Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

A Régi Köztársaság szerintem csak akkor borulna, ha EU-s szereplőket, eseményeket, elemeket vennének át és azokat teljesen máshogy mutatnák be. De szerintem erre nagyon kevés esély van. Ha lesz is Régi Köztársaság film az szerintem teljesen új szereplőkkel, eseményekkel fog foglalkozni, ami nem zárja ki az egyéb TOR művek eseményeit és szereplőit.

 

Az EP6 utáni időszak borulására azért van milliószor nagyobb esély, mert az EU kb. 75%-ban ezzel foglalkozott. Túl sok a történet, túl konkrét jövő képeket festettek egyes szereplőkről és azok leszármazottairól. Ehhez képest az összes többi korszak (főleg a Régi Köztársaság, vagy a Köztársaság előtti idők) még szinte alig kihasználtak, vagy kihasználatlanok. Arról nem is beszélve, hogy régmúlt eseményei több 1000 évet felölelnek, jókora lyukak tátonganak elég sok helyen.

Ahogy írtad, túl konkrét jövőképet alakítottak ki az Ep6 után, így a 40-50 éves ugrás sem biztos, hogy elég a zökkenőmentes, EU-val konzisztens sztorihoz. Viszont az elejtett félmondatok ugyanilyen veszélyesek lehetnek, könnyűszerrel húzhatnak át eseményeket, karaktereket a TOR érában is. Az esély persze kevesebb, hogy az Ep1 előtti EU borul, és talán figyelembe veszik a népszerű KotOR és TOR játékokat is, amik hiteltelenné tétele biztos többeket bosszantana, mint a Palpatine-klónok akciójának semmissé tétele. Nyilván nem csak erről szól az Ep6 utáni EU, de ahogy az ezen a fórumon is kiderült nemegyszer, többen főleg ezzel azonosítják az egészet. Másrészt, amennyire tapasztaltam, a TOR éra többek számára kedvelt időszak, mint Luke-Han-Leia Új Köztársasági kalandjainak ideje, ami jó jel lehet arra nézve, hogy a Disney ezeket figyelembe véve cselekedjen. A TOR és az Ep1 előtt rengeteg kiaknázatlan dolgot lehetne megvalósítani, így az EU is tiszteletben lenne tarva. Egy Yoda spin-off például ideális lenne erre a célra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy írtad, túl konkrét jövőképet alakítottak ki az Ep6 után, így a 40-50 éves ugrás sem biztos, hogy elég a zökkenőmentes, EU-val konzisztens sztorihoz. Viszont az elejtett félmondatok ugyanilyen veszélyesek lehetnek, könnyűszerrel húzhatnak át eseményeket, karaktereket a TOR érában is. Az esély persze kevesebb, hogy az Ep1 előtti EU borul, és talán figyelembe veszik a népszerű KotOR és TOR játékokat is, amik hiteltelenné tétele biztos többeket bosszantana, mint a Palpatine-klónok akciójának semmissé tétele. Nyilván nem csak erről szól az Ep6 utáni EU, de ahogy az ezen a fórumon is kiderült nemegyszer, többen főleg ezzel azonosítják az egészet. Másrészt, amennyire tapasztaltam, a TOR éra többek számára kedvelt időszak, mint Luke-Han-Leia Új Köztársasági kalandjainak ideje, ami jó jel lehet arra nézve, hogy a Disney ezeket figyelembe véve cselekedjen. A TOR és az Ep1 előtt rengeteg kiaknázatlan dolgot lehetne megvalósítani, így az EU is tiszteletben lenne tarva. Egy Yoda spin-off például ideális lenne erre a célra.

A Disney elnöke az októberi beszédében 17000 karakterről, több 1000 bolygóról beszél, amikor a SW univerzumról áradozott. Ez biztató lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A régi köztársaságból viszont egy nagyon jó tévésorozatot lehetne nagy költségvetéssel, viszont cserébe csak évadonként 10 epizóddal és 1 órás részekkel....

Kiemeltem, azt a részt amivel gond van. Tv sorozatra soha sem fognak nagy költségvetést adni, mivel a mozifilmekkel ellentétben soha nem hozná vissza az árát, és senki sem olyan hülye, hogy biztos veszteséges munkába kezdjen.

Lehet hogy tévedek, de jelenleg messze a legdrágább sorozat most a Trónok Harca, aminek a második évada nem került 70 millióba. Azt úgy, hogy a sorozat nagy része egyszerű középkori díszletekkel operál, és csak elvétve vannak CGI trükkök (akkoris nagyrészt a várak/ tájképek meganimálása és csak ritkán vannak CGI-vel alkotott élőlények, ami igazán drága). A SW-nek sokkal jobban el kellene rugaszkodnia a való világtól, ami plusz "money", ráadásul a mozgó droidokat, űrhajókat meg istentudja miket kellene meganimálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig úgy volt, hogy 2013 ősze. Na de sebaj.

 

A Régi Köztársaság idején játszódó filmek talán valóban nem fogják annyira érinteni az EU-t, de ahogy Nabo mondta, elég egyetlen félmondat... Viszont a Darth Bane és az EP1 közötti ezer év jórészt kiaknázatlan. Nagy háborúkat persze nem érdemes, nem lenne szabad arra az időszakra megjeleníteni, hiszen elvileg az az "ezer éves béke korszaka". De gyakorlatilag bármit meg lehetne csinálni, tökre örülnék egy Sith-ármánykodásnak, amely közelebb viszi őket a bosszú beteljesítéséhez.

 

Ha meg minden borul, nem is tudom mi lesz velem... Valamelyiket magamban ignorálnom kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nekem is eszembe jutott. Szerintem, ha körültekintőek, meg lehet oldani úgy, hogy ne ütközzön a kettő. A Crispin-trilógia hosszú időszakot ölel fel, néha éveket, hónapokat is kihagyva. Ha a Disney veszi a fáradtságot, akkor ez a film semmiféle zűrzavart nem okozhat a kontinuitás terén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nekem is eszembe jutott. Szerintem, ha körültekintőek, meg lehet oldani úgy, hogy ne ütközzön a kettő. A Crispin-trilógia hosszú időszakot ölel fel, néha éveket, hónapokat is kihagyva. Ha a Disney veszi a fáradtságot, akkor ez a film semmiféle zűrzavart nem okozhat a kontinuitás terén.

 

 

Úgy legyen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Halálcsillag

 

 

Mielőtt belekezdtem, azon gondolkodtam, mi értelme is van könyvet írni egy gigantikus űrállomásról, aminek a sorsát minden SW rajongó, sőt talán minden filmrajongó ismeri. A SW Univerzum egyik ikonikus létesítményéről szóló könyv vajon mi újdonságot képes nyújtani, milyen történet lehet az, ami úgy is izgalmas, hogy tudjuk a történet végét…

 

Nos, kétségeim hamar eloszlottak. A Halálcsillag zseniális könyv lett, ahol a helyszín csupán másodlagos, csupán egy díszlet a karakterek számára. A könyv egy maroknyi szereplő életét követi végig, akik akarva-akaratlanul kerültek a Császár új játékszerére, az ő sorsukat, kapcsolataikat, érzéseiket kísérhetjük figyelemmel. Bemutatva azt, hogy nem mindenki volt eredendően gonosz még ezen az űrállomáson sem… Kétségkívül szerteágazóan és messziről indul a sztori, hogy aztán a végére minden összekapcsolódjon, mindenki szerephez jusson a nagy bumm idejére. Mindez kifejezetten izgalmasan, jó nyelvezettel, remek karakterábrázolással van megírva, a könyv vélhetően akkor is tök jó lenne, ha nem a Halálcsillagon játszódna…

 

De ott játszódik, és ez benn a legnagyszerűbb húzás. Az események kiválóan bele vannak illesztve a filmek történéseibe, úgyhogy minden - akár vaskalapos – SW fan elégedetten dőlhet hátra. Szó szerinti idézetek az EP IV-ből, nagyszerű kapcsolódási pontok a prequel trilógiához, mindez abból a nézőpontból, ahogy eddig soha nem láthattuk. Gondolatok, érzések az Alderaan felrobbantásakor, reakciók Soloék felszabadító akciójára, Darth Vader gondolatai Kenobi halálakor, s finom kis kiegészítések, ki, hogy segítette Luke-ékat a háttérben, titokban. Tökéletes.

 

S még valami: a Halálcsillag nem csak a filmeket fűzi egybe, egyfajta láthatatlan láncként, hanem Daala beemelésével nagyon szépen, ámde diszkréten az EU-t is beolvasztja. Számomra ez külön öröm volt, ettől lett a könyv kerek egész. A végén pedig gyerekes lelkesedéssel újra átéltem a Lázadók Szövetségének sikeres akcióját, egy másik nézőpontból, ugyanazzal az érzelmi töltettel. Ha nem lett volna tavaly az a néhány SWTOR regény, ez lehetne az év SW könyve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Halálcsillag

Nekem is ezekért nyerte el a tetszésem a Halálcsillag. Nem egy akció orientált regény, a sztori is csak másodlagos, de a karaktereknek és írói nyelvezetnek hála mégis érdekes tud maradni, remekül szövi össze az eredeti- és prequel trilógiát, illetve az EU-t (Jedi Akadémia). Remélem, a jövőben olvashatunk még hasonló felépítésű műveket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nekem is eszembe jutott. Szerintem, ha körültekintőek, meg lehet oldani úgy, hogy ne ütközzön a kettő. A Crispin-trilógia hosszú időszakot ölel fel, néha éveket, hónapokat is kihagyva. Ha a Disney veszi a fáradtságot, akkor ez a film semmiféle zűrzavart nem okozhat a kontinuitás terén.

Némi kósza, halvány remény van csak erre :para: Mindegy, akkor is jó könyvek maradnak.

 

S még valami: a Halálcsillag nem csak a filmeket fűzi egybe, egyfajta láthatatlan láncként, hanem Daala beemelésével nagyon szépen, ámde diszkréten az EU-t is beolvasztja. Számomra ez külön öröm volt, ettől lett a könyv kerek egész.

Ez egy érdekes plusz info. Itt van már a könyv, csak még nem kezdtem hozzá, és mostanában nem lesz sok időm olvasni, de akkor majd ezt veszem előre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Halálcsillag azért is jó, mert a két trilógiát remekül fűzi össze. Rendet tesz a Halálcsillag megépítése, terve körüli kavalkádban (ugye, az EU és az EP2 ezidáig ellentmondott egymással).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvastam,, hogy mik voltak Lucas eredeti elképzelései Han Solo gyerekkoráról. (Csubi nevelte a Kashyyykon) Azt hiszem ez már eléggé ellent mondana Az Éden poklának.

 

En is most olvasom ,nekem eddig nagyon bejon,felenel jarok.

Ami viszont jo lett volna ha az egyik nezopont egy klon-é lenne es az o szemszogebol is megismernenk a dolgokat,mivan veluk a haboru utan, mit gondolnak arrol,hogy mar nem csak klonokbol all hadsereg stb....

Szerkesztve: - Attila
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

En is most olvasom ,nekem eddig nagyon bejon,felenel jarok.

Ami viszont jo lett volna ha az egyik nezopont egy klon-é lenne es az o szemszogebol is megismernenk a dolgokat,mivan veluk a haboru utan, mit gondolnak arrol,hogy mar nem csak klonokbol all hadsereg stb....

Részben a Republic Commando sorozat vége, az Imperial Commando könyv ezzel is foglalkozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Rebels sorozat első kötete, a Leia hercegnő regény idén november 5én megjelenik Amerikában. Keményfedeles lesz, 256 oldalon.

Wells január 15-én már befejezte a regény kéziratát, 18-án leadta a szerkesztőségbe. A címet a Lucasfilm adja majd meg.

http://starwars.wikia.com/wiki/Untitled_Princess_Leia_novel

 

Annak idején Lucas kihagyta Han-t az EP3-ból. Lehet, hogy pont Az éden pokla miat tette? :hmm:

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiolvastam a Revant.

 

Nagyon jó regény, őszintén szólva, nem értem a külföldi negatív kritikákat. Csak nagy vonalakban ismertem a KOTOR 1-2 sztoriját, de a Császárról is csak minimális tudásom volt, mégis kristálytisztán érthető volt minden. Nálam Karpyshyn überelte a Bane-trilógiát, de a TOR regények közül is ez jött be leginkább. Számos infóval gazdagít a regény az adott érát illetően.

Szépen fut össze Scourge és Revan szála, egyedül a végét éreztem lezáratlannak. Meetra meghal, Ravan fogságba kerül, Scourge örök életet kap, míg a Császár tovább él... az 50 éves ugrás szerencsére rávilágított, hogy Revan áldozata nem volt hiábavaló, fia háború nélküli Köztársaságban nőtt fel, ugyanakkor további rejtély övezi mind Revan, mind a Császár és Scourge sorsát. Mert halhatatlanná váltak, Bane idejére már semmi nyomuk.

Szóval, számomra hiányzik a kirakós következő darabja, ettől függetlenül ez nem a regény hibája, mert mint írtam, maximálisan elnyerte a tetszésem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán a Revan egy kicsit olyan, mint A gonosz útvesztője. Az a regény is úgy ért véget, hogy a további eseményekről az EP3-ból szerzünk tudomást.

A Revan esetében a folytatás a TOR játék.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen érdekes, hogy most került itt szóba, és én is most kaptam meg a Revan-t. Beteg voltam, és anyám beállított, hogy vett nekem valamit, nem is kell mondanom hamarabb gyógyultam :D Még csak az elején vagyok, de már most nagyon tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kösz az infót, nem néztem utána, hogy a Revan a játékot készíti elő. A játék sztorija felől honnan lehet informálódni? Mert a Wookiee-n lévő cuccokból nem sok értelmeset sikerült kihámoznom, viszont érdekelne.

 

Egyébként várható további Karpyshyn regény nálunk? Gondolok itt az Annihilation-re.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos én sem tudom, a sok összevisszaság miatt (ugye még nem lehet tudni, hogy mi a hivatalos a sok választási lehetőség közül) a Wookiee TOR-cikkei nagyrészt használhatatlanok. :(

 

Fogadni merek rá, hogy a most kötendő szerződésnél az Annihilation szerepelni fog a könyvek között.

 

Merr-Sonn: jófej anyukád van :D

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos én sem tudom, a sok összevisszaság miatt (ugye még nem lehet tudni, hogy mi a hivatalos a sok választási lehetőség közül) a Wookiee TOR-cikkei nagyrészt használhatatlanok. :(

 

Fogadni merek rá, hogy a most kötendő szerződésnél az Annihilation szerepelni fog a könyvek között.

 

Merr-Sonn: jófej anyukád van :D

 

A TOR sztorijában még sok minden tisztázatlan. Van egy Revannal foglalkozó jelentős szál. A wookie Revanról szóló részlegében elég jól leírják később mi történt vele.

 

Az Annilihation mindenféleképpen bekerül, ez még a Disney vétel előtt is biztos volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szukits faceboom oldalán van egy belinkelt Revan kritika. Február 11-i bejegyzés. Alatta egy páran már megírták a negatív véleményüket a könyvvel kapcsolatban. Akinek tetszett a Revan, és van rá lehetősége, beírná esetleg, hogy jó volot a könyv? Csak, hogy lássák, nem mindenki elégedetlen.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.