Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

a videóban pedig a 1080-ban a lépegetők mozgása darabosabb mint valaha, illetve valaki azt is észrevette, hogy a tűéles képnek hála látszik, hogy 1:52-nél nincs ott a kábel, aminek a lábak köré kellene tekerednie.

Nagyon bizakodom, főleg abban, hogy az ILM tüzetesen átnézte a filmeket az új képminőségben is, és nem fog az összes effekt-baki ordítani a HD-n.

Nem darabosabb mint eddig, szerintem ugyanolyan mint volt. Viszont a kép néhol homályos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a fagyasztónál ez ok. Viszont itt nem, és a különbség is jól látszik.

Az a felső nem SE kép az biztos. Ezt adywan rakta be valahova. Szerintem ezt ő színezte ki. Az SE -ben se ennyire piros Vader kardja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akinek bármi baja lenne a képpel, akár a klasszikusokkal is figyelmébe ajánlom az ncore-on megtalálható "Így készült a Birodalom visszavág" címü 1980-ban készült filmet.

Ebben a filmben az eredeti kópia megy. Valami iszonyatosan borzalmas minősége van, a lézersugarak és Vader kardja narancssárga a hang valami ultragagyi. Megmondom őszintén fogalmam sincs min ámultunk anno a moziban mert iszonyatos minősége van. Már a 97-es minősége köröket ver az eredeti kópiára nemhogy a Blue-ray.

 

Úgyhogy Oldie- ugye te láttad a fenti filmet- szerintem semmi ok a panaszra azon minőség után.

 

A podrace-verseny meg tényleg gyönyörű.

Látom nem érted :) Egy felújított transzferhez modern lézersugarak kellenek mert egész egyszerűen ordít a gagyiság. Még te is megdicsérted Adywant, hogy milyen f*szán kijavította a Birodalom visszavág lézersugarait. ;) Szóval legalább magadnak ne mondj ellent. :) A doksifilm meg tök jó, ugyan nem az eredeti állapotokat mutatja, hanem az idő vasfogát amit azzal a kópiával művelt, de ott nem is ordít a narancssárga lövedék. A kép szemcsés, homályos...tökéletesen illik hozzá ez a retró effektezés. :) De itt Full HD-ről beszélünk már meg többszöri felújításról és valahogy ebből a sugárvető lövedékei mindig kimaradnak :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom nem érted :) Egy felújított transzferhez modern lézersugarak kellenek mert egész egyszerűen ordít a gagyiság. Még te is megdicsérted Adywant, hogy milyen f*szán kijavította a Birodalom visszavág lézersugarait. ;) Szóval legalább magadnak ne mondj ellent. :) A doksifilm meg tök jó, ugyan nem az eredeti állapotokat mutatja, hanem az idő vasfogát amit azzal a kópiával művelt, de ott nem is ordít a narancssárga lövedék. A kép szemcsés, homályos...tökéletesen illik hozzá ez a retró effektezés. :) De itt Full HD-ről beszélünk már meg többszöri felújításról és valahogy ebből a sugárvető lövedékei mindig kimaradnak :P

 

 

Akkor más doksifilmet láttunk. :D Az enyém 1980-ban készült a film bemutatója idején, az idő vasfoga nehezen nyűhette el. Hát nekem pont ordít hogy rettenetese a minősége. Ez nem retro feeling, hanem nagyon csúnya. Alig látni valamit a filmből a lézersugarak meg valami borzalom. Valószinű sokat néztem a dvd-t meg az se-t és most sokkolt a múlt.

Adywan tényleg szépen megcsinálta, de a br-en sem rossz, nem mondok magamnak ellen, most is elismerem hogy ok.

Viszont a br full hd-s modern lapos tv-kre készül, azon kell nézni, nem az én lassan 6 éves monitoromon vagy a te tv-den.

Majd Ody ha megvette megmondja milyen mert igazi véleményt olyan tv-n látva lehet mondani.

Ez olyan mintha egy xbox-ot rákötnék az ezeréves tv-mre és azt mondanám hogy nem jó.

Valószinü hogy ez a kiadvány meg fogja növelni a plazma/lcd-tv-k eladásait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csináltam néhány összehasonlítást. Az élesség beállítása nem lett a legjobb, de a színeken van a hangsúly. A felső kép a DVD az alsó a (elvileg) BD. Ezekből számomra a következők derülnek ki:

- A Hoth kék helyett ismét fehér

- Dooku is beállt a lilás-rózsaszín kardosok táborába (ez bizakodásra ad okot szerintem, mert itt szakasztott olyan színű a kardja, mint Vaderé a kritikus képkockán, azaz, ha Dooku-é - ami nyilván vörös marad a BD-n is, mert egy vörös kardot csak nem cserélnek le bugyiszínűre - itt így mutat, akkor talán Vaderé is szép vörös lesz. Késő van, lehet, hogy zavaros a logikám, és az is lehet, hogy rácseszünk, és minden Sith penge lilásan fog pompázni.:)

- az összeakadt kardok nagyon jók (kis lilás beütés ismét) és eltűnt az a randa paca Palpatine bal szemétől.

- a nagyobb felbontástól jobban látszik a Sarlacc-en, hogy CGI

- Összességében sokkal szebb a kép, jobbak a színek, élesebbek a kontúrok

 

 

ANH1.jpgANH2.jpgAOTC.jpgROTJ1.jpgROTJ2.jpgROTJ3.jpgROTJ4.jpgROTS.jpgTESB1.jpgTESB2.jpgTESB3.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"...és eltűnt az a randa paca Palpatine bal szemétől."

 

A maszk nem megfelelően illeszkedett a színész arcához, ezért az ILM trükkösen befestette azt a részt. Azért van "volt" ott az a fekete maszat Palpatine arcánál.

 

Nagyon izgatott vagyok, trükkösek ám ezek a marketing anyagok. Senki ne dőljön be nekik!

 

Egy 50 gigás BR korongnak bazi nagy bitrátája van (persze nem az egészet foglalja el a film), mégha abból is vannak a lenti képek (vagy egy részük), akkor is teljesen máshogy fog mutatni a képe a tényleges korongokon.

 

Csatolok egy összehasonlító képet a Gyűrűk ura DVD/BR-ből. Nézétek meg az ég kékjét, a fű zöldjét, a sziklahíd szürkéjét, vagy a víz barnáját....teljesen különböző színtartomány.

 

Ezt követően már mindenki tud mérlegelni és megérti majd, hogy a DVD és a BR között a különbség nem pusztán a méretben és részletességben leledzik, hanem bizony a színek (szűrők) is változnak.

dvd vs br1.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt követően már mindenki tud mérlegelni és megérti majd, hogy a DVD és a BR között a különbség nem pusztán a méretben és részletességben leledzik, hanem bizony a színek (szűrők) is változnak.

 

Én igazából arra vagyok kíváncsi, hogy milyen különbség lesz az 1080p-s hd rippekhez képest.

Az ep1-nél már látszódik, hogy iszonyú nagy, az ep2-3 szerintem nem fog sok újjal szolgálni, a régi filmek meg kérdésesek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

yodinhoo! Én ezeken a képeken semmi különbséget nem veszek észre. :(

Szerintem is egyedül az összeakadásnál van különbség, amúgy semmi.

 

Azért van egy jópofa dolog az ep4-gyel kapcsolatban: a film 1977-ben készült el, 1997-ben lett felújítva, 2004-ben lett ráncfelvarrva, és 2011-ben kerül BR-re. 34 év alatt 4 belenyúlás, hát csoda, hogy ezután nem teljesen hibátlan? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem lassan elég is lesz ezekből a képkockaösszehasonlítós dolgokból.

Azért egy ilyen Trailer nem egy Blu-ray lemez a Full-HD Plazmámon.

Dooku kardjának magentás színe, meg valóban áruló jel lehet.

Lehet, hogy a trailer kapott egy ilyen szűrőt, mert mégis csak 6 film kockái jönnek benne egymás után és kellett az egység.

Rendben lesz itt minden.

Az előrendelésemet úgy se vonom már vissza, még akkor sem,

ha mondjuk Obi-wan-t teszi be ide valaki sárga karddal és bordó ajakrúzzsal. :lol:

Azt kapjuk majd amit megérdmlünk.

Tutira nagy durranás lesz. És hogy palpi köpenyének pacája és az összeakadó kardok eltűntek, az már azt jelzi,

hogy próbáltak a kedvünkre tenni és nem egy az egyben a 2004-es dvd-t kapjuk felkonvertálva 1080p-re.

Az amúgy is megvan már egyéb forrásból, megszakadó szinkronnal és kieg felirattal az új jeleneteknél, úgyhogy kinek kell az? ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

yodinhoo! Én ezeken a képeken semmi különbséget nem veszek észre. :(

 

Igen, minimális a különbség, pedig az átméretezésen kívül semmit sem változtattam rajtuk.

Számomra a lényeg Dooku kardja, abszolút megnyugodtam. :D

Szerkesztve: - yodinhoo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az SW trilógia DVD trailerében az SE anyaga szerepelt? :o Most látom csak. Szóval akkor amit eddig látunk BD címén azt sutba dobhatjuk. :lol: Kivéve az EPI -et, az biztos hogy a végső forrásból van, ellenben a többivel kapcsolatban már nem vagyok olyan biztos.

 

http://www.youtube.com/watch?v=tnLHCVf3seU&feature=related

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az SW trilógia DVD trailerében az SE anyaga szerepelt? :o Most látom csak. Szóval akkor amit eddig látunk BD címén azt sutba dobhatjuk. :lol: Kivéve az EPI -et, az biztos hogy a végső forrásból van, ellenben a többivel kapcsolatban már nem vagyok olyan biztos.

 

"ultimate format" és "ultimate picture quality"

Ez a kettő elhangzó szókapcsolat a kedvencem ebben a videóban!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az SW trilógia DVD trailerében az SE anyaga szerepelt? :o Most látom csak. Szóval akkor amit eddig látunk BD címén azt sutba dobhatjuk. :lol: Kivéve az EPI -et, az biztos hogy a végső forrásból van, ellenben a többivel kapcsolatban már nem vagyok olyan biztos.

 

http://www.youtube.com/watch?v=tnLHCVf3seU&feature=related

 

Naná hogy a 97 SE, érdemes 1:40-re tekerni....milyen szépek is voltak a kardok az SE-ben. A marketing anyagot, ahogy a making off és egyéb inside dokumentum filmeket is, jóval a tényleges transzfer beállítása előtt egy teljesen különálló marketinges csoport, vagy akár külsős cég készíti korábbi források felhasználásával. Most sincs ez másként...miért is lenne(?)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Atyajóúristen!!!! Ezek valami eszméletlen gyönyörűek. Megnéztem őket 1080p-ben és az államat kerestem. Ez a pár videó igazolja, hogy érdemes megvenni a kiadványt.

 

Zééé írta régebben: "A BR kontrasztaránya és színe egyszerűen nem egyezhet meg egy TV ripel, mégha az HD forrásból származik is."

 

Az általam pár napja belinkelt összehasonlított képek szerint szinte ugyanolyanok voltak az új képek, mint a DVD-é. Nem vennék rá mérget, hogy ezek a német videók tényleg a BD-ről származnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az általam pár napja belinkelt összehasonlított képek szerint szinte ugyanolyanok voltak az új képek, mint a DVD-é. Nem vennék rá mérget, hogy ezek a német videók tényleg a BD-ről származnak.

Az EPI biztos, hogy a BD -ből van, viszont a többit nem tudom. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szépek, bár érzésem szerint az EP I-nél túlzásba estek a fényerő növelésben és a színhőmérsékletben. Az EP IV nyitójelenetében meg érezhető némi kontraszt- és élességváltozás a lézerlövedékek esetében de még így is elmaradt az elvárhatótól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé írta régebben: "A BR kontrasztaránya és színe egyszerűen nem egyezhet meg egy TV ripel, mégha az HD forrásból származik is."

 

Az általam pár napja belinkelt összehasonlított képek szerint szinte ugyanolyanok voltak az új képek, mint a DVD-é. Nem vennék rá mérget, hogy ezek a német videók tényleg a BD-ről származnak.

 

 

Pont ez az hogyha esetleg nem is ,akkor ha ez ilyen tökéletes képminőségü, milyen lehet majd a br? Na és milyen lehet egy nagy lapos tv-n ha az én 6 éves monitoromon ilyen szép?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.