Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Az esetek 90%-ban a rajongók, olvasók akarata alapján választanak. Az eddig kiadott 6 új könyv mindegyike rajongói kérés volt.

Az előkészületben lévő könyvek nagy része rajongói kérés volt. Meg oda is figyelnek az aktuális új SW videó játékokra, lásd TFU, TOR.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az esetek 90%-ban a rajongók, olvasók akarata alapján választanak. Az eddig kiadott 6 új könyv mindegyike rajongói kérés volt.

Az előkészületben lévő könyvek nagy része rajongói kérés volt. Meg oda is figyelnek az aktuális új SW videó játékokra, lásd TFU, TOR.

Köszi a választ.

És ajánlani művet hol lehet? Egyszerűen csak írsz egy e-mailt a kiadónak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a választ.

És ajánlani művet hol lehet? Egyszerűen csak írsz egy e-mailt a kiadónak?

A régi honlapon a kiadásra ajánlom menüpont alatt lehetett élni.

Most ott van az új honlapon a Kapcsolatfelvétel rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A múlt kísértete könyvben hogy térhet vissza Thrawn mikor az utolsó parancsban meghal. Arra lennék kíváncsi, hogy oldja meg a szerző, ugyanis ezen múlik hogy megveszem-e a könyvet.

 

 

Úgy oldja meg a szerző, hogy Thrawn-t egy színész játssza el. És ez a jővő látomásában fog kiderülni.

 

 

Szerk: Oldfighter

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

De ott lesz még egy klón is egy tartályban A jövő látomása végén.

 

Ez már spoilernek is sok volt picit annak, aki nem olvasta :) Habár minden spoiler sok annak, de lehet szelektálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki esetleg tudja, hogy a közeljövőben (2011, vagy akár 2012) milyen SW könyveket fog megjelentetni a Szukits? Úgy értem, a Force Unleashed regény után. A választ előre is köszönöm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki esetleg tudja, hogy a közeljövőben (2011, vagy akár 2012) milyen SW könyveket fog megjelentetni a Szukits? Úgy értem, a Force Unleashed regény után. A választ előre is köszönöm.

Pontos dátumok nincsenek (A gonosz dinasztia is csúszott 1 hetet, úgyhogy biztosra nem tudni), de a sorrend elvileg ez lesz:

 

Michael A. Stackpole: I, Jedi

Joe Schreiber: Death Troopers

Sean Williams: The Old Republic - Fatal Alliance

Paul S. Kemp: The Old Republic - Deceived

Sean Stewart: Yoda - Dark Rendezvous

Matthew Stover: Luke Skywalker and the Shadows of Mindor

Michael Reaves and Steve Perry: Death Star

Timothy Zahn: Allegiance

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha egyáltalán gyors marad a tempó.

Az egy dolog, hogy a kiadó évente 5-6 könyvet akar kiadni, de a piaci körülmények ennek könnyen keresztbe tehetnek.

Előbb utóbb úgyis lassítani fognak a havi megjelenések terén, kérdéses, hogy vajon a legjobban fogyó SW könyvek kiadását is lassítani fogják-e?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha egyáltalán gyors marad a tempó.

Az egy dolog, hogy a kiadó évente 5-6 könyvet akar kiadni, de a piaci körülmények ennek könnyen keresztbe tehetnek.

Előbb utóbb úgyis lassítani fognak a havi megjelenések terén, kérdéses, hogy vajon a legjobban fogyó SW könyvek kiadását is lassítani fogják-e?

Jól fogynak az SW könyvek? Ezt jó hallani, valamiért én azt gondoltam, hogy Magyarországon a SW iránt már inkább csak érdektelenség van.

Egyébként jó lenne, ha a Szukits jövőre kiadná a Plagueis regényt (USA-ban az év végén jelenik meg). De hát annyira nagy a lemaradás, hogy talán soha nem fogjuk behozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól fogynak az SW könyvek? Ezt jó hallani, valamiért én azt gondoltam, hogy Magyarországon a SW iránt már inkább csak érdektelenség van.

 

Jól mutatja azt hiszem az SW könyvek iránti érdeklődést, hogy az Alexandra TOP 100 sci-fi listáján az első két könyv A múlt kísértete és A kettő szabálya, és már egyiket sem lehet az Alexandráról megrendelni.

 

Egyébként jó lenne, ha a Szukits jövőre kiadná a Plagueis regényt (USA-ban az év végén jelenik meg). De hát annyira nagy a lemaradás, hogy talán soha nem fogjuk behozni.

 

Szerintem már nem lehet behozni a lemaradást, de talán nem is kell. A lényeg, hogy minél több könyvet adjanak ki magyarul. Az érdeklődés megvan és jó lenne, ha a kiadás ütemét se csökkentenék nagyon, max. a kéthavi megjelenésre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig nem is olyan régen jelentek meg ezek a könyvek.

Lemaradás van, de ha évente kijönnek 4-5 könyvvel, akkor legalább szinten lehet tartani, még ha minden nem is fog megjelenni. Legalább is ha véget érnek az újrakiadások.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig nem is olyan régen jelentek meg ezek a könyvek.

Lemaradás van, de ha évente kijönnek 4-5 könyvvel, akkor legalább szinten lehet tartani, még ha minden nem is fog megjelenni. Legalább is ha véget érnek az újrakiadások.

Az újrakiadások szerintem egyelőre ne érjenek véget, nekem a régi Valhalla, Lap-ics könyvekből szinte semmi sincs meg, azért párat jó lenne ismét kiadni. És akkor antikváriumban nem kerülnek majd 5-6000 ft-ba ezek, ha egyáltalán még kaphatóak. Pl A Darth Maul Vadászó árnyék és a mandalori páncél újrakiadását szorgalmazom :clap2:

 

De egyébként igazad van, a Szukits eléggé aktuális, új könyveket ad ki mostanában, ez mindenképp jó jel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az újrakiadások szerintem egyelőre ne érjenek véget, nekem a régi Valhalla, Lap-ics könyvekből szinte semmi sincs meg, azért párat jó lenne ismét kiadni. És akkor antikváriumban nem kerülnek majd 5-6000 ft-ba ezek, ha egyáltalán még kaphatóak. Pl A Darth Maul Vadászó árnyék és a mandalori páncél újrakiadását szorgalmazom :clap2:

 

De egyébként igazad van, a Szukits eléggé aktuális, új könyveket ad ki mostanában, ez mindenképp jó jel.

 

A Mandalori páncéllal elkezdett Fejvadász háborúk trilógiát is ha befejeznék így laza majd tíz év után, azért se lennék hálátlan. De erre szerintem vajmi kevés az esély, hiába voltak a folytatások elvileg nyomdakész állapotban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nyomdakész állapotban voltak, akkor a fordítás csak megvan még valahol... ha máshol nem, a fordítónál. Bár énse reménykedek abban, hogy ezeket a műveket mostanában kiadják. Majd talán egyszer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól fogynak az SW könyvek? Ezt jó hallani, valamiért én azt gondoltam, hogy Magyarországon a SW iránt már inkább csak érdektelenség van.

Egyébként jó lenne, ha a Szukits jövőre kiadná a Plagueis regényt (USA-ban az év végén jelenik meg). De hát annyira nagy a lemaradás, hogy talán soha nem fogjuk behozni.

Igen, nagyon jól fogynak. A logós fantasy és sci-fi könyvek közül a SW fogyott mindig is a legjobban. Sőt, Magyarország legjobban fogyó könyveitől sincs messze elmaradva.

Magyarországon az elmúlt időkben hol pénzügyi gondok, hol jogi problémák akadályozták a megjelenéseket. Az Aquila tönkrement. Ezért is volt hanyatlás 2002 után. 2005 után a Szukits és a Minerva is akarta a jogokat. Csak 2007-ben kapta meg a Szukits az új SW könyvek kiadásának jogát. Aztán 2008-ban a Pro-Book kavart be, ők 2010 nyaráig csücsültek a jogokon. Most a Szukits előtt olyan út áll, mint az Aquila előtt volt még 2002-t megelőzően.

Jövőre biztos nem jelenik meg a Plagueis regény, egyelőre most azon vannak, hogy a szerződésben lévő könyveket kiadják. Majd jövőre ilyenkor fognak új szerződést újabb könyvekre.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól mutatja azt hiszem az SW könyvek iránti érdeklődést, hogy az Alexandra TOP 100 sci-fi listáján az első két könyv A múlt kísértete és A kettő szabálya, és már egyiket sem lehet az Alexandráról megrendelni.

 

 

 

Szerintem már nem lehet behozni a lemaradást, de talán nem is kell. A lényeg, hogy minél több könyvet adjanak ki magyarul. Az érdeklődés megvan és jó lenne, ha a kiadás ütemét se csökkentenék nagyon, max. a kéthavi megjelenésre.

A havi megjelenés biztos leszűkül jövőre kb kéthavira. Évente 5-6 könyvet szeretnének, gondolom most azért haladnak havonta, mert csak júniusban indították idén a kiadásokat és szeretnék, ha idén is 5-6 könyv megjelenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az újra kiadásokról. Nem biztos, hogy túl sok lesz, ha egyáltalán lesz. Az látszik, hogy nagyrészt új aktuális könyveket szeretnének kiadni, a régieket nagyrészt hanyagolják.

Ráadásul hallottam olyat is, hogy egyes más logós könyveknél a régebbi a könyvek jogdíjai drágábbak, így hiába volt nyomdakész állapotban már a Fejvadászháborúk, vagy az X-szárnyúak kiadatlan részei, nem biztos, hogy meg tudják venni a jogokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az újra kiadásokról. Nem biztos, hogy túl sok lesz, ha egyáltalán lesz. Az látszik, hogy nagyrészt új aktuális könyveket szeretnének kiadni, a régieket nagyrészt hanyagolják.

Ráadásul hallottam olyat is, hogy egyes más logós könyveknél a régebbi a könyvek jogdíjai drágábbak, így hiába volt nyomdakész állapotban már a Fejvadászháborúk, vagy az X-szárnyúak kiadatlan részei, nem biztos, hogy meg tudják venni a jogokat.

 

Meg az is kérdéses lehet, hogy az Aquila jogutódja (ha van) mennyire állna rugalmasan ehhez a kérdéshez. Minden esetre jelenleg az évi 5 könyves terv szimpatikus, az utóbbi évek után nem gondoltam volna, hogy így beindulhat a dolog,

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Nyugatot és annak vezetőjét az USA-t sosem fogjuk utolérni sw-könyvek kiadásának terén. Pár ismerősöm járt osztrák és német sw-boltokban(más nincs is benne) és mondják hogy hegyekben állnak bent a könyvek, amik itthon nincsenek. De elég megnézni az Usában megjelenő sw-könyvek évi listáját. Baromi sok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Nyugatot és annak vezetőjét az USA-t sosem fogjuk utolérni sw-könyvek kiadásának terén. Pár ismerősöm járt osztrák és német sw-boltokban(más nincs is benne) és mondják hogy hegyekben állnak bent a könyvek, amik itthon nincsenek. De elég megnézni az Usában megjelenő sw-könyvek évi listáját. Baromi sok.

Lengyelországban egyébként nagyjából ugyanígy van.

Én bőven elégedett vagyok ezzel az évi 5-6 könyvvel is, főleg, hogy 5-10 évig a filmregényeken kívül szinte semmi sem jelent meg. Nem értettem anno, hogy a Szukits 2008-ban miért állt le a könyvek kiadásával, a honlap sem frissült, így azt gondoltam, hogy csődbe mentek. Így most már értem, a Pro-Book-nak kár volt bekavarnia, a TCW-hez köthető könyvek szerintem egyáltalán nincsenek egy szinten a Szukits által kiadott regényekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is bőven jó mennyiség nálunk az évi 5-6 regény. Így azok is meg tudják venni, akiknek a havi megjelenés túl sűrű, és kevesebb rá az esély, hogy csődöt mondjon a kiadó a megjelentetésekkel. A lentebbi sorokat olvasva, erre szerencsére kevés az esély.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az újrakiadások szerintem egyelőre ne érjenek véget, nekem a régi Valhalla, Lap-ics könyvekből szinte semmi sincs meg, azért párat jó lenne ismét kiadni.

Nem kell, hogy véget érjenek, pont az említettek miatt :) Bár nekem a legtöbb megjelent könyv megvan, de egyáltalán nem bánom, hogy újra kiadják őket.

 

Ráadásul hallottam olyat is, hogy egyes más logós könyveknél a régebbi a könyvek jogdíjai drágábbak, így hiába volt nyomdakész állapotban már a Fejvadászháborúk, vagy az X-szárnyúak kiadatlan részei, nem biztos, hogy meg tudják venni a jogokat.

Nagy kár lenne, főleg az utóbbinál :( Bár ha jól belegondolok, a Fejvadászháborús is elég érdekesnek indult.

Az évi 5-6 könyv nálam is oké, de azok legyenek is jók!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.