Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Fele ennyire nem akadnék ki ezen, ha nem lett volna beharangozva ez a fene nagy egységesítés, és javítás.

Igen, csakhogy legjobb tudomásom szerint mindez csupán rajongói agyszülemény. Sose mondta senki hivatalosan, hogy most aztán hű-meg-ha-úgy-fel-lesz-itt-egységesítve-minden, hogy köpni, nyelni nem tudunk. Legfeljebb annyit mondanak, hogy itt-ott még belenyúlnak, ahogy anno 2004-ben is tették. Mert ugye Lucas nagyjából 1997 óta meg van elégedve az ep4-5-6-tal, amit mi sem jelez jobban, hogy azóta nem történt jelentő változás... Na jó, Anakin és Palpatine cseréjét leszámítva. Persze lehet rosszul tudom, de nem rémlik, hogy olvastam volna ilyet, vagy azt, hogy ez szerves és túlbuzgó része lenne a kampánynak. Annak a kampánynak, aminek szerves része volt a DVD verzióból készül trailer, és a képek rejtegetése az utolsó pár hétig. És ugye ezek a képek is csak apró ráncfelvarrást prezentálnak, nem durrbele belenyúlást.

Ami meg a szóbeszédeken való idegeskedést jelenti... Nos, ugye hányan idegeskedtek azon (vagy a mai napig), hogy Leia nem említi a DVD-n az anyját. Hát igen, megéri ezeken agyalni... Ja, és egyetértek Ody-val, túl van ez már lihegve. Ha máig az 1977-es verzió lenne, azzal sem lenne semmi baj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vadernek állítólag van egy kis új szövege a Jediben... először, mikor eldönti, hogy ledobja az Uralkodót, egy halk "nem", majd a művelet közben egy hangos "NEEEEEEM".

 

Szerk.: Bocs, Yodinhoo, nem vettem észre, hogy beírtad. :)

 

Hát enélkül aztán igazán meglettem volna...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, szerencsére, de gondolom Te is láttad, hogy aki látta a ripet, igazolta, pl. a kardot. Nem hinném, hogy hazudnának, csak nincs ekkora összeesküvés a dolog mögött. Tényleg nagyon jó lenne, ha nektek lenne igazatok.

Állítólag Vader "NOOOO"-t kiált miközben ledobja Palpatine.t a ROTJ végén, ez még akár jó is lehet.:)

 

 

Vadernek állítólag van egy kis új szövege a Jediben... először, mikor eldönti, hogy ledobja az Uralkodót, egy halk "nem", majd a művelet közben egy hangos "NEEEEEEM".

 

Szerk.: Bocs, Yodinhoo, nem vettem észre, hogy beírtad. :)

Ez így leírva elég sz*rul hangzik, de a filmben még jól is elsülhet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, csakhogy legjobb tudomásom szerint mindez csupán rajongói agyszülemény. Sose mondta senki hivatalosan, hogy most aztán hű-meg-ha-úgy-fel-lesz-itt-egységesítve-minden, hogy köpni, nyelni nem tudunk. Legfeljebb annyit mondanak, hogy itt-ott még belenyúlnak, ahogy anno 2004-ben is tették.

De mondták. Az volt, hogy állitolag három éve dolgoznak az új verzión, kiszűrtek minden apróságot, voltak példák is mint a wampa kéz, amin nem látszik, hogy egy bábos keze ott van stb.

 

Ezen a vietnámi release-en szerintem kár keseregni. Simán benne van a pakliban, hogy egy félkész verzió került ki. Nekem az ep.2-ből egy olyan verzió volt meg anno letöltve, amiben néhány apróság eltért a véglegestől. A nagy kesergéseket szerintem érdemes akkorra tartogatni amikor már tudjuk is, hogy van-e értelme vagy sem.

 

Lábjegyzet: Ez a Vader-es Noo-zás elképesztő gáznak hangzik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, csakhogy legjobb tudomásom szerint mindez csupán rajongói agyszülemény. Sose mondta senki hivatalosan, hogy most aztán hű-meg-ha-úgy-fel-lesz-itt-egységesítve-minden, hogy köpni, nyelni nem tudunk. Legfeljebb annyit mondanak, hogy itt-ott még belenyúlnak, ahogy anno 2004-ben is tették. Mert ugye Lucas nagyjából 1997 óta meg van elégedve az ep4-5-6-tal, amit mi sem jelez jobban, hogy azóta nem történt jelentő változás... Na jó, Anakin és Palpatine cseréjét leszámítva. Persze lehet rosszul tudom, de nem rémlik, hogy olvastam volna ilyet, vagy azt, hogy ez szerves és túlbuzgó része lenne a kampánynak. Annak a kampánynak, aminek szerves része volt a DVD verzióból készül trailer, és a képek rejtegetése az utolsó pár hétig. És ugye ezek a képek is csak apró ráncfelvarrást prezentálnak, nem durrbele belenyúlást.

Ami meg a szóbeszédeken való idegeskedést jelenti... Nos, ugye hányan idegeskedtek azon (vagy a mai napig), hogy Leia nem említi a DVD-n az anyját. Hát igen, megéri ezeken agyalni... Ja, és egyetértek Ody-val, túl van ez már lihegve. Ha máig az 1977-es verzió lenne, azzal sem lenne semmi baj.

 

"The 2004 DVD launch of Episodes IV, V and VI saw a concerted restorative effort to bring the picture and sound up to the digital clarity that audiences now expect from Star Wars. The unprecedented quality of the Blu-ray experience required even more investment. "

 

"The older films of Episode IV, V and VI required special care and attention. Already, for the 2004 release, the movies underwent significant digital restoration to have them align with George Lucas' vision of the six Star Wars movies being a single, seamless presentation. However, that is not to say that that work done for the 2004 release was simply ported over to Blu-ray.

 

"It went through three phases of QC (quality control) processes," describes Diane Caliva, Production Manager for Media Operations at ILM. "In addition to Lucasfilm reviewing, there were outside companies hired as well."

 

Forrás: http://starwars.com/news/saga_bluray_restoration/index.html

 

Részemről ennyi, ne pofozzuk tovább a sz*rt, két hét múlva minden kiderül.:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt mondják, egész jól passzol a jelenetbe.

"Egész jól"? Ez a Saga csúcsjelenete... maximum olyat rakjanak hozzá ami tökéletesen passzol bele. Remélem valami jótét lélek kivágja ezt a jelenetet és felrakja valahová. Kiváncsi lennék miről van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk ebben is van igazság, Bomarr jól írta.

 

"People don't freak out about the black crush etc. Your viewing a MKV on a computer SCREEN. NOT THE ORIGINAL INTENDED VIEWING METHOD. If your not using the proper setup on a mkv it can look like crap.

 

Before you say, but wait I use my plasma as a monitor for my computer or htpc. The same can occur. PC Output != Standard. For this reason alone I wait for the ISO's and load them up to disc and try on the media equipment to gauge my thoughts. MKV's are crap for color and black crush. These are COMPRESSED releases. Anything can happen in this process.

 

Keep your panties on and wait for ISO or Real Discs in the mail to gauge color and compression."

 

Egyébként én az Obi-Wan üvöltéses változtatásnak nem örülök, főleg mert hallottam azt a gagyi hangot. Nevetséges. Ez a Vader "Nooo" pedig nagyon veszélyes! Inkább rosszul sülhet el mint jól. Bár azt mondta Wood, hogy felhasználtak olyan hangokat is amiket ugyan felvettek anno, de mégis kihagytak. Ez a "Nooo" is egy ilyen lehet. Mondjuk sokat elmond, hogy anno kihagyták...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Egész jól"? Ez a Saga csúcsjelenete... maximum olyat rakjanak hozzá ami tökéletesen passzol bele. Remélem valami jótét lélek kivágja ezt a jelenetet és felrakja valahová. Kiváncsi lennék miről van szó.

Elvileg jók korrelálna az EPIII végével (persze nem olyan Nooo -t akarok), csak hát ez ikonikus jelenet, amit milliószor megnéztünk. Ebbe belenyúlni nagy bátorságra vall. Nagyobbra mint a végén kicserélni Anakin szellemét. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kövezzetek meg, de nekem az új Obi-Wan üvöltés jobban tetszik, mint a DVD-s. (A fülem az őseredetit szokta meg.)

Most én is meghallgattam, és meglepő mód majdnem tetszett. :o De ez a Vader Nooo valahogy kilóg nekem. A hang is mintha nem is lenne egyensúlyban a hangsávval....nem tudom. Így kép nélkül nem jön be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a Kryateknél magasan a legújabb a leggyengébb. A többi legalább valami nem evilági hang. Ez meg mintha valaki hülyült volna és a hülyülésre rányomott volna utolag pár hangeffektet.

Viszont a legújabb a legemberibb hang. Ezt legalább elhiszem, hogy Obi nyögi, de a többiről ez már nem mondható el. :D Mindegy, lehet, hogy az egész egy hoax. Miért nem komplett jeleneteket raknak fel? Miért csak a hangot? Ráadásul ez a Vader nooo annyira amatőr vágással van beillesztve a hangsávba, hogy ez egyszerűen nem lehet igazi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a Kryateknél magasan a legújabb a leggyengébb. A többi legalább valami nem evilági hang. Ez meg mintha valaki hülyült volna és a hülyülésre rányomott volna utolag pár hangeffektet.

 

Nálam is. Most azon gondolkodom, ha ezek a dolgok előbb jönnek lettem-e volna elég bátor előre beruházni egy BD lejátszóra.

Mindenesetre, hirtelen oly soknak tűnik az a bizonyos 40ezer Forint. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont a legújabb a legemberibb hang. Ezt legalább elhiszem, hogy Obi nyögi, de a többiről ez már nem mondható el. :D

De szerintem nem is kell emberi legyen, mert Obi-Wan itt valami túlvilágival akar ijeszteni. Ráadásul az új hanggal inkább mintha mókázna. Remélem hoax :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam is. Most azon gondolkodom, ha ezek a dolgok előbb jönnek lettem-e volna elég bátor előre beruházni egy BD lejátszóra.

Mindenesetre, hirtelen oly soknak tűnik az a bizonyos 40ezer Forint. :D

 

 

Akkor ne vedd meg. Ha te idióta külföldi fórumok véleményére adsz, és te is leírod sokszor hogy állitólag, akkor hagyd a francba. Véletlenül se akkor itélj mikor otthon meglátod ,hanem egy fórumosra aki állitólag látta a rippet egy állitólagos torrentoldalon. Megint a jó magyar pesszimizmus és nyavalygás.

Nemhogy örülnél, hogy látod 2 hét múlva, itt sokan majd csak kb 7 hónap múlva mégsem nyavalyognak. Sőt valakinek tv-je sincs és lejátszója se.

Semmit nem szóltam volna ha az eredetit kritizálod, de egy nem létező valamiről negatív dolgot mondani az megy. El tudod képzelni hogy 2 ms-ben kijavítanak egy kardot majd úgy hagyják?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.