Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

A kiadó közben már gyűjti a következő szerződéskötéshez a címeket. Én és két ismerősöm is elküldtük már ajánlásainkat. Azt a választ kaptuk, hogy figyelembe veszik őket.

Köszi, majd gondolkodom ötleteken. Hol lehet utánajárni, hogy egyáltalán milyen regények jelentek meg külföldön eddig?

 

A novellákat tartalmazó antológia jó ötlet. Nekem rögtön a Történetek... sorozat jutott eszembe, egy olyat összerakhatnának Történetek a Sithek 1000 évéből vagy valami hasonló címmel. Persze a többi sorozathoz hasonlóan ez esetben nem volna közös pont, de akár még azt is ki lehetne találni mondjuk egy coruscanti helyszín vagy valami más képében, az is jó kapcsolódási pontnak tűnik, még ha időben eltérnének is a sztorik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, majd gondolkodom ötleteken. Hol lehet utánajárni, hogy egyáltalán milyen regények jelentek meg külföldön eddig?

 

A novellákat tartalmazó antológia jó ötlet. Nekem rögtön a Történetek... sorozat jutott eszembe, egy olyat összerakhatnának Történetek a Sithek 1000 évéből vagy valami hasonló címmel. Persze a többi sorozathoz hasonlóan ez esetben nem volna közös pont, de akár még azt is ki lehetne találni mondjuk egy coruscanti helyszín vagy valami más képében, az is jó kapcsolódási pontnak tűnik, még ha időben eltérnének is a sztorik.

 

Kronológiai sorrendben itt vannak:

http://starwars.wikia.com/wiki/Novels

 

Annak idején csodálkoztam, hogy az új trilógiához nem csináltak. Például Történetek a Boonta futamról, a geonosisi csatáról, a 66-os parancsról.

De állítólag a Del Rey Kiadó szeretne csinálni újabb novellásköteteket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megvolt a Gonosz Dinasztia. Egyértelműen számomra ez a könyv volt a legjobb és maga a trilógia minden idők legjobb sw-sorozata. Bárcsak minden EU-könyv ilyen szintű lenne. Sosem gondoltam volna hogy a Gonosz Útvesztője-Sith-ek bosszúja--Sötét Nagyúr hármast valaha verni fogja valami, de ez mindent ütött. Rengeteg mindent megtudtam az Erőről a Sithekről a Kettő Szabályáról, a Sith-praktikákról, úggy hogy egy pillanatra sem éreztem hogy ez vagy az nem illene bele az sw-univerzumba. Mintha maga Lucas írta volna.

Na de a regényről:

 

 

Lassan indult be kicsit untam is az elején de aztán bedurvult. Ami nagyon tetszett hogy mindig úgy tünt hogy Bane gyenge és mindjárt annyi neki, de mindig megmenekült. Tetszett a sorsok összefonódása, hogy Lucia megismerte egykori örmesterét, és látta mi lett belőle de kiszabadította mégis. Serra viszont nagyon irritált, onnantól kezdve hogy Bane-t meglátogatta a börtönben. Ugyanolyan lett mint akit kínzott. Hálistennek megtért utána. Még az is zavart hogy hogy lehet olyan lüke hogy visszamegy az Ambriára egyből ott fogja Bane keresni. De aztán rájöttem hogy mindent elveszített és gondolom meg akart halni. Set Harth jópofa gyerek, de még jó hogy nem lett tanítvány. :D Kiváncsi lennék meg-e tudja tanulni a lélekátvitelt, de kizártnak tartom. Nagyon kevés ő ahhoz szerintem tudásban hogy menne neki. Zannah ebben a könyvben már szimpibb mint az előzőben, de nem tudnám megmondani miért.

Bane elfogása is nagyszerű volt, kábszer nélkül esélyük sem lett volna. Először megijedtem. hogy Zannah és Bane végső összecsapása a börtöni lesz, mert az nagyon szánalmas lett volna. Fénykard nélkül nem jó a harc. De aztán az Ambrián a végső harc nagyon nagy volt. Mekkora Erővel rendelkezik egy Sith Nagyúr. Nem semmi. Meg a füstkígyók mely szétmarják azt amin átmennek. Megmondom őszintén ez a Cougar nem szimpi. Túl alattomos. Bár Sith-nél ez jó tulajdonság.

A vége számomra egyértelmű. Sikerült az átvitel és Bane azért mondta hogy ő Zannah, hogy örökre megmaradjon az a titok, hogy át lehet vinni a lelkez egy másik testbe. Nem akarta Cougarnak elmondani. Meg ugye a bal kéz is összeszorult, meg az egész trilógiában Bane mindíg nyertes volt.

Persze emiatt felmerül egy kérdés. Ha ezt Bane tudja akár évezredeken át élhetett és maga Sidious is lehet. Addig rakta át egyik testből a másikba a lelkét, hogy halhatatlan lett.

Különben nagyon jó a beszélgetés Bane és Serra közt a börtönben. El lehet rajta gondolkodni.

 

Tényleg ez a trilógia mennyire van összehozva a régi Bane-sztorikkal? Eddig mi volt Bane története? Zannah és Cougar vagy akár Set régebben is léteztek, vagy az író most találta ki őket?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megvolt a Gonosz Dinasztia. Egyértelműen számomra ez a könyv volt a legjobb és maga a trilógia minden idők legjobb sw-sorozata. Bárcsak minden EU-könyv ilyen szintű lenne. Sosem gondoltam volna hogy a Gonosz Útvesztője-Sith-ek bosszúja--Sötét Nagyúr hármast valaha verni fogja valami, de ez mindent ütött. Rengeteg mindent megtudtam az Erőről a Sithekről a Kettő Szabályáról, a Sith-praktikákról, úggy hogy egy pillanatra sem éreztem hogy ez vagy az nem illene bele az sw-univerzumba. Mintha maga Lucas írta volna.

Na de a regényről:

 

 

Lassan indult be kicsit untam is az elején de aztán bedurvult. Ami nagyon tetszett hogy mindig úgy tünt hogy Bane gyenge és mindjárt annyi neki, de mindig megmenekült. Tetszett a sorsok összefonódása, hogy Lucia megismerte egykori örmesterét, és látta mi lett belőle de kiszabadította mégis. Serra viszont nagyon irritált, onnantól kezdve hogy Bane-t meglátogatta a börtönben. Ugyanolyan lett mint akit kínzott. Hálistennek megtért utána. Még az is zavart hogy hogy lehet olyan lüke hogy visszamegy az Ambriára egyből ott fogja Bane keresni. De aztán rájöttem hogy mindent elveszített és gondolom meg akart halni. Set Harth jópofa gyerek, de még jó hogy nem lett tanítvány. :D Kiváncsi lennék meg-e tudja tanulni a lélekátvitelt, de kizártnak tartom. Nagyon kevés ő ahhoz szerintem tudásban hogy menne neki. Zannah ebben a könyvben már szimpibb mint az előzőben, de nem tudnám megmondani miért.

Bane elfogása is nagyszerű volt, kábszer nélkül esélyük sem lett volna. Először megijedtem. hogy Zannah és Bane végső összecsapása a börtöni lesz, mert az nagyon szánalmas lett volna. Fénykard nélkül nem jó a harc. De aztán az Ambrián a végső harc nagyon nagy volt. Mekkora Erővel rendelkezik egy Sith Nagyúr. Nem semmi. Meg a füstkígyók mely szétmarják azt amin átmennek. Megmondom őszintén ez a Cougar nem szimpi. Túl alattomos. Bár Sith-nél ez jó tulajdonság.

A vége számomra egyértelmű. Sikerült az átvitel és Bane azért mondta hogy ő Zannah, hogy örökre megmaradjon az a titok, hogy át lehet vinni a lelkez egy másik testbe. Nem akarta Cougarnak elmondani. Meg ugye a bal kéz is összeszorult, meg az egész trilógiában Bane mindíg nyertes volt.

Persze emiatt felmerül egy kérdés. Ha ezt Bane tudja akár évezredeken át élhetett és maga Sidious is lehet. Addig rakta át egyik testből a másikba a lelkét, hogy halhatatlan lett.

Különben nagyon jó a beszélgetés Bane és Serra közt a börtönben. El lehet rajta gondolkodni.

 

Tényleg ez a trilógia mennyire van összehozva a régi Bane-sztorikkal? Eddig mi volt Bane története? Zannah és Cougar vagy akár Set régebben is léteztek, vagy az író most találta ki őket?

 

 

Set Harth létezett említés szintjén egy szerepjáték kampányban.

Ezen a Sidiousban van valami Bane-ből dologban lehet valami.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a lehetőséget ki lehet zárni,

 

elvégre Palpatine orvgyilkossággal szerezte meg a Mester rangot Plaguise-től, úgyhogy mégha a Muun-ban valóban Bane szelleme élt is, Sidiousban már semmiképpen sem. Nekem személy szerint amúgy is nagyon ellenszenves ez az ötlet.

 

Már fentebb is írtam, hogy a sorozat értelmét vesztené már attól is, hogyha Zannah-t legyőzte volna, de ha egy folytában átpakolná a lelkét a következő tanítványába, abból az lenne, amit Zannah hitt, hogy tenni akar: Bane elárulná a saját törvényét. Oké lehet vitatkozni, hogyha egyik tanítvány sem bizonyult elég erősnek, akkor nincs választása, addig kell keresnie, míg egyikük sikerrel nem jár, de hogy a csodába kerekedhetne bárki is fölé, miközben több száz év tudása, és bölcsessége lenne mindig egy relatíve fiatal és erős testbe zárva? Ráadásul semmi garancia, hogy az ő így egyre növekvő ereje, pótolhatná azt, amiért megalkotta a Kettő Szabályát: hogy a Sith Nagyurai és Úrnői minden generációval egyre erősebbé váljanak. Sőt, mivel az, hogy Bane nemcsak a testet kapja meg, de hogy a tanítványa képességeit is -mint pl Zannah affinitása a Sith-mágiára- tudná-e használni, erősen vitatható. Márpedig, ha csak azok a területek fejlődnek, amikben Bane jó, akkor ő ugyan egyre erősebbé válna, de a Sötét Oldal egyéb titkai-ra sosem derülne fény- azaz meggyengítené a Sith-rendet, mint egészet, ugyan olyanná válna, mint azok a Sith Urak, akik előtte voltak, akiket még a Jediknél is jobban megvetett.

 

A kettő szabályával -és Bane filozófiájával- sokkal összeegyeztethetőbb magyarázat Zannah görcsös ökölbeszorítására, hogy Bane bizonyos berögződései nyomot hagytak a testében, amíg a lelkeik csatáztak érte. Sőt, ez még sokkal kézenfekvőbb is, hisz Cognus látomásai nyilvánvalóvá tették, hogy a Bane és Zannah közti erőviszonyok nagyon kiegyensúlyozottak. Hogy Bane akaratának egy foszlánya megmaradjon Zannah testében, még azután is, hogy a nő legyőzte őt- ez sokkal inkább hangzik olyasminek, ami ebbe a sorozatba beleillik.

 

 

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont vannak olyan darabok, amik még ilyen állapotban is csoda, ha egy-egy példányban előkerülnek. Én az Új Rend első kiadásával voltam így, hogy már csak azért is megvettem leharcolva, hogy az akkori gyűjteményem teljes legyen (hol volt akkor még a Szukits?).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megújult ismét a Szukits honlapja és most már lehet rendelni régebbi könyveket is.

Sw-nál nem túl nagy a választék. A régebbiek közül csak a Sötét oldal 2. kiadásából, és a Sötét Nagyúrból van. Utóbbi ára magasabb, 2790Ft.

Van ez az úgynevezett Pick Pack Pont átvétel az ország 200 pontján. Így már csak 300 Ft a szállítás. Előrendelt könyveknél így már megéri tőlük venni, persze csak azokat amik csak náluk kaphatók.

Számomra negatívum, hogy Warcraft, Starcraft kategória nincs. Ez rossz ómen.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szukits az én ajánlási listámra is válaszolt. Én elég hosszú indoklásokat írtam a 9 ajánlott könyvre.

Azt írták mindenféleképpen figyelembe veszik a 2012-es szerződéskötéskor. Úgyhogy már csak 1 évünk van hátra addig. Aki SW könyveket akar olvasni magyarul, az minél előbb küldje be nekik mit ajánl. Minél több ajánlás érkezik egy könyvre annál több az esélye a megjelenésre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van ez az úgynevezett Pick Pack Pont átvétel az ország 200 pontján. Így már csak 300 Ft a szállítás.

Egyik kolléganőmtől hallottam már erről a megoldásról, ő is szokott így rendelni, azt mondta, ha rendelek ezen a módon, kérjem oda hozzájuk, szóljak neki, és átveszi az újságosnál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na végére értem én is a Gonosz Dinasztiának. Miután elolvastam az utolsó oldalt is, az első gondolatom az volt hogy Azt a k*rva. Karpyshyn előtt le a kalappal, nagyszerűen lezárta Bane Nagyúr kalandjait. A 2. könyvnél fényévekkel jobb, sőt talán még az elsőnél is. Bár nekem Zannah tanítványának a kiléte nem okozott nagy meglepetést mivel már jó ideje tudtam hogy ki lesz az, bár az előéletéről és arról hogy hogyan lett Zannah tanítványa, arról máig semmit sem. Bár tudtam hogy mi lesz a vége, azért mégis csak reménykedtem benne hogy Bane Nagyúr megmarad. Ezután lehetne írni arról is egy trilógiát, hogy Zannah hogy képezi ki a tanítványát és hogy győzi őt le. Sajnálom hogy Bane Nagyúr kalandjai véget értek, de ezen 3 kötet megszeretette velem Bane-t, sőt én őt tartom a legnagyobb Sith-nek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elsosorban jo volt a Darth Bane trilogia kar hogy abban az uj megjelenesekben itt nemetorszagban nem talaltam folytatast ti tudtok erol valamit ?

Masodsorban Darth Revan9 kifelytened bovebben a szukits allaspontjat az uj Star Wars konyvek rol mijen ajanlasokat kell teni elnezest de egyszeruen nem ertem remelem kifogjak azokat a konyveket adni magyarul amik itt megjelentek eddig 64 rol tudokamik nemet nyelven es angol nyelven kaphatok elore is kosz a valaszt

jah hidd el olcsobban nem talalsz konyvet en sem akarok 4000 ft kiadni az X szarnyuak egyes darabjaiert de mar honapok ota vadaszom oket

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem egyébként feltűnt, hogy a Bane-trilógiában az író eléggé szűklátókörűnek és idiótának állítja be a Jediket. Pl. itt a harmadik részben is, amikor Serra és Lucia átveri az ithorit, illetve könnyedén megvezetik. Ugyanez vonatkozik a harcokra is.

Az előzmény-trilógiában (különösen az első epizódban) ezzel szemben a Jedik legendás harcosként vannak bemutatva, akikről az átlag élőlény nem sokat tud (a legtöbbjük valószínűleg soha nem is látott jedit), csak mende-mondákat hallottak képességeiről. Ez persze azért is lehetséges, mert ott hosszabb ideje béke van, míg Bane idején épp most ért véget az Erő háborúk utolsó felvonása. Valószínűleg a galaxis népének elege lehetett abból, hogy számára felfoghatatlan célért kell harcolnia, szenvednie, meghalnia. Mindkét Erő használó fél kihasználta a "közönséges" (ez nem jó szó, tudom) életeket. Ebből a szemszögből persze érthető, hogy a Jedik miért vannak annyira ellenszenves figuraként leírva, és jobban belegondolva, ha én egy megtépázott peremvidéki bolygón laknék, mindkét félt gyűlölném. Mennyivel egyszerűbb lenne az Erőhasználók nélkül a galaxis...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elsosorban jo volt a Darth Bane trilogia kar hogy abban az uj megjelenesekben itt nemetorszagban nem talaltam folytatast ti tudtok erol valamit ?

Masodsorban Darth Revan9 kifelytened bovebben a szukits allaspontjat az uj Star Wars konyvek rol mijen ajanlasokat kell teni elnezest de egyszeruen nem ertem remelem kifogjak azokat a konyveket adni magyarul amik itt megjelentek eddig 64 rol tudokamik nemet nyelven es angol nyelven kaphatok elore is kosz a valaszt

jah hidd el olcsobban nem talalsz konyvet en sem akarok 4000 ft kiadni az X szarnyuak egyes darabjaiert de mar honapok ota vadaszom oket

A Szukits honlapján van alul egy kapcsolatfelvétel rész. Oda beírhatod, hogy milyen könyveket szeretnél ajánlani. Ott szerepel egy e-mail cím is, azon is lehet próbálkozni.

szukits.info@gmail.com

Én például olyanokat választottam, amik frissek, aktuálisak, valamihez köthetők, nem hosszú sorozatok. Úgy tudom az ilyen könyvek kiadására hajlanak elsősorban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem egyébként feltűnt, hogy a Bane-trilógiában az író eléggé szűklátókörűnek és idiótának állítja be a Jediket. Pl. itt a harmadik részben is, amikor Serra és Lucia átveri az ithorit, illetve könnyedén megvezetik. Ugyanez vonatkozik a harcokra is.

Az előzmény-trilógiában (különösen az első epizódban) ezzel szemben a Jedik legendás harcosként vannak bemutatva, akikről az átlag élőlény nem sokat tud (a legtöbbjük valószínűleg soha nem is látott jedit), csak mende-mondákat hallottak képességeiről. Ez persze azért is lehetséges, mert ott hosszabb ideje béke van, míg Bane idején épp most ért véget az Erő háborúk utolsó felvonása. Valószínűleg a galaxis népének elege lehetett abból, hogy számára felfoghatatlan célért kell harcolnia, szenvednie, meghalnia. Mindkét Erő használó fél kihasználta a "közönséges" (ez nem jó szó, tudom) életeket. Ebből a szemszögből persze érthető, hogy a Jedik miért vannak annyira ellenszenves figuraként leírva, és jobban belegondolva, ha én egy megtépázott peremvidéki bolygón laknék, mindkét félt gyűlölném. Mennyivel egyszerűbb lenne az Erőhasználók nélkül a galaxis...

 

Sokszor volt már az hogy a Jediket gúnyolták hogy ők a Béke Őrei, de a peremvidékeken ahol még mindig létezik rabszolgaság stb, színűket se látják. Az 1. kötetben pont erről beszélget Bane a Köztársaságiakkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült befejeznem A gonosz dinasztiát, ami valóban a trilógia legjobb darabja lett, de az általam eddig olvasott SW könyvek listájának élén is lenne helye. Remekül vitték tovább az előző rész fonalát, bár az eleje kicsit lassan indult be. A karakterek szokás szerint nagyszerűen megírtak,

leginkább Zannah tetszett, bár már írtam - számomra sokkal inkább Sith - mint Bane. Serra halálának nagyon nem örültem, jó lett volna, ha megússza, bár abban a lelkiállapotban nem biztos, hogy jót tett volna neki. Lucia hihetetlenül ostoba volt, amikor kiengedte Bane-t. Tudta nagyon jól, hogy Sith - ráadásul ismerte is a fajtáját, tudta, hogy az már nem a barátja, Des, aki annak idején számtalanszor megmentette őt, és azt is tudta nagyon jól, hogy ha kiszabadul, vadászni fog Serrára. Ennek ellenére megtette...

Sokáig attól tartottam, hogy Set lesz Zannah tanítványa, de örülök, hogy végül Cognus lett az, sokkal inkább való a Sith-ek útjára. A finálé mindent ütött! A Kőbörtönös fejezetek, illetve Zannah és Bane végső összecsapása mindent überelt. A végén a cliffhanger nem semmi, bár szerintem Zannah maradt életben, Bane tudatának pedig csak egy része jutott át a nőbe. Ellenkező esetben nem lett volna értelme Bane-nek tagadni Cognus előtt, ezt Werebazs már nagyon szépen leírta lentebb. :)

 

Remélem olvashatunk még a jövőben ettől a szerzőtől, mert az eddigiek alapján kijelenthető, hogy rossz művek nem kerülnek ki a kezei közül. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem olvashatunk még a jövőben ettől a szerzőtől, mert az eddigiek alapján kijelenthető, hogy rossz művek nem kerülnek ki a kezei közül. :clap:

Hónapokon belül megjelenik a Revanról szóló könyve, reménykedjünk benne, hogy a Szukits kiadja (erre szerintem jó esély van, mert többen ajánlottuk, másrészt az Old Republic-sorozat első két kötetét is ki szándékoznak adni)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyik ismerősöm visszajelzett és az ő ajánlását is fogadta a Szukits Kiadó. Ő a Republic Commando könyveket ajánlotta. Jó hosszú, több pontba foglalt érvrendszert írt, hogy miért is kellene ezt a rövid sorozatot kiadni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

tegnap rakerdeztem s meg nem tudja a kiado hogy hanyadan all a jovo ev kerdeztem kiadjak e mind a 64 konyvet ami eddig megjelent

Miellenne ha oszefognanak mekkora vasarlo kell legyen 1 konyvre hogy megerje nekik kiadni szerintetek oszetudnank hozni egy ekkora rendelesi kervenyt?

en tudom hogy nem szeretnek lemaradni az uj konyvekrol nagyon jok de kerdes masis igy van vele ?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem. Kicsi a magyar piac. Nem tudnak mindent megjelentetni. Erre egyetlen magyar kiadó sem lenne képes.

Ahhoz nyugati országokhoz hasonló népesség és fejlettebb gazdaság kell.

Csak válogatni tudnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Változás történt a SW könyvek megjelenési sorrendjében.

Az elkövetkező Star wars megjelenések sorrendje:

Micheal A. Stackpole: Én, a Jedi,

Sean Williams: The Old Republic: Fatal Aliance,

Paul S Kemp: The Old Republic:Deceived,

Timothy Zahn: Allegiance.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.