Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Egy érdekes komment XPress-ről:

 

"Nagyon megörültem, mikor hallottam, hogy megjelenik, és hogy szinkron lesz rajta, ráadásul nem csinálnak újat hozzá - anno a DVDt ezért nem vettem meg. Meg is rendeltem.

De most olvasgatva a fórumokat, híreket, egyre nagyobb kétségeim vannak. Naponta derülnek ki, hogy a sima kép és egyéb javításon kívül mik kerülnek bele a filmbe - és nemcsak plusz jelenetek (amiknek nem sok értelme van), hanem módosítások, méghozzá nem kicsik: pislogó ewok, szikla R2 elé, CGI Yoda???

Rengeteg véleményt lehet olvasni ezekről. De számomra ez nem egy jobb, kibővített kiadás, hanem még több pénz szerzése. És ez undorító. (És nemsokára jön a kibővített hiperszuper extra változat újabb plusz dokumentumfilmekkel 3Dben...)

 

Szerettem volna, ha megvan. Szerettem volna jó minőségben. Szerettem volna legálisan. De ezek után? Marad az összerakott film a gépen. Lucas meg számolhatja a pénzét. Az enyém nem lesz közte."

 

Tehát ha nincs benne változtatás, akkor de jó, hogy BR-en is kapható, ha van (most minőségtől és tetszési szinttől függetlenül), akkor már csak aljas pénzlehúzás? Érdekes logika... mert ha pár éven belül jönne megint egy újabb változtatott anyag (még szebb, több, nagyobb, estébé) az már tényleg lehúzás lenne, de így, hogy akkor ez A BR-verzió...

Most mindenki meghülyült, vagy csak én vagyok helikopter?

Szerkesztve: - reaper
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel a cikkel is az a gond, hogy az újítások ténye miatt hülyézi le Lucast. Nem azért, mert sz*rtak a beígért javításokra, és telenyomták felesleges új dolgokkal. Az igazi hibájuk pedig ez, nem az, hogy jobbá tettek pár jelenetet (és párat nem).

 

 

Valószínűleg tudják, hogy egy ilyen hangvételű cikkre pro-kontra rengetegen kattintanak rá (többszöröse azoknak, akik kommentelnek is), és mivel a téma sokaknak szívügye (megint csak pro-kontra), egy elharapózó vita nekik durva letöltésszámot jelent. Egy kis hangulatkeltés, aztán pörög a számláló. Az Index amúgy is közelebb van a bulvárhoz, mint egy rendes híroldalhoz. És mivel úgyis vannak jó páran, akik minden lehetséges fórumon szeretik a világgá ordítani, hogy csak "egy trilógia" van, minden más nem is létezik (na de azért a kurva anyját! még ha nem is létezik :P ), és úgyis lesz, aki ezzel szembeszáll. Szerintem a szerkesztők csak röhögnek egymás között ezen a vitán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most mindenki meghülyült, vagy csak én vagyok helikopter?

 

Nem mindenki, csak a '97 óta az interneten emlőin nevelkedett gyökerek, akik se napfényt, se nőt nem láttak még, de Lucast utálják... mert utálják.... mert pénzt meg rókabőrt húz le, mert pénzért adja a filmjét ráadásul 7 évente (mint a disney) meg RÓKABŐRT húz, és egész nap csak a pénzt számolja...meg C(I)GI (viszont gollam tökéletes)... Rengeteg hülyét vonz az SW utálata

 

És tuti, h kb. 7 évig nem lesz újabb kiadás, úgy értem semmi változtatás, semmiféle más extrák. Ez lesz A BR kiadás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen egyértelmű mi folyik. A rajongók egymást hergelik a még meg sem jelent a netre kikerült verziók alapján. Ha nem olvasnák a külföldi fórumokat mint yodinho, simán megvennék. De hát több száz idegenre hallgatnak. Azaz idegen emberek képesek arra hogy lebeszéljenek pár rajongót a kiadvány megvételéről.

Ez egyszerű pszichológia. Addig sulykolják a rajongókba hogy sz*r az egész míg el is hiszi. Minél több negatívumot olvasol valamiről annál inkább elmegy a kedved tőle.

Természetesen semmi gond a kiadvánnyal, mesterségesen gerjesztett hiszti folyik. Javaslat: Soha semmilyen körülmények közt nem szabad külföldi oldalakat olvasni a kiadvány megjelenése előtt, Indexet meg nagyon kerülni.

Ma feljöttem ide és ebbe a topicba. ha nem tudnám hogy ez egy sw rajongói oldal azt hittem volna ezen topic alapján, hogy vklami anti-sw oldal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mindenki, csak a '97 óta az interneten emlőin nevelkedett gyökerek, akik se napfényt, se nőt nem láttak még, de Lucast utálják... mert utálják.... mert pénzt meg rókabőrt húz le, mert pénzért adja a filmjét ráadásul 7 évente (mint a disney) meg RÓKABŐRT húz, és egész nap csak a pénzt számolja...meg C(I)GI (viszont gollam tökéletes)... Rengeteg hülyét vonz az SW utálata

 

És tuti, h kb. 7 évig nem lesz újabb kiadás, úgy értem semmi változtatás, semmiféle más extrák. Ez lesz A BR kiadás.

 

 

Ez még nem lenne baj, de ezen idiótáknak hisznek el sok mindent értelmes sw-rajongók és ezen gyökerek miatt nem veszik meg a kiadványt. Ez viszont tragikus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen egyértelmű mi folyik. A rajongók egymást hergelik a még meg sem jelent a netre kikerült verziók alapján. Ha nem olvasnák a külföldi fórumokat mint yodinho, simán megvennék. De hát több száz idegenre hallgatnak. Azaz idegen emberek képesek arra hogy lebeszéljenek pár rajongót a kiadvány megvételéről.

Ez egyszerű pszichológia. Addig sulykolják a rajongókba hogy sz*r az egész míg el is hiszi. Minél több negatívumot olvasol valamiről annál inkább elmegy a kedved tőle.

Természetesen semmi gond a kiadvánnyal, mesterségesen gerjesztett hiszti folyik. Javaslat: Soha semmilyen körülmények közt nem szabad külföldi oldalakat olvasni a kiadvány megjelenése előtt, Indexet meg nagyon kerülni.

Ma feljöttem ide és ebbe a topicba. ha nem tudnám hogy ez egy sw rajongói oldal azt hittem volna ezen topic alapján, hogy vklami anti-sw oldal.

 

Azért nem ennyire fekete fehér az egész, mint amennyire látni szeretnéd. Mint említettem, nem a változtatásokkal van bajom, mint a legtöbb embernek.

 

A feltételezést pedig, hogy nincs saját véleményem, csak azt sulykolom magamba, amit gonosz külföldi fórumokon olvasok, köszi, de visszautasítom!

 

És attól, hogy neked a negatív vélemények ennyire bántják a csőrödet, ez a site még nagyon messze van az anti-sw oldaltól.

 

Edit: Az pedig, hogy páran nem veszik meg a kiadványt, a tragikustól van messze.

Szerkesztve: - yodinhoo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tragédia, h nem tesznek rendbe mindent, noha arról volt szó, de azért ne legyen az sem, h "örüljünk, h megvehetjük"...

 

Még ilyen jó soha nem volt a 6 film mint most, ez is igaz.

 

És már csak 2 hét, és jöjjön már, mert nagyon várom!!!! :)

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem ennyire fekete fehér az egész, mint amennyire látni szeretnéd. Mint említettem, nem a változtatásokkal van bajom, mint a legtöbb embernek.

 

A feltételezést pedig, hogy nincs saját véleményem, csak azt sulykolom magamba, amit gonosz külföldi fórumokon olvasok, köszi, de visszautasítom!

 

És attól, hogy neked a negatív vélemények ennyire bántják a csőrödet, ez a site még nagyon messze van az anti-sw oldaltól.

 

Edit: Az pedig, hogy páran nem veszik meg a kiadványt, a tragikustól van messze.

 

 

Bocsi de te olvasgatsz külföldi fórumokat nem én. Az is bizonyos hogy azóta vagy negatív véleménnyel a kiadvánnyal kapcsolatban. Akkor csak nem írtam rosszat.

Ez a site még nem ,de ez a topic kezd ahhoz az sw.hu-hoz hasonlítani, mely miatt elhagytuk azt anno.

Páran nem veszik meg? Szerinted normális az, hogy még meg sem jelent és külföldi fórumok véleménye alapján egy sw-fan nem veszi meg? Nem is győződik meg róla hogy igaz-e? Egyből hitet kell neki adni? Mindjárt bele kell rúgni Lucasba? Eddig semmi baj nem volt? Komolyan mondom ilyenkor néha megfordul a fejemben hogy a netet be kell tiltani mert eltorzítja az emberek itélőképességét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No! Látom Te is láttad a gyári lemezeket fullHD megjelenítőn. :) Úgy látszik csak én nem tudok véleményt mondani a végeredményről. Szeptember 16 -án csatlakozom. :peace:

Én sem tudok. Láttam ugyan pár jelenetet egy BR ripből, valahol 720p környékén, de momentán se BR lejátszóm, se BR lemezem nincs a véleményalkotáshoz. Ciki. :D

 

De legyen egy kis pozitiviti is, hátha el leszek átkozva miatta. :evil:

Én happy vagyok, a három elvárt javítás megtörtént (a hibákon meg hál' isten a '97-es baby-Jabba és vak-Greedo óta túl tudok lépni, ezt a kettőt csak az ep1-es báb-Yoda tudja túlteljesíteni), ráadásul szülinapom után megjön majd a BR (sőt, ismerve az Xpress-t, talán már előbb is megérkezik -> de jó is lenne, ha kijönnék melóból és már várna :clap2: ), és a sors pont úgy hozta, hogy a megjelenéskor lett három szabadnapom. Jövő héten meg megveszem a lejátszót, mellécsapom még a TCW-t, aztán olyan Star Wars napot tartok, hogy ihaj-csuhaj. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap megvettem a TV-t (hitelre, de meg van). Este teszt, természetesen SW DVD.

 

És erősen csoda történt. Soha nem látott minőség!

 

Eddig is 40"-os LCD-n néztem, de ezen ami eddig szúrta a szemem itt minden rendben. (a képminőség és nem a hibák).

 

BD-n meg el sem tudom képzelni!

 

"Everything is going as my plan!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én kedvem nem veszi el semmi és senki.

Rajongásom kiírthatatlan.

Tőlem dobhat 7 évente valamit a Lucasfilm, mert pont ettől lesz halhatatlan a dolog és ettől tart addig, ameddig nekem kell: örökké.

Nekem ez az egyik fő hobbim. Mert az is tud lenni.

Különbözzön is csak minden kiadás az előzőtől.

Őszintén szólva csalódtam volna, ha a korai bejelentéshez hívek maradtak volna,

hogy a Trilógia esetében a 2004-es dvd- verzió lesz csak 1080p-ben.

Így legalább van mit várni. Így tud újat nyújtani a messzi messzi galaxis, mert minél bővebb, annál jobb.

És boldog vagyok a szinkron miatt is.

Nagy ünnep lesz szept 16!

Megjön EZ;

aztán TCW 4. évad;

és a Padawan menace BD miatt bekerülhet a Lego star wars gyűjteményembe az ifjú Han Solo! :D

2 hét! Az semmi.

És közben csak ide járok majd. meg az xpress-re, külföldre nem!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsi de te olvasgatsz külföldi fórumokat nem én. Az is bizonyos hogy azóta vagy negatív véleménnyel a kiadvánnyal kapcsolatban. Akkor csak nem írtam rosszat.

Ez a site még nem ,de ez a topic kezd ahhoz az sw.hu-hoz hasonlítani, mely miatt elhagytuk azt anno.

Páran nem veszik meg? Szerinted normális az, hogy még meg sem jelent és külföldi fórumok véleménye alapján egy sw-fan nem veszi meg? Nem is győződik meg róla hogy igaz-e? Egyből hitet kell neki adni? Mindjárt bele kell rúgni Lucasba? Eddig semmi baj nem volt? Komolyan mondom ilyenkor néha megfordul a fejemben hogy a netet be kell tiltani mert eltorzítja az emberek itélőképességét.

Nem vélemények alapján, hanem konkrét videó és audio fájlok alapján. Annyi itélőképessége már csak van az embernek, hogyha megnézi akkor eltudja dönteni hogy ez jó lesz-e vagy sem. A változtatásokat már megerősitette a Lucasfilm, ugyhogy ez már nem kérdőjeles hogy ezek benne lesznek-e. Olyat meg tényleg ne csináljunk mintha mindenhol anyáznának, mert ez meg nem igaz. Sokan nagyon csalódottak. Uff... ez is egy vélemény. Az pedig hogy egyesekből ilyen érzelmeket vált ki, csak azt mutatja, hogy a Star Wars még most is milyen fontos. Csak kezdenének el változtatgatni mondjuk Mindent Éváról cimű filmben... Oscar dijas nagyon jó film, de kit érdekel. A Star Wars viszont a nagy betűs popkultúra. Mindenkinek van véleménye róla. Ez ezzel jár.

 

Egyébként szerintem ezt az egész témakört... változtatások, reakciók.... túlbeszéltük.

 

Turegga: Üdv itt! Látom már el is csábit az Erő sötét oldala :D Félek velem is ez lesz. Angol nyelvűt sajnos nem tudok, de itt egy spanyol példának:

 

http://www.dvdgo.com/dvd-pack-star-wars-la-saga-completa-blu-ray/1825160/156347

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hiszti vagy sem, jó részben jogos az amit a rajongók mondanak. Adva van egy tökéletes trilógia, talán a legjobban szeretett három film a történelemben, imádják mind a kritikusok, mind a nézők. SEMMI szükség haszontalan változtatásokkal teletűzdelni a filmeket. És itt nem arról van szó hogy feljavítják az effekteket, tegyék azt.

 

Most itt van ez a Vaderes dolog. Lehet hogy az emberek 30%-ának tetszik, de 70-nek nem. De mondjuk azt hogy a hatvan százalékuk a végére megbékül vele.

Nézzük meg mi van ha nem változtatnak semmit. Az emberek 100%-ának tetszik, SENKI se fog feljajdulni hogy itt hiányzik egy noooo.

Most komolyan, mi értelme van egy tökéletes jelenetből egy olyat csinálni, ami biztosan megosztja majd a rajongókat? Semmi. Maguknak köszönhetik a negatív felhangot.

Felőlem tehetnek sziklákat minden szereplő elé, de egy kulcsjelenettel ne babráljanak.

 

És lehet mondani hogy ne ítéljen senki addig amíg nem látta 10 000 x 10 000-es felbontásban az összeset, mert nem fog egy fehér fénykard emiatt kék lenni, és a Nooo se fog eltűnni (kivéve persze ha választható lesz a dolog). Mondjuk én speciel minden vagyok csak nem ideges ezek miatt, nem is zavarnának, de ez a "ha nem tetszik akkor ne vedd meg" duma nem állja meg a helyét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Turegga: Üdv itt! Látom már el is csábit az Erő sötét oldala :D Félek velem is ez lesz. Angol nyelvűt sajnos nem tudok, de itt egy spanyol példának:

 

http://www.dvdgo.com.../1825160/156347

 

Néztem ezt már én is, elég sok a szállítási költség kb. 60 €.

Ezt néztem még, de itt nem jövök rá, mennyi a kiszállítás, illetve nem írják, hogy szerepelne-e rajta magyar szinkron vagy felirat, de azt hiszem az olasz verzión is rajta van.

http://www.amazon.it/Star-Wars-Saga-9-Blu-ray/dp/B004I1KXIG

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most jött a Magyar Star Wars klubtól egy e-mail:

Szeptember 16-án jelenik meg a korszakzáró Star Wars Blu-Ray kiadvány hazánkban is, és ebbõl az alkalomból egy rendkívúli esemény lesz Budapesten, a SATURN EUROPARK-ban délután 15.00-tól kezdődően. Az idelátogatók egy alapos elemzést láthatnak a 9 lemezes blu-ray kiadványról, a filmek és az extrák részleteivel!

Az eseményen lesz kvíz-játék sok nyereménnyel, valamint jelmezes parádé is. A premier egyik házigazdája Moser Károly, azaz Anakin Skywalker szinkronizálója lesz!

Érdemes tehát eljönni azoknak is, akik egyelõre nem tudják megvenni a kiadványt, ugyanis a rendezvényen õk is belemerülhetnek a blu-ray lemezek fantasztikus tartalmába.

 

További részletek majd az oldalukon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://www.sg.hu/cikkek/83664/darth_vader_nem_fog_szuszogni_a_star_wars_magyar_blu_ray_kiadasan

 

no comment :), az első klasszikus szinkron kivételével sosem nézem szinkronosan , így engem nem érint, csak megerősít, hogy nem itthon veszem meg a 9 lemezes verziót.

 

A 3D-s kiadás egyik változtatása kiszivárgott, mivel Anakin készítette a C3PO-t így átadott neki egy kis midikloriánt, és így a robot is erőhasználó lesz.

Szerkesztve: - Turegga
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://www.sg.hu/cik...lu_ray_kiadasan

 

no comment :), az első klasszikus szinkron kivételével sosem nézem szinkronosan , így engem nem érint, csak megerősít, hogy nem itthon veszem meg a 9 lemezes verziót.

 

Ez már egyszer be lett linkelve, persze nem tudhattad. A cikkíró se látta még a BD-t, a kiadásra valószínűleg újra lesz keverve a szinkron a Lucasfilm által, ahogy történt az az EP3 esetében is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a feliratokkal kapcsolatban nem tudja valaki, hogy az angol, vagy bármelyik másik kiadáson lesz-e magyar felirat a filmeken és az extra lemezen? Azokat is régiók szerint osztják el? Bocs, lehet, hogy hülyeséget kérdezek, nem nagyon értek hozzá.

A szinkron engem sem érdekel egy percig sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a feliratokkal kapcsolatban nem tudja valaki, hogy az angol, vagy bármelyik másik kiadáson lesz-e magyar felirat a filmeken és az extra lemezen? Azokat is régiók szerint osztják el? Bocs, lehet, hogy hülyeséget kérdezek, nem nagyon értek hozzá.

A szinkron engem sem érdekel egy percig sem.

 

Igen, nem pakolnak random feliratokat más országoknak szánt kiadásokra. Ha külföldről akarsz rendelni, itt a topikban a listám, rajta van, honnan lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a feliratokkal kapcsolatban nem tudja valaki, hogy az angol, vagy bármelyik másik kiadáson lesz-e magyar felirat a filmeken és az extra lemezen? Azokat is régiók szerint osztják el? Bocs, lehet, hogy hülyeséget kérdezek, nem nagyon értek hozzá.

A szinkron engem sem érdekel egy percig sem.

 

Ezt nem elsősorban rád értem, de a kibertérben szinte csak olyanokkal találkozni akiket hidegenhagy a szinkron,

a való életben meg szinte csak az ellenkezőjével; "..mi? óvasni kő?..akkó nem érdekel!"

Én megvagyok mind a kettővel, de főleg ennél a kiadványnál fontos a választás lehetősége.

És szinkronban valószínüleg nem lesz "Nooo" sem.

 

Emiatt fogjátok megkedvelni! :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt nem elsősorban rád értem, de a kibertérben szinte csak olyanokkal találkozni akiket hidegenhagy a szinkron,

a való életben meg szinte csak az ellenkezőjével; "..mi? óvasni kő?..akkó nem érdekel!"

Én megvagyok mind a kettővel, de főleg ennél a kiadványnál fontos a választás lehetősége.

És szinkronban valószínüleg nem lesz "Nooo" sem.

 

Emiatt fogjátok megkedvelni! :yeah:

 

Igen, ritka, aki inkább olvas, pedig nyelvgyakorlásnak sem utolsó. Nyilván az emberek 95 %-a igényli a szinkront, nincs is ezzel gond.

Szerkesztve: - yodinhoo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban mi a túlzás hogy valaki leirja a véleményét? Attól hogy neked oké, másnak lehet nagyon nem oké. A net meg erre van kitalálva: mindenki beleirhatja amit gondol.

A szélsőséges halált kívánó vélemények a túlzóak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a külföldi fan közönség egész jól fogadja. Utálják de ennyi.

 

A mf.com-on is tényleg normálisan fogadják az ellenérzések mellett is. Úgy vettem észre, itthon inkább azok a hangadók (főleg hogy a reakciók zöme azért nem ilyen rajongói közösségekből származik), akiknek már a SE is megfeküdte anno a gyomrukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.