Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Így is eléggé rezeg a léc a hanghozzáadás miatt. Nem mondom, hogy végül is megszokhatatlan, vagy eleve rossz, de némán hatásosabb (tulajdonképpen nem mint kiragadott részlet, hanem a filmmel együtt véve közel sem olyan ijesztő). A flashback-ek rossz értelemben lennének már hatásvadászok, hangulatilag/vizuálisan/szerkezetileg is abszolút nem illenének oda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ha még flashback-et is raknak bele én rituálisan elégetném az SW könyveimet. Még csak az kéne hogy szájbarágják az egyértelműt. Ez nem az Amerikai Ninja 5.

Mélységesen egyetértek, kivéve, hogy sajnálnám a könyveket, szóval azokat maximum csak képzeletben égetném.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor nézzük.

 

1. R2 a sziklák mögött. Jó ötlet! És az is, hogy a végén már nincs ott szikla, hisz ki kellett jönnie onnan. +1

2. Jabba kapujának nagyobb zoomja is bejövős! Ráadásul rajta a lövésnyomok is nagyon frankók. :cool: +1

3. Sebulba (?) feltűnése Jabba palotájában. Hatalmas piros pont! +1

4. Han kiolvadása úgyszintén! Mindig béna volt az a jelenet, most sokkal jobb lett! +1

5. Amiket kolmilan írt azok is nagyszerű dolgok! +1

 

Egyedül Vader Nooo -ja zavar. A második nem is annyira, az még illik is oda, de az első nem. Kicsit aggódok emiatt, hogy milyen lesz a filmben. Egyébként tud valaki adni egy normális részletet ebből? Mert még a NewYork Times is a sz*rul összevágott jutyúbos verziót adta le. Egyébként meg vagyok döbbenve mennyi mindent változtattak. Mivel azonban engem a 3D itthoni alkalmazása hidegen hagy, egy jó ideig ez lesz az utolsó SW kiadvány amit megveszek. Számomra ez az Ultimate Edition. Aztán, hogy mennyire fog összeállni a kép a SAGA nézés végén? Majd megírom ha megnéztem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

R2 a sziklák mögött. Jó ötlet! És az is, hogy a végén már nincs ott szikla, hisz ki kellett jönnie onnan.

 

Tehát akkor úgy kell elképzelni, hogy R2 magára húzta a sziklát, majd utána arrébb görgette de jó messzire, hogy már nem is látszik a következő snitten? Van bika ebben az R2-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így is eléggé rezeg a léc a hanghozzáadás miatt. Nem mondom, hogy végül is megszokhatatlan, vagy eleve rossz, de némán hatásosabb (tulajdonképpen nem mint kiragadott részlet, hanem a filmmel együtt véve közel sem olyan ijesztő).

 

A kínai hangsávban a régi Obi-Wan hang és a NOOO nélküli Vader van, biztos vagyok benne, hogy a magyar szinkronban is maradnak a régi hangok.

De ha az ep5-ből megint kihagyják Vader lélegzését, akkor nevetek egy nagyot. :hehe:

 

Furcsa, hogy most nem látni egyetlen olyan hozzászólást sem a nagyobb SW oldalakon, ami védené az új kiadást. Mindenki fel van háborodva, Luke ep4-es kardja miatt nevetségesnek tartják a híres "3 szintű minőségellenőrzést", meg a 3 évig tartó felújítási munkákát. Igazából a hd felbontás lenne a nagy szó, de amiatt már jópár éve leesett az állunk. Egymás mellé rakva az évek óta elérhető hd videókat meg a br képeket egyáltalán nincs különbség a minőségben sem.

A fénykardpárbajok egyébként nagyon szépek lettek (82-es 720p-s tévén néztem), nem nagyon vettem észre a kardok hibáit a harcok során.

A változtatások sok helyen feleslegesek, de egy idő után meg lehet szokni őket. Akinek meg nem teszenek, az nézheti továbbra is a hd rippeket, nem marad le semmi fontosról.

 

Jöhetne már az ep1 meg az extrák, remélem azok visszahoznak pár lemondott előrendelést...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát akkor úgy kell elképzelni, hogy R2 magára húzta a sziklát, majd utána arrébb görgette de jó messzire, hogy már nem is látszik a következő snitten? Van bika ebben az R2-ban.

Mindig tudtam, hogy erős. :)

 

Igazából a hd felbontás lenne a nagy szó, de amiatt már jópár éve leesett az állunk. Egymás mellé rakva az évek óta elérhető hd videókat meg a br képeket egyáltalán nincs különbség a minőségben sem.

Tibi! Láttál Te már igazi full HD gyári forrást full HD plazmán? Ezek a 720 -as valamik, lófüttyök....sehol sincsenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kínai hangsávban a régi Obi-Wan hang és a NOOO nélküli Vader van, biztos vagyok benne, hogy a magyar szinkronban is maradnak a régi hangok.

De ha az ep5-ből megint kihagyják Vader lélegzését, akkor nevetek egy nagyot. :hehe:

 

Jajj, a kínai hangsáv :D A legjobb benne, hogy Vader hangján semmi torzítás sincs :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tibi! Láttál Te már igazi full HD gyári forrást full HD plazmán? Ezek a 720 -as valamik, lófüttyök....sehol sincsenek.

 

Az én 82-es Samsung HD Ready-men tökéletes ez is. A Logitech Z-5500 THX hangrendszeren minden apró hang kijön. Nem tudom, hogy jelenleg hányan fogják kihasználni a 6.1-es hangsávot.

 

 

Zééé, belenéztél már a filmekbe? Vélemény??? Elemzés???

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kérdés. Mi ez a nagy ellenszenv a flashback miatt? Amíg nem volt prequel eszembe sem jutott, sőt most is nagyon jó így a jelent. De az miért baj, ha bevágnak mondatokat közben( Obi-Wantól), vagy Padméval kapcsolatos képeket? Persze nyílván ezekre gondol Vader, de pontosan nem tudjuk. Azaz miért akkora szentségtörés ez? Én ezt nem tartom szájbarágásnak, kicsit jobban átélnénk Vader lelkivilágát. Nem mondom, hogy szeretném bele így is nagyon jó jelenet, de ha beleraknának ilyet nem zavarna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem a következő verzióban majd látszik ahogy arrébb rugdossa a kinyiló harmadik lábával... vagy a számitógép csatlakozójával rakosgatja a sziklákat? :)

Valószínűleg egy emelő van a szikla mögött, és távirányítással azt használja. :D

 

Az én 82-es Samsung HD Ready-men tökéletes ez is.

Nyilván. De a full HD élmény azért annál teljesebb. ;) És a HDTV-s rip -től ennek mérföldekkel jobb képe lesz. Persze csak a megfelelő megjelenítőn. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kérdés. Mi ez a nagy ellenszenv a flashback miatt? Amíg nem volt prequel eszembe sem jutott, sőt most is nagyon jó így a jelent. De az miért baj, ha bevágnak mondatokat közben( Obi-Wantól), vagy Padméval kapcsolatos képeket? Persze nyílván ezekre gondol Vader, de pontosan nem tudjuk. Azaz miért akkora szentségtörés ez? Én ezt nem tartom szájbarágásnak, kicsit jobban átélnénk Vader lelkivilágát. Nem mondom, hogy szeretném bele így is nagyon jó jelenet, de ha beleraknának ilyet nem zavarna.

Szerintem a flashback abszolút nem illene oda. Más korszak képei, és ugyan igaz lenne, hogy csak emlékképek, de akkor is. Már az a Nooo is nagyon a tűréshatáron van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr! Nem akarlak meggyőzni, ne annak vedd. :) De emlékszel mi volt a véleményed a DVD -s Hayden változtatásról a kép alapján és mi lett belőle a végén? :) Szerintem adj neki esélyt egészben a filmmel együtt. Akár rip-et nézve is. Hátha... :D

 

Egyébként magammal szemben nincs aggodalmam, mert legendásan nagy a befogadóképességem. Persze ez nem azt jelenti, hogy minden gagyit elfogadok mint egy birka. Szó sincs róla. Amit be tudok illeszteni a nagy egészbe azzal meg tudok barátkozni. az a véleményem, hogy ezzel a Noooo -val is az a baj, hogy egyrészt kiragadott jelenet, másrészt pedig inkább a furcsaságával és szokatlanságával tarol. Nem akarom védeni, de ez is hozzátartozik az összképhez. Az alább beidézett Lucasfilm pár soros se véletlenül beszél a teljes élményről. Én mindenesetre adok neki egy esélyt neki BD -n. :) (azt már nem akartam írni, hogy ma már jobban rajongok az EPI-II-III -ért, így az jobban is érdekel, mert akkor elszabadul a pokol. :lol: )

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hiába, ezt még szokni kell. Lehet, hogy nem lesz rossz így, de az a baj, hogy ez nem biztos egyáltalán. Az ember arra készült, hogy megveszi a kedvencét immár tökéletes kép- és hangminőségben, és nem arra, hogy valami mást vesz, amiről nem tudja biztosan, hogy szeretni fogja, és ez nem igazán komfortos dolog. Olyat pedig nem szeretnék, hogy a kép ezen a hordozón tetszik, egyes jelenetek viszont a másikon, és majd variáljuk....

No mindegy, ez az egy jelenet még esetleg belefér, de remélem, több változtatás már nem fog kiderülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr! Nem akarlak meggyőzni, ne annak vedd. :) De emlékszel mi volt a véleményed a DVD -s Hayden változtatásról a kép alapján és mi lett belőle a végén? :) Szerintem adj neki esélyt egészben a filmmel együtt. Akár rip-et nézve is. Hátha... :D

Ennyit biztos fogok neki adni. Ha kijön torrentbe az 1080p-s verzió mindenképp megnézem egyben. A részletgazdagság miatt egyébként is kiváncsi vagyok ezekre a verziókra, még ha néhány változás miatt -de föleg egy miatt- most ki is vagyok akadva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyit biztos fogok neki adni. Ha kijön torrentbe az 1080p-s verzió mindenképp megnézem egyben. A részletgazdagság miatt egyébként is kiváncsi vagyok ezekre a verziókra, még ha néhány változás miatt -de föleg egy miatt- most ki is vagyok akadva.

Majd megszokod. Vagy nem. :D Egyébként leszögezem, hogy én is boldogabb lennék ha nem nyúltak volna hozzá ehhez a Vader jelenethez...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reagált a Lucasfilm:

 

"Yes, the updates are confirmed. We hope fans will wait to see for themselves how they fit into the Saga before making any judgments."

 

Köszönöm láttam már a saga-t 50szer. Nem kell a 6 részt zsinórban megnézni, h tudjam, h a Nooo-ra semmi szükség nem volt. De ha már egyben nézem a saga-t újabb meglepetés jön mert Anakin Skywalker Klón háborús fénykardja 20 év alatt színváltós lett. És tudom, h mi, h passzol. Inkább elnézést kellett volna kérniük, a hazug kampányért, és az infantilis munkáért. Ettől meg fogom venni de mert soha nem töltöttem le a HDTV-t de ezt alaposan elszúrták. És nekem is az utolsó lesz, mert soha nem fogok otthon 3D-zni. Sőt szerintem más sem, mert már a mozikban sem kell a 3D.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm láttam már a saga-t 50szer. Nem kell a 6 részt zsinórban megnézni, h tudjam, h a Nooo-ra semmi szükség nem volt. De ha már egyben nézem a saga-t újabb meglepetés jön mert Anakin Skywalker Klón háborús fénykardja 20 év alatt színváltós lett. És tudom, h mi, h passzol. Inkább elnézést kellett volna kérniük, a hazug kampányért, és az infantilis munkáért. Ettől meg fogom venni de mert soha nem töltöttem le a HDTV-t de ezt alaposan elszúrták. És nekem is az utolsó lesz, mert soha nem fogok otthon 3D-zni. Sőt szerintem más sem, mert már a mozikban sem kell a 3D.

 

Minden szavaddal maximálisan egyetértek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most megnéztem a millenium falconos kard jelenetet. Ez alapján egy kérdésem lenne azokhoz akik látták már nagyjából az Ep4 ripet:

A hangsávok végig így ugrálnak? Nagyon hallani, hogy össze van vágva, teljesen más hangsávokon szólnak a mondatok, mintha nem lennének egymáshoz szinkronizálva. (Eltűnik hirtelen a háttérzaj, aztán ha a másik szereplő beszél, visszajön, ilyenek.) Amúgy nagyon nem tetszik, nem is akarok hinni a fülemnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most megnéztem a millenium falconos kard jelenetet. Ez alapján egy kérdésem lenne azokhoz akik látták már nagyjából az Ep4 ripet:

A hangsávok végig így ugrálnak? Nagyon hallani, hogy össze van vágva, teljesen más hangsávokon szólnak a mondatok, mintha nem lennének egymáshoz szinkronizálva. (Eltűnik hirtelen a háttérzaj, aztán ha a másik szereplő beszél, visszajön, ilyenek.) Amúgy nagyon nem tetszik, nem is akarok hinni a fülemnek.

 

Én nem éreztem semmi ilyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van itt még trailer :)

http://www.youtube.com/watch?v=FKgswAVCXD0

 

http://www.youtube.com/watch?v=PRTe8CEKbzg&feature=player_embedded

 

 

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Körülnézve külföldi fórumokon, egyszerűen hihetetlen milyen hadjárat megy Lucas ellen emiatt a "Noo" dolog miatt... Azért szerintem ennyi nincs benne, hogy sokan a halálát kívánják.

Ha azért lennének felháborodva, hogy a LFL által is elismert hibás effektekhez hozzá sem nyúltak, ígéretük ellenére, azt még megérteném, de nem. Mindenki ezen a szerencsétlen "Nooo"-n van úgy kiadva, elképesztő és egyben ciki már a negatív hozzászólások (és továbbgondolások) mennyisége.

 

Az egyébként biztos, hogy a sima Prequel trilógiás kiadványhoz nem lesz extra lemez, csak a filmek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én semmi furát nem látok benne. A Saga főjelenetébe vagyis a csúcspontjába nyultak bele. Ha ez nem kavar érzelmeket akkor micsoda? Szerintem a legtöbb fan simán szemet hunyna ennél durvább belenyulás felett is egy másik jelenet esetében. Ezzel viszont akinek nem tetszik a Nooo, annak nem csak nem tetszik egy jelent, de tönkre van téve a Saga. Ha nem működik valakinél a végső katarzis, akkor nem működik a sztori. Bármelyik epizódból tudok olyan részt emliteni, ami nem jön be annyira. A Saga nem tökéletes. De van ahol tökéletesnek kell lennie és a maga módján az is. Volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én képes leszek megbékülni vele.

Tényleg nem áll olyan távol Anakintól/Vadertől a kiabálás.

És most nem az ep3-mal példázom, hanem az ep5-tel, mikor Luke megvágja.

Az mennyire jó kis felnyögés! Eredetiben egész más, mint szinkronban.

 

Egyébként engem az zavar, hogy az első No után Palpi nem kapcsol.

Én így a helyében adnék villámot Vadernek is, ha gyanúsan motyogna.

Egy "nooo" kellet volna? :hmm: De lehet, hogy tényleg egy sem.

 

Visszatérve; szinkron. Valószínüleg a hangbeli babrálások, mint ez a Nooo, meg Obi-wan rikoltása nem is lesz bent.

Vagy mégis?

Erről senki nem tud semmit, hogy mi a helyzet a szinkronnal?

Új, 1997 SE-től eltérő jelenetek? Ep1, Ep5?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.