én már sokszor rendeltem a neten épp angol SW könyveket, és legutóbb nyáron a TCW film zenei CD-jét, és sem a fizetéssel, sem a postával nem volt baj eddig. Viszont az is igaz, hogy a postás csak úgy kihozza, alá sem kell írni semmi átvételi elismervényt, magyarán a kinti csomagküldőt egyáltalán nem érdekli, hogy megkapod-e vagy sem.

 

Ha pedig valaki nagyon rá akar állni a netes vásárlásokra, akkor valóban érdemes internetes bankkártyát igényelnie, mert két előnye is van a rendes (akár a dombornyomású) bankkártyákhoz képest:

1. máshol nem lehet használni, így otthon tartható (ellopni sem fogják)

2. nyitható hozzá külön alszámla, amire elég akkor pénzt tenni, ha vásárolni akarunk, mert így ha valami hacker megszerzi a számlahozzáférést, akkor sem talál rajta pénzt :)

 

És csak mondom, hogy pl. mozijegyet is így érdemes venni, mert nem kell sorban állni a pénztárnál, és az utolsó pillanatban is átvehető a jegy. :P

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off

Nekem leginkább azzal vannak aggályaim, hogy ha előre kifizetünk egy csomagot, utána már nem figyelnek oda, hogy rendben megkapd, esetleg a futár (már ha nem a posta hozza), csak bedobja a kerítésen, ha nem talál otthon senkit. Magával a fizetéssel semmi bajom.

Egyébként az első könyvem, amit rendeltem, az a Kirajzás volt, de azt belföldről, melóhelyre kértem a csomagot, és rendben megkaptam, persze utólagos fizetéssel :yeah:

Kf-ről még nem rendeltem semmit, de ki tudja, annak is eljön az ideje egyszer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindez nálam oké is, de a kártya dolog nem így működik, vagy dombornyomottat igényelsz, vagy nem :yeah: Ami viszont tuti fizetős kártya, de vannak egyéb netes fizetési lehetőségek is, bár ezeket nem igazán ismerem, mert nem használtam még sose.
Az amazonnál a Visa Electronokat is lehet használni most már, meg egy családban csak akad egy dombornyomott kártya. Én mikor először rendeltem, akkor anyám kártyáját adtam meg, aztán kifizettem neki forintban. PayPal-t még én sem használtam, de jókat írnak róla.
Off

Nekem leginkább azzal vannak aggályaim, hogy ha előre kifizetünk egy csomagot, utána már nem figyelnek oda, hogy rendben megkapd, esetleg a futár (már ha nem a posta hozza), csak bedobja a kerítésen, ha nem talál otthon senkit. Magával a fizetéssel semmi bajom.

Egyébként az első könyvem, amit rendeltem, az a Kirajzás volt, de azt belföldről, melóhelyre kértem a csomagot, és rendben megkaptam, persze utólagos fizetéssel :)

Kf-ről még nem rendeltem semmit, de ki tudja, annak is eljön az ideje egyszer.

Én sem bízom se a netes fizetésben, se a postaszolgálatban. :P
Na, igen ehhez bizalom kell. Viszont az amazonnál és a hasonló nagy cégeknél gyakorlatilag elképzelhetetlen, hogy átverjenek. Sőt sok olyanról hallottam, olvastam, hogy a meg nem érkezett cuccott szó nélkül újra küldték (nem kellett újra kifizetni). A posta lehet rizikós, de lekopogom, eddig nekem nem volt velük bajom. Futárcégnél szerintem biztos nem lehet olyan, hogy bedobja aláírás nélkül, mert a sofőrnek el kell vele számolni. Inkább olyan baj lehet, hogy átvétel előtt nem nézed/nézheted meg a csomagot, ha meg sérült, akkor aláírás után már nem tudsz reklamálni. Én már majdnem ráfaragtam ezzel egyszer belföldi rendelésnél. Külföldről velük rendelni csak nagy tételben érdemes szerintem, mert drága.

 

Viszont az is igaz, hogy a postás csak úgy kihozza, alá sem kell írni semmi átvételi elismervényt, magyarán a kinti csomagküldőt egyáltalán nem érdekli, hogy megkapod-e vagy sem.
Magánszemélyt talán nem, de egy céget igen, csak külföldön fel sem merül, hogy a sima postai csomag nem ér célba. A vicc az, hogy a kint feladott sima csomag addig követhető a neten, amíg elér Magyarországra. Onnantól az Erő legyen vele. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off

Nekem két domboros kártyám is van (persze a családban nincs is több :yeah:), szóval inkább csak általánosságban írtam, nem egészen magamra vetítve :) A PayPalt öcsém használta, nem volt még rá panasza, bár segítséget már kért tőlem, mint pénzügyestől, de mivel nem ismertem a rendszert, cs*szhettem az átutalásos, stb. ismereteim :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off

Nekem leginkább azzal vannak aggályaim, hogy ha előre kifizetünk egy csomagot, utána már nem figyelnek oda, hogy rendben megkapd

OFF

Ha nem érkezik meg, esetleg hibásan veszed készhez, csak fel kell venned a kapcsolatot a webbolttal, és szó nélkül küldenek újat. Egy ismerősöm az Amazonról szokott rendelni, és egyszer törött DVD-ket kapott. Írt egy e-mailt az illetékesnek, másnap már szóltak is, hogy adategyeztetés, aztán küldik az új csomagot. Ahogy mesélte, még csak azt sem kellett bizonyítania, hogy törött a DVD. A jobb országokban így működik.

A futár meg általában azért az ember kezébe nyomja a küldeményt, ha nem vagy otthon, cetlit hagy, hogy visszajön, vagy hívd fel. Legalábbis errefelé így van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már sokszor rendeltem a neten épp angol SW könyveket, és legutóbb nyáron a TCW film zenei CD-jét, és sem a fizetéssel, sem a postával nem volt baj eddig. Viszont az is igaz, hogy a postás csak úgy kihozza, alá sem kell írni semmi átvételi elismervényt, magyarán a kinti csomagküldőt egyáltalán nem érdekli, hogy megkapod-e vagy sem.

 

Ha pedig valaki nagyon rá akar állni a netes vásárlásokra, akkor valóban érdemes internetes bankkártyát igényelnie, mert két előnye is van a rendes (akár a dombornyomású) bankkártyákhoz képest:

1. máshol nem lehet használni, így otthon tartható (ellopni sem fogják)

2. nyitható hozzá külön alszámla, amire elég akkor pénzt tenni, ha vásárolni akarunk, mert így ha valami hacker megszerzi a számlahozzáférést, akkor sem talál rajta pénzt :)

 

És csak mondom, hogy pl. mozijegyet is így érdemes venni, mert nem kell sorban állni a pénztárnál, és az utolsó pillanatban is átvehető a jegy. :)

Hát én az ügyes hackerektől is félek, de a rossz postai szolgálattól is. Mint említetted, nem igazán törődnek vele, hogy megkapom-e vagy sem, és ez bőven elegendő indok számomra, hogy ne éljek az ilyen rendelésekkel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Képzeljétek ma antikváriumban megvettem Aaron Alston X-szárnyúak Lidérc osztag című könyvét 650 Ft-ért. Mondjuk eléggé viharvart állaptban van. Sokáig vaciláltam, hogy megvegyem-e avagy sem, de mivel sok jót hallottam róla és úgy tudom az első 4 rész alkot egybefüggő sztorit, a többi már önállóbb rész, ezért megvettem. Remélem jól döntöttem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszonylag jó. Én egy erős közepest adnék rá.

Szerintem egyedül Te adtál erre a könyvre pozitív véleményt :)

 

Jó vásárlás volt a Lidérc osztag. Az első négy X-szárnyú egy sztori, és utána jön a többi, amik megint összefüggőek, a Lidérc osztag után jön a folytatás, a Vasököl (ha látod valahol, szerezd be azt is hozzá), és utána a Solo command, ami nem jelent meg magyarul eddig :) Viszont az utána következő kettőről már nem tudom, mennyire szervesen és hogyan kapcsolódik a többihez. Még nem tudom :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyedül Te adtál erre a könyvre pozitív véleményt :)

 

Jó vásárlás volt a Lidérc osztag. Az első négy X-szárnyú egy sztori, és utána jön a többi, amik megint összefüggőek, a Lidérc osztag után jön a folytatás, a Vasököl (ha látod valahol, szerezd be azt is hozzá), és utána a Solo command, ami nem jelent meg magyarul eddig :) Viszont az utána következő kettőről már nem tudom, mennyire szervesen és hogyan kapcsolódik a többihez. Még nem tudom :)

Még annyit tudok, hogy Armand Isard a 8. rész főgonosza (bár ezt a címből nem nehéz kitalálni :) ) Őt a Sötét Nagyúrból ismerem.

A Szukits ki fogja adni Micheal A. Stackpole: I, Jedi című könyvét, ami bár elsősorban a Jedi-akadémia trilógiához tartozik, de kapcsolódik az X-szárnyúak sorozathoz is. Azt hiszem, hogy az egyik Zsivány kommandóst fogják kiképezni Jedinek.

Jó lenne, ha újranyomnák a régebbi részeit a sorozatnak és befejeznék, de mivel ez elég hosszú folyamat lenne sajnos nem most lesz ez. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A címből nem is olyan egyszerű kitalálni, mivel az első négy X-könyv főgonosza Ysanne Isard :)

Egy zsiványról tudható, hogy Jedi is, még pedig Corran Hornról, így valószínűleg akkor ő állhat a középpontjában ennek a könyvnek. Jöhet :) Főleg, ha a csempész rokonsága is szerepel vele együtt :)

Én is örülnék, ha az összes megjelenne végre, remek sorozat, az egyik legjobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A címből nem is olyan egyszerű kitalálni, mivel az első négy X-könyv főgonosza Ysanne Isard :)

Egy zsiványról tudható, hogy Jedi is, még pedig Corran Hornról, így valószínűleg akkor ő állhat a középpontjában ennek a könyvnek. Jöhet :) Főleg, ha a csempész rokonsága is szerepel vele együtt :)

Én is örülnék, ha az összes megjelenne végre, remek sorozat, az egyik legjobb.

Úgy tudom az I, Jedi-ban lesz kitérő Nar Shaddára is. Úgyhogy szerintem szerepelni fog a csempész rokonsága. Egyébként elég vastag könyv. Az amerikai kiadás 600 (!) oldal, úgyhogy még ennél vastagabb is lesz a magyar kiadás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmm.. végül is :) Meg az öt Zahn-könyv mellette :) Nekem ezek az elsők, és nem igazán teszek közéjük rangsort :)

Most, hogy újraolvastam a Thrawn trilógiát már pozitívabb véleményem van róla. Remélem amikor A múlt kísértetét újraolvasom hasonlóan javulni fog a véleményem. Azt elég régen olvastam, 10 évvel ezelőtt 12 éves fejjel és akkor nem igazán tetszett.

A Zahn által írt SW-k közül eddig A túlélők keresése és a Kirajzás tetszett a legjobban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tudom az I, Jedi-ban lesz kitérő Nar Shaddára is. Úgyhogy szerintem szerepelni fog a csempész rokonsága.

Remek :)

 

A Zahn által írt SW-k közül eddig A túlélők keresése és a Kirajzás tetszett a legjobban.

Nekem meg pont azok a legkevésbé, de biztos közrejátszik, hogy kezdek öregedni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legjobb :D

 

 

Teljesen egyetértek, legalábbis az első 6 rész ami magyarul megjelent. Abszolut az alap trilógia hangulatát idézik.

 

Az Erőpróba / Én nagyon nehezen írok le ilyet SW könyvről / borzalmas .

 

Én is bízom az X-szárnyúak egyszeri magyar folytatásában

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.