Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Ha sorrendet kéne felállítanom, így festene a 2012-es listám SW-könyvek tekintetében:

 

1. Revan

2. Árulás

3. Halálosztag

4. Végzetes szövetség

5. Halálcsillag

6. Luke Skywalker és a Mindor árnyai

7. Yoda: Sötét találkozó

 

Hamarosan érkezik a Hűség és a Darth Plagueis. Ezúttal kivételesen a később megjelent regénnyel fogom kezdeni. :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki már elolvasta 2012 regényeit, az leírná a sorrendet? Csak kíváncsiságból kérdezem.

Sajnos még egyetlenegyet sem olvastam a tavalyi könyvek közül! Viszont csak hármat tudtam megvenni év végén (HCS, Árulás, Végzetes szövetség, ahogy nézem a véleményeket, pont a jobbakat néztem ki magamnak), szerintem a többi nálam ki is marad. Kicsi sajnálom, de muszáj válogatnom közülük. A Plagueis és a Hűség meglesznek. Olvasás: a jó ég tudja, mikor :( Így együtt már öten lesznek, nyáron bele kell húznom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy Amerikában a Yodát az egyik leghobb Klónok Háborúja regény között tartják számon.

A legjobbak között még ott van A gonosz útvesztője, Republic Commando regények, Shatterpoint és a Cestus Deception is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy Amerikában a Yodát az egyik leghobb Klónok Háborúja regény között tartják számon.

A legjobbak között még ott van A gonosz útvesztője, Republic Commando regények, Shatterpoint és a Cestus Deception is.

Remélem a RC beváltja a hozzáfűzött reményeimet :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként most, hogy véget ért a TCW, mennyi esély van rá, hogy rendeződik a Klónháborúk korszakában lévő időrendi kavarodás?

Amennyiben az EU megszűnik, nem sok. Max. ha Leland Chee megtesz még annyit, hogy rendet rak. A többi a fantáziánkra van bízva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként most, hogy véget ért a TCW, mennyi esély van rá, hogy rendeződik a Klónháborúk korszakában lévő időrendi kavarodás?

 

Rendeződhet, de az még odébb van, mert elvileg lesz még pár story arc. Pár könyvet pár előre toltak BBY 22-be, pl: Shatterpoilt, Cestus Deception, Jedi Trial.

A Medstar duológia eseményeit is a mostani történetszál elé rakták.

 

Remélem a RC beváltja a hozzáfűzött reményeimet :clap2:

 

Én is remélem.

 

Amennyiben az EU megszűnik, nem sok. Max. ha Leland Chee megtesz még annyit, hogy rendet rak. A többi a fantáziánkra van bízva.

 

Az EU megszűnését már én is vízionáltam, a TCW kaszája után nem lepődnék meg rajta. Bár eddig minden jel arra mutat, hogy lesznek még EU művek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amennyiben az EU megszűnik, nem sok. Max. ha Leland Chee megtesz még annyit, hogy rendet rak. A többi a fantáziánkra van bízva.

Miért szűnne meg az EU? :para: Az egy dolog, hogy valószínűleg borul az egész Ep6 utáni EU, legalábbis alaposan fel fog fordulni az új részek után, de gondolom, továbbra is érkeznek majd új regények, képregények, amik már az új filmekhez is igazodnak. Felteszem, a Disney-nek is megéri az EU-kból származó bevétel zsebre tétele.

 

Főleg a Yoda regény kapcsán merült fel bennem a "rendrakás" (pl. 30 hónappal a geonosisi csata után Anakin még padawan a regény szerint), de tudom, hogy a TCW néhány egyéb Klónháborús műnek is bekavart, amik így időbeli eltolásra szorulnak a megmentésük érdekében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, azért mondom ezt, mert már a Lucas-féle aranykor végét érjük. (Akár hívhatjuk a következőt a Disney-féle ezüstkornak. Ugye milyen sz*rul hangzik?) Na de vegyük csak szépen sorba.

 

- A Disney elkaszálta a The Clone Warst, amely eredeti tervek szerint nyolc évadot ért volna meg, elkaszálta a Detourst, aki konkrétan esélyt sem kapott, maradt nekünk hát néhány vicces trailer.

- Ugyan nem elkerülhetetlen, de szinte biztos, hogy a teljes EPVI. utáni EU-t eltörölhetjük. (Ha minden áron ragaszkodni akarunk ahhoz, hogy a Disney filmeket egy kalap alá vegyük azokkal a művekkel, amiket annyira szeretünk.) De nem csak azok, sok EPVI. utáni történés előzményéül szolgálnak korábban játszódó művek, azok is problémát jelentenek majd.

- Ebben ugyan nem vagyok biztos, de tudtommal, hogy ha a Del Rey szerződése lejár a Lucasfilmmel, akkor nem lesz több Star Wars témájú könyv. Legalábbis a Del Reytől biztosan nem.

- A Disney nem fogja megújítani a szerződését a Dark Horse Comicsszal sem, lévén hogy van saját képregénykiadója. (Marvel.) A Dark Horse-os srácok, ha van eszük, gyorsan lezárnak minden történetszálat, ameddig csak lehet. Hogy a Disney tervez-e Marvel-féle Star Wars képregényeket kiadni, még nem tudni.

- Ellenben kapunk majd valamiféle Star Wars animációs sorozatot, de annak minősége erőteljesen kétséges. (A TCW kasza után hajlamosak vagyunk a legrosszabbra gondolni.)

- A Disney egyre több Star Warsos játék fejlesztésébe is beleszól, nem tudom, hogy ezen a téren milyen jövő vár az EU-ra.

 

Szóval ja... A TCW csak az első pofon volt.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Főleg a Yoda regény kapcsán merült fel bennem a "rendrakás" (pl. 30 hónappal a geonosisi csata után Anakin még padawan a regény szerint), de tudom, hogy a TCW néhány egyéb Klónháborús műnek is bekavart, amik így időbeli eltolásra szorulnak a megmentésük érdekében.

A Yoda esetében nincs is szükség akkora átrendezésre, csak oda kell helyezni, ahol Ventress még tanítvány, azaz az első év vége felé. Legyen mondjuk 22-23 hónap. :) Annyira nem is sok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudjátok, mi vagyunk a legrosszabb generáció és tudjátok, hogy miért? Mert pont a két Star Wars kor közepén élünk. Az EPVII. nem más, mint egy új kor eljövetele. Mintha mindaz, ami 1977-ben megszületett, most újra elkezdődne. Ugyanúgy a 0-ról indul, csak kivételesen van mögötte 6 film. És semmi mással nem törődik. Mintha ugyanazt a legendát el akarnák adni a jövő generációnak. Ezt mondjuk Lucas is megtette a maga módján, de ügyelt arra, hogy a franchise konzisztens maradjon, a Disney-nek ez annyira nem fontos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval ja... A TCW csak az első pofon volt.

Sajnos, a TCW kasza (és az általad leírtak) után egyre világosabban látszik, hogy semmi nincs biztonságban, ami nem a Disney saját epizódját/filmjeit illeti. Ezek fényében nagyon nehéz pozitívnak maradni az SW jövőjét illetően, legyen szó akár a filmekről, akár az EU-ról. Szomorú, de belém csapott a felismerés, hogy reális esély van arra, hogy a Star Wars két jól elkülöníthető részre szakadjon a jövőben: a Lucas-éra: a kezdetektől napjainkig (Ep4 - TCW), a sokak által szeretett legenda... és a Disney-éra: a már befutott címmel eladni kívánt tucattermékek sorozata. Ettől függetlenül, a végső pálcatörésig továbbra is megvárnám az Ep7-et, abból sok minden leszűrhető lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos, a TCW kasza (és az általad leírtak) után egyre világosabban látszik, hogy semmi nincs biztonságban, ami nem a Disney saját epizódját/filmjeit illeti. Ezek fényében nagyon nehéz pozitívnak maradni az SW jövőjét illetően, legyen szó akár a filmekről, akár az EU-ról. Szomorú, de belém csapott a felismerés, hogy reális esély van arra, hogy a Star Wars két jól elkülöníthető részre szakadjon a jövőben: a Lucas-éra: a kezdetektől napjainkig (Ep4 - TCW), a sokak által szeretett legenda... és a Disney-éra: a már befutott címmel eladni kívánt tucattermékek sorozata. Ettől függetlenül, a végső pálcatörésig továbbra is megvárnám az Ep7-et, abból sok minden leszűrhető lesz.

Persze, ez a legokosabb és legdiplomatikusabb, amit ilyenkor tehetünk. Meglátjuk, hogy mi lesz. Reménykedni persze lehet, még ha annak kimenetele nem is túlzottan valószínű. Magam is így vagyok vele, hogy előbb lássuk meg, mit hoz magával az EPVII., de az egyszer biztos, hogy ha bekövetkezik a második nagy Star Wars hitszakadás (Anno a prequelnél volt egy ehhez hasonló eset.) akkor már tudom, melyik oldalon fogok állni a kérdésben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért szűnne meg az EU? :para: Az egy dolog, hogy valószínűleg borul az egész Ep6 utáni EU, legalábbis alaposan fel fog fordulni az új részek után, de gondolom, továbbra is érkeznek majd új regények, képregények, amik már az új filmekhez is igazodnak. Felteszem, a Disney-nek is megéri az EU-kból származó bevétel zsebre tétele.

 

Főleg a Yoda regény kapcsán merült fel bennem a "rendrakás" (pl. 30 hónappal a geonosisi csata után Anakin még padawan a regény szerint), de tudom, hogy a TCW néhány egyéb Klónháborús műnek is bekavart, amik így időbeli eltolásra szorulnak a megmentésük érdekében.

 

Reméljük, hogy így lesz. De a Disney gondolhatja így is: most úgy is egy rakás SW filmet készítünk, minek ennyi regény és képregény? A sok film, majd ellensúlyozza a nyomtatott termékek hiányából fakadó bevételhiányt. De nagyon remélem, hogy nem lesz így.

A Yoda regényben először még úgy említi Anakint, mintha Obi-van padavanja lenne, egy másik alkalommal viszont már lovagként hivatkozik rá. Stuartnak annak idején gyorsan kellett összehoznia a könyvet és valószínűleg későn szóltak neki, hogy Anakin ekkor már nem tanítvány. A régebbi EU kronológia szerint is a a kötet már a Jedi Trial után játszódik, ezért Anakin már lovag. A mostani kronológia szerint is Anakin a könyvben már nem tanítvány.

Hát, azért mondom ezt, mert már a Lucas-féle aranykor végét érjük. (Akár hívhatjuk a következőt a Disney-féle ezüstkornak. Ugye milyen sz*rul hangzik?) Na de vegyük csak szépen sorba.

 

- A Disney elkaszálta a The Clone Warst, amely eredeti tervek szerint nyolc évadot ért volna meg, elkaszálta a Detourst, aki konkrétan esélyt sem kapott, maradt nekünk hát néhány vicces trailer.

- Ugyan nem elkerülhetetlen, de szinte biztos, hogy a teljes EPVI. utáni EU-t eltörölhetjük. (Ha minden áron ragaszkodni akarunk ahhoz, hogy a Disney filmeket egy kalap alá vegyük azokkal a művekkel, amiket annyira szeretünk.) De nem csak azok, sok EPVI. utáni történés előzményéül szolgálnak korábban játszódó művek, azok is problémát jelentenek majd.

- Ebben ugyan nem vagyok biztos, de tudtommal, hogy ha a Del Rey szerződése lejár a Lucasfilmmel, akkor nem lesz több Star Wars témájú könyv. Legalábbis a Del Reytől biztosan nem.

- A Disney nem fogja megújítani a szerződését a Dark Horse Comicsszal sem, lévén hogy van saját képregénykiadója. (Marvel.) A Dark Horse-os srácok, ha van eszük, gyorsan lezárnak minden történetszálat, ameddig csak lehet. Hogy a Disney tervez-e Marvel-féle Star Wars képregényeket kiadni, még nem tudni.

- Ellenben kapunk majd valamiféle Star Wars animációs sorozatot, de annak minősége erőteljesen kétséges. (A TCW kasza után hajlamosak vagyunk a legrosszabbra gondolni.)

- A Disney egyre több Star Warsos játék fejlesztésébe is beleszól, nem tudom, hogy ezen a téren milyen jövő vár az EU-ra.

 

Szóval ja... A TCW csak az első pofon volt.

 

Igaz, a TCW az első pofon volt, ami miatt minden kétséges.

A Detours-ért valahogy viszont nem kár.

Habár azt még mindig nem tudjuk, hogy nem lesznek-e TCW mozirajzfilmek direkt DVD-re.

Szerintem korai kijelenteni azt, hogy a Del Rey szerződésének lejárása után nem lesz SW témájú könyv. A Maul regényt 2014. januárjára harangozták be. A Lázadók sorozat 2. kötete 2014 márciusában jelenik meg, a 3. pedig 2015 (!)-ben. A Lázadók első kötetének kézirata még januárban elkészült és kijelölték a Lucasfilm-mel egyetértésben az idei év végi megjelenést. Sőt, a címet is maga a Lucasfilm fogja megadni a könyvnek, nem pedig a szerző. A Sword of the Jedi trilógiát még nem törtölték. Olyat is el tudnék képzelni, hogy Christie Golden 3 könyve, talán az EP7-et vezeti fel és egy új generációs EU első darabja lesz. Gondoljunk arra, hogy állítólag az új trilógiában egy Solo gyerek és unoka lenne benne, olyat is mondtak, hogy lesz nő főszereplő, és Jaina, valamint Alanna még életben vannak. Persze lehet, hogy teljesen törlik ezt a trilógiát és teljesen más témájú 3 könyv jelenik meg helyette. Majd Meglátjuk. A felnőtt regényeknél csak annyi biztos, hogy a Del Rey-nek hivatalosan 2013 végéig van szerződése a Lucasfilm-mel. Ez a szerződés meghosszabbítható, vagy akár új kiadóval is meg lehet kötni. Ha idén év végéig nem történik több felnőtt regény megjelenésre bejelentés, akkor elkezdhetünk aggódni.

Képregények és a Dark Horse. Még bizonytalan a dolog. A Dark Horse-osok cáfolták több alkalommal is azt, hogy átkerülne a Marvelhez, habár egy Disney-s belsős ember szerint 2014-től minden új SW képregény cím már a Marvel alatt fog megjelenni. Ez nem tudni konkrétan mit jelent, átmennek a sorozatok a Marvelhez, vagy a Marvel teljesen új címeket indít és hagyja a fenébe a Dark Horse által megkezdett népszerű sorozatokat. A Dark Horse-nál viszont kötik a karóhoz az ebet, hogy ebből semmi sem valós. Stradley szerint nemsokára óriási bejelentésre készülnek. Úgy tűnik eszük ágában sincs lezárni a most futó szériákat. Brian Woodnak 20 számra szoló szerződése van a most futó SW ongoing-ra, ami így bőven áttolódhat 2014-ig. Ostranderék már írják a 3. Dawn of the Jedi 5 részes story arcot, ami idén év végén debütálna, tehát átnyúlik 2014-re. A Dark Times-zal hasonló a helyzet, és további Darth Vader and... képregényeket is terveznek. Sőt, állítólag több új cím indítását tervezik. Valószínűleg egy kötélhúzás zajlik a háttérben, amibe nem látunk bele és talán csak év végén tudunk majd itt is biztosat. De ha igaz, hogy a Disney tényleg átpasszolja az egészet a Marvelnek, akkor viszont itt csúnyán félbe fognak szakadni a sorozatok.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, azért mondom ezt, mert már a Lucas-féle aranykor végét érjük. ...

 

- Ebben ugyan nem vagyok biztos, de tudtommal, hogy ha a Del Rey szerződése lejár a Lucasfilmmel, akkor nem lesz több Star Wars témájú könyv. Legalábbis a Del Reytől biztosan nem.

...

 

Szóval ja... A TCW csak az első pofon volt.

 

 

Nagyon remélem, hogy nem lesz igazad. Bár minket, magyar olvasókat pár évig eltartana a kint már megjelent, de be még nem hozott EU könyvek magyar kiadása is.

 

Magam részéről azzal is meg lennék elégedve... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

de ügyelt arra, hogy a franchise konzisztens maradjon, a Disney-nek ez annyira nem fontos.

Ezt honnan veszed? Mármint, hogy a D-nek nem fontos a konzisztencia, ami annak fényében egyébként elég érdekes volna, hogy az ep7-et nem a D készíti, hanem a Lucasfilm.

 

Szerintem nem ilyen rossz a helyzet, bár lehet ez csak az én kincstári optimizmusomból fakad. :)

Szerintem sem kellene ennyire tragikusan felfogni előre, várjuk ki, mi fog ténylegen is történni EU háza táján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt honnan veszed? Mármint, hogy a D-nek nem fontos a konzisztencia, ami annak fényében egyébként elég érdekes volna, hogy az ep7-et nem a D készíti, hanem a Lucasfilm.

Mondjuk hogy a teljes EPVI. utáni EU mehet a kukába? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma vettem meg a harmincadik számot. Még megy és már csak 10 van hátra.

 

Szépen tartja magát. Elismerésem. :clap:

 

Végre kiolvastam a Revant. Hát a vége arcon csapott. Mekkora már, hogy vízióban megjelenik a Tython Hőse? :D

 

A vége tényleg váratlan, de egyben megható is.

 

 

Mondjuk hogy a teljes EPVI. utáni EU mehet a kukába? :)

 

Én még erre nem veszek mérget. Majd meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk hogy a teljes EPVI. utáni EU mehet a kukába? :)

Szóval akkor konzisztencia alatt az EU-t is értetted? Elnézést, ez nekem nem volt egyértelmű, én csak a filmek közöttire gondoltam, mert az EU így is eléggé vegyes képet mutat, nem lehet teljesen a filmekkel, és egymással sem, egységes egészként kezelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.