Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Jó az a dug, na ilyen apróságokat tudok díjazni. A nooo fölött nem tudok napirendre térni.

Hmm... ez érdekes. Így több értelme lenne R2 rejtőzésének.

r2newshots.jpg

 

Ez is egész jól sikerült:

http://www.youtube.com/watch?v=0BoOsNnsfsk&feature=player_embedded

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval üvöltések..

Obi-wan és Vader is.

De hogy lesz ez szinkronban,ami ugye a 97-es?

Lehet, hogy sehogy.

Ennyi belenyúlás után komolyan aggódom a szinkronos verzióért.

A fénykardos képeknek -tartsatok akár vaskalapos meggyőzhetetlennek- nem hiszek!

Megmondták, hogy helyreállították a fehér magogat és a színeket, akkor úgy is lesz.

Nem tudom mi került ki, de tuti nem lehet a végleges szerintem!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez alapján a Jabba palotája kapu irtozatosan rosszul néz ki. Ha ilyenek lesznek benne akkor nekem a 20 ezer is sok ezért a kiadványért. Talán majd ha külhonban leárazzák...

 

Az R2 szikla meg csak felesleges. Elbujt az oduban, ahol sötét volt, nem vették észre. Gyakorlatilag mindegy. Nyilván igy nem lett rossz, de komolyan azaz érzésem mint amikor az AdyWan-féle ep.4-et néztem. Túl sok szabadidejük és energiájuk volt és túl sok mindenen kezdtek variálni. Azt hiszem én jobban jártam volna ha nem három évet hanem csak fél évet szentelnek a felújitásnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dug megerősítve:

 

Ez a dug a ruhája alapján, az aki az ep2-ben a coruscanti üldözésben szerepel.

Egyébként tetszik. Jabba kapuján és R2 bújócskáján meg végkép kész vagyok!

Még nem döntöttem el, hogy milyen értelemben, de már most nehéz lenne csokorba rendezni a filmekben lévő véltoztatás szösszeneteket.

És új Han-kilvadás is. Atyaég mi lesz itt?!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

EP4-es változtatások:

 

  • A mentőkabin kilövőjének fényei vibrálnak
  • A mentőkabin ajtaja már nem kék
  • Több párologtató
  • Leia hologramja kékebb
  • A vacsora közbeni beszélgetésnél Owen bácsi mögött egy Treadwell droid van
  • A Luke robogója alatti terület normálisan néz ki
  • Artu rejtekhelye előtt sziklák vannak
  • Obi-Wan új üvöltése
  • Miután Artu kijött, a sziklák eltünnek
  • Az Obi/Vader párbaj fénykardjai fel lettek turbózva, viszont Vaderé még lilás pár helyen
  • A TIE-vadászos hiba ki lett javítva
  • Hallatszik a zene az X-szárnyúak támadása alatt
  • A DVD-n látható képhiba a "Három a kettő-tízen!" mondat után ki lett javítva
  • A Halálcsillag robbanásának hangja kiegyensúlyozottabb
  • Vader szuszogása halványan hallatszik, mikor a gépe pörög

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Han kiolvasztását nem érte túl nagy változtatás. Kicsit turbóztak a karbonit leolvadásán, aztán ennyi. Eddig csak félig olvadt le róla, most jobban látszódik a folyamat, de maga az effekt ugyanaz maradt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig csak félig olvadt le róla, most jobban látszódik a folyamat, de maga az effekt ugyanaz maradt.

Nem ugyanaz az effekt. A foltok más elrendezésben jelennek meg Hanon és másképp olvadnak le róla. De engem ebben inkább a béna tűz(?) effekt zavar a szélén. Amin mondjuk még mindig simán túltenném magam, ha Vader nem Noooo-zna.

 

swhan01.jpg

 

swhan02.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ugyanaz az effekt. A foltok más elrendezésben jelennek meg Hanon és másképp olvadnak le róla.

Úgy értettem az ugyanazt, hogy ugyanúgy foltokban leolvad róla és a foltok világítanak, mint valami reflektor. Csak most a foltok nem állnak meg félúton.

Nekem tetszik a "tűz" effekt, így már érthető, mi a frász világít annyira. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magával az ötlettel nekem sincs bajom, csak a kivitelezéssel.

Szerintem nincs gond Vader Nooojával, viszont annyiban egyetértek Zolival, hogy ugyebár van jobb verzió is (az eredeti), ergo kár megváltoztatni. A Han leolvadáson túl sok különbség nincs, az Obi-wanos hang még mindig gáz, a jabbás ajtó és a Dug belehelyezése jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel sajnos nem fogom tudni megvenni ezt a kiadást, nemigen követem figyelemmel ezt a topicot. Az viszont érdekelne, hogy a BR kiadást le lehet-e majd szedni 720p-s, esetleg 1080p-s "normál" verzióban, hogy a szerény kis monitoromon is megcsodálhassam a változtatások és javítások minőségét?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én általában nem vagyonk ellene a változtatásoknak, ha az valóban javítja a filmet. Csak sajnos ezek egy része, marhaság. A Vader-féle Nooo! -val gyakorlatilag a Jedi ominózus jelenete elveszíti azt a mélységet, ami benne volt, s amit David Prowse szótlan mozgásával is csodálatosan érzékeltetni tudott: a lelkiekben dúló küzdelmet. Változatlanul remélem, hogy mindez csak fake. Ugyanakkor, ha már belekotornak a filmbe, valóban a hibákat javítsák ki, egy-két effekt-módosítás is belefér. Álmom persze a deleted scene-ek beillesztése a filmekbe, amihez már valóban kéne a digitális technika (lásd Wampa-jelenet).

Egyébként az az érzésem, ahogy azt már korábban írtam, hogy a BR az SW 3D előfutára lesz, azaz ez sem egyenlő egy final cut-tal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Vader-féle Nooo! -val gyakorlatilag a Jedi ominózus jelenete elveszíti azt a mélységet, ami benne volt, s amit David Prowse szótlan mozgásával is csodálatosan érzékeltetni tudott: a lelkiekben dúló küzdelmet.

 

Szerintem nem lesz ezzel gond, csak nagyon szokatlan, de nem hinném, hogy tönkretenné a jelentet.

 

Sokkal jobban idegesít, hogy a rózsaszín kardok megmaradtak, illetve, hogy színében egyelőre semmi újat nem mutat a HD verzióhoz képest az új release.

Egyszerűen nem értem kiknek az igényeit akarják kiszolgálni. Az átlag nézőt pont ugyanannyira nem érdekli az ewokok szeme, vagy Jabba kapuja, mint a rózsaszín kardok. A rajongókat viszont utóbbi ezerszer jobban.

Vagy nagyon hülyék a Lucasfilmnél, vagy direkt bosszantani akarják a rajongókat. Mindenesetre én eddig védtem Lucasékat, de ezek után tényleg elgondolkodom azon, hogy agyilag épek-e. Remélem, hogy eljut majd hozzájuk a felháborodás hangja, mert most konkrétan tényleg a képünkbe hazudtak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most megnéztem párszor a jelenetet a Jediben, ahogy ide-oda tekergettem a filmet (a dug az nagyon ott van, valamikor régen írtam itt is, hogy jó lenne egy ep1-2-3-as lényt látni valahol az ep4-5-6-ban - és ha jól rémlik, a duggal is példáztam -, hát teljesült a kívánságom :D), és egész megszokható. Nem mondom, hogy továbbra is díjazom az ötletet, de megszokható. Amúgy a filmben jobban illeszkedik. Hangosabb a zene és halkabb a szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hiányzó sziklák az én szememet is szúrták. Sosem értettem, hogy a buckalakók két méterről hogy nem vesznek észre egy droidot, ami ott ül egy sötétnek nem nevezhető üregben, totálplánban, sípol és még világít is pár leddel. Most legalább van hová bújnia.

A Halálcsillag terveit ennek ellenére tényleg cserélhették volna, ha egyszer R2 az előtt és azután is olyan klassz holoképeket tudott megjeleníteni. Ugyanígy cserélhették volna a taktikai asztalt is valami holós cuccra. Ez a kettő még jó lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.