Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Drew Karpyshyn az interjúban azt mondta, hogy a Revant az talán jobban élvezheti, aki ismeri Revan történetét, mármint a könyv előtti történetét. Valaki elmesélné részletesen?

Amúgy kiolvastam A Gonosz Útvesztőjét. 10/7 az értékelésem. A stílusa nagyon tetszik a cselekmény viszont elég lassú. Az eleje nagyon jó, mintha egy TCW részt néztem volna végig, egészen odáig, hogy Gunrayék megszöknek. Aztán a közepén nagyon sok a politikai rész... szerintem a Bail/Padmé szál kifejezetten unalmas. Persze vannak jó csaták is. A Jedi Templomos jelenetek nagyon érdekesek. A vége zseniális, kár, hogy Anakin tucatszor megküzdött már Dookuval a Geonosisi csata óta, persze ez nem Luceno hibája. Szóval jó könyv volt, de nem a legjobb.

Sötét Nagyúr: még nem olvastam végig (felénél tartok) ez viszont nagyon izgalmas, cselekményes, érdekes. Jól leírja a karaktereket, helyszíneket, stb. Kíváncsi vagyok a végére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem tudja valaki, hogy annak a szavazásnak, amit én indítottam, mi lett az eredménye, mielőtt leszedték? Elég sok javaslatot olvastam a 2015-2016-os listára. Ebből lesz szavazás ezen a honlapon? Ha igen, jó lenne, ha többet is lehetne jelölni úgy, mint az enyémben volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól emlékszem ez:

Red Harvest, Tatooine Ghost, Shatterpoint. 2 szavazataot kaptak: Cestus Deception, Jedi Trial, Medstar I-II, Legacy of The Jedi, Coruscant Nights könyvek, Fejvadászok. A Tales kötetekre már nem emlékszem hány szavazat érkezett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

Új arc vagyok :D

Mákomra apám is nagy sw fan, és minden Star Wars könyvet megvett, ami kijött, úgyhogy most mind ott van a polcomon. Egyedül a Jedi Növendék 4. és 9. része hiányzik (itt megjegyezném, hogy vevő lennék rájuk, ha valaki megválna tőlük). Olvasással elég lassan haladok, mert csak este van időm olvasni. A másik meg, hogy úgy szoktam olvasni, hogy egy sw, egy Korongvilág (Terry Pratchett) és egy Warcraft, aztán előről, úgyhogy viszonylag lassan haladok. Későn is kezdtem el, és időrendben haladok, úgyhogy a legkésőbbi regény amit most olvastam, az a Biodalom Visszavág, az után még semmit, az előtt pedig mindig ha kijön valami, akkor azt. Még a Halálosztagos és a két TOR hátra van :D

Eddig a kedvencem talán a Sötét Nagyúr volt, de nagyon tetszett a Gonosz Útvesztője is, és a Darth Bane trilógia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szia! Én már nagyon régóta tag vagyok ( 1 hete XD ) Ha a Birodalom Visszavágot olvastad, akkor a következő a Kathy Tyers: Különbéke. Hát a JN és az XSZ a Star Wars két legritkább sorozata MOban. Még antikváriumokban is nagyon nehéz, vagy lehetetlen megtalálni őket. Bár én is a papírforma híve vagyok, a jedirend.net en fenn van az egész sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ó, bocs, tényleg összekevertem. A fordítás kifárasztott, de megérte. A Történetek a Fejvadászokrólt már olvastam. 10/7 ha kegyes vagyok. A Dengar, a Bossk elég béna ( szerintem ). A Birodalom Árnyainak hamarosan nekilátok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv itt, Rincewind! :)

 

Nagyon szerencsének mondhatod magad, hogy ilyen gyűjteményre sikerült szert tenned, szerintem sok EU kedvelő SW fan álma egy hasonló. Nekem is főként az általad említett könyvek nyerték el a tetszésem, ahogy remek még a Végzetes szövetség is. De az Ep6 után is íródtak jó regények (a közhiedelemmel ellentétben), nekem főként az Én, a Jedi tetszett.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól emlékszem ez:

Red Harvest, Tatooine Ghost, Shatterpoint. 2 szavazataot kaptak: Cestus Deception, Jedi Trial, Medstar I-II, Legacy of The Jedi, Coruscant Nights könyvek, Fejvadászok. A Tales kötetekre már nem emlékszem hány szavazat érkezett.

Köszönöm

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratulálok a faternak. :D Ez mennyi könyvet is jelent?

Még sosem számoltam meg eddig: 91 db Star Wars könyv, ebben benne vannak az itthon megjelent "hamisítványok" is, és az eredeti trilógia kétféle kiadásban van meg :D Emellett sikerült hiánytalanul összegyűjtenem a Semic képregényeit is.

Szerkesztve: - Rincewind
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még sosem számoltam meg eddig: 91 db Star Wars könyv, ebben benne vannak az itthon megjelent "hamisítványok" is, és az eredeti trilógia kétféle kiadásban van meg :D Emellett sikerült hiánytalanul összegyűjtenem a Semic képregényeit is.

Az összes képregény? Tyű, a hétszázát :) Irigyellek. Nekem olyan 30 könyvem lehet csak, és talán 25 képregény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fúú, ez nagyon szép gyűjtemény. Én is irigyellek. Amúgy apukád az újakat is elolvassa (pl. Árulás, Sötét Találkozó)??? Nekem nem tudom hány van... Majd hozok fényképet. Sok eBookom is van.

Nagy ritkán neki áll egynek-egynek, de nincs mostanában sok ideje. Azt hiszem az utolsó amit elolvasott a Darth Bane volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke Skywalker és a Mindor árnyai fordítás készen van. Augusztusban megjelenhet. Halálcsillag fordítás most készül.

Kösz a jó híreket. Remélem, jövő héten felkerül a Mindor árnyai a kiadó honlapjára, de legalábbis július 4-e előtt, hogy Yodával együtt tudjam rendelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvan a Végzetes Szövetség, a borítója király :) (tudom, le vagyok maradva, de a vizsgák miatt csak most tudtam sort keríteni rá :))

Nyugalom, én is csak alig egy hete fejeztem be. De tényleg impozáns a borítója, ugye? Egyszerűen jó kézbe venni. És meglepően jól mutat a Times New Roman. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokan mondják, hogy a borító nem számít. De szerintem ez nem így van. A borítót látjuk meg először, tehát ez az első benyomás a könyvről. Én mindig sokáig nézem egy új könyv borítóját. Én még nem olvastam, amikor vége lesz az iskolának, elkezdem :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokan mondják, hogy a borító nem számít. De szerintem ez nem így van. A borítót látjuk meg először, tehát ez az első benyomás a könyvről. Én mindig sokáig nézem egy új könyv borítóját. Én még nem olvastam, amikor vége lesz az iskolának, elkezdem :D

Ezeknél az újaknál már kifejezetten jól néznek ki a borítók és jó pont, hogy a történetben visszaköszönő jelenetet ábrázolnak. Legalábbis a Halálosztag és a Végzetes Szövetség ilyen volt. Valahogy sokkal többet mond ez, mint a régi könyvek esetén egy montázs a főhősökről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tartom magam ahhoz, hogy a tartalom számít. Kedvenc íróimtól is vannak régebbi kiadású könyveim, amelyeken kifejezetten ocsmány kép van, mégis megvetem, mert a tartalom érdekelt.

Minket sem vakítanak el a külsőségek, pusztán tetszenek az új borítók. :) És amellett, hogy király a tartalma, még jól is mutat a polcon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minket sem vakítanak el a külsőségek, pusztán tetszenek az új borítók. :) És amellett, hogy király a tartalma, még jól is mutat a polcon.

Ha a jó tartalom mellett a borító is jó, akkor az csak plusz öröm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Irigylem az ilyen gyűjteményeket, nagyon impozáns!

 

Én nyugodtan elbújhatok a 19 regényemmel. Ennyi az eddigi összes Szukitsnál megjelent SW-könyv, az Árulást még nem beleszámítva. Illetve van még egy Dart Vader kesztyűje és A zsarnok erőpróbája régebbi kiadás, ami úgy maradt nálam, hogy haver kölcsönadta, majd végül nekem ajándékozta, ismerve a rajongásom. Bár ez a két könyv elég más kaliber, mint a Szukits által kiadottak, kidobni nem fogom őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.