Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Az jó kérdés, hogyan kerültek emberek a Sulaco fedélzetére, mint ahogy az is, a Fury elhagyása után miért tért vissza az LV-426-ra. Majd gondolom a sztoriból kiderül. Tippem szerint a Patnával utolérték Bishopék és visszafordították, ha már egyszer Ripley megugrott előlük. Mást nem tudok elképzelni egyelőre...

 

 

Ez egy jó ötlet. Végülis a Weyland-Yutaninak kellett egy xeno és mivel Ripley "lelépett" ezért a Sulaco után mentek. Persze ez is felvet kérdéseket. A Sulaco miután kilötte a mentőkabinokat gondolom ment tovább a Föld felé. Mivel 17 nap telt el Hicks videóüzenete óta és azt mondod hogy 2 hét az út a Föld és az LV-426 közt majdnem a Földnél kéne kegyen a hajó, gondolom a balesetnél kicsit lassult azért. Meg hát Bishop honnan tudta volna hogy a Sulacoval mi van? Ripley nem mondta neki, ő meg gondolhatta hogy ha Ripley a Furyn van és nincs más túlélő akkor a Sulaco megsemmisült. Vagyis miért indultak volna utána biztos információ hiányában?

Persze lehet majd kiderül. Különben én már nagyon várom. Jó lesz ez a magyarázatokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Aliens: Colonial Marines nem 17 nappal, hanem 17 héttel játszódik az Aliens-Alien3 után. A 17 nap annak az ideje, hogy a mentőegység az LV-426-ra érkezzen, ha a tengerészgyalogosok nem jelentkeznek (ami végül is megtörtént, gondolom a Sulaco leadta a jelzést, hogy elindult haza, hiszen az előzetesben a katonacsaj megemlíti, hogy a Fury mellett észlelték).

Szerintem azt Bishopék végig tudták, hogy a Sulaco ép. Egyrészt, amikor elérték a Patnával a Fury-t, gondolom észlelték, hogy roncsok nincsenek. Másrészt, a Sulaco szerintem az EEV kilövése után nem borult sötétségbe, továbbra is működött a helyzetjelzője. És a tüzet leszámítva nem eshetett benne nagy kár, az is legfeljebb az egyik hibernáló kamrát iktatta ki.

 

Amúgy, most egy másik fórumon felmerült, hogy az egyik Alienses szereplő mégis él...

 

Ezen a képen figyeljük meg a póló jobb oldalán a sérülést és a kötést a jobb kézen:

hicks1.jpg

 

Itt meg ugyanaz a póló és kötés:

hicks2.jpg

 

Lehet, hogy Hicks fején van a szák? :para::hmm:

 

Persze mivel az előzeteseket nem a kész produktumból vágják, illetve a videó játékoknál nem ritka a karakter modellek újrahasznosítása, így lehet itt is csak erről van szó.

 

Csináltam egy összefoglaló cikket az A:CM-ről.

http://www.sfportal.hu/aliens-colonial-marines-attekinto-14414.scifi

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Aliens: Colonial Marines nem 17 nappal, hanem 17 héttel játszódik az Aliens-Alien3 után. A 17 nap annak az ideje, hogy a mentőegység az LV-426-ra érkezzen, ha a tengerészgyalogosok nem jelentkeznek (ami végül is megtörtént, gondolom a Sulaco leadta a jelzést, hogy elindult haza, hiszen az előzetesben a katonacsaj megemlíti, hogy a Fury mellett észlelték).

Szerintem azt Bishopék végig tudták, hogy a Sulaco ép. Egyrészt, amikor elérték a Patnával a Fury-t, gondolom észlelték, hogy roncsok nincsenek. Másrészt, a Sulaco szerintem az EEV kilövése után nem borult sötétségbe, továbbra is működött a helyzetjelzője. És a tüzet leszámítva nem eshetett benne nagy kár, az is legfeljebb az egyik hibernáló kamrát iktatta ki.

 

Amúgy, most egy másik fórumon felmerült, hogy az egyik Alienses szereplő mégis él...

 

Ezen a képen figyeljük meg a póló jobb oldalán a sérülést és a kötést a jobb kézen:

hicks1.jpg

 

Itt meg ugyanaz a póló és kötés:

hicks2.jpg

 

Lehet, hogy Hicks fején van a szák? :para::hmm:

 

Persze mivel az előzeteseket nem a kész produktumból vágják, illetve a videó játékoknál nem ritka a karakter modellek újrahasznosítása, így lehet itt is csak erről van szó.

 

Csináltam egy összefoglaló cikket az A:CM-ről.

http://www.sfportal.hu/aliens-colonial-marines-attekinto-14414.scifi

 

Emlékeztem a 17 hétre az előző írásodból csak annyira mondták a 17 napot hogy összekeveredtem.

 

 

Ha a zsákos csávó Hicks, akkor nagyon jó magyarázatot kell találniuk rá. Jól emlékszem hogy Hickset is kilőtte a Sulaco és a lezuhant mentőkabinban megtalálták a holttestét?

 

 

Az írásodat meg el fogom olvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, jól emlékszel, bár szerintem arcról az anyja sem tudta volna később azonosítani (erős idegzetűeknek):

 

Alien_3_Hicks_Body_5.JPG

Ez az A3-hoz használt bábu képe, bár részletesebben csak a bővített változatban lehetett látni. A tartórúd kicsit átformálta az arcszerkezetét...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónok harca Xbox játékhoz volt már szerencséd, Bomarr? :)

Igen meg is vettem. Előtte mindenhol azt olvastam, hogy a gyenge grafikához és játékmenethez társul egy kifejezetten jó történet és vagyok akkora rajongó, hogy ennyi nekem elég is. Egyébként valamivel a sorozat/könyvek eseményei előtt kezdődik és két szálon fut: az egyik a Falnál, a másik a Folyóvidéken, ahol a Tullyk egyik hűbéres családjának a Sarwyckoknak egy rég látott örököse tér haza. A két szál persze végül majd találkozik.

Nagyon érződik, hogy Martin, a regények szerzője is közreműködött ennek az új történetnek a kiötlésében: egyrészt picit se lóg ki sehonnan. Teljesen szerves része tud lenni a Tűz és Jég dalának. Másrészt meg baromi jó. Annyira, hogy az elképesztően idióta harc-rendszerét is megtudtam egy idő után bocsátani (ahogy azt is hogy például a játék Királyvárában kb. akkora a "tömeg" mint egy kisebb zsákfaluban, a grafika pedig még az öt évvel ezelőtti játékokat is alulmúlja). Pénzt tényleg csak az adjon ki rá, aki óriási rajongó, mert ha a világ nem köti le az embert akkor jobban észreveszi, hogy milyen piszok gyenge ez a játék :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól tudom van egy másik, stratégiai játék is, ami még nem a sorozat alapján készült, és inkább a könyvek előtti idővel foglalkozik.

Ez sem a sorozat alapján készült. Már akkor nekiláttak amikor az HBO-s produkció még csak egy ötlet volt. Igaz, hogy a kiadás előtt nem sokkal néhány karaktert átdesignoltak, hogy úgy nézzen ki mint a TV sorozatban, de a helyszinek például eléggé másképp néznek ki.

Amire te gondolsz az egyébként a Genesis, ami Westeros 1000 évét öleli át és a változatosság kedvéért állítolag az is elég gyenge lett :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Á, kicsit sem bad ass a drága százados.

 

"Bemennek a közepébe, szóval következőket teszik. Először, ha mozog, megölni! Ha nem mozog, megölni újra! Másodszor, nagyobb tűzerejük van, mint egy szakasznyi gyalogosnak. Szóval használják ki mindet! Harmadszor, nem halnak meg, ha csak nem adok rá közvetlen parancsot!"

 

http://www.youtube.com/watch?v=VPuQ8Kzht1Y

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Az Aliens Colonial Marines a gémer lapok többsége szerint unalmas és rossz.

Gyalázatos osztályzatok születtek, 10/2-4 és társai.

IGN is 4-et adott rá a 10-ből. Remek.... :facepalm:

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, megérkezett. Hát még nem tudom, milyen a játék maga, de a gyűjtői kiadás összeállításánál nem spóroltak semmin. Már a doboz maga nagyon jól fest, a Sulaco hangárja van gyönyörűen ráfestve belülről, kívülről a megszokott rácsos fal, erre megy rá egy levehető áttetsző borítás, amire pedig alien hordát festettek. A szobor gyönyörű, komolyan, nagyon szépen meg van csinálva, semmi elnagyoltság, nagyon részletes (összehasonlításul a Jurassic Park BR gyűjtőihez járt figurával, bár az nagyobb, sokkal elnagyoltabb).

Az extrák: egy Classifield feliratú, a Colonial Marines jelvényével lepecsételt borítékban polaroid kép az LV-426-ról, pontosabban egy tojáskamráról. A USCM két jelvénye szövetből (a tengerészgyalogság ismert kék jelvénye és a USS Sulaco jelvénye - kivitelezésében hasonlít az N7 jelvényre a Mass Effect 3 gyűjtői kiadásából), hivatalos küldetés leírás print, oklevél a USCM-től, egy toborzótábla, valamint a USS Sephora részletes tervrajza. Emellett a csomagban volt még egy póló, rajta a "farkába harapó" királynő emberióval és egy A:CM plakát. Na meg természetesen a DLC-khez tartozó kódok.

A játék telepítése folyamatban, de én a sok extra miatt már most nem bánom, hogy ezt a verziót választottam. :w00t:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csak az IGN: a metacritic alapján szinte mindenhol lehúzzák és a felhasználói értékelések is elég alacsonyan vannak. Persze annak aki mindenképp megveszi a játékot ez nem lényeges, de nekem akinek ez nem "must buy" kategória ez megteszi iránymutatónak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Sulacon rohangálok... nem rossz, nem rossz.

 

Egyébként tényleg elég durván lehúzzák. Azért van alapja, de megint az értetlenkedés az egyik legnagyobb probléma a történet kapcsán... + sokan szidják a grafikát és a társak intelligenciáját... ez utóbbi tényleg nem túl acélos, de valószínűleg majd javítják patch-el. Ami a grafikát illeti, nem rossz, de nem is jó... elmegy kategória. De a feeling (legalábbis eddig) egész jó.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sulaco letudva. Nem rossz ez, csak itt-ott csiszolhattak volna még rajta. Egyelőre élvezem... a feeling megvan, szerintem nem lesz vele komoly baj továbbra sem... de majd meglátjuk.

 

Már nagyon érdekel Dzséjt írása... és mivel tudom, hogy Frenkie is rá volt mozdulva így tőle is várom az első benyomásokat!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hangulatot nagyon hozza, és hál' isten nem is könnyű játék, soldier (alias medium vagy realistic) fokozaton is oda kell figyelni a lőszerszámlálóra, a savra, a harapásokra és/vagy karmolásokra, a befogadott ólommennyiségre, mert biza könnyen hullik a jó katona. Az AVP ezzel szemben realisztikus fokozaton halálozás nélkül lehetett vinni. Bár egyelőre még csak a USS Sulacon grasszálok, egyelőre a gépházba próbálunk elvergődni.

A grafika mondjuk tényleg gáz, de legalább se bug, se hatalmas (indokolatlan) gépigény, és amit kell, azt remekül megjeleníti. Ami negatívum igazán feljött eddig nekem, hogy unom a WYC katonáival a harcot (ez egy Aliens játék, akkor hadd lődözzek már alienekre), a másik, hogy nem lehet parancsot adni a társaknak. Ez utóbbi viszont annyiból nem gáz, hogy az MI remekül teljesít, társaink nem akadályoznak, de nem is állnak, mint a tök, és még csak el sem akadnak. Ha kell, átmennek Ramboba, ha kiderül, hogy ez nem járható út, visszavonulnak, szóval jól szuperálnak. Az ellen sem ostoba, fedezéket használ, hajlamos hátba támadni (kurva WYC, hát nem kiképezte a fogdmegjeit?), az alienek meg olyanok, amilyenek mindig voltak. Támadnak, amíg meg nem döglesz vagy meg nem döglenek.

 

Amúgy megnézte magának a húgom barátja is, ő Xboxon játszott vele, hát szerinte minden téren ég és föld a két platform közt a különbség. Ott rondább a grafika, mint PC-n minimumon, ezernyi bug van benne (én eddig eggyel sem találkoztam), a társak ostobák (ezzel sincs eddig gondom), szóval ha a Boxos változat alapján készültek az értékelések, akkor nem csodálom, hogy lehúzzák.

 

Ami a sztorit illeti, eddig még nem sok derült ki, de legalább

 

megvannak a Fury-n kilőtt hibernátorok üres helyei, a tengerészek sem érti, mit keres az Acheron mellett a Sulaco, sőt, még az Alien Resurrecitonra is utalnak (a Sulacora vitt emberek ugyanolyan hibernátorokban fekszenek, mint amilyenben 200 évvel később az Aurigára viszik a szerencsétlen keltetőgépeket).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy megnézte magának a húgom barátja is, ő Xboxon játszott vele, hát szerinte minden téren ég és föld a két platform közt a különbség. Ott rondább a grafika, mint PC-n minimumon, ezernyi bug van benne (én eddig eggyel sem találkoztam), a társak ostobák (ezzel sincs eddig gondom), szóval ha a Boxos változat alapján készültek az értékelések, akkor nem csodálom, hogy lehúzzák.

Mind a három platformon egyformán lehúzzák (Xbox/Pc/PS3).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem bejön a játék, bár elején zavart, hogy én 20 méterről spriccelő savtól meghalok, társam meg 5 centiről se, de ezen már túl tettem magam :D Alienek néha agyamra mennek, főleg mikor 50 jön egyszerre... De hangulata nagyon jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak én dolgozok? Hogyhogy kedden napközben játszotok? :D Dzséjt ok mert ő tudom mit dolgozik. :D Nemrég értem haza már jön lefele, ilyenkor jó a gyors net. Ja és ma hajnal 3 fele rakták fel torrentre az flt- verziót.

Az meg hogy mit írnak róla hidegen hagy. Ez a savtól meghalás nem hangzik jól. Úgy terveztem az előrehaladást hogy shoti, közel engedem a dögöt aztán szétrobbantom a fejét.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak én dolgozok? Hogyhogy kedden napközben játszotok? :D Dzséjt ok mert ő tudom mit dolgozik. :D Nemrég értem haza már jön lefele, ilyenkor jó a gyors net. Ja és ma hajnal 3 fele rakták fel torrentre az flt- verziót.

Az meg hogy mit írnak róla hidegen hagy.

 

Suli :P Elmentem suliba addig töltötte a cuccot, hazaértem, installáltam is egyből. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.