Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Ne már. A minimum a Directx 11-es kártya? Ezzel potenciális vevőket fognak veszíteni.

 

Miről beszélünk? A Crysis 3-ról? Jaja... és ugye ez a játék az első részétől kezdve egy tech demo, vagyis irtózatos gépigénnyel rendelkezett. (Ez alól kivétel talán a 2. rész, ami eddig a legjobban optimalizált epizód hardvererőforrásokat tekintve... legalábbis nekem ezzel a résszel volt a legkevesebb bajom minden szempontból)... de a lényeg, hogy a játékosoknak a 3. részre illett volna tudni, hogy mire számíthatnak hozzávetőlegesen a hardverigényeket tekintve, pláne, hogy általában hónapokkal a produktum megjelenése előtt kijön a hivatalos rendszerigény. DX11-es kártya pedig 2013-ra már nem olyan hú de elérhetetlen. Csak egy példa: 2009 végén debütált igen népszerű kártya, az ATI Radeon HD 5770 (ilyen van nekem is) DX11-es volt... és ennek már több, mint 3 éve. Szóval ez a DX11 nem olyan rohadt nagy elvárás. De azt meg lássuk be, hogy a Crysis pont nem az a játék, amit low grafikán csökkentett felbontással is lehet játszani.... ugyan lehet, de kérdés, hogy megéri-e? (Szerintem nem) Tehát aki Crysis 3-at akar tolni, az kénytelen erre rákészülni!

 

Mondom ezt úgy, hogy se grafika b*zi nem vagyok, se Crysis fan!

 

Egyébként, Dzséjt, amit írsz a Crysis 3 rendszerkövetelményeivel kapcsolatban az teljesen jogos... DE, nem mintha ezt a receptet követte volna többé kevésbé a Crysis korábbi részei esetében is a fejlesztő és a kiadó?! Sajnos nem lehet arra fogni, hogy "bakker, erre nem is gondoltam". Anno 2007-ben (ahogy te is írtad) rengetegen a Crysis első része miatt fejlesztettek vagy cseréltek gépet, mert a korábbi masinákon egyáltalán nem vagy sz*rul futott volna. Sajnos ez a játék erősen viszi a tech demo vonalat, ezért lesz ez így a Crysis további részeivel is (több, mint valószínű)... :(

 

Ami kicsit fura számomra, hogy a Crysis 2 elég jól optimalizált volt és emellett gyönyörű, de láthatóan a 3. rész nem fog olyan hú de rettenetesen sokban eltérni a 2. rész grafikájától (nem lesz eszeveszetten sokkal jobb, videók alapján legalábbis) a gépigény mégis nagyon komoly. Hiába, valahogy rá kell venni a gamereket a hardver fejlesztésre :(

 

Nálam a Crytek már az első Crysisel elkaszálta magát. Az iszonyú gépigénye miatt... valamint a beharangozás ellenére számomra csalódás volt a játék. A Warhead már jobban tetszett, de attól sem hánytam cigánykereket. Érdekes módon a számomra legkevesebb problémát okozó 2. rész jött be eddig a legjobban (történet tekintetében is) de azt sem tartottam "a játékvilág megváltójának".

 

Természetesen ki fogom próbálni a 3. részt (végigjátszani már nem biztos, mert ez sok tényezőtől függ) mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy a gépem hogy boldogul vele:

 

Intel Core i7 860 (2010-es széria)

8GB DDR3 1600MHz

ATI Radeon HD 5770 Vapor X 1GB GDDR5 RAM

 

Ez a grafikus vezérlő már a Far Cry 3 alatt is izzadt rendesen... bár állítólag jött ki hozzá optimalizálást javító patch (nem tudom ez mennyire igez) talán majd egyszer újra felteszem kipróbálásra a FC3-at. Manapság már meglehetősen ritkán és keveset játszom.... ha mégis, akkor DayZ :P :P :P

 

Egyébként nem állítom, hogy úgy van, ahogy gondolom, de nem értem ezt az eszeveszett nagy Crysis rajongást. Egyrészről azért valahol jogosan sírnak a népek a gépigény miatt, bár tech demo révén már tudni kellene 2007 óta a tendenciát Crysis kapcsán. Másrészről, akiknek kapásból megvan a gépük a fullos futtatáshoz azokat sem értem, mert szerintem a kiemelkedően szép grafikán kívül semmiben sem volt forradalmi a Crysis sorozat az FPS-eket illetően... szvsz. Tehát nem értem miért kell annyira hupákolni körülötte. :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként, Dzséjt, amit írsz a Crysis 3 rendszerkövetelményeivel kapcsolatban az teljesen jogos... DE, nem mintha ezt a receptet követte volna többé kevésbé a Crysis korábbi részei esetében is a fejlesztő és a kiadó?!

Többé-kevésbé, azaz egyáltalán NEM! Hülyeségeket beszélsz. A Crysis első része is futott alacsonyabb teljesítményű gépeken. Tudom, mert játszottam vele a P4-esemen is. Nem volt olyan szép a grafika, mint a másik gépemen, de konkrétan le volt sz*rva. Anélkül is bőven játszható és még alacsony beállítások mellett is kenterbe vert bármilyen akkori grafikai motort.

A Crysis 2-nél meg pláne miről beszélsz? Ember, az egész játék alapból DX9-el és 10-el volt felszerelve!!!!!!!!! A DX11-et csak később tették bele egy gigantikus patch formájában, akkor, amikor a DX11 létezett két éve, és simán futott DX9 alatt is! Két generációval volt lemaradva a MÁSODIK rész a korhoz képest. Akkor engem ne akarj meggyőzni arról, hogy az alig szebb, alig idősebb, alig megváltoztatott harmadik résznél az normális és elfogadható jelenség, hogy csak egyetlen generáció rendszerén futtatható. Sosem volt ez jellemző a Crysisra, sőt, kifejezetten jól skálázható játék volt, ami a kor csúcsától a kor legalapabb kategóriájáig elfutott, persze kompromisszumokkal. Most van a csúcs, azt semmi más. Ez nem normális, nem elfogadható, és igen, az eddigi Crysis játékok ismeretében igen döbbenetes, mert nem volt előre várható.

 

Az is nonszensz, hogy a Crysis 2 jól volt optimizálva. Nem alább írtam, hogy egy komplett óceánt rejtettek el a város alatt, csakhogy a DX9 ellenére megrúgják a gépigényt? Néhány amatőr programozó később kikapcsolta azt az óceánt, és láss csodát, az alap Crysis 2 gépigénye, a maximális gépigénye fele akkorára zuhant. Ez neked a jól optimizált? Annak a játéknak eredendően olyan gépeken kellett volna tudni futnia, amin a Far Cry első része futott.

A legjobban optimizált a Warhead volt, mert a magyar srácok kiszedtek vagy ezer felesleges kódot, amik szintén csak a gépigény-növelést szolgálták a CryENGINE-ben, mert semmi máshoz nem kellettek. Valószínűleg most a CryENGINE 3-nál is trükköznek valamit a fiúk, és az nem a DX11 lesz.

Játékfejlesztői berkekben nagyon rossz a CryENGINE változatairól a vélemény, azért sem került, csak pár játék alá. A motor létezése óta összesen 26 játék használta, ebbe benne vannak a Crysisok, az első Far Cry, és minden platform. Vessük össze ezt az Unreal Engine-nel... De adjunk előnyt a CerTeknek, ők bevethetik a motorjuk mindhárom változatát (az első 2004-ben jött ki), az Epic üdvöskéje meg csak az Unreal Engine 3-at használhatja, ami ugye 2007-ben debütált. A különbség röhögő görcsöt fakaszt, pedig a Crytek 2004-ben még azt hangoztatta, hogy majd az ő motorjuk veszi át az Unreal motor helyét... Sőt, még a Crysis idején is mindenkinek el akarták adni, de valahogy nem jött össze. Miért? Mert a kódja egy katasztrófa. A Crytek Budapest munkatársai szerint a Warhead fejlesztési idejének nagyját az vette el, hogy kitakarították a motort. Nem is meglepő, hogy a Warhead-nek kisebb a gépigénye, mégis, érezhetően szebb a grafikája.

 

Ha meg a géped már izzadt a Far Cry 3 alatt, akkor jobb, ha keresztet vetsz a Crysis 3-ra. Érdekes egybevetés: az én 2006-os konfigomon tök jól elfutkározik a Far Cry 3 high beállítások mellett. Nonszensz, hogy medium vagy low beállítások mellett sem játszhatok a Crysis 3-mal.

 

Hupákolni meg azért kell, amiért te meg hupákolsz a Prometheus miatt. Mert szeretjük minden hibája ellenére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig 100 százalék biztos voltam benne hogy az új Boxot a megjelenés napján bezsákolom.

PS4 itthon kb 180ezer forint lesz, kíváncsi vagyok az új Box mennyibe kerül majd.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ácsi van koma! Én nem sz*rtam ide a spanyol viaszt, csupán mondtam egy egyéni véleményt, ami bennem kialakult az évek során a Crysis játékokról.

 

Azt is hozzátettem, hogy NEKEM nem volt bajom a Crysis 2. részével, amin magam is meglepődtem. Nem kívánom én senkinek sem megreformálni a véleményét, csak egyéni tapasztalatot fogalmaztam meg.

 

Ráadásul egy pillanatig sem méltattam a CryTek és az EA hozzáállást a Crysis játékok gépigényeivel kapcsolatban, ellenkezőleg. Sőt... egyáltalán nem meglepő, hogy valószínűleg szánt szándékkal, direkt elhallgatott turpissággal emelték a játék gépigényét az egekbe. (Amire már korábban is volt példa esetükben) Kivétel ahogy mondtad, a magyar fejlesztésű Warhead.

 

A Crysis 2-vel kapcsolatban én is tudom, hogy ott volt az a teljesen felesleges (valószínűleg tutira csak a gépigényt b*zeráló) talaj alatti összefüggő óceán az egész játékon, de nekem ennek ellenére is FULL-on futott a játék, ezért írtam róla azt, amit. És nem univerzális igazságot jelentettem ki!!! Hol vagyok én attól?

 

Ami az only DX11-et illeti a 3. rész kapcsán, egyértelmű a recept, rávenni a játékosokat DX11-es kártya vásárlására, ergo gépfejlesztésre... olyat is olvastam, hogy a játék készítői egy 1000 dolláros karit ajánlanak a játékukhoz. (Nem tudom melyik modellt, csak az összeget láttam szerepelni több helyen is.) Ami valóban határos a pofátlansággal, sőt... túl is lépi azt. De maga a DX11 nem valami rohadt drága, rohadt új dolog... mint említettem az én nem éppen új (bő 3 éves) 5770-esem is DX11-es már.

 

Ami pedig a FarCry 3-at illeti. Igen, az 5770 Vapor X kártyát, ami ezidáig tökéletesen és FULL-on kiszolgált minden játékot, amit toltam, mindent maxra tolva Full HD felbontásban nem folyamatosan, de néhol akadt. Mivel alapvetően nem érdekel a FarCry különösebben nem is nagyon foglalkoztam vele. A részletességet picit vissza véve már tökéletes volt és úgy is kellően szép. De le is szedtem a játékot, mert nem igazán vonzott, talán majd egyszer kijátszom. Arra viszont jó volt ez a teszt, hogy tudatosuljon bennem, idén meg fog érni a VGA csere.

 

+ 3D monitorom lévén az LG Tridef3D szoftver segítségével néha játszom 3D-ben is, ami valamivel nagyobb erőforrást igényel a 3D miatt, mint a sima 2D-s mód, szóval valóban indokolt a VGA fejlesztés.

 

Most leginkább azon agyalok, hogy maradjak-e ATI mellett vagy váltsak vissza NVIDIA-ra? Ez utóbbit használtam mondhatni mindig, ATI-t csak 2010 év eleje óta, de ez a kártya is megfelelően állta a sarat. Ha esetleg van valakinek valami jó tippje VGA kártyát illetően nagyon maximum 50ezer Ft-ig (2010 elején az 5770-es ennyi sem volt...) az legyen szíves írja le.... bár nem most azonnal fogom megejteni a cserét nem árt már most előre gondolkodni az ügyben.

 

Utóirat: Az, hogy hülyeségeket beszélek TÉNY! Ezt már a többség biztosan megszokta.... ebben az esetben vedd teljes mértékben meg nem történtnek az ez előtti kommentemet ;)

 

Ami a Prometheust illeti, már jó ideje elvből nem hozom fel.... felesleges! Valóban nem értem a hupákolást a Crysis játékok körül, de senkit nem hülyéztem le, aki ezt teszi. Engem ellenben AVP Univerzum oldalán nem egy ember nézett kompett idiótának és engedett meg velem szemben olyan hangnemet, ami mitt én szégyelltem magam az illető(k) helyett, CSAK azért, mert tetszett a Prometheus és ezt nem rejtettem véka alá... de mindegy. ;) Most sem én hoztam fel a témát! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hangnem alapján nem volt nehéz... ennek ellenére a helyretételt KÖSZÖNÖM!

 

Kicsit olyan, mint a te véleményed az ACM-ről, az emberek jelentős százaléka sír a bugok miatt, buta AI miatt és csúnya, elavult grafika miatt. TE nem tapasztaltál bugokat, ami nem jelenti ugye azt, hogy nincsenek (ugyi ;)). Én sem tapasztaltam túl sokat, de az AI hülyeségei nálam itt ott már sajnos kiütköztek :( Hozzád hasonlóan én sem úgy írtam le azt, amit leírtam a Crysis 2-nél, hogy húúú az az abszolút igazság, és mindenki hülye, aki nem így látja. Nekem nem jött ki az a bitang nagy optimalizálási gikszer (Crysis 2), amiről beszéltél, és amitől hangosak voltak a fórumok... ahogy neked sem jöttek ki az ACM bugok, AI hülyeségek, stb... Ha figyelmesen elolvasod, amit írtam, akkor ez le is kellett volna, hogy jöjjön belőle. Mindegy, nem jött le... megesik! Nincs is ezzel gond... a stílussal/hangnemmel már inkább, de nem akarok ezen rugózni... megemlítettem, kész, pont.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

PS4 itthon kb 180ezer forint lesz, kíváncsi vagyok az új Box mennyibe kerül majd.

 

Remélem nem mind a 2 gép, telepakolt extra cuccokkal (szerintem feleslegesen) mesterségesen magasan tartott árcédulával fog debütálni. Hanem lesznek alacsony árkategóriás, felesleges extra cuccoktól mentes változatok is amiket meg lehet majd venni. Röhely hogy az Xbox360-at és a Ps3-at is még 80 ezer forintos átlagáron lehet általában a boltokban kapni (telepakolva felesleges kinect, move kiegészítökkel, meg értéktelen szoftverekkel, ami a kutyának sem hiányzik), annak ellenére hogy a sony is árat csökkentett állítólag. A Ps2-es érában a gépek a generáció végére már 30-40 ezer körül mozogtak, nem 80-90 ezer tájékán.

Egyébként én az első szériás gépet nem veszem meg, mert tele lehet hardver problémákkal, én meg fogom várni a 2. generációt, ahogy a Ps3 slimet is megvártam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp hogy a konzoloknak szokott szebb lenni a megjelenés az első pár évben és az elavulás nem 2-3 év hanem több mint hat volt ennél a generációnál. Arról nem is beszélve, hogy több játék jelenik meg ilyenkor rájuk (kedvencemnek a Gears of War sorozatnak tudtommal még mindig csak az első része jött ki PC-re). Az Xbox 360 jelenleg egy nyolc éves konstrukció és igy is meglepően szépen muzsikálnak rajta az olyan játékok amiket én tolok (pl. Assassin's Creed 3). Megnézném mit kezd ezekkel egy nyolc éves PC...

 

Ez elég nagy tévedés. A mindenkori csúcspc-k rávernek grafikában a mindenkori konzolokra(akár új, akár régebbi). Nem véletlenül van az hogy ha konzolos átirat történik pc-re akkor ha a pc-verziót tesztelése történik előkerül az hogy vagy az átirat készítői úgy hagyták a grafikát ahogy van(azaz nem skálázható, mint konzolon), vagy pedig a különbségeket írják meg a konzol-verzióhoz képest. Egy konzolt kiadnak egy adott évben ami akkor lehet a csúcshardver is és nem nyúlnak hozzá tovább. Viszont a pc évente fejlődik, egyre többet tudnak a hardverelemek(pl több polygonszámú modellek megjelenítése, ami élethűbb megjelenést tesz lehetővé). Szóval egy konzol megjelenítése után 2 évvel már egy pc-s játékmotort át lehet írni az újabb grafikus kártyákra míg a konzolost nem hisz a hardver azt tudja és kész, ott nem lehet cserélni alkatrészt.

Persze ettől a konzol nem rossz , sőt. Az is igaz hogy nekünk pc-seknek sok pénzt kell áldozni 4-5 évente hogy játszhassunk az új játékokkal. Ez tényleg hátrány. Emiatt van nekem ellenérzésem hogy megveszem a drága új pc-t majd játszhatok a konzolok miatt lebutított grafikájú játékkal mert a programozók vagy lusták normálisan pc-re átportolni a játékot, vagy nagyon drága lenne.

Az meg hogy milyen nevek vannak konzolra és pc-re tökmindegy, mindegyik platformnak vannak húzónevei(xboxnak a HALO és a Gears of Wars ha akciójátékot nézünk). Ez sajnos szívás, én is játszanék szívesen a Gears of War 2-3-al de hát nem portolják át a kedvemért. Viszont vannak helyette pc-n olyan játékok amik viszont konzolon hiányoznak.

 

 

 

Akkor a Crysisról az én véleményem. Véletlenül pont 2007 decemberében vettem teljesen új gépet, mikor a Crysis megjelent. Mondanom sem kell elég jól futott, de azért a határon mozgott az fps-szám. A vége viszont iszonyúan szaggatott:

Mikor az anyahajón a fő idegen űrhajót kellett kinyírni.

Nekem iszonyúan bejött mind a története mind a hangulata. Nagyon tetszett hogy magyar felirattal ment. Ami miatt még kiemelkedik az a hossza. Azóta sem volt ilyen hosszú fps a piacon. Meg merem kockáztatni hogy 3-szor olyan hosszú volt a játékideje mint bármelyik MW-nek. Nem éreztem magam átverve ha megvettem volna.

Jött a Warhead ami valami brutálisan lassan ment állandóan akadozott ugyanolyan beállításokal. Néha játszhatatlanul lassan futott nálam.

A Crysis 2 2011 tavaszán jelent meg és szerintem is nagyon jól volt optimalizálva. Az akkor már több mint 3 éves gépemen minden maxon gyönyörűen futott. Jobban mint a Warhead. Ennek a története is magával ragadott, bele tudtam magam élni.

Most pedig így 3 perccel a Crysis 3 telepítése után nagyon kiváncsi vagyok mit fog produkálni az új gépen.

 

Riddick: Bocs hogy ezt mondom de a VGA-d a többi alkatrészhez képest a rakás nullát képviseli. A procid felsőkategória de a VGA csak közép illetve most már alsóközép. Nézek majd neked valamit 50000 ft-ért. Dzséjt stílusát meg meg kell szokni. Tuti nem bántón írja azt amit(ismerem az urat), de ő így ír.

 

Update: Sajna a Crysis 3-mal kapcsolatban később fogok írni, nem hajlandó elindulni. Csak Reloaded téglalap aztán semmi. Várok egy normális crackre. Azért nem semmi hogy bejön nálam a gyerek hatás. :D Mindig az kell és lehetőleg azonnal ami nincs. Játszhatnék a Far Cry 3-mal vagy a Black Ops 2-vel de nem, nekem a Crysis 3 kell. :D 3 fillért nem fizetek érte de szidom még a kormányt is hogy miért nem tudok még vele játszani mikor más játékkal már a megjelenés előtt sikerül haladni.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick: Bocs hogy ezt mondom de a VGA-d a többi alkatrészhez képest a rakás nullát képviseli. A procid felsőkategória de a VGA csak közép illetve most már alsóközép. Nézek majd neked valamit 50000 ft-ért. Dzséjt stílusát meg meg kell szokni. Tuti nem bántón írja azt amit(ismerem az urat), de ő így ír.

 

Semmi gond Frenkie. 3 éve, mikor vettem a kártyát, akkor is (ahogy mondod) erős közép mezőnybe tartozott, de akkor erre volt pénzem... és 3 évig tette is, amit kellett meglehetősen jó hatásfokkal... de mint említettem, manapság már itt-ott kiütköznek az "elavultság" ismertetőjegyei... sajnos.

 

Far Cry 3-al 10 percet, ha játszottam Black Ops 2-vel egy másodpercet sem, Crysis 3-ra mint 'benchmark' kíváncsi vagyok, de szerintem mivel a 2. rész története bejött, így sanszos, hogy ki is fogom játszani. Valahogy nem hoznak már úgy lázba a játékok, mint korábban, és kevesebbet is játszom... jóval.

 

Ami Dzséjt stílusát illeti, aláírom, hogy szokni kell, mert neki ilyen a stílusa. Vannak dolgok, ami az én esetemben meg olyan. Szerintem az ideális az lenne, ha egymást pórbálnák megszokni, és nem csak nekem őt. De hát lehet rosszul gondolom...

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Crysis 3 gyors vélemény első látásra:

 

Grafikailag bődületes a játék, valami egészen elképesztő, ahogy kinéz. Sikerült fokozni a 2. részt látványban, és nem kicsit, holott mégis rohadtul 2. rész feelingje van az egésznek. A történet érdekes, szóval biztosan végig fogom játszani.

 

FPS értékeket még nem mértem, de egyelőre a következő tapasztalatokkal szolgálhatok:

 

Full HD felbontás fullscreen mód természetesen.

Antialiasing: Kikapcsolva

V-SYNC: Kikapcsolva

Texture Resolution: Ez érdekes, mert a játék Low és Medium beállítás mellett is csodálatos! A videó kártyám elég kényelmesen bánt a lehetőségekkel. Elsősorban Mediumon mentem, de kipróbáltam High és Very High részletesség mellett is. A Very High elképesztő, emberek, én nem vagyok grafika mániás, de ez, ez valami hihetetlen. Sok mindentől függ, hogy éppen melyik részletesség az, ami mellett egyáltalán nincs akadás, mert pl kis tereken (általában beltéren) mikor a játéknak nem kell sok textúrát kirajzolnia, akkor a Very High is tökéletesen fut az én 5770-esemmel is, ám van, mikor vissza kell vennem High vagy Medium fokozatra. Az élsimítás és a V-Sync viszont végig ki van kapcsolva, mert a játék nélkülük is frenetikusan néz ki, de bekapcsolva a VGA-m már érthetően a tudtomra adja, hogy ő ehhez azért mégis csak kevés.

 

Ami a grafikát illeti tehát csillagos 5-ös, és meglepően jól muzsikál a VGA-m is.

 

Megjegyzés: A gyors véleményt a tréning és az első pálya után írtam. Egyelőre csak ennyit toltam a játékot, további pályák után a kép nyilván árnyaltabb lesz, mikor marha nagy tereken kell majd bóklászni, meglátjuk... majd írok arról is, ha érdekel valakit.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Crysis 3 gyors vélemény első látásra:

 

Grafikailag bődületes a játék, valami egészen elképesztő, ahogy kinéz. Sikerült fokozni a 2. részt látványban, és nem kicsit, holott mégis rohadtul 2. rész feelingje van az egésznek. A történet érdekes, szóval biztosan végig fogom játszani.

 

FPS értékeket még nem mértem, de egyelőre a következő tapasztalatokkal szolgálhatok:

 

Full HD felbontás fullscreen mód természetesen.

Antialiasing: Kikapcsolva

V-SYNC: Kikapcsolva

Texture Resolution: Ez érdekes, mert a játék Low és Medium beállítás mellett is csodálatos! A videó kártyám elég kényelmesen bánt a lehetőségekkel. Elsősorban Mediumon mentem, de kipróbáltam High és Very High részletesség mellett is. A Very High elképesztő, emberek, én nem vagyok grafika mániás, de ez, ez valami hihetetlen. Sok mindentől függ, hogy éppen melyik részletesség az, ami mellett egyáltalán nincs akadás, mert pl kis tereken (általában beltéren) mikor a játéknak nem kell sok textúrát kirajzolnia, akkor a Very High is tökéletesen fut az én 5770-esemmel is, ám van, mikor vissza kell vennem High vagy Medium fokozatra. Az élsimítás és a V-Sync viszont végig ki van kapcsolva, mert a játék nélkülük is frenetikusan néz ki, de bekapcsolva a VGA-m már érthetően a tudtomra adja, hogy ő ehhez azért mégis csak kevés.

 

Ami a grafikát illeti tehát csillagos 5-ös, és meglepően jól muzsikál a VGA-m is.

 

Megjegyzés: A gyors véleményt a tréning és az első pálya után írtam. Egyelőre csak ennyit toltam a játékot, további pályák után a kép nyilván árnyaltabb lesz, mikor marha nagy tereken kell majd bóklászni, meglátjuk... majd írok arról is, ha érdekel valakit.

 

Engem érdekel, de főleg az hogy hogyan indítottad el. Nekem el sem indul. Mi a megoldás? Van már jobb crack?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre nekem is elindult a Riddick által ajánlott verzió. Elsőre valami brutális gépigénye van. Minden fullon van és full hd-ben megy de valami nem kóser, nem igazán szaggat inkább az ember érzi hogy nem elég gyors. Ugyanaz van mint az első résznél hogy új gép de azért annyira kemény a hardverigény hogy a csúcs pc-k is izzadnak. Mondjuk ezt most el is mesélték a Crytechnél. Felrakom majd a FRAPS-et ami az fps számot mutatja meg. A lényeg hogy nekem is majd be kell lőnöm, szerintem az antialiasing a ludas az nagyon hardverigényes majd kissebre veszem. Felbontásból ilyen gépnél ami az enyém és ilyen monitornál full hd alá tuti nem megyek.

Ugyanakkor Dzséjttel egyetértve, ez nagyon szánalmas. A 2. részt full-on nyomtam(ok nem full hd-ben csak 1280x1024-es felbontásban, de minden max-on) nulla lassulás nélkül, itt meg egy új géppel szívatva vagyok. Hogy mi a bajom? Az hogy 2 hónapja összeraktam egy szupergépet klég sok pénzért és mi az hogy BÁRMIBŐL le kell vennem? Az én gépemen full hd-ban és minden full-on simán kéne mennie. Ok nem szaggat de érzem hogy nem az igazi a sebesség. Ezek tényleg nem tudnak optimalizálni? Mi az hogy csak DirectX 11-es kártyával hajlandó elindulni?

Ezek után nekem nagyon gyorsan fogja be a panaszkodó csőrét a Crytech vezetősége hogy nem veszik úgy a játékot ahogy ők tervezték. Szó szerint az van hogy csak totál csúcs pc-ken hajlandó normálisan futni. Megint azt a bakit követték el mint 2007-ben hogy kiadtak egy olyan játékot ami csak az aktuális legjobb hardverrrel felszerelt gépen produkál olyan fps-számot ami élvezhető teszi eme játékot.

Nézzük az NFS : Most Wanted-ot(2012). Gyönyörű grafika minden full-on megy akadás nélkül. Na így kéne optimalizálni.

Itt valami nagyon megint el van nagyon b*szva.

Viszont maga a játék lélegzetelállítóan gyönyörű. Szó szerint minden le van modellezve. Az eső tényleg az ami. Látványosan fejlődött a grafika az előző részhez képest. Meg merem kockáztatni azt hogy ez a legszebb játék ma a piacon.

 

A történet meg nagyon durva. Már az első videóban a játék elején egy olyan WTF van hogy csak lestem. Tulajdonképpen az amire vártunk.

 

 

Psycho megjelenése nem semmi, főleg hogy kiderül hogy a nanoruha levételét túlélte, mert a 2. részben ugye Prophet gyakorlatilag szimbiózisban él a ruhával, ha leveszi meghal. Na meg az is érdekes hogyan került Prophet arra a hajóra ahonnan kiszabadítjuk. És mit csinált Psycho 24 évig, hogy került New Yorkba a dzsungelből?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Több helyen is olvastam, hogy akik eredetiben tolják a Crysis 3-at, azoknak nem igazán van baj a gépigénnyel. Stabil FPS-t kapnak többnyire, ellenben akik tört verziót tolnak, azoknak rettenetesen ingadozik teljesen indokolatlanul az FPS már-már játszhatatlanná téve a játékot. Nem tudom mi igaz belőle, mindenesetre érdekes.

 

Jake... ez aztán a nosztalgia faktor ;)

 

2. rész:

http://www.youtube.com/watch?v=AW5-pdWoqNk

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk nem lenne újdonság a Crysis szériától, ha a tört változat kissé megzuhanna. Emlékszem, az elsőben olyan grafikai anomáliák voltak a tört változatnál, mint például a látóhatáron megjelenő Godzilla magas fekete monolit. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kérdésem lenne a szakértőkhöz.

 

Ilyan gépem van:

Számítógép:

Pentium ® Dual-Core CPU

E5300 @ 2.60GHz

2.59 GHz, 3.00 GB RAM (Szabad terület játékoknak: 65 061 859 328 bájt)

Lemezmeghajtó:

Hitachi: HDT7210255LA380

Videókártya:

NVIDIA GeForce GT 220

 

Ezen futna a The Witcher Enhanced Edition játék?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Crysis 3 pár óra játék után:

 

Tulajdonképpen az AA szűréssel volt a gond , levettem belőle egy kicsit az összes többi tulajdonságot a legmagasabban hagyva és full hd-ban mindenféle akadás nélkül megy, bármennyi ellenfél is legyen a pályán és bármennyi robbanás. Nézzük először a grafikát. Túlzás nélkül állíthatom hogy nemhogy nincs ehhez fogható grafikájú játék a piacon, de egyhamar nem is lesz. Valami elképesztő látványvilág ami a monitoron megjelenik. Volt hogy csak álltam és nézelődtem mert nem hittem el hogy ezt vagy azt megcsinálták. Úgy kell elképzelni hogy ehhez képest a Crysis 2 grafikája olyan mintha a '70-es években készült volna. Nézzük sorban mi ejtett ámulatba. A víz annyira élethű hogy inni kedve támad belőle az embernek. Ha belemegyek olyan hullámokat kelt mint a való életben pontosan úgy tükröződik rajta a fény ahogy kell. A legdurvább mikor egy fémrámpán összegyűlt tócsát látunk. A tűz úgy ég ahogy kell és úgy is füstöl. Ha a vízben felrobbantok egy hordót ami robban akkor az ég egy ideig aztán kialszik. De ahogy ég az elképesztő. Rendesen érezni a melegét. Mint a valóságban. Maga a növényekkel benőtt New York meg annyira csodálatos, annyira hozza az elmúlás érzését hogy sírni támad kedve tőle az embernek. Lepusztult rozsdás ,szétrohadt vagy szétlőtt felhőkarcolók között sétálva ,szinte érezni hogy itt egykor élet volt.

A fegyvereken újítottak pl a 2. részben használt .50-es kaliberü fegyver amit letéptünk a helyéről most is van de két féle. Az új robbanólövedéket lő ki és egy lövés és darabokra robban tőle a Ceph. A Scar-hoz van most 80-as dobtár(nem vicc).

Én az 5 nehézségi fokozatból a 2.-on játszom, de már megbántam mert eléggé könnyű. Ha bekapcsolod a Maximum Armort, akkor könnyű a C.E.L.L katonáit kinyírni.

A történet szerintem nagyon jó már most sok mindenre választ kaptunk amire kiváncsi volt az ember az első rész kapcsán és kellően izgalmas ahhoz hogy újra magunkra öltsük a nanosuit-t. Dzséjt, meg fogsz majd lepődni.

Fél 12-kor gondoltam játszok 1 órát aztán nagyon hirtelen fél kettő lett. :D

Egyszóval simán beleillik az eddigi részekbe méltó folytatás ,sőt meg merem kockáztatni hogy jobb mint a második rész. Ilyen grafika láttán gondolom azt hogy minden fillért megért az új gép és monitor. Valószinű a régin nem mutatott volna ilyen jól.

 

Riddick, te hol jársz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, itt látszik az, hogy alapvetően nem vagyok Crysis fan. A gyors véleményem leírása óta egy percet nem játszottam a játékkal. Ha mégis játszani támadt kedvem, akkor toltam egy kis DayZ-t. Érdekes ez, ott volt az Aliens: CM... azt pillanatok alatt kivittem, mert rohadtul érdekelt. Persze a Crysis 3-t is ki fogom tolni, de valahogy mégsem vonz annyira. Na meg volt is melóm az utóbbi időben bőven, így eleve kevesebb időm maradt játékra.

 

Egyébként, amit a grafika nagyszerűségéről leírtál az teljes mértékben igaz! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az A:CM gyors kiviteléhez szerintem téged legalább annyira motivált a Derelict, mint engem az egész alien világ. :D

 

Én meg nem játszhatok Crysisszal! :cry: Na majd játszok a Tomb Raiderrel, azt valahogy sikerült optimizálni, de még hogy, még XP alatt is elindul, na ki fogad velem, hogy több elkél, mint a Crysis 3-bó? Bár kicsit érdekes lesz az az ötödike, hiszen jön az utolsó Mass Effect 3 DLC is. Ami meg pont az tartalmazza, amit imádok a szériában: a karakterek!!! :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Baromi jó lett az új Tomb Rider. A Crystal Dynamics előtti éra abszolúte nem tetszett, a Legend, az Anniversary és az Underworld ugyan már nem váltott ki heveny arcidegrángást, de egyiknek sem jutottam a végére. Legtöbb bajom az irreális és minden logikát mellőző feladványok, az uncsi történet és a felejthető karakterek voltak. (A poén, hogy a PC Guru és a grafikus kártyáimnak hála az összes eddigi TR rész eredetiben van meg. :))

 

De ez, remek sztori - még nagyon az elején vagyok, de a sziget és lakóinak rejtélye és a mellé tálalt japán miszticizmus nagyon ütős egyveleg -, a beszippantó hangulat, a józanabb fejtörők, a szabad világ és a tény, hogy Lara végre nem egy tini hormonálomból előlépett bige, hanem egy fiatal, szerethető és a Terminatorokkal távoli rokonságban sem álló ember, aki szilikont talán még sosem látott, nagyon sokat ad a játékhoz. És gyönyörű a grafika, ráadásul nagyon mozisra vették a figurát! Rengeteg az interaktív átvezető, de mégis egyensúlyban marad a játékkal (ala Mass Effect 2-3).

Már az előzetesekben is látszott, hogy frankó játék lesz (aha, az A:CM után ki hisz még az előzeteseknek? :evil: ), úgyhogy itt is bevállaltam azt, amin az Aliensnél, előre rendeltem. Bár ott sem csalódtam, itt határozottan nagyobb lesz az elégedettségem a végén. Mert ezt a TR-t végigjátszom.

Mindenkinek csak ajánlani tudom. Én mondom ezt, aki eddig egy TR-t nem bírt egy-két óránál tovább játszani. Ezzel három órát játszottam, amit csak azért szakítottam meg, mert a mai fejezetet még nem tudtam le, aztán meg azért léptem ki most, mert Mass Effect. :D

 

DE MOST MÁR JÖHETNE A CITDAEL AZÉRT! :angry::clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.