Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Azt én is megleltem. De találhatsz olyat is, ami a DRM-ről szól. :) És még baromi sok utalás van benne különféle filmekre és sorozatokra. Nekem a kedvencem Benek közelében a barlang, amely előtt szétszaggatott emberek és egy fehér nyúl van. Én inkább nem mentem a "nyúlon túl". :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos beléjük futottál, mert sok küldetés alatt jön elő - mondjuk a legtöbb idézet elveszik a feliratban. Bár még nem találtam olyat, mi überelné a Witcher 2-ben a szénakazalban fekvő halott Altairt az Assassin's Creedből. Azon gurultam a röhögéstől. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos beléjük futottál, mert sok küldetés alatt jön elő - mondjuk a legtöbb idézet elveszik a feliratban. Bár még nem találtam olyat, mi überelné a Witcher 2-ben a szénakazalban fekvő halott Altairt az Assassin's Creedből. Azon gurultam a röhögéstől. :lol:

 

Na erre én is emlékszem :D Az tényleg jó volt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Beruháztam egy Playstation 4-re. Az első benyomások:

 

-Sose voltam kibékülve az Xbox360 menüjével, de most látva egy igazán jól kezelhető, baromi szép és letiszult menüt realizálódott bennem, hogy mennyire béna is volt az

-Mivel az előző generációnak még nem volt WiFi-je baromi körülményes volt bármit leszedni a netről vagy csak szörfölni a weben. Konkrétan nekem át kellett vinni ilyenkor az Xboxomat egy másik szobába. Mondjuk nem netezésre tartottam szóval nem zavart különösebben, de mivel a Playstationon nagyon jól kezelhető például a Spotify vagy a Youtube app-ja is, így nem csak a Blu-ray lejátszómat, de a Chromecast-emet is múlt időbe tette (korábban azzal "okosítottam" a TV-met).

-Nekem sose volt bajom az Xbox zajosságával, de azért itt most zongorázni lehet a különbséget. A Playstation 4 álomszépen és halkan fut.

-Egyelőre még csak nagyon keveset játszottam, de a játékok kezelése a gép rendszerén belül -pláne maga a tény hogy villámgyorsan ki be lehet lépni- köröket ver az előző generációra

 

A new-gen konzolok felemásra sikerült bejelentése után a lelkesedésem teljesen elveszett az új gépek iránt és most is igazából csak azért ruháztam be a PS4-re, mert elkezdtek olyan címek megjelenni amiket ki szerettem volna próbálni, de most azt kell mondjam le a kalappal. A PS4 mint játékkonzol nagyon egyben van. Egyelőre a játékrepertoárom elég szűkös (God of War III - Remastered és Witcher 3) de azt hiszem a közeljövőben be fogok szerezni még pár alapcímet (főleg a The Last of Us-ra fáj a fogam).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elején persze szokatlan volt, de magam részéről meglepően hamar átálltam. Egyetlen dolog van, ami még nem rögzült be: a Playstation 4 kontrollerén is van egy X gomb viszont ez ott van ahol Box kontrollerén az A volt. Ezért amikor a gép szerint X-et kell nyomni rendre rossz helyre nyúlok. De biztos vagyok benne hogy ez az új kiosztás is hamar be fog rögzülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan emberként mondom, akinek nincs konzolja és utálja a kontrollert, mégis volt szerencséje az Xbox, Xbox 360, Xbox One, PS1, PS2, PS3, PS Vita, Game Cube és két különböző PC-s kontrollerhez is, hamar meg lehet szokni.

Nekem speciel itthon két kontrollerem van a géphez, a régebbi Xbox 360-as kiosztású, az újabb PS3-as kiosztású. Amikor megtörtént a csere, még én is dugóhúzóba kerültem a gombokkal, de talán öt órát játszottam az Assassin's Creed 2-vel, és már meg is szoktam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan emberként mondom, akinek nincs konzolja és utálja a kontrollert.

 

Dettó. Tavaly voltam egy háromnapos hétvégén barátokkal egy házban ahol a házigazdának Xbox 360-a volt. A Battlefield 3-at próbáltam ki, mondom játszom egy kicsit ebéd után. Másfél óra alatt nem szoktam meg a kontrollert. Az elején a metrón állandóan agyonlöttek. Kíírogatta hogy nyomkodjam az X-et a B-t az A-t stb. Mindig rosszat nyomtam. :D

Lassan 18 év egér-billentyü kombó használat után én már nem hiszem hogy valaha megszoknék egy kontrollert.

Te pc-n mire használod? Gondolom nem csak az Assasin Creedre. Könnyebb vele játszani bizonyos játékokban mint egérrel és billentyűvel.

A Tomb Raiderben el tudnám képzelni hogy jó lenne kontrollerrel nyomni, de azt is simán végigvittem egérrel és billentyűvel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Főleg az AC-játékoknál, a Resident Evileknél és a GTA-knál használom a kontrollert. De a Force Unleashed 1-2-t is azzal játszottam ki. Szóval azoknál a játékoknál használok kontrollert, amiknél el van batyva a PC-s port.

A Tomb Raider nagyon jól irányítható egér+billentyű kombóval, azt mindig azzal játszom (épp most is, most írtam a Rise of the Tomb Raiderről előzetest a Guruba, és kedvet kaptam újra ellátogatni Yamataira :) ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is PS4-re szeretnék majd idén beruházni. A PS4 -hez több Tomb Raider féle kalandjáték jelenik meg, és azokat szívesebben is játszanám majd konzolon.

Horizon Zero Dawn

Uncharted 4

Everybody’s Gone to the Rapture

The Last Guardian

 

és jövőre megjelenik az új Tomb Raider játék is Ps4-re szerencsére. METAL GEAR SOLID V-ről nem is beszélve..

 

Plusz ott vannak a remek remastered játékok, mint a Last of Us.

 

De én még megvárom a november környékét, mikor az SW: Battlefield érkezik ( lehet majd multizni :D ) Lesz nálunk is fekete péntek akció, mint USA-ban, tavaly edigitalon elég durva olcsón dobálták a konzolokat. Csak remélem megoldják azt a gondot, hogy ne omoljon össze a weblapjuk percenként. Elég sűrű forgalmuk volt aznap..

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra is egy óriási kellemes csalódás. Elsőre azt hittem, hogy az egyetlen érdemi változás az X360-hoz képest a valamivel szebb grafika lesz. De rengeteg apróság teszi sokkal használhatóbbá a PS4-et. Például a vezeték nélküli kontroller nem elemről hanem aksiról megy, ami közvetlenül a PS4-ről is tud töltődni úgy hogy közben a gép alvó üzemmódban van.

És mivel nekem a PC-m nem a hálószobámban van, nagyon bírom a különféle app-okat is amiknek hála könnyen megtudom nézni a TV-men a levelezésem, a Youtube fiókomat vagy a Saga fórumot és ehhez két-három gombnál nem kell többet megnyomnom.

 

Ami a játék részét illeti azon meg nyilván óriásit dob, hogy rögtön egy olyan szinvonalú game-el kezdtem neki mint a Witcher 3. Ha annak idején a kezdő címeket kellett volna tolnom, talán nem lennék ennyire feldobva tőle.

 

Nekem egyébként 500 gigás van :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon-nagyon várós!

 

http://www.youtube.com/watch?v=jSgBmWjZGcs

 

http://www.youtube.com/watch?v=bOMXCVCImCc

 

A múlt héten írtam róla cikket, és annyira megjött a kedvem, hogy újra kipörgettem a 2013-as epizódot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr és PS-esek: Azt jól tudom, hogy az online játékért a PS4 esetében is külön tagsági díjat kell fizetni? Mert ez lett volna egy komoly érv a számomra, hogy PS4-be ruházzak be, de ha itt is fizetni kell, mint az Xbox esetén, hogy online játsszak, az nagy csalódás lesz...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, kell fizetni. Éves díj valamivel 14 ezer alatt van. Mivel te csak Fifázol ezért téged nem érint, de ezért a pénzért cserébe jár havonta két ingyenes játék (tehát egy év alatt összesen 24), plusz az éves dij miatt kedvezmények járnak egy csomó friss játékhoz is. Így ha valaki több játékkal is játszik hamar behozza az árát, de nálad ez sajnos nem érvényes.

 

Illetve bizonyos játékoknál amik alapból ingyenesek a multi is ingyenes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjegyzem, a havi és a negyedéves díj szeptember 1-jétől emelkedik. Bár nem multizok, ha meglesz a PS4-esem, én tuti előfizetek az éves PS Plusra. Évi 15 rugó úgy, hogy 24 ingyenes játék mindenképpen jár, amíg PS Plus előfizető vagyok, ráadásul ezek között néha baromi jó játékok vannak, szerintem bőven megéri. Persze ez tényleg csak annak éri meg, aki sok játékkal játszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.