Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Mindegy, valóban egy kicsit túlhaladott lett a fénykard vita. Amit tudtam, azt hozzátettem.

 

Lecsó írt egy kivágott jelenetről, amiben a Rancor megküzd a Kryat sárkánnyal.

 

Ez a kép megvan nagyobb minőségben is, de most nem találtam meg.

 

A lényeg, hogy ez nem kivágott jelenet volt, hanem a Dragonslayer filmhez készített (ILM) sárkányt mintegy poénból befényképezték a Rancor szörnnyel.

A kép kikerülését követően alakult ki az az urbánus legenda, hogy itt egy kivágott jelenetben a Kryat sárkánnyal küzd a Rancor. Aranyos lett volna, de sajnos nem igaz.

 

Csatolom a képet.

Rancor07.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban ez a beállitás több mint gyanús. Valszeg tényleg egy pre állapotra nyomták rá a progikat.

Nem tudom kinek lehetett ez az ötlete, de nem volt hülye gyerek. :)

 

Mindegy, valóban egy kicsit túlhaladott lett a fénykard vita. Amit tudtam, azt hozzátettem.

 

Lecsó írt egy kivágott jelenetről, amiben a Rancor megküzd a Kryat sárkánnyal.

 

Ez a kép megvan nagyobb minőségben is, de most nem találtam meg.

 

A lényeg, hogy ez nem kivágott jelenet volt, hanem a Dragonslayer filmhez készített (ILM) sárkányt mintegy poénból befényképezték a Rancor szörnnyel.

A kép kikerülését követően alakult ki az az urbánus legenda, hogy itt egy kivágott jelenetben a Kryat sárkánnyal küzd a Rancor. Aranyos lett volna, de sajnos nem igaz.

 

Csatolom a képet.

Többször is láttam már ezt a képet, csak nem tudtam mi az a másik állat. Azt hittem valami másik Tatooine -i lény. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú, hát van itt hideg-meleg bőven!

Végigolvasni is irtózatos.

Alább két helyen is van egy kép Kenobival majd' szemben.

Ez az a képkocka/pillanat, amelyik szögből 2004-ig egyszerűen nem látszott a kék kard!

2004 óta látszik. Ez dícséretes. De Luke helyenként zöld kardja nem.

A túlszínezettség, túlszaturáltság engem sem zavar, nagyon de ha hanyagok az igen.

Egy máshonnan vett példa: sw-the musical journey dvd.

jelenet: Luke megkapja a kardját Bentől, aki mondja, hogy "ez volt apád fénykardja" és láss csodát:

bevágnak egy snittet Anakinról, méghozzá azt az egyetlen olyet ahol a 6 rész alatt zöld színű kölcsön-fénykardot forgat az arénában!! :lol:

 

Hát ilyenkor én is elcsodálkozom, hogy miért nem mi ülünk ott a helyükön a Lucasfilmnél.

Én továbbra is bízom a BD-ben, csak jó lesz az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csoli! Luke kardja csak a falconon zöld egy pillanatra. Legalábbis én nem emlékszem más esetre.

 

De az mindenképp durva baki szerintem, de NEM folytatnám tovább ezt a dolgot a kardokkal tényleg.

Fogyasztóként, úgy is tökmindegy, hogy ízekre szedjük itt egymást vagy nem.

 

Azt kapjuk amit nekünk szánnak!

A BD megjelenés, és főleg hogy szinkronnal lesz, egy rajongónak mindenképp jó hír!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az mindenképp durva baki szerintem, de NEM folytatnám tovább ezt a dolgot a kardokkal tényleg.

Fogyasztóként, úgy is tökmindegy, hogy ízekre szedjük itt egymást vagy nem.

 

Azt kapjuk amit nekünk szánnak!

A BD megjelenés, és főleg hogy szinkronnal lesz, egy rajongónak mindenképp jó hír!

Tényleg kár ezen rugózni, bár annyit végszónak hozzátennék, hogy előtte meg fehér volt a kard. :) Az se sokkal jobb, de tényleg ezen nem múlik semmi. Meglátjuk szeptemberben milyen lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Rebellscum oldalon volt valaki olyan kedves és megkérdezte a Hasbrot, hogy a kivágott jelenetben szereplő Mon Calamari pilóta, ugyan milyen hajót vezet.

 

A Hasbro válasza....A szárnyú pilóta.

 

Namost az láthatóan tökre nem zavarja őket, hogy a pilóta háta megett nem az A szárnyú pilótafülke van....tehát én továbbra is tartom, hogy a Mon Calamari pilóta a kivágott B-wingek támadása jelenetnek a pilótája. Viszont állítólag egy rombolót tényleg megsemmisítenek.

BWingsKillISD2-ST.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én erre a jelenetre vagyok a legkíváncsibb. :) Szerinted mutatják majd azt is, ahogy leszedik a rombolót?

 

Nem is tudom...ahogy én hallottam, valami proton torpedót lőnek ki, de lehet csak legenda az egész. Most nézem, hogy van -e képem a forgatókönyvből.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

 

Eddig csak olvasója voltam a fórumnak a BD megjelenés miatt, de ehhez a színkorrekció és fénykard kérdéshez lenne néhány észrevételem:

 

- az EP 1,2,3-ban is van olyan, hogy a fénykard színe kicsit megváltozik a háttér miatt (pl. Mustafar) az ott senkinek sem tűnt fel.

 

- az összes részt elvileg THX minősítésű TV-n (projektoron) kéne nézni, hogy a színvilág egyezzen a Lucasfilm elképzelésével.

 

- a Hoth meg hol kékes hol kevésbé. Az biztos, hogy a jég inkább kissé kékes mint fehér és persze az sem mindegy, hogy reggel vagy késő délután filmezték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze már én is megrendeltem a 9 lemezes változatot!!!!!

 

Addig TV cserét kellene megoldani, majd hitelre.

Úgy látom sokan direkt ezért ruháznak be jobb rendszerbe. De megéri, tapasztalatból mondom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg durva jó kis képek.

 

Egy kis kiegészítés:

 

Amikor Luke kijön a barlangból, a Wampa utána mászik, erre Luke előveszi a pisztolyát és szegény Wampát lelövi....bizony egy kivágott jelenetben a Wampa elhalálozik.

És csatolok még egy pár képet a Wampa támadásról is.

 

Érdekes, ezek szerint sok verziót készítettek ezekhez a Wampás jelenetekhez. Két verzió készült Luke megtámadásához. Egy a távoli jelenetekhez (korábban linkelt idétlen rózsaszín szemű) melyet egy az egyben kivágtak és a helyettesítő jelenetekhez forgatott bajszos változat a közelikhez. (Ezeket a felvételeket az ILM nem Svédországban vette fel, hanem a ranchon.)

 

Illetve a Wampa támadáshoz (Hoth bázis) is készült pár verzió...ez látható lentebb.

1114.jpg

2429.jpg

989.jpg

990.jpg

988.jpg

902.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt kapjuk amit nekünk szánnak!

A BD megjelenés, és főleg hogy szinkronnal lesz, egy rajongónak mindenképp jó hír!

Én ha megengedhetném magamnak biztos, hogy beszerezném BR-re a Sagát, akármilyen színük van a fénykardoknak bizonyos jelenetekben. A gond csak az, hogy egy TV+lejátszó párosítva a 40 ezres kiadással nem épp a legolcsóbb mulatság, akármennyire is szeretném megszerezni. Remélhetőleg nem ez lesz az utolsó SW kiadás, és a jövőben is el lehet majd érni a kiadványt, addig viszont marad a nélkülözés, illetve az SE írt DVD-ken. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky cimbora, biztos vagyok benne, hogy később is elérhető lesz a cuccos, amikor már meglesz hozzá a rendszered. Persze nem egyszerű összerittyenteni egy ilyet. De az is tuti, hogy a 3D-s verziók moziban történt leadása után lesz még új kiadás is pár év elteltével. Ha abból indulunk ki, amit talán Zééé is írt, hogy 7 évente volt új kiadás 97-es, 2004-és, 2011-es.... ha 2012-ben indul a 3D-s vetítés és évente adnak egy filmet, akkor várható egy ultimate 3D-s kiadvány 2017-2018 környékén.

 

(Azt még hozzá kell fűznöm, hogy 3D-s Blu-Ray-t NEM CSAK 3D-ben lehet nézni a megfelelő kivetítőn/kijelzőn, hanem természetesen 2D-s módban is!)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky cimbora, biztos vagyok benne, hogy később is elérhető lesz a cuccos, amikor már meglesz hozzá a rendszered. Persze nem egyszerű összerittyenteni egy ilyet. De az is tuti, hogy a 3D-s verziók moziban történt leadása után lesz még új kiadás is pár év elteltével. Ha abból indulunk ki, amit talán Zééé is írt, hogy 7 évente volt új kiadás 97-es, 2004-és, 2011-es.... ha 2012-ben indul a 3D-s vetítés és évente adnak egy filmet, akkor várható egy ultimate 3D-s kiadvány 2017-2018 környékén.

Őszintén remélem, hogy igazad lesz. :)

 

Egyébként kíváncsi vagyok, van-e még egy ilyen film-trilógia (csak a klasszikussal számolva), ami megélt ennyi felújítást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy utolsó Wampa adag:

 

A képen látható a Lukeot megtámadó első verziós Wampa Stuart Freeborn alkotó kezében. Ki lett vágva teljesen, továbbá a második verzió melynek a felvételét az ILM a ranchon vette fel.

További képeken a 97SE és az eredeti első verziós kivágott behemót járni képtelen Wampa és dublőre látható.

2735.jpg

2732.jpg

2745.jpg

2912.jpg

2911.jpg

2906.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars - Battlefront játékban is volt az a jelenet, amikor a wampák megtámadják a Hoth bázist. Nem tudom már, hogy a játék első vagy a második részében volt, de az még rémlik, hogy a wampákkal is lehetett menni multiban. Az poénos volt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen érdekes dolog ez, hiszen a filmben van vagy 10 másodprecnyi szerepe a lénynek, miközben 1980-ban egy vagon időt, pénzt és munkaerőt pazaroltak (feleslegesen) egy rakás szőrme legyártására, és a jelenetek felvételére. Mondjuk okkal vágták ki, mert baromi idétlen, főleg az a bogár szemű Wampa...az valami fertelem.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen érdekes dolog ez, hiszen a filmben van vagy 10 másodprecnyi szerepe a lénynek, miközben 1980-ban egy vagon időt, pénzt és munkaerőt pazaroltak (feleslegesen) egy rakás szőrme legyártására, és a jelenetek felvételére. Mondjuk okkal vágták ki, mert baromi idétlen, főleg az a bogár szemű Wampa...az valami fertelem.

 

Nem akartam mondani, de az tényleg... egy igazi "mi a frász ez" kategória :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy hozzászólás A TFN fórumáról: "I've read a couple of comments now from people who were at Comic Con saying that the matte boxes around models such as the TIE Fighters were very obvious because everything was too bright. "

 

Elolvastam én is néhány ember hozzászólását, akik a Comic Conon láttak vetítéseket a blu ray-ből és elég ijesztő dolgokat mondanak túlzott fényerő beállításokról, még jobban látható hibákról. A remény hal meg utoljára.

Akik csak jót akarnak olvasni azoktól bocs.:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy hozzászólás A TFN fórumáról: "I've read a couple of comments now from people who were at Comic Con saying that the matte boxes around models such as the TIE Fighters were very obvious because everything was too bright. "

 

Elolvastam én is néhány ember hozzászólását, akik a Comic Conon láttak vetítéseket a blu ray-ből és elég ijesztő dolgokat mondanak túlzott fényerő beállításokról, még jobban látható hibákról. A remény hal meg utoljára.

Akik csak jót akarnak olvasni azoktól bocs.:)

 

Ezen a képen viszont nagyon jól néz ki a BD az eddigi kiadásokhoz képest.

rotjgout2004brcompariso.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen a képen viszont nagyon jól néz ki a BD az eddigi kiadásokhoz képest.

 

Igen, ez igaz.:) Viszont valaki megcsinálta a montázst úgy, hogy felerősítette a fényerőt a DVD-n és a különbség nem túl nagy, bár a csillagok jobban látszódnak a háttérben.

http://img339.imageshack.us/img339/261/qwqwqw.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.