Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Jaja, azaz ami picit elbizonytalanitott. Yoda jobban néz ki, de a mozgása meg az egész... egyelőre picit fura.

Azért ez egy elég fontos jelenet, és nem meglepő ha szokni kell egy ilyen fontos változtatást. Koherencia szempontjából legalább olyan változtatás ez mint Anakin és Palpatine cseréje. Meglátjuk a filmbe illesztve milyen lesz. Most már tuti vásárló leszel? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam ugyanez. De remélhetőleg az lesz ezzel, mint az ep.5 "új Palpatine-jával" vagy a kicserélt Anakin-szellemmel: megnézem eredetiben és rájövök, hogy most az igazi.

Nálam Ani és Palpi nem az igazi. Ani esetében annak ellenére nem jön be a csere hogy tudom miért eszközölték, Valahogy az öreggel jobban bírom. Palpinál pedig a csere ötlete már bejön de a megvalósítása már nem annyira.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ez egy elég fontos jelenet, és nem meglepő ha szokni kell egy ilyen fontos változtatást. Koherencia szempontjából legalább olyan változtatás ez mint Anakin és Palpatine cseréje. Meglátjuk a filmbe illesztve milyen lesz. Most már tuti vásárló leszel? :D

Elég sanszos, mert hosszú idő után most újra elkapott az SW hangulat, ráadásul láttam elég jó árban Blu-Ray lejátszókat :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó lesz az. Így már mind a három olyan cserét/ javítást végrehajtották ami kicsit bosszantott korábban. Innentől csak mosolygok. :D

 

Igen ez nagyon jó hír. Mondjuk, ha már kiszínezték kékre, nagyon remélem, hogy pár snittel később is megtették ugyanezt, amikor is egy fehér nyaláb látszik csak, és a kép ugrik a kard nyitása/inaktiválásakor.

Bár ha ilyen apróságokat, mint a Wampa karja cseréltek, akkor nagyon durva lenne, ha ezeket az égbekiáltó hibákat meghagyták volna. Úgyhogy én csak 09.16 után fogok mosolyogni, ha már láttam (nem tehetek róla, nagyon erősen él még bennem a 2004-es élmény, amikor szintén azt gondoltuk, higy kizárt, hogy pl az összeakadó kardok és társai, úgy nézzenek ki ahogy, aztán mégis. :))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen ez nagyon jó hír. Mondjuk, ha már kiszínezték kékre, nagyon remélem, hogy pár snittel később is megtették ugyanezt, amikor is egy fehér nyaláb látszik csak, és a kép ugrik a kard nyitása/inaktiválásakor.

Bár ha ilyen apróságokat, mint a Wampa karja cseréltek, akkor nagyon durva lenne, ha ezeket az égbekiáltó hibákat meghagyták volna. Úgyhogy én csak 09.16 után fogok mosolyogni, ha már láttam (nem tehetek róla, nagyon erősen él még bennem a 2004-es élmény, amikor szintén azt gondoltuk, higy kizárt, hogy pl az összeakadó kardok és társai, úgy nézzenek ki ahogy, aztán mégis. :))

Olvastad a cikket?

 

Three quality control phases for the Original Trilogy

 

Elég sanszos, mert hosszú idő után most újra elkapott az SW hangulat, ráadásul láttam elég jó árban Blu-Ray lejátszókat :)

Engem is elkapott a láz. Rég nem éreztem már ilyet. :) Főleg mert úgy látszik a félelmeink alaptalannak bizonyulnak.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ó, gyerekek, mindhárom hiba, ami engem aggasztott, amit elvártam, hogy kijavítsanak, kijavítottak. Yoda ep1-ben cserélve (nekem is szokatlan, de ez szerintem természetes, ha az ember tizenkét évig mást nézett), zöld fénykard a Falconon cserélve, összeakadó fénykardok Sidious orra előtt, cserélve. Ez a három hiba volt, ami nálam sarkalatos pont volt. Innentől utánuk a vízözön. :)

Engem is elkapott amúgy a láz, eredendően még halasztottam volna a vásárlást, de ahogy közeledik a megjelenés (ráadásul hogy majdnem a szülinapomon jelenik meg), egyre biztosabb, hogy aznap megveszem. Már szemezek BR lejátszókkal is, ha tudok valami olcsó, de jó minőségűt veszek asztalit, ha nem, veszek a gépbe egy író/olvasót (az egyik DVD írómat úgyis a kukába kéne rakni, mert bedöglött).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már szemezek BR lejátszókkal is, ha tudok valami olcsó, de jó minőségűt veszek asztalit, ha nem, veszek a gépbe egy író/olvasót (az egyik DVD írómat úgyis a kukába kéne rakni, mert bedöglött).

 

 

33-ért, Panasonic asztali, ami mkv-t is visz, szerintem nagyon jó vétel volt.

Dvd-t is felkonvertál, gyönyörűen.

Én rohadtul meg vagyok vele elégedve!

 

Hajrá szetteket beszerezni! Jön a dátum rendületlenül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Rog! :) Bár ezeknek a képeknek mi értelme van azt nem tudom. :D Full HD kiadást várunk és ilyen f*stalicska minőségű képek jönnek ki. Vicc a köbön.

 

Szinte biztos vagyok benne, hogy ezek sem BD forrásúak. És a HCS videó sem. Szép szép, de őszintén szólva pont semmi különbség nincs a minőségében a DVD-hez képest. Szerintem! De lehet hogy én vagyok a vak.:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szinte biztos vagyok benne, hogy ezek sem BD forrásúak. És a HCS videó sem. Szép szép, de őszintén szólva pont semmi különbség nincs a minőségében a DVD-hez képest. Szerintem! De lehet hogy én vagyok a vak.:)

Az én monitoromon nem tudom megítélni mert gyenge. De szerintem sincs még köszönő viszonyba se a végleges forrással. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Full HD kiadást várunk és ilyen f*stalicska minőségű képek jönnek ki.

Már nem azért, de ezek a képek 1920x1080-as felbontások :) Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként egy hozzáértő elmagyarázza nekem laikusnak, hogy egy BD film minősége mitől ver köröket a DVD-re? Azt, hogy sokkal jobb nem vitatom, láttam a különbséget, de nem értem, ez miből fakad. Tudom, sokkal nagyobb mennyiségű adat fér egy ilyen lemezre, nyilván ez eredményezi azt, hogy HD tévén sokkal élesebb a kép, illetve részletesebb. De a színek mitől változnak? Ha egy digitális forrású filmet konvertálnak BD-re, az is jelentős minőségjavulást mutat a DVD-hez képest? Az Ep2-3 szinte tökéletes a HD tévémen, a DVD lejátszó 1080-ra felskálázza, ehhez képest mutat majd újat szerintetek?

 

Bocs a sok hülye kérdésért. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Ep2-3 szinte tökéletes a HD tévémen, a DVD lejátszó 1080-ra felskálázza, ehhez képest mutat majd újat szerintetek?

Hogyne mutatna. :) A felskálázás ellenére az még 480 -as marad. A felbontásban van a lényeg, ami plusz majd csak a full HD anyagból jön ki. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, három dolog lényeges itt:

 

Felbontás, felbontás, felbontás...

 

Egy "felskálázott?" DVD (hiába szép a HDTV-n) !!!SOHASEM!!! fogja elérni a valódi HD szépségét és élményét, mert a felbontása lényegében nem változik a DVD-nek. A HD forrásnak meg eleve 1920*1080 a felbontása (Ha 16:9-es Full HD-ről beszélünk) ... és persze a bitráta sem éppen egy elhanyagolandó tényező.

 

Ami a lényeg, a "felskálázott" DVD árnyéka sem lehet egy Original Full HD forrásnak!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.