Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Szopacs azért, hogy egy SW BD pavilonban nem az eredeti anyagból mutatnak részleteket. :D

 

 

Pont ezért szerintem a br ment a képernyőn. Nagy blama lenne nekik ha a dvd-t adták volna le és értelmetlen is ,hisz a br-t akarják reklámozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ezért szerintem a br ment a képernyőn. Nagy blama lenne nekik ha a dvd-t adták volna le és értelmetlen is ,hisz a br-t akarják reklámozni.

 

Látod alul a képeket Frenkie, nem világosabb a kiadott trailer mint a 2004DVD, holott a hivatalos oldalon látható screenek világosabbak, mert a BR mindig világosabb mint a DVD forrás. ;)

 

Nézd csak meg a belinkelt képet, messze van a szín/kontraszt a BR-től...nagyon messze.

 

Egyébként a 2004-ben kiadott DVD trailer is az SEből lett összevágva...egy deka képet nem tartalmazott a DVD végleges transferéből.

 

És nem lettünk becsapva...mert a 2004HD-t mutogatták, csak éppen nem a BR konverzió után.

 

Mert itt nem arról van szó, hogy a 2004HD anyagot felmásolják egy BR mesterlemezre azt csá szevasz lehet sajtolni kész a mesterlemez. Van egy bonyolult konverziós eljárás...ekkor kapja meg a világosabb színt és még egy rakat finomhangolás történik. Tehát nem hazudtak...csak kamuztak egy kicsit.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ezért szerintem a br ment a képernyőn. Nagy blama lenne nekik ha a dvd-t adták volna le és értelmetlen is ,hisz a br-t akarják reklámozni.

Zééé képein láthatod, hogy semmi különbség a DVD és a leadott kép között. Ellentétben az sw.com oldalon látható képekkel. Most nézd meg az alábbi párost.

tpmdvdbrcomparison.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé képein láthatod, hogy semmi különbség a DVD és a leadott kép között. Ellentétben az sw.com oldalon látható képekkel. Most nézd meg az alábbi párost.

 

Így van Ody, ez bizonyítja, hogy a hivatalos oldalon tényleg a BR-ből vannak a képek...ennek megfelelően az én összehasonlító képemen is világosabbnak kéne lennie az állítólagos BR montázsnak...nem ugyan olyannak mint a 2004 DVD. Szopacs, de mozgó anyagot még nem láttunka BR-ből, illetve de....tudod miről beszélek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé: Én hiszek neked, nem téged akarlak meghazudtolni, csak mi az értelme? Tegyük fel én egy potenciális vásárló vagyok ,bemegyek a hivatalos standra, majd bekisérnek a szentélybe és mennek a részletek a filmből, pl a Halálcsillag elleni támadás. Namost mível ezen standon ki van írva hogy br-disc teljesen jogosan várom el hogy a br menjen hisz én mint vásárló azért mentem oda.

Ez azért még visszaüthet nekik ha más is rájön hogy az dvd.

Ez olyan mintha full hd tv-t veszek és dvd-t mutogatnának rajta br helyett az üzletben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé: Én hiszek neked, nem téged akarlak meghazudtolni, csak mi az értelme? Tegyük fel én egy potenciális vásárló vagyok ,bemegyek a hivatalos standra, majd bekisérnek a szentélybe és mennek a részletek a filmből, pl a Halálcsillag elleni támadás. Namost mível ezen standon ki van írva hogy br-disc teljesen jogosan várom el hogy a br menjen hisz én mint vásárló azért mentem oda.

Ez azért még visszaüthet nekik ha más is rájön hogy az dvd.

Ez olyan mintha full hd tv-t veszek és dvd-t mutogatnának rajta br helyett az üzletben.

 

 

A felvetés okos és jogos...ezt úgy nevezik, hogy lebegtetés. Bemegy a BR standra 5-10-100 ember, a felét a mély technikai részletek egyáltalán nem érdeklik, elájulnak mert juj plazmán jó minőségben megy a Star Wars...ha Videó CD-n menne, azt sem vennék észre. Aztán van a kritikus rajongó, aki még aznap beír egy fórumra, hogy ott volt és látta, de nem biztos benne, hogy változtak a színek a 2004DVD-hez képes. ÉS megindul a fórumos hozzászólások tömege. Mert mi miről is beszélünk most?

 

Arról beszélünk, hogy szerintem nem a BR-ből mutogattak, más szerint meg igen....és vica versa. Ha minden egyértelmű lenne, nem beszélnénk róla....nem lenne ingyen REKLÁM.

 

És mint mondottam, a Lucasfilm egy multi, profi marketinges szakemberekkel...akik tudják, hogy minden a fórumokon dől el, mert ott beszélnek egymással az emberek. Sokkal többen látták a Comicon-os felvétel kézikamerás verzióját, mint ahányan bezsúfolódtak abba a kis helységbe. Ezért lebegtetnek...a főoldalra a hivatalos BR képeket rakták ki, a Comic Con-ra meg összevágtak egy színházi előadást a 2004HD-ből de még véletlenül sem a BR változatból. Lebegtetés.

 

Azért kell ezt így csinálni, mert a filmeknek önmagukban már nincs értékük. Az egyetlen felfedezetlen titok ami még megmaradt, hogy milyen lesz a minőségük az új hordozón...ez az egyetlen dolog, amivel jelenleg fel lehet kelteni az emberek (rajongók) érdeklődését, és mivel itt pénzről van szó, ezért a cél, hogy bizonytalanságban legyél tartva és tanácsot kérjél (lehetőleg fórumokon)...meg vegyem, ne vegyem meg (?)...és ezzel máris terjeszted az információt, hogy újra ki lesz adva ezúttal BR korongon.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem adok rá 10 fillért, de azért leírom.

 

 

Egy hozzászólás szerint (TFN), a BR anyagon javítva vannak az űrhajók körül látható boxok és a Jedi Visszatérnek lett a legszebb a minősége, Hoth még mindig kék, de már kevésbé.

Állítása szerint a Comic Conon bemutatott felvétel egy pre fázis, minden jelentősebb editálást mellőzve....csak nem igazam lett és mindeössze a 2004 HD verziót mutogatták szemben a végleges BR anyaggal.....őőőőő...háááát....azt hiszem igazam lesz. :roll::clap: De a végső verdikt még hátra van.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez jó hír... Ámbár nekem a IV-V-VI szemcsésnek tűnik, vagy nem is tudom, a naplementés képnél az égnél látom leginkább. A Jedi képe az látszik, h a legjobb.

 

Bár gondolom ez annak tudható be, h '77-es, és nem digitális kamerás :)

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmm vagy én értettem valamit félre, vagy máshogy fordítom :D A srác aki látta a ComiConon a "bluray"-t ezt írta:

 

Egy hozzászólás szerint (TFN), a BR anyagon javítva vannak az űrhajók körül látható boxok és a Jedi Visszatérnek lett a legszebb a minősége, Hoth még mindig kék, de már kevésbé.

 

"The matte lines around the X-Wings are still there and they look worse than ever. The Blu-rays themselves look fantastic. They look better than I ever imagined. That said, the boxes around the Tie Fighters are still there, I saw them many times, and they look weirder than ever in a few shots because they can be seen so well. "

 

Állítása szerint a Comic Conon bemutatott felvétel egy pre fázis, minden jelentősebb editálást mellőzve....csak nem igazam lett és mindeössze a 2004 HD verziót mutogatták szemben a végleges BR anyaggal.....őőőőő...háááát....azt hiszem igazam lesz. :roll::clap: De a végső verdikt még hátra van.

 

"I confirmed with the Blu-ray booth that the footage that played over the Star Wars area at Comic Con were from the Blu-ray as well. That L.E.D. screen would show a few scenes from The Clone Wars and a few scenes from the Star Wars Stories documentary (or whatever its called) and then it would show a scene or two from the films, which was Blu-ray sourced. "

 

Pont az ellenkezőjét olvasom ki ezekből, mint amiket Te írtál. :) Vagy elkerülte egy másik beavatott hozzászóló a figyelmemet? Simán lehet amúgy.

Szerkesztve: - yodinhoo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmm vagy én értettem valamit félre, vagy máshogy fordítom :D A srác aki látta a ComiConon a "bluray"-t ezt írta:

 

 

 

"The matte lines around the X-Wings are still there and they look worse than ever. The Blu-rays themselves look fantastic. They look better than I ever imagined. That said, the boxes around the Tie Fighters are still there, I saw them many times, and they look weirder than ever in a few shots because they can be seen so well. "

 

 

 

"I confirmed with the Blu-ray booth that the footage that played over the Star Wars area at Comic Con were from the Blu-ray as well. That L.E.D. screen would show a few scenes from The Clone Wars and a few scenes from the Star Wars Stories documentary (or whatever its called) and then it would show a scene or two from the films, which was Blu-ray sourced. "

 

Pont az ellenkezőjét olvasom ki ezekből, mint amiket Te írtál. :) Vagy elkerülte egy másik beavatott hozzászóló a figyelmemet? Simán lehet amúgy.

 

Igen, ez így megy majd míg a BR meg nem jelenik....

 

Íme:

 

"Yeah, they simply did not show anything that had changes or ever needed changes. The shots shown during the corny show inside the booth of the Death Star Attack sequence had an interface over it which did not even show off the greatness of the Blu-ray picture. It looked great, but the real treat was seeing the picture on the monitors outside the booth. For all we know, they did fix the black boxes around the Tie Fighters but the footage used in the presentation was edited together before those changes or something to that affect. That said, I don't personally expect the black boxes to be fixed after seeing that.

 

That said, Return of the Jedi looked better than ever. The black was deep but you could see the picture really well. I noticed that it looked the best or most improved I should say.

 

Hoth still has a blue tint to it, which I like. The Phantom Menace did not have the pink tint of the old DVD either. So as far as that goes, I'm happy.

 

I can't say enough good things about the quality of the picture. "

 

Melyik forrás az igazi? Kinek kéne hinni? Ki mond igazat? Ki elfogulatlan?

 

De hogy ez nem BR transfer az tuti:

 

http://starwars.com/video/view/001175.html

 

Továbbra is állítom, hogy a főoldalon és általam belinkelt képeken kívül mi még semmit nem láttunk a BR transferből, semmit.

Minden marketing anyag ami mozgókép, a korábbi kiadásokból került összevágásra.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

"Yeah, they simply did not show anything that had changes or ever needed changes. The shots shown during the corny show inside the booth of the Death Star Attack sequence had an interface over it which did not even show off the greatness of the Blu-ray picture. It looked great, but the real treat was seeing the picture on the monitors outside the booth. For all we know, they did fix the black boxes around the Tie Fighters but the footage used in the presentation was edited together before those changes or something to that affect. That said, I don't personally expect the black boxes to be fixed after seeing that.

 

That said, Return of the Jedi looked better than ever. The black was deep but you could see the picture really well. I noticed that it looked the best or most improved I should say.

 

Hoth still has a blue tint to it, which I like. The Phantom Menace did not have the pink tint of the old DVD either. So as far as that goes, I'm happy.

 

I can't say enough good things about the quality of the picture. "

 

Melyik forrás az igazi? Kinek kéne hinni? Ki mond igazat? Ki elfogulatlan?

 

De hogy ez nem BR transfer az tuti:

 

http://starwars.com/video/view/001175.html

 

Továbbra is állítom, hogy a főoldalon és általam belinkelt képeken kívül mi még semmit nem láttunk a BR transferből, semmit.

Minden marketing anyag ami mozgókép, a korábbi kiadásokból került összevágásra.

 

Ezt ugyanaz az ember írta, mint akitől én is idéztem. Igazából teljesen mindegy, úgyis csak a megjelenés napja fog pontot tenni az i-re:) De olyan jó ez a találgatás, tiszta deja vu érzésem van :D

Szerkesztve: - yodinhoo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt ugyanaz az ember írta, mint akitől én is idéztem. Igazából teljesen mindegy, úgyis csak a megjelenés napja fog pontot tenni az i-re:) De olyan jó ez a találgatás, tiszta deja vu érzésem van :D

 

Emberünkkel komoly problémák vannak:

 

1. "they did fix the black boxes around the Tie Fighters"

2. "The matte lines around the X-Wings are still there and they look worse than ever. "

3. "That said, the boxes around the Tie Fighters are still there, I saw them many times, and they look weirder than ever in a few shots because they can be seen so well. "

 

Szerintem nem ártana eldöntenie végre, hogy mit látott a jobb és mit a ball szeme. :hmm:

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kb. ezeket írta a csávó (bocs a pontatlanságért, nálam még korán reggel van:)):

 

"The matte lines around the X-Wings are still there and they look worse than ever. The Blu-rays themselves look fantastic. They look better than I ever imagined. That said, the boxes around the Tie Fighters are still there, I saw them many times, and they look weirder than ever in a few shots because they can be seen so well. "

 

A matt vonalak az X-szárnyúak körül még mindig ott vannak, és rosszabbul mutatnak, mint bármikor. Maga a bluray fantasztikusan néz ki. Jobban néz ki, mint valaha képzeltem. A dobozok a Tie Fighterek körül méég mindig ott vannal, többszös is láttam őket, és furábbnak néztek ki, mint bármikor abban azon a pár képkockán, mert olyan nagyon láthatóak.

 

"I confirmed with the Blu-ray booth that the footage that played over the Star Wars area at Comic Con were from the Blu-ray as well. That L.E.D. screen would show a few scenes from The Clone Wars and a few scenes from the Star Wars Stories documentary (or whatever its called) and then it would show a scene or two from the films, which was Blu-ray sourced. "

 

Megerősítem, hogy a bluray bódéban játszott összeállítás a blu-ray-ről származik. Az a L.E.D. monitor mutatott néhány jelenetet a CW-ból és néhány felvételt a SW Stories dokumentumfilmből (vagy bárhogy is hívják) aztán mutatott egy vagy két jelenetet a filmekből, amelyek Blu-ray forrásúak voltak.

 

"Yeah, they simply did not show anything that had changes or ever needed changes. The shots shown during the corny show inside the booth of the Death Star Attack sequence had an interface over it which did not even show off the greatness of the Blu-ray picture. It looked great, but the real treat was seeing the picture on the monitors outside the booth. For all we know, they did fix the black boxes around the Tie Fighters but the footage used in the presentation was edited together before those changes or something to that affect. That said, I don't personally expect the black boxes to be fixed after seeing that.

 

That said, Return of the Jedi looked better than ever. The black was deep but you could see the picture really well. I noticed that it looked the best or most improved I should say.

 

Hoth still has a blue tint to it, which I like. The Phantom Menace did not have the pink tint of the old DVD either. So as far as that goes, I'm happy.

 

I can't say enough good things about the quality of the picture. "

 

Egyszerűen semmi olyan jelenetet nem mutattak, amiben bármit megváltoztattak volna, vagy változtatásra lenne szükség. Azok a jelenetek, amiket a HCS támadásról vetítettek a bódéban, nem adták vissza a Blu-ray tökéletes képminőségét. Jól nézett ki, de az igazi élményt az a bódén kívüli monitorokon látható képek okozták. Megcsinálták a feketet dobozokat a hajók körül, de a videó, amit a prezentációban használtak, az e változtatások előtt lett megszerkesztve (szerinte). Én személyesen nem számítok arra, hogy e videó alapján, hogy a fekete dobozok javítva lesznek.

 

A ROTJ jobban nézett ki, mint valaha. A fekete mély volt, mégis nagyon jól lehetett látni a képet. Azt kell mondjam, ez nézett ki a legjobban.

 

Hoth még mindig kék, ami nekem tetszik személy szerint. A TPM-en sincs már a rózsaszín szűrő.

 

Nem lehet eléggé hangsúlyozni, hogy mennyire tökéletes a képminőség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kever ez a csávó össze-vissza.

 

1. "they did fix the black boxes around the Tie Fighters"

(Javították a kockákat a TIE vadászok körül.)

 

2. "The matte lines around the X-Wings are still there and they look worse than ever. "

(Az X szárnyúak körül még mindig láthatóak a vetített vonalak, sőt rosszabbul mutat mint valaha.)

 

3. "That said, the boxes around the Tie Fighters are still there, I saw them many times, and they look weirder than ever in a few shots because they can be seen so well. "

(A kockák a TIE vadászok körül még mindig láthatóak, magam láttam nem egyszer, néhány jelenetben még furcsábban mutat mint korábban, hiszen most jobban látható)

 

Most akkor javították a kockákat a TIE vadászok körül, vagy nem javították?

Probálja már meg eldönteni...aztán vegyen egy mély lélegzetet és szedje össze a gondolatait.

 

Nem is kell a Comic con-os videóval foglalkozni, semmi köze a BR-hez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kever ez a csávó össze-vissza.

 

1. "they did fix the black boxes around the Tie Fighters"

(Javították a kockákat a TIE vadászok körül.)

 

2. "The matte lines around the X-Wings are still there and they look worse than ever. "

(Az X szárnyúak körül még mindig láthatóak a vetített vonalak, sőt rosszabbul mutat mint valaha.)

 

3. "That said, the boxes around the Tie Fighters are still there, I saw them many times, and they look weirder than ever in a few shots because they can be seen so well. "

(A kockák a TIE vadászok körül még mindig láthatóak, magam láttam nem egyszer, néhány jelenetben még furcsábban mutat mint korábban, hiszen most jobban látható)

 

Most akkor javították a kockákat a TIE vadászok körül, vagy nem javították?

Probálja már meg eldönteni...aztán vegyen egy mély lélegzetet és szedje össze a gondolatait.

 

Nem is kell a Comic con-os videóval foglalkozni, semmi köze a BR-hez.

 

 

Szerintem, ebben a videóban látható monitor az, amiről a fickó beszélt, hogy nem voltak dobozok és nagyon jó volt a kép. Tényleg annak tűnik.

Zééé, szerinted amit azon vetítenek, lehet a BD képe? :D

Szerkesztve: - yodinhoo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Odyval is ezen filóztunk, hogy a kinti LCD-n viszont a BR-t nyomathatták. Az számomra egyértelmű, hogy a színi előadás a pavilonon belül semmiképpen nem tükrözi a BR kiadás valós képminőségét. Az csak egy parasztvakítás volt a 2004HDból összevágva.

 

Munkahelyemről nem látom amit beszúrtál, de otthon meg fogom nézni és véleményezem is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó ez a videó yodinhoo! Az EPIV -nek milyen szép képe van, és jól látom, hogy a lépegető mozgása nem darabos? :o Ez már a BD lehet, de várjuk meg Zééé mit mond. :D

 

Egyébként az űrhajó körüli boxokra kitérve, nálam a crt-n látszott néhol, ellenben a plazmán egyáltalán nem látszik semmi ilyen. Akik itt voltak és látták azok tanúsíthatják, hogy nem hazudok. :) Pl. Donát pont arra volt kíváncsi legutóbb, hogy látszanak-e plazmán ezek az effektek. Meglepetésére semmi nem látszott belőlük. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis nosztalgia.

 

10 éve ilyenkor már tudtuk, hogy jön az első STAR WARS DVD az EP1.

 

Lejátszó és TV vásárlás (mint most). És az ára, még ma is drágának számít 8500 Ft volt a megjelenéskor.

 

Aztán mikor végre kijött, mindenki szerint az akkori legjobb kép és hang minőséget kaptuk.

 

Most jön egy még teljesebb és még jobb kiadvány. És mind ugyanúgy várjuk, mint akkor.

SW EP1 DVD.JPG

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én anno az EPI miatt vettem DVD lejátszót és házimozi rendszert. :)

 

hehe én is. Bár leginkább azért, mert heteken át kajtattam az országot a VHS verzióért, és már sehol sem árulták. Aztán megvettem a DVD-t, majd pár hónapra rá egy lejátszót, majd házimozirendszert. Emlékszem az egész ballagásra kapott pénzem erre ment el. :D

Remélem most megismétlődik majd ez rendszervásárlás a blu-ray verzióval.:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.