Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Mindenképpen, hiszen az eddig kikerült verzió a méretéhez képest sem volt egy nagy eresztés képminőség terén.

És ez volt egyrangú a HDTV rippel. A teljes verzió ennek fényében bokafosatós lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetne legalább 1 sample azt szívesen kipróbálnám a TV-men. De a filmeket eszem ágában sincs...

Én is így vagyok ezzel. Főleg mert a lejátszóm nem játssza le az írott BD fájlokat. A véleményekre ellenben kíváncsi lennék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez részben off, de a kedvemért kezdjetek rászokni arra, hogy Blu-ray disc-et BR helyett BD-nek írjátok röviden.

Tisztelet a kivételnek és elnézést mindenkitől! Valamiért mindig belebotlik a nyelvem. Köszömöm!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom már pontosan hol olvastam. De az volt a lényege a változtatásokról, h "nem tetszik, kit érdekel? akkor nem veszik meg". Ami teljesen igaz, így is van, csak ilyet nem szoktunk mondani. Mint vendéglátásban is dolgozott ember, tudom, h a vendégnek mindig igaza van. És ők adják a terméket... Nem az én 40rugómra van szükségük, (de megkapják) csak ilyet nem illik mondani egyszerűen, mert nem lesz különb mint akik az apukája "halálát akarják".

 

Teljesen igaza van. Amilyen fikázás megy a rajongók részéről, nekem még az is megfordulna a fejemben hogy visszavonom a kiadást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt mondja Szűcs Gyula:

 

Idióta Star Wars-újítások az őrült Lucastól

 

Pár hozzászólás:

 

"

"Idióta Star Wars-újítások az őrült Lucastól"

 

Gyulus, eddigi szánalmas léted értelmét, ha kérhetném.

 

Mert ugyi minimum a többszörösét tudod felmutatni, hiszen ha egy "őrült" le tud rabolni sokadszorra egy szinte ugyanazon szereplőkből álló piacot, akkor mi lehet az, amit te prezentáltál eddig a világra, amihez képest Lucas teljesítménye csak "idióta Star-Wars..."."

 

"Biztos én vagyok a hülye, de ezek tényleg érdemi változtatások bárki szerint? Én láttam már párszor a SW-okat, de nekem tuti, hogy maximum a cgi Yoda tűnt volna fel, ha egyáltalán."

 

"Ez nem pénzkérdés: ha az eredeti moziverziókat (vagy bármelyik korábbit) adta volna ki Blu-ray formátumban, akkor is ugyanannyit keresne rajta. Az emberek nem a módosításokért veszik meg az újabb formátumokat, hanem a jobb kép- és hangminőségért. És az a 40 órányi extra azért elég csábító önmagában is.

Üzleti szempontból tehát teljesen felesleges volt megint újabb változatot készíteni..."

 

"Szarházi, pénzsóvár, végsőkig szemérmetlen mocsok ez a Lucas, aki a saját műalkotását sem becsüli. Ezek szerint folyamatosan javítanivalókat talál rajtuk. Akkor mire volt eddig úgy oda velük? Menjen a fenébe."

 

"Szerintem sem Lucas az őrült... A felnőtté válás fájdalmas, de szükséges folyamat."

 

"Dehogy őrült.

 

Ez már a sokadik címlap csak itt az Indexen.

Pontosan tudja, hogy kell ingyenreklámhoz juttatni a bluray kiadást."

 

"Az ő műve, azt csinál vele amit akar. Tőlem csinálhatja is:)"

 

"egyébként a legnagyobb hangemberek már lázasan keresik, hogy hol lehetne letölteni, mert még ma meg akarják nézni :)"

 

"ha nem kötelező megvenni, ha nem kötelező megnézni, akkor mégis mi a problémája egyeseknek azzal, hogy pár dolgot megváltoztatott az öreg? szedd elő a 83-as, rongyosra nézett alámondásos vhs-edet, és nézd azt. na, erre nem is gondoltál? nagyon szívesen, ha már ennyire hülye vagy."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen igaza van. Amilyen fikázás megy a rajongók részéről, nekem még az is megfordulna a fejemben hogy visszavonom a kiadást.

Az tisztességtelen lenne azokkal a fanokkal, akik megvennék a BD-t (mert én biztos köztük lennék, ha tehetném - bár ezt már párszor említettem), és nem hagyják befolyásolni magukat ilyen semmitmondó hozzászólásokkal, mint amiktől hemzseg a net. Ezért sem érdemes elolvasni az ilyen "véleményeket". Van értelme? Attól még hogy 6 ezer ember lesz*rozza, lehetek egyedül, akinek tetszik, és hajlandó vagyok 40 rugót kiadni érte.

A Twitteres megnyilvánulását meg nem csodálom, de még csak hibáztatni sem tudom érte. Ahelyett, hogy örülnének az emberek, hogy kedvenc (?) sagájuk végre BD-n is teret hódít, jönnek a kifogások: most ez nem tetszik, most az nem tetszik, ez most így nem jó, az azért nem működik, stb. Persze nem tetszhet mindenkinek, de most nem is a vélemény kifejezésén, hanem annak mikéntjén a hangsúly. Nem tudom, hogy zajlottak a felújítási munkálatok, de ha tényleg 3 évig melóztak azon, hogy nem utolsó sorban a rajongóknak örömet szerezzenek, és ilyen fogadtatásban részesül a munkájuk, én sem finomkodnék Miss Lucas helyében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon demagógok ezek a "ne vedd meg", meg "nem mindegy?" bejegyzések. Olyan hihetetlen, hogy egy rajongó várta a Blu-ray kiadást fel volt spanolva és most nem tetszik neki amit lát és nem intézi el egy vállrántással? Ez a negativ reklám is reklám meg az egyik legnagyobb butaság a föld kerekén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

egy biztos gyári lemez nem volt e kezemben , sem a lejátszóban, és nem sok emberében...abban reménykedek (még 1 picit) , hogy Lukas ha volt egy kicsit tökös gyerek, akkor feltolt torrentre egy megbuherált változatot, ezen mi "rettegünk", és megy a nagy promó ingyért, a kalózok meg nem lopják el a tutit mert már úgyis kint van...szép álom mi? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon demagógok ezek a "ne vedd meg", meg "nem mindegy?" bejegyzések. Olyan hihetetlen, hogy egy rajongó várta a Blu-ray kiadást fel volt spanolva és most nem tetszik neki amit lát és nem intézi el egy vállrántással? Ez a negativ reklám is reklám meg az egyik legnagyobb butaság a föld kerekén.

Ez visszafelé is igaz. Én már nem is merek beszélni erről a Nooo -ról, mert hülyének érzem magam, hogy nekem annyira azért nem gáz.

 

egy biztos gyári lemez nem volt e kezemben , sem a lejátszóban, és nem sok emberében...abban reménykedek (még 1 picit) , hogy Lukas ha volt egy kicsit tökös gyerek, akkor feltolt torrentre egy megbuherált változatot, ezen mi "rettegünk", és megy a nagy promó ingyért, a kalózok meg nem lopják el a tutit mert már úgyis kint van...szép álom mi? :)

Szép álom, de erre vajmi kevés az esély. :) Bár valóban a gyári kellene már. Wallatosnál a kivetítőn nézve. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

de ha tényleg 3 évig melóztak azon, hogy nem utolsó sorban a rajongóknak örömet szerezzenek, és ilyen fogadtatásban részesül a munkájuk, én sem finomkodnék Miss Lucas helyében.

 

Ne fárassz. Akik dolgoztak a filmek felújitásán azok pénzt kaptak érte. Nem kell hajbókolni nekik amiért méltoztattak belenyúlni a filmekbe. Aki pedig kiad valamit a keze közül a nagy nyilvánosság elé, az számol vele, hogy arról az embereknek véleménye lesz. Nem csak pozitiv. Pláne ha igy nyulnak bele. Aki csak a kard-jelenetek egy részét korrigálja, de beigéri a rajongóknak hogy minden rendben lesz. Aki berak egy sziklát egy jelenetbe majd pár snitt múlva elfelejti újra berakni. Aki úgy érzi hogy korrigálni kell a Saga csúcspontját... az nyelje csak. Itt a gyümölcse a munkájának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki csak a kard-jelenetek egy részét korrigálja, de beigéri a rajongóknak hogy minden rendben lesz.

Ilyet nem mondtak, hogy minden rendben lesz. Csak "selected scenes" -ről volt szó.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon demagógok ezek a "ne vedd meg", meg "nem mindegy?" bejegyzések. Olyan hihetetlen, hogy egy rajongó várta a Blu-ray kiadást fel volt spanolva és most nem tetszik neki amit lát és nem intézi el egy vállrántással? Ez a negativ reklám is reklám meg az egyik legnagyobb butaság a föld kerekén.

 

 

Nem hihetetlen, de gondolhatjuk hogy Lucas nem fog olyan változtatásokat eszközölni ami teljesen tönkretenné a filmet. Szerintem meg kéne várni hogy a filmben ez hogy működik(nem a részletben, hanem az egész sagában). Természetesen ezután is lehet olyan hogy valakinek nem jön be. Nekem sem a szívem csücske a Nooo, de bízom Lucasban. valamiért ezt megtette. Számomra sosem okozott csalódást a munkássága az sw-ben. A prequelt nagyon jól megcsinálta a tcw-ben nincs olyan rész amely nem tetszik, lehet hogy egy rúgóra jár Lucassal az agyunk, nem tudom. Még a Nooo-t én sem igazán értem minek rakta bele, de biztos nem azzal a szándékkal, hogy tönkretegye a művét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyet nem mondtak, hogy minden rendben lesz. Csak "selected scenes" -ről volt szó.

De azt ki gondolta, hogy a selected scenes nem fedi le az összes gáz fénykardos jelenetet? Sőt egy konkrét jeleneten belül van ahol oké aztán snitt és nem. Mennyi munka az ILM-nek tisztességesen megcsinálni? Pláne azután, hogy láthatóan nem cél a régi effektek megőrzése. Simán felülirnak egy csomó olyasmit amire eddig senki nem gondolt. De amire minden rajongó vár azt inkább csak hébe-hóba. Ebben mi a logika az igénytelenségen kivül, ami a sziklás húzásokban is remekül visszaköszön?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azt ki gondolta, hogy a selected scenes nem fedi le az összes gáz fénykardos jelenetet? Sőt egy konkrét jeleneten belül van ahol oké aztán snitt és nem. Mennyi munka az ILM-nek tisztességesen megcsinálni? Pláne azután, hogy láthatóan nem cél a régi effektek megőrzése. Simán felülirnak egy csomó olyasmit amire eddig senki nem gondolt. De amire minden rajongó vár azt inkább csak hébe-hóba. Ebben mi a logika az igénytelenségen kivül, ami a sziklás húzásokban is remekül visszaköszön?

Apropó sziklás húzás. Az új Obi sikolynál nincs ott a szikla R2 előtt. Egyébként nem tudok véleményt mondani a fénykard effektekről, mert én még nem láttam a BD -t. Majd ha megvolt megmondom mennyire rossz vagy jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hülyeséget írtam... :) szerkesztettem

 

Apropó sziklás húzás. Az új Obi sikolynál nincs ott a szikla R2 előtt. Egyébként nem tudok véleményt mondani a fénykard effektekről, mert én még nem láttam a BD -t. Majd ha megvolt megmondom mennyire rossz vagy jó.

Szerkesztve: - Turegga
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azt ki gondolta, hogy a selected scenes nem fedi le az összes gáz fénykardos jelenetet? Sőt egy konkrét jeleneten belül van ahol oké aztán snitt és nem. Mennyi munka az ILM-nek tisztességesen megcsinálni? Pláne azután, hogy láthatóan nem cél a régi effektek megőrzése. Simán felülirnak egy csomó olyasmit amire eddig senki nem gondolt. De amire minden rajongó vár azt inkább csak hébe-hóba. Ebben mi a logika az igénytelenségen kivül, ami a sziklás húzásokban is remekül visszaköszön?

Na pontosan erről van itten szó kérem szépen. Senki nem vitatja, hogy gyönyörű csúcsminőségű lesz a film képe, de könyörgöm 40 ropiért "csak" ennyi?? Kapok egy hibátlan képminőségű felesleges snittekkel telenyomott kiadást miközben a tényleges hibák meg a szőnyeg alá lesznek söpörve? És amiért Én személy szerint nagyon megharagudtam az az, amit Bomarr írt. A promóanyaghoz megcsinálták az effekteket (pl: fénykard) A film adott jelenetében meg nem. Most úgy néz ki a dolog, hogy megy a jelenet amit a dvd-ről ismerünk, aztán jön a megcsinált effekt, maj újra a régi és mindez pár másodperc alatt. Nevetséges. Tartom a véleményem, a dvd verziót adják ki tökéletes hang és képminőségben pár felesleges újítással............

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azt ki gondolta, hogy a selected scenes nem fedi le az összes gáz fénykardos jelenetet? Sőt egy konkrét jeleneten belül van ahol oké aztán snitt és nem. Mennyi munka az ILM-nek tisztességesen megcsinálni? Pláne azután, hogy láthatóan nem cél a régi effektek megőrzése. Simán felülirnak egy csomó olyasmit amire eddig senki nem gondolt. De amire minden rajongó vár azt inkább csak hébe-hóba. Ebben mi a logika az igénytelenségen kivül, ami a sziklás húzásokban is remekül visszaköszön?

Ez így szépen összefoglalva valóban elég rosszul hangzik, főleg annak fényében, hogy itt aztán minden megvolt a kiváló eredményhez: pénz, paripa, fegyver, és még idő is, hiszen egyáltalán nem siették el. Érthetetlen. Ez már nem olyan kérdés, minthogy kellett-e Jar-Jar az Ep1-be, ami anno annyira elkedvetlenítette a rajongók egy nagy részét, és nem tudom elképzelni, hogy egy profit csapat hogy nem gondolt ilyenekbe bele.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így szépen összefoglalva valóban elég rosszul hangzik, főleg annak fényében, hogy itt aztán minden megvolt a kiváló eredményhez: pénz, paripa, fegyver, és még idő is, hiszen egyáltalán nem siették el. Érthetetlen. Ez már nem olyan kérdés, minthogy kellett-e Jar-Jar az Ep1-be, ami anno annyira elkedvetlenítette a rajongók egy nagy részét, és nem tudom elképzelni, hogy egy profit csapat hogy nem gondolt ilyenekbe bele.

No! Látom Te is láttad a gyári lemezeket fullHD megjelenítőn. :) Úgy látszik csak én nem tudok véleményt mondani a végeredményről. Szeptember 16 -án csatlakozom. :peace:

 

Ez legalább vicces. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne fárassz. Akik dolgoztak a filmek felújitásán azok pénzt kaptak érte. Nem kell hajbókolni nekik amiért méltoztattak belenyúlni a filmekbe. Aki pedig kiad valamit a keze közül a nagy nyilvánosság elé, az számol vele, hogy arról az embereknek véleménye lesz. Nem csak pozitiv. Pláne ha igy nyulnak bele. Aki csak a kard-jelenetek egy részét korrigálja, de beigéri a rajongóknak hogy minden rendben lesz. Aki berak egy sziklát egy jelenetbe majd pár snitt múlva elfelejti újra berakni. Aki úgy érzi hogy korrigálni kell a Saga csúcspontját... az nyelje csak. Itt a gyümölcse a munkájának.

Nem kell hajbókolni, de az afféle mocskolódásnak sincs sok értelme, amit néhol olvasni. A negatív vélemény egy dolog. Attól még, hogy az embernek nem tetszik valami, gusztusosan is előadhatja, úgy kevésbé bántja az ellenkező véleményen lévő ember szemét. Én is láttam már nem egy pocsék filmet életemben, mégse kívánom a rendező/forgatókönyvíró halálát. De nem akarlak fárasztani, se OFF-olni.

Várjuk (várjátok) meg a megjelenést, aztán vissza lehet térni a témára. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akik a nemtetszésüket fejezik ki és a 40ezer forintos vételárral dobálóznak, NE FELEJTSÉTEK, hogy nem a "csúnya-b*dös" Lucas bácsi kér 40 ezret/db a Saga kiadványért hazánkban.

 

ÉN AKKOR IS MEGVESZEM!!!!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No! Látom Te is láttad a gyári lemezeket fullHD megjelenítőn. :) Úgy látszik csak én nem tudok véleményt mondani a végeredményről. Szeptember 16 -án csatlakozom. :peace:

Nem láttam semmit. :P Lehet, hogy elhamarkodott a vélemény, ezt aláírom, de mindig is adtam a véleményetekre, és ezekből azért sok minden kiderül. De reméljük, kellemesen fogunk csalódni. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én hasonló kaliberű belenyúlást várok a prequel részekbe is, remélhetőleg azok pozitívabb fogadtatásban részesülnek (az ep1-es Yoda mindenképpen).

 

Talán mellényúlni nem nagyon tudnak, de lehet, hogy inkább a prequelben butították le fehérre a kardokat néhény snitten, és tették rózsaszínné a sith-ek kardját, így téve végül mégis koherensé az egész a sagát. :D

 

 

Ezzel a cikkel is az a gond, hogy az újítások ténye miatt hülyézi le Lucast. Nem azért, mert sz*rtak a beígért javításokra, és telenyomták felesleges új dolgokkal. Az igazi hibájuk pedig ez, nem az, hogy jobbá tettek pár jelenetet (és párat nem).

 

Ilyet nem mondtak, hogy minden rendben lesz. Csak "selected scenes" -ről volt szó.

 

Ez nagyon belemagyarázás. Ezek szerint legalább a szavukat betartották . Eszerint egyenértékű lenne ez a nyilatkozat azzal, hogy "a hibát többségét úgy hagytunk, ahogy volt".

 

 

Ez legalább vicces. :D Jó, hogy itt vagy újra Te is. Turegga, és jó kis ftp-je anno...:)

 

Őszintén szólva nekem is elvette a kedvemet a kiadástól ez a negatív felhördülés, ami kirobbant, és egyre csak terjed. Én mindezek ellenére szeretném élvezni majd mégis, annyi sz*r van a világban, legalább ezzel legyünk elnézőbbek.

Egyébként abszolút nem lepődnék meg, ha ezután a kritika-lavina után kiadnák pár év múlva újra, javított verzióban az egészet. Valószínűleg ugyanúgy megvennénk majd azt is, csak kérdés mit rombolnak le bennünk addig ezzel az egésszel.

Az biztos, hogy most is olyan dolog indult el több rajongóban, aminek nem kellett volna megtörténnie. A minőség szempontjából attól tartok csúnya támadási ponttá fog válni kedvenc filmsorozatunk.:( És ez a Lucasfilm hibája elsősorban, lassan önmaguk paródiájává válnak ezekkel az újbóli javított és mégis "úgy hagyott" kiadásokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.