Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

A kettőből egy lényeges pont már kiszűrve: az összeakadó kardok. Ha a zöld kard is eltűnik az ep4-ből, akkor nagyon fasza kis kiadásnak nézünk elébe. :D

Nekem is ez a véleményem. A többi nem is igazán érdekel, mert sose zavart igazán. :D Vader kardjáról pedig egy 1977 -es, moziban készült fotó jut eszembe. :D

 

Vader rózsaszín kardja 1977-ből

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Episode I menü!!!

 

 

Végre ezt 1080p -ben is meg lehet nézni! Ki ne hagyjátok, mert végre ízelítőt kapunk milyen is lesz a valódi élmény. Persze még ez is piskóta, de azért már közelít. :D Valószínűleg az EPI-II-III extra lemez menüje ez.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb bocs; az örök téma következik:

MAGENTA?! Hát nincs pirosuk?

Nem hiszem el, hogy ez ilyen lesz. Kész, feladom.

És az már nem fanyalgás. Nem kielégíthetetlen igény.

Kökemény rajongói felháborodás. Ha nem piszkálnák fiolyton, még megérteném.

De hányadik kiádis is ez? És még mindig nem jó?

Pirosnak kell lennie, attól függetlenül, hogy milyen volt 77-ben.

Ha piszkálják, akkor végre legyen megcsinálva és ne újraelcseszve.

 

Még él a remény egyébként, hogy itthon nem ilyen lesz.

 

Ja és köszi a videókat!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb bocs; az örök téma következik:

MAGENTA?! Hát nincs pirosuk?

Nem hiszem el, hogy ez ilyen lesz. Kész, feladom.

És az már nem fanyalgás. Nem kielégíthetetlen igény.

Kökemény rajongói felháborodás. Ha nem piszkálnák fiolyton, még megérteném.

De hányadik kiádis is ez? És még mindig nem jó?

Pirosnak kell lennie, attól függetlenül, hogy milyen volt 77-ben.

Ha piszkálják, akkor végre legyen megcsinálva és ne újraelcseszve.

 

Még él a remény egyébként, hogy itthon nem ilyen lesz.

 

Ja és köszi a videókat!

Sose lesz piros, mert sose volt az eredetileg. Itthon miért ne lenne ilyen? Ugyanaz lesz, csak 1080 -ban láthatjuk és nem 360p -ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sose lesz piros, mert sose volt az eredetileg. Itthon miért ne lenne ilyen? Ugyanaz lesz, csak 1080 -ban láthatjuk és nem 360p -ben.

 

Ezt nem mondod komolyan! A sith penge vörös és kész. Lucas szájából is hallottam már.

Ha most tök jó piros lenne, te lázadnál, hogy miért nem bugyiszínű? -komolyan kérdem.

Fura, de részemről inkább üdvrivalgás lenne, pedig nem túl nagy igény ez

az "egységesség nevében" egy "The complete saga" kiadásnál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt nem mondod komolyan! A sith penge vörös és kész. Lucas szájából is hallottam már.

Ha most tök jó piros lenne, te lázadnál, hogy miért nem bugyiszínű? -komolyan kérdem.

Fura, de részemről inkább üdvrivalgás lenne, pedig nem túl nagy igény ez

az "egységesség nevében" egy "The complete saga" kiadásnál.

Akkor Lucas már 1977 -ben ellentmondott magának... És milyen bugyiszín? Ez neked bugyiszín? Ne már...

 

Pár kép az eredeti kópiából. Jó lenne ha érdekelne, hisz anno ezt néztük és ebből indult ki a rajongásunk.

 

techsab10.jpg

 

techsabr8.jpg

 

techsabr6.jpg

 

techsabre.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Marha jó videó. A negatívum,. hogy baromi lassan aktiválódnak a fénykardok látni a nyitást míg a prequleben nem. Ezt meg kéne oldani.

Mégpedig azonnali nyitással.

Luke pedig a fogpiszkálójával küzd Vader lila sodrófája ellen. Ezek az apró hibák (ebbe bele tartoznak a kardok színei is) engem nem zavarnak annyira, hogy ezek miatt ne vegyem meg a BR-t. Persze nem fogom, de egyáltalán nem emiatt, ahogy oldalakkal ezelőtt már említettem.

Ahogy előttem már említették (talán Dzséjt) minden epizódban más a fénykard (szín, aktiválási sebesség, aktiválási hang, stb.), mivel próbálgatták az effekteket, hogy tökéletes legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke pedig a fogpiszkálójával küzd Vader lila sodrófája ellen.

Lila? Már meg lila? :lol: Legközelebb az jön, hogy Windu -tól lopta. :D Szerintem egyébként sárga. :| Amúgy Vader kardja hegyét látjuk, azért vékonyabb. De ez is olyan effekt ami mindig is így nézett ki. Mindenki a számára negatív dolgot emeli ki. Lefogadom, hogy ha átszíneznék a kardokat, találna valami mást a tömeg, amiért lehetne elégedetlenkedni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lila? Már meg lila? :lol: Legközelebb az jön, hogy Windu -tól lopta. :D Szerintem egyébként sárga. :| Amúgy Vader kardja hegyét látjuk, azért vékonyabb. De ez is olyan effekt ami mindig is így nézett ki. Mindenki a számára negatív dolgot emeli ki. Lefogadom, hogy ha átszíneznék a kardokat, találna valami mást a tömeg, amiért lehetne elégedetlenkedni.

Ha az általam belinkelt képet nézed, látszik, hogy lilás árnyalatú a kard. Persze erre még lehet azt mondani, hogy a kék háttér és vörös fénykard kettőse alkotja a lilás színt, de ezt sem negatívumként emeltem ki, csak megállapítottam. Hozzá is tettem, hogy én biztos megvenném. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát szerintem is lilás-rózsaszínes Vader kardja, és az nem mentség, hogy régen is ilyen volt, mert attól ma még belehetne szépen festeni vörösre, hiszen Vader kardjának vörösnek kellene lennie (hiszen Sith).

 

Az már egy másik dolog, hogy én ettől még bizony úgy megvenném, mint a huzat.

 

Ha tehetném.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az általam belinkelt képet nézed, látszik, hogy lilás árnyalatú a kard. Persze erre még lehet azt mondani, hogy a kék háttér és vörös fénykard kettőse alkotja a lilás színt, de ezt sem negatívumként emeltem ki, csak megállapítottam. Hozzá is tettem, hogy én biztos megvenném. ;)

Képek, képek. Ez nem mesés könyv hanem film. Épp most néztem bele a DVD-be és az SE -be is. Alig van látható eltérés. Az SE -ben azért tűnik pirosabbnak a penge, mert raktak rá egy pirosas aurát. Nagy képernyőn alig észrevehető ez. Ráadásul aki el van merülve a filmben az tuti biztos, hogy észre se veszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az általam belinkelt képet nézed, látszik, hogy lilás árnyalatú a kard. Persze erre még lehet azt mondani, hogy a kék háttér és vörös fénykard kettőse alkotja a lilás színt, de ezt sem negatívumként emeltem ki, csak megállapítottam. Hozzá is tettem, hogy én biztos megvenném. ;)

 

Én sem veszem már meg. Orbán nyugdíja kevesebb mint számítottam. Mégpedig 17000 ft-al. Így lemondom. Se lejátszó se film. Na majd késöbb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem cián-sárgás-vöröse-zöldes-kékes. Ezt kellene javítani hupi-zöldre.

Kifigurázhatod a szavaimat, attól még csak egy színvak nem veszi észre, hogy ezen a képen Vader kardja NEM piros.

 

lukavaderep5_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Ez számomra nem baj, de attól a tények még tények.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként pedig mindenki maga formáljon szerintem véleményt arról, hogy mennyire zavarják a színváltós kardok. Én mindkét álláspontot megértem. Azt is, hogy ha valaki belemerül a filmbe, nem zavarja, meg azt is, akit igen. Ezzel együtt, Lucaséknak erre szerintem lehetne gondja. Az, hogy egy kard minden részben ugyanolyan színű legyen, szerintem nem nagy kérés a rajongóktól a mai technika mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Marha jó videó. A negatívum,. hogy baromi lassan aktiválódnak a fénykardok látni a nyitást míg a prequleben nem. Ezt meg kéne oldani.

Mégpedig azonnali nyitással.

Az ep1-2-3-ban sem azonnali a nyitás, csak néha gyorsabban nyílik (ez amúgy az ep4-5-6-ban is előfordul, sőt, Luke első kardaktiválása közelebb áll az azonnali nyitáshoz, mint bármelyik másik). Amúgy szerintem meg pirospöttyös ezüst kardok kellenének, leheletfinom keki mintával. :D

 

Őszintén szólva, bár fújok a zöld kardra és az összeakadó pengékre is, 2004 óta valahogy mégis sikerült legalább évi egyszer megnéznem még az ep4-et és az ep5-öt is. És szerintem ezzel többen is így vagyunk. Arról már nem is beszélve, hogy elkészültük óta hányszor néztük már meg. Ami elárul valamit: k*rvára mindegy, milyen színű vagy hogyan viselkedik az a kard, vagy mennyire mozognak szögletesen az AT-AT-k, vagy van-e TIE raj az X-szárnyúak mögött, vagy látszik a montírozás, vagy mászkál a rangjelzés, stb. És ugyanez ighaz az ep1-2-3-ra is. Utálom azt a báb Yodát, 1999 óta mégis legalább százszor láttam az ep1-et.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez számomra nem baj, de attól a tények még tények.

Mert ez lila? Vagy rózsaszín? Szerintem egyik sem. Amúgy én nem mondtam, hogy vörös csak azt, hogy szinte ugyanolyan az összes filmben, így itt is. Ezzel be is fejeztem ezt a témát, mert egyrészt fáraszt, másrészt meg korábban átbeszéltük már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep1-2-3-ban sem azonnali a nyitás, csak néha gyorsabban nyílik (ez amúgy az ep4-5-6-ban is előfordul, sőt, Luke első kardaktiválása közelebb áll az azonnali nyitáshoz, mint bármelyik másik). Amúgy szerintem meg pirospöttyös ezüst kardok kellenének, leheletfinom keki mintával. :D

 

Őszintén szólva, bár fújok a zöld kardra és az összeakadó pengékre is, 2004 óta valahogy mégis sikerült legalább évi egyszer megnéznem még az ep4-et és az ep5-öt is. És szerintem ezzel többen is így vagyunk. Arról már nem is beszélve, hogy elkészültük óta hányszor néztük már meg. Ami elárul valamit: k*rvára mindegy, milyen színű vagy hogyan viselkedik az a kard, vagy mennyire mozognak szögletesen az AT-AT-k, vagy van-e TIE raj az X-szárnyúak mögött, vagy látszik a montírozás, vagy mászkál a rangjelzés, stb. És ugyanez ighaz az ep1-2-3-ra is. Utálom azt a báb Yodát, 1999 óta mégis legalább százszor láttam az ep1-et.

 

Ezt ma vettem észre. Mármint hogy a klasszikban a kardok baromi lassan aktiválódnak ,míg a prequelben azonnal ott a penge.

Persze ez nem akkora gáz, csak észrevettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt ma vettem észre. Mármint hogy a klasszikban a kardok baromi lassan aktiválódnak ,míg a prequelben azonnal ott a penge.

Persze ez nem akkora gáz, csak észrevettem.

 

A penge mindig olyan gyorsan aktiválódik, amilyen sürgősen szükség van rá. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fénykard SOHA nem lesz újra megcsinálva, még 3D-ben is remegni fog :D oké beletörődtem

 

Azt viszont tényleg nem értem, h a kivágott jelenetek miért nem lettek felújítva. Vajon lesz egyáltalán EpI-III kivágott jelenet, mert azokból még semmit nem mutattak.

 

Jó ez a trailer, csak olyan kis rövid, eddig minden DVD trailer több perc volt. (az oldalon már van 1080-ban, de a youtube 1080 sem adja vissza azért a transzfert)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért megkérdezném "háui szakérőnket" is Zééé-t, hogy ezek a képkockák Blu-ray forrásból származónak tűnnek-e?

(az ördög nem alszik) ;);-)

Mivel a fénykardok nem akadnak össze Palpatine orra előtt, szerintem nyilvánvaló, hogy abból. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.