Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Boba Fett nem halt meg A Jedi visszatérben. Úgy tudom, a páncéljának köszönhetően a sarlac nem tudta megemészteni, így végül kirobbantotta magát belőle.

 

 

Így van, bár szerintem az emésztés igazából még el sem kezdődött. A Sarlac mellett talált rá (azt hiszem) Dengar, egy másik fejvadász, aki segített neki felgyógyulni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Sith fogalma már a klasszikus trilógia idejében is létezett, csak nem használták a filmekben. Az írók nem is nagyon tudták, hogy pontosan mit is jelent. Zahn eredetileg úgy gondolta, hogy valami hadúri rang. Az egyik noghrinak is ilyen rangot akart adni, aztán végül nem tette meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

gondolom kepregenyekben van a Boba Fettel valo kalandok es aa bakker az azt jelenti hogy a Revant aprilisnal hamarabb ne olvassuk

ez gaz

 

ugylatszik megiscsak bekell aldozzam magam a kepregenyekbe vateran lattam 45000 3 hianyzik belolle megeri 109 db

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem baj, annyit még tudok várni :D Én a Plagueist is nagyon várom, csak a Revant egy picit jobban. Karpyshyn írásait jobban szeretem mint Lucenoét. Bár a magyar közönség kétség kívül a Plagueist várja jobban :D

 

Boba Fett utolsó erejével is küzdött, belülről szétrobbantotta a szörnyet, majd kikászálódott belőle, és Dengar talált rá félholtan. (Történetek a fejvadászokról)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

J. J. Miller egy új regényt fog írni Obi-Wan főszereplésével. A cselekmény az EP3 után fog játszódni, nem sokkal a Klónháborúk befejezése után. Érdekes lesz, én nagyon várom. :)

 

James S. A. Correy egy új Han Solo regényt fog írni, amely a klasszikus korszakban játszódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És akkor a Plagueis és a Revan közé jön majd RepCom? Elvileg úgy volt, hogy egy ilyen egy olyan, nem?

 

 

Szerintem így lesz. A Revan (szvsz) harmadik könyvként fog megjelenni.

Nem fognak addig várni, hogy elkészüljön a Hard Contact fordítása is. A Plagueis után jön a Revan, utána a Hard Contact.

 

J. J. Miller egy új regényt fog írni Obi-Wan főszereplésével. A cselekmény az EP3 után fog játszódni, nem sokkal a Klónháborúk befejezése után. Érdekes lesz, én nagyon várom. :)

 

James S. A. Correy egy új Han Solo regényt fog írni, amely a klasszikus korszakban játszódik.

Igen , nagyon jó hírek. Bővül a kiadni való könyvek sora. Ha a Szukits követi a jelenlegi stratégiát, akkor ezek megjelenésére van esély.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

John Jackson Miller: Kenobi (2013 második fele)

 

A Galaxis legnagyob hősének az eddigi legnagyobb kihívásával kell szembenéznie: Nem lehet többé Obi-van - meg kell tanulnia Benként élni.

 

Itt egy promociós kép Chris Scalftól:

 

http://1.bp.blogspot.com/-4q1b0Aujb_4/UHhEEuJ2X7I/AAAAAAAAB9U/zLezQVF6puo/s400/Kenobi_Final.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott valami. Egy esetleges megoldás arra, hogy az Endor utáni távolabbi jövő könyvei megjelenhessenek nálunk magyarul.

Mi lenne, ha a kiadásban kihagynánk a New Jedi Order-t és a Dark Nest-et, ugranánk a Legacy of the Force-ra. A kimaradt 22 könyv eseményeit össze lehetne foglalni egy pér oldalban is. Ezt fel lehetne tölteni a Szukits facebook oldalára, vagy, ha engedélyt kapnak rá, akkor a Betrayal könyv elejére. Így elérhetnénk, hogy a Legacy of the Force, távolabbi jövőben pedig a Millenium Falcon, Fate of the Jedi, Crucible, Sword of the Jedi is megjelenjen nálunk. Ezek persze nem jönnének mind azonnal, de egy 14 könyves szerződéscsomagban sokkal könnyebben beleférhet egy 9 kötetes sorozat, és még marad hely egyéb könyvekre is. Tehát, mondjuk 2013-2014 környékén leszerződnének a LotF-ra és még 5 egyéb könyvre. 2015-2016 környékén a Millenium Falcon-ra a Fate of the Jedi-re és még 4 egyéb könyvre. A 2017-2018-asnál jöhetne a Crucible, Sword of the Jedi és még 10 egyéb könyv.

 

Kinek, hogy tetszik ez az ötlet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom...Annyi könyvet összefoglalni pár oldalban nem sok értelme lenne szerintem. Főleg h több fontosabb szereplő sorsa is itt dől el pl Anakin Solo vagy Csubakka. Én pl kivancsi lennék a halálukra meg maguk a vongok is érdekelnek ezt nem lehet pár oldalban összefoglalni. Szerintem kisebb "darabokban" kellene kiadni a NJO könyveket pl a szerződéscsomag fele NJO fele pedig más regény. Vagy hagyják az egészet ugyis jönnek a klasszikus trilogia idejéből is regények abban lehet majd a Luke Leia Han triorol olvasni eleget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is benne lennék abba, amit Revan mond, ha az NJO kötetek normálisan össze vannak foglalva. Egy 18 részes sorozatnál szerintem sok az üresjárat (a színvonal, úgy tudom, a közepére leül), így nem lehetetlen vállalkozás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom...Annyi könyvet összefoglalni pár oldalban nem sok értelme lenne szerintem. Főleg h több fontosabb szereplő sorsa is itt dől el pl Anakin Solo vagy Csubakka. Én pl kivancsi lennék a halálukra meg maguk a vongok is érdekelnek ezt nem lehet pár oldalban összefoglalni. Szerintem kisebb "darabokban" kellene kiadni a NJO könyveket pl a szerződéscsomag fele NJO fele pedig más regény. Vagy hagyják az egészet ugyis jönnek a klasszikus trilogia idejéből is regények abban lehet majd a Luke Leia Han triorol olvasni eleget.

Meg lehet oldani ezt is de ez rázósabb. Így drágább lenne megvenni a kiadónak a teljes NJO-t, mintha egyben vennék meg az egészet. Persze, ha nagyon akarja a nép akkor belemennek ebbe is.

A másik hátulütője az, hogy így a kiadónak végig kell vinnie a Vector Prime-tól az Apocalypse-ig, (vagy még tovább) tartó, több, mint 40 könyvből álló történetáradatot. És akkor még mellette sok egy részes, illetve rövid sorozat kiadását is elvárnák az olvasók. Így gyakorlatilag a felnőtt regény kínálat kb 80-90%-nak kiadását kell bevállalniuk, ami nem fog menni. Ez túl sok, ennyit nem fog elbírni a magyar piac. Amerikában folyamatosan jön annyi regény, mint most nálunk, így minden szerződéskötésnél folyamatosan 80-90 könyvből lehet választani. Ezek fele legalább az NJO- Fate of the Jedi közti regényfolyam. Tehát, túl nagy az elmaradásunk ahhoz, hogy minden megjelenjen. Jelenlegi kiadási tempóval a választék közel 40-50%-át tudják csak elhozni.

A problémát megoldaná, ha Amerikában leállnának, vagy nagyon lecsökkentenék az évi kiadási mennyiséget.

Természetesen meg lehet oldani, hogy a Vector Prime-tól az Apocalypse-ig minden megjelenjen, de számolni kell azzal a következménnyel, hogy így nagyon kevés 1 részes sztori, vagy rövid sorozat fog eljutni hozzánk. Ha, egyáltalán eljutnak hozzánk. A kiadó úgy is gondolhatja, hogy ez a több, mint 40 könyv bőségesen elegendő, minek adjunk ki mást is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

milyen volt amerikaban az NJO fogadtatása? mert itt a fórumon sokan ellene vannak. Legacy of the Force sorozat vajon jobb mint az NJO? Mert ha a Legacy of the Force kárpótól az NJOért akkor talán benne lennék.

Nyugaton elég vegyes fogadtatást kapott. A Legacy of the Force hasonlóan. Minden ilyen hosszú sorozatnál voltak nagyon jó, és kevésbé jó részek.

De most nem a minőségről van szó, hanem a mennyiségről. Amikor rákérdeztem a kiadó vezetőinél a SW hosszú sorozatokra, (reméltem ugyanis, hátha meg tudják oldani a hosszú sorozatok és a rövid sztorik kombinációját) akkor azt mondták: hát, figyelj, meg tudjuk oldani, de nem jelenhet meg nálunk minden, nem Amerikában, nem Németországban élünk. Számomra egyértelmű: ez azt jelenti, belemennek, ha az olvasók nagyon akarják, de akkor mellette nem nagyon lesz más SW-ből.

Úgy tudom örültek is, hogy az NJO csak 4. helyezett, a félbehagyottak pedig csak 5. lett. Nem nagyon szerettek volna ezekkel foglalkozni,csak akkor, ha bekerültek volna az 1-2. hely környékére. Úgy fogalmaztak számomra, hogy a szavazás az eredeti elképzeléseiket erősítette meg.

Gondolom sokak fejében megfordult már, hogy mi lenne, ha ezt a több, mint 40 könyvet kiadnák és azután visszatérnének a rövid sztorikra. Na most, elindulnának 2015-ben ezekkel. Tételezzük fel, hogy minden évben 6-7 regényt tudnak majd kiadni. 2020-ig ellesznek velük, és akkor mellette semmi más nem jön, vagy, ha mégis, akkor max-1-2 köny (Pl: Annilihation és Scoundrels) 2020 után simán visszatérhetnek a rövid sztorikra, de akkor már inkább a 2015 és 2020 között megjelent történetekből fognak válogatni, hiszen azok lesznek már akkor aktuálisabbak. Nem valószínű, hogy akkor kiadnák a Shatterpoint-ot, a Tatooine Ghost-ot, a Scourge-öt, az Into the Void-ot, a Rebels könyveket, a Kenobit ....stb.

Ők sokkal jobban szeretnek frissebb és aktuálisabb könyveket kiadni. Képregényeknél is sokat egyeztettünk. Számtalan régebbit is javasoltam, de nem szerették volna sem a Tales of the Jedi-t, sem a Shadows of the Empire-t, mivel túl régi. A Knights of the Old Republic-cal, az Empire/Rebellion-nal pedig az volt a gond, hogy hogy túl hosszú.

 

Tudom, hogy sokaknak fáj az a gondolat, hogy esetleg a NJO, vagy a társai talán soha nem jutnak el hozzánk. Nekem is fáj, hogy a Jedi-növendék befejezetlen, semmi esély a Jedi Quest-re és a Last of the Jedi-re (most Jude Watson könyveire gondolok). Az NJO-t és az utána következőket is nagyon szívesen olvasnám, de mellette még nagyon érdekelne az Annilihation, a Kenobi, a Shatterpoint, a Rebels könyvek, Kemp új duológiája, ...stb. De sajnos ez van nem jelenhet meg minden, sok ki fog maradni, nem lehet mindenkinek jó. Majd meglátjuk mit hoz a jövő.

Ez az ugorjunk a Legacy of the Force-ra csak egy ötlet volt, hogy a távolabbi jövő egy jó része is eljusson hozzánk. Egyébként lehet, hogy a kiadónak nem is fog tetszeni, a szőnyeg alá söpörhetik. Ez az ő döntésük lesz, nem a miénk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.