Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

De szerintem nem is kell emberi legyen, mert Obi-Wan itt valami túlvilágival akar ijeszteni. Ráadásul az új hanggal inkább mintha mókázna. Remélem hoax :)

Igen tudom, ezt már anno is mondták, de miként ad ki ilyen hangokat.... :D A Kezeivel biztos nem segít, mert azokkal hadonászik. Szóval ez mindig is rejtély volt számomra. De ez is egy olyan szeglet, amitől nem lesz jobb vagy rosszabb az SW, csak momentán fura, hogy miért kell ezekhez hozzányúlni és a fénykardokhoz meg nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ne vedd meg. Ha te idióta külföldi fórumok véleményére adsz, és te is leírod sokszor hogy állitólag, akkor hagyd a francba. Véletlenül se akkor itélj mikor otthon meglátod ,hanem egy fórumosra aki állitólag látta a rippet egy állitólagos torrentoldalon. Megint a jó magyar pesszimizmus és nyavalygás.

Nemhogy örülnél, hogy látod 2 hét múlva, itt sokan majd csak kb 7 hónap múlva mégsem nyavalyognak. Sőt valakinek tv-je sincs és lejátszója se.

Semmit nem szóltam volna ha az eredetit kritizálod, de egy nem létező valamiről negatív dolgot mondani az megy. El tudod képzelni hogy 2 ms-ben kijavítanak egy kardot majd úgy hagyják?

 

Azért ne izgasd fel magad ennyire.

A "jó magyar pesszimizmus és nyavalygás" ezt a magyar fórumot alig-alig lengi be a külföldiekhez képest. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Nooo-s videó rossz értelemben véve üt. Sajnos pont ilyen rosszra képzeltem a hangot hallgatva.

Nekem így már jobban bejön, de az az igazság, hogy ide nem kellenek szavak. Szavak nélkül is átjön, hogy Vader vívódik. Értem én mit akartak ezzel kifejezni, és tök jó is, de ez a Nooo ide nem igazán illik. Na meglátom majd a filmben milyen lesz. Az az igazság, hogy ez a jelenet folyamatában üt, amíg az ember eljut ide a SAGA alatt. Így kiragadva nem igazán indít be semmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem így már jobban bejön, de az az igazság, hogy ide nem kellenek szavak. Szavak nélkül is átjön, hogy Vader vívódik. Értem én mit akartak ezzel kifejezni, és tök jó is, de ez a Nooo ide nem igazán illik. Na meglátom majd a filmben milyen lesz. Az az igazság, hogy ez a jelenet folyamatában üt, amíg az ember eljut ide a SAGA alatt. Így kiragadva nem igazán indít be semmit.

 

Plusz még el is van csúszva egy kicsit a hang, a HD-rip 25 fps-es.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem így már jobban bejön, de az az igazság, hogy ide nem kellenek szavak. Szavak nélkül is átjön, hogy Vader vívódik. Értem én mit akartak ezzel kifejezni, és tök jó is, de ez a Nooo ide nem igazán illik. Na meglátom majd a filmben milyen lesz. Az az igazság, hogy ez a jelenet folyamatában üt, amíg az ember eljut ide a SAGA alatt. Így kiragadva nem igazán indít be semmit.

 

Simán lehet, hogy működni fog, aztán megszokjuk majd és a hang nélküli változat lesz fura.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ne vedd meg. Ha te idióta külföldi fórumok véleményére adsz, és te is leírod sokszor hogy állitólag, akkor hagyd a francba.

Úgy néz ki az eredeti anyag került ki.

 

Plusz még el is van csúszva egy kicsit a hang, a HD-rip 25 fps-es.

Ezt egy fan csinálta, hogy lássuk milyen lett az összhatás. :) Valószínűleg Lucas úgy gondolta, hogy ha Anakin egy Noooo -ban halt meg, akkor egy Noooo -val lehet visszatéríteni is. És ez még illik is a Hayden szellemhez... Szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Simán lehet, hogy működni fog, aztán megszokjuk majd és a hang nélküli változat lesz fura.

Valószínű így lesz... Ezek mind mítikus jelenetek. Azért ha ehhez bármit hozzá raknak, annak óriási hatása van - akár pozitív akár negatív. Én megértem azokat is akik fel vannak háborodva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Simán lehet, hogy működni fog, aztán megszokjuk majd és a hang nélküli változat lesz fura.

Nekem elég jól elöttem van a Saga. Ha ez most igy kiragadva -nekem- rossz benyomást kelt akkor nemtom miért lenne jó a teljes filmmel. Mintha még a hang se lenne igazán jól összekeverve. Sajnálom, ha ilyen lesz a végeredmény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Nooooo.... kicsit meredek. Ez a jelenet tényleg némán az igazi, elég, ha Vader átlátszatlan szemlencséit látjuk, és érezzük, mi zajlik mögöttük.

Úgy érzem, a hang valódi, 1983 táján felvett, eddig nem ismert JEJ hanganyag, és el tudom képzelni, hogy az eredeti koncepció szerint ez lett volna a filmben, de erősebb a jelenet nélküle. Főleg az első Nooo durva, a második kicsit jobban szól, de az is felesleges.

 

Egyébként az extrák (még mindig nem teljes) listája óta egyre jobban érdekel a Blu-ray, de ez most egy kicsit megriasztott. Még jó, hogy a DVD-n megvan üvöltés nélkül is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Nooo-s videó rossz értelemben véve üt. Sajnos pont ilyen rosszra képzeltem a hangot hallgatva.

Valóban szörnyű.

 

Ody jól írta, nem kell ide semmilyen hang, a vívódás anélkül is megvan. Remélem, ez csak valami kitaláció, és nem lesz rajta a lemezen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban szörnyű.

 

Ody jól írta, nem kell ide semmilyen hang, a vívódás anélkül is megvan. Remélem, ez csak valami kitaláció, és nem lesz rajta a lemezen.

Csatlakozom. Egyébként is, ilyen jellegű újításokra semmi szükség, senki nem hiányolta ezt a szavakba öntött érzelmi kitörést eddig, mert enélkül is remek volt a jelenet. A BR kapcsán vizuális jobbítások kellenek maximum, de az egész maradjon meg dramaturgiájában olyannak, amilyen volt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor friss, saját gyártmányú shotok a kínai torrent anyagából.

 

Az új Obi-üvöltés végül is egész jól működik élesben. A Vader-féle Nooo ebben is benne van, harmadjára végül is nem vészes annyira, de én is csatlakozok azokhoz, akiknek a néma jobban tetszik. Az ewokok szeme okés lett, a kis ewokos kép pont azután készült hogy pislantott egyet :)

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínű így lesz... Ezek mind mítikus jelenetek. Azért ha ehhez bármit hozzá raknak, annak óriási hatása van - akár pozitív akár negatív.

Az ilyen mértékű változtatásnak szerintem csak negatív hatása lehet, hiszen kijavítanának vele valamit, ami nem is volt hibás, magyarul elrontanák.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az alábbit se hagyjuk figyelmen kívül! Részlet a film specifikációiból:

 

"Alternatív vágás (pl.: választható végkifejlet)"

 

Lehet, hogy ez csak egy alternatív vágás amit ki-be lehet kapcsolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor friss, saját gyártmányú shotok a kínai torrent anyagából.

 

Az új Obi-üvöltés végül is egész jól működik élesben. A Vader-féle Nooo ebben is benne van, harmadjára végül is nem vészes annyira, de én is csatlakozok azokhoz, akiknek a néma jobban tetszik. Az ewokok szeme okés lett, a kis ewokos kép pont azután készült hogy pislantott egyet :)

 

Köszi szépen! A kis ewok szeme fantasztikus, még aranyosabb, a színekkel nekem nem is volt gond, Luke gyakorlógömbbel tetszik, utána a fehér kard, akkor is nagyon fáj, (és nincs is értelme egy jeleneten belül).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen! A kis ewok szeme fantasztikus, még aranyosabb, a színekkel nekem nem is volt gond, Luke gyakorlógömbbel tetszik, utána a fehér kard, akkor is nagyon fáj, (és nincs is értelme egy jeleneten belül).

Az én monitorom eszméletlen rossz, nem látok szinte semmit. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ilyen mértékű változtatásnak szerintem csak negatív hatása lehet, hiszen kijavítanának vele valamit, ami nem is volt hibás, magyarul elrontanák.

 

Egyetértek.

Mondjuk ha mindig csak Nooo-val hallottuk volna a filmet, valószínűleg jónak tartanánk azt is, de így, hogy ismerünk egy jobbat, gáz.

 

Reaper: köszi a screenshotokat, a kardtól nem vagyok elájulva. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen! A kis ewok szeme fantasztikus, még aranyosabb, a színekkel nekem nem is volt gond, Luke gyakorlógömbbel tetszik, utána a fehér kard, akkor is nagyon fáj, (és nincs is értelme egy jeleneten belül).

 

Pedig mielőtt fehérre változna, rohadt jól néz ki. Hihetetlen, hogy nem tűnt fel nekik, hogy nem csak ott gáz, ahol javították. Mindegy, végülis. Azért az kicsit tényleg elkedvtelenít, hogy olyan dolgokhoz nyúltak hozzá, amivel semmi gond nem volt, az egyértelmű hibák nagy részét úgy hagyták, ahogy volt. Kíváncsi lennék, hogyan zajlik egy ilyen effekt javítási projekt a LFL-nél.

 

Reaper, az ep5 és 6 párbajának fénykardjai rózsaszínek maradtak?

Szerkesztve: - yodinhoo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Reaper, az ep5 és 6 párbajának fénykardjai rózsaszínek maradtak?

 

A Birodalom nem jött le (konkréten a hibaüzenet "No Error" - jelen esetben külön irónia :)) A Jedi-ben is-is.

A szép összeakadásmentes kardokról képet hadd ne tegyek be, lerágott csont.

 

Viszont a negyedik részben a korábban durván mono-hatású tompa beszélgetést Han és Obi-Wan között a kocsmában nagyon szépen megcsinálták, végig tisztán, ingadozásmentesen szól.

08.jpg

09.jpg

Szerkesztve: - reaper
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Birodalom nem jött le (konkréten a hibaüzenet "No Error" - jelen esetben külön irónia :)) A Jedi-ben is-is.

A szép összeakadásmentes kardokról képet hadd ne tegyek be, lerágott csont.

 

Viszont a negyedik részben a korábban durván mono-hatású tompa beszélgetést Han és Obi-Wan között a kocsmában nagyon szépen megcsinálták, végig tisztán, ingadozásmentesen szól.

 

És valami egyéb változtatást esetleg észre vettél?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Birodalom nem jött le (konkréten a hibaüzenet "No Error" - jelen esetben külön irónia :)) A Jedi-ben is-is.

A szép összeakadásmentes kardokról képet hadd ne tegyek be, lerágott csont.

Engem érdekelne! Betennéd a kedvemért? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Birodalom nem jött le (konkréten a hibaüzenet "No Error" - jelen esetben külön irónia :)) A Jedi-ben is-is.

A szép összeakadásmentes kardokról képet hadd ne tegyek be, lerágott csont.

 

Viszont a negyedik részben a korábban durván mono-hatású tompa beszélgetést Han és Obi-Wan között a kocsmában nagyon szépen megcsinálták, végig tisztán, ingadozásmentesen szól.

 

Köszi. A kardok.. hát, ez van. :(

 

Még egy apróság: Hayden neve szerepel már a stáblistán a végén?

Szerkesztve: - yodinhoo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És valami egyéb változtatást esetleg észre vettél?

 

Egyelőre nem, csak a kérdéses részekbe néztem bele. Amúgy is, kell valami meglepetés a hivatalos megjelenéskor is, nem? :) Amúgy a release közel sem a legjobb minőségű, tehát akinek nincsen BR-lejátszója/kerete az eredetire, annyira ne siessen.

Szerkesztve: - reaper
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, csak Sebastian Shaw.

 

Csodás. :(

 

Amúgy a release közel sem a legjobb minőségű, tehát akinek nincsen BR-lejátszója/kerete az eredetire, annyira ne siessen.

 

Na ez az amit nem értek. Most mindenki ezt mondja, viszont eddig mindenki el volt ájulva tőle, aki hivatalosan látta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: tessék :)

Köszi! Kíváncsi voltam valamire. :) Szerintem ez nem a végleges realese! Emlékszel az alábbi kép párra? Amit most Te raktál be az az alsó kép, tehát amit nézel abból volt a BR előzetes is... A felső a hivatalos Lucasfilm promo kép.

 

a84b07f2_ep6r6_saber.FIX_LRG.jpeg

 

PyU1K.png

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.