Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Jedi-növendék 9: Harc az igazságért.

Egész jó volt, bár nem olyan cselekménydús, mint az előzőek. A keganiak tárasadalma elég durván szabályozott. Egy látomássoozat miatt ennyire elszigetelődni elég kemény. Érdekes, hogy a vezetők a Birodalmat jósolták meg. A Maszkos Katonák= rohamosztagosok, a Galaxist irányító központi gonosz = Palpatine, bolygót elpusztító robbanószerkezet = Halálcsillag, a Jedikből áradó sötétség = Darth Vader.

Összességében véve 5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap jött egy értesítés, hogy az egyik előjegyzett helyen kapható a Birodalom árnyai, mire megnéztem már el is vitték. Persze nem adták olcsón, a ritka SW könyveket 5000-6000-ért adják. Úgyhogy lehet, hogy annyiiért nem is vettem volna meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A túlélők keresése ezután játszódik, és nem csak jóban voltak Maráék, hanem már házasok is :D Majd meglátod, hogy jön ez össze :D

Végül is elég érdekesen alakul a kapcsolatuk, onnan kezdve, hogy Mara az egész Thrawn-trilógia alatt meg akarja ölni Luke-ot az Uralkodó parancsa miatt, aztán kb. egy évtized múlva meg összeházasodnak :D Persze addig még jó pár dolog történik velük más sztorikban is.

 

Köszi a választ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig ez az átlagos példányszám Magyarországon. Nagyon kevés könyv van, amit 4000-en felül adnak ki. Ilyen pl. a Twilight, Harry Potter, Dan Brown, és még talán a bulváros könyvek. A mai könyvpiac 4000-es vagy az alatti példányszámban dolgozik 95%-ban.

Gondolom, ha a könyvkiadók úgy gondolnák, hogy 4000-es példányszámmal nem lehet meglenni, akkor talán nem is lenne könyvkiadás Magyarországon.

Nem is arról van szó, hogy nem lehet belőle kijönni, én csupán a "nagyot kaszálni" kifejezéssel kapcsolatban voltam kétkedő. Egy 4000 példányszámban elfogyó könyv egyetlen kiadónak sem jelent aranytojást tojó tyúkot, csupán ezt akartam mondani. :D

 

Ez a két könyv véletlenül épp érdekelt volna. Zahn munkái az EU remekművei, mivel javarészt hibátlanul illeszkednek a saga-ba.

Ezért is volt frusztráló, hogy néhány héttel a kiadás után szó szerint az összes A túlélők keresése c. könyv elfogyott a könyvesboltok polcairól, egyszerűen sehol nem lehet rátalálni. Neten is keresgéltem, de persze már a 'nem szállítható' kategóriába tartozik... :D

A bookline-nál antikvár könyvek között is lehet keresni, és megadják az antikváriumot, ahonnan szállítják, így ha nem akarod megrendelni, akkor személyesen is felkeresheted az adott boltot. SW könyvük szokott lenni szép számmal, érdemes lenne megnézned ezt is. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a tippet, Pildi, de a neten kutakodva a bookline honlapjára kukkantottam fel legelőször, eredménytelenül. :D Egy példány sem szerepelt a megvásárolható könyvek között...

Majd talán elnézek személyesen valami antikváriumba, ha találok egyet a közelben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

bár azért van 1-2 olyan sorozat ami 1áltlaán nem érdekel pl lando történetek meg az x szárnyú sorozat de am elég yók

 

köszi a választ a szíbaotra

Választ szívesen. Az X-szárnyúak elég népszerű sorozat, nagyon jók :D Ha nem olvastad és hozzájutsz, szerintem olvasd el őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

nem tudom engem vhogy nem érdekel a légi csata,de nem csak ebbe semmilyen könyve,sőt játékban is utállom a vizi és légi csatákat kivételt képez Sw galactic battleground 2 nah az sirály

Hmmm... SW Galactic Battleground 2? Erről is most hallok előszőr. :D De hát akkor én nagyon sajnállak, mert az SW egy tetemes része ezeket az ütközeteket örökíti meg. Gondolom az EPIV. nálad felejtős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a két könyv véletlenül épp érdekelt volna. Zahn munkái az EU remekművei, mivel javarészt hibátlanul illeszkednek a saga-ba.

Ezért is volt frusztráló, hogy néhány héttel a kiadás után szó szerint az összes A túlélők keresése c. könyv elfogyott a könyvesboltok polcairól, egyszerűen sehol nem lehet rátalálni. Neten is keresgéltem, de persze már a 'nem szállítható' kategóriába tartozik... :D

A regikonyvek.hu-n most kapható, bár elég drága áron.

http://www.regikonyvek.hu/book.php?id=130087

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

hát őőő igen:D

 

alapoztam 1 kis jedi academyvel az nagyon tetszik most outcastot tolok,meg battlefrontot is megint csinálni fogom 1-2őt és hát itt vár még rám a kotor 1-2 és végül az új sw-s gamma mikor sith vagy...de igen eléggé tetszett a szárazföldi csata főleg h katona az ember és nem "hős"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

hát őőő igen:D

 

alapoztam 1 kis jedi academyvel az nagyon tetszik most outcastot tolok,meg battlefrontot is megint csinálni fogom 1-2őt és hát itt vár még rám a kotor 1-2 és végül az új sw-s gamma mikor sith vagy...de igen eléggé tetszett a szárazföldi csata főleg h katona az ember és nem "hős"

Viszont ezt a témát inkább egy másik topikban folytassuk, mert enyhén szólva OFF!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A regikonyvek.hu-n most kapható, bár elég drága áron.

http://www.regikonyvek.hu/book.php?id=130087

Köszi a linket, itt még nem próbáltam. :D Remélem gond nélkül sikerül beszereznem.

Amúgy a Kirajzáshoz viszonyítva milyen a regény?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

hát őőő igen:D

 

alapoztam 1 kis jedi academyvel az nagyon tetszik most outcastot tolok,meg battlefrontot is megint csinálni fogom 1-2őt és hát itt vár még rám a kotor 1-2 és végül az új sw-s gamma mikor sith vagy...de igen eléggé tetszett a szárazföldi csata főleg h katona az ember és nem "hős"

A Jedi Acedemyről jutott eszembe, hogy van egy könyv Jaden Korr-ról, a Crosscurrent Paul Kemptől. Pár évtizeddel az Academy eseményei után pár, az időben eltévelyedett Sith-tel veszi fel a harcot. Remélem egyszer magyarul is olvashatjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi Acedemyről jutott eszembe, hogy van egy könyv Jaden Korr-ról, a Crosscurrent Paul Kemptől. Pár évtizeddel az Academy eseményei után pár, az időben eltévelyedett Sith-tel veszi fel a harcot. Remélem egyszer magyarul is olvashatjuk.

Annyi mindent szeretnénk elolvasni magyarul, és annyi mindenben nem lesz részünk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

pildi tudnál linkelni 1 helyet?
Itt egy link a már emlegetett X-szárnyúak sorozatból. Hát, ha valami, akkor ez tényleg drága...

http://bookline.hu/product/home!execute.action?id=2100541763&type=10&_v=Allston_Aaron_Star_Wars_X_szarnyuak_Liderc_osztag

 

De innen lehet nézegetni más antikvár SW könyvet is, bár most tényleg elég szegényes a felhozatal. Van pár német nyelvű könyv, ha valakit érdekel. :D

 

Köszi a tippet, Pildi, de a neten kutakodva a bookline honlapjára kukkantottam fel legelőször, eredménytelenül. :) Egy példány sem szerepelt a megvásárolható könyvek között...
Sajnos én is láttam most, hogy a Túlélők keresése nem volt fent. Viszont a regikonyvek.hu-t én sem ismertem, jó tudni, hogy ott is lehet nézelődni, ha keres valamit az ember. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ezek vannak lit (a pdf "rokona") formátumban:

 

A.C. Crispin - Star Wars - A hutt játszma

Aaron Allston - Star Wars - Lidércosztag

Aaron Allston - Star Wars - Vasököl

Alan Dean Foster - Star Wars - Erőpróba

Barbara Hambly - Star Wars - Alkonybolygó

Brian Daley - Star Wars - A birodalmi flotta

Brian Daley - Star Wars - A csillagrombolók

Dale Avery - Star Wars - Császári vér

Dale Avery - Star Wars - Han Solo és a fejvadászok

Donald F. Glut - Star Wars - A birodalom visszavág

George Lucas - Star Wars - Csillagok háborúja

James Kahn - Star Wars - A jedi visszatér

K.W. Jeter - Star Wars - A mandalori páncél

Kevin J. Anderson - Star Wars - Sötétkard

Kevin J. Anderson-Rebecca Moesta - Star Wars - Árnyakadémia

L. Neil Smith - Star Wars - Lando Calrissian és Oseon tűzvihara

L. Neil Smith - Star Wars - Lando Calrissian és Sharu varázskulcsa

Malcolm Webster - Star Wars - A jedi hatalma

Michael A. Stackpole - Star Wars - A Bactaháború

Michael A. Stackpole - Star Wars - A Krytos-csapda

Michael A. Stackpole - Star Wars - A zsiványkommandó

Paul Davids - Star Wars - Darth Vader kesztyűje

Paul Davids - Star Wars - Zorba a hutt visszavág

R.A. Salvatore - Star Wars - A klónok támadása

Terry Brooks - Star Wars - Baljós árnyak

Timothy Zahn - Star Wars - A birodalom örökösei

Timothy Zahn - Star Wars - A hódítók öröksége

Timothy Zahn - Star Wars - A jövő látomása

Timothy Zahn - Star Wars - A múlt kisértete

Timothy Zahn - Star Wars - Sötét erők ébredése

 

Ha van rá igény feldobom őket valahová a linket meg ha lehet itt közzéteszem. Ha nem lehet akkor marad a privi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyi mindent szeretnénk elolvasni magyarul, és annyi mindenben nem lesz részünk. :)

 

Sajna valószínűleg így lesz.

 

Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy a könyvben miként írják le Jaden külsejét. A játék szerint ugyanis elég nehéz lenne. :)

Bár úgy tudom, hogy "hivatalosan" ő egy ember, férfi, úgyhogy talán ebbe nem nyúl bele az író...

 

Ember és férfi a könyvben. De azt hiszem Kemp csinált részletes leírást is a külsejéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hihetetlen, de tegnapelőtt leadtam a rendelést, ma pedig már itt hever mellettem az asztalon A túlélők keresése. :) Nincs egy órája, hogy hozta a futár, úgyhogy a gyorsaságra nem lehet panaszom.

Kemény lesz ez a cirka 500 oldal, viszont meg van az az előnyöm, hogy az előzmény ismeretében olvashatom el a sztorit...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindkét könyv 2008-as, de igen, A túlélők keresése előbbi kiadás, mint a Kirajzás.

Mellesleg az 1. fejezet után nézegettem rendesen...droidekák, 19 évvel az endori csata után? :)

Miért ne?

Kalózok, csempészek még használhatják őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért ne?

Kalózok, csempészek még használhatják őket.

Lehetséges, én mégis meglepődtem rajta. Ez persze nem jelenti azt, hogy rossz az ötlet. Többek között ezért Zahn a kedvenc EU-íróm, mert hihetetlenül profi módon szövi össze a saját kis világát a filmekben megismert világgal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.